Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, ben bir ili sayfa öncesinde bu sorunun nasıl hallettiğimi anlatmıştım. yağ akıtır normaldir ifadesi son derece dalga geçici ve terbiyesizce. Ne demek yağ akıtır, normaldir? sol kapak açılıp yağ keçesii değişecek. 3-4 YTL keçe fiyatı. 1 keçe değişecek ve contada değişmeli.
    Dalga geçiyor gibi değildi çok ciddi söyledi, ama bunun normal olmadığı belliydi. En iyisi Yağ keçesini ısmarlayıp diğer servise yaptırayım. Bilgi için teşekkürler
    Düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır.
    Ben düştüm, ozaman sorun yok.:cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar Konfeksiyon Makineleri Yedek parça işi ile uğraşıyorum Benim parçasını yaptığım her marka makinelerin tamir katoloğu ve parça katoloğu ayrı ayrı var acaba bizim motorların tamir katoloğu yokmudur ingilizcesi iyi olan (Mesela benim ingilizcem Yok) Bir Arkadaş İnternette Bir Araştısa ne iyi Olur değilmi
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

öncelikle herkese merhaba forum yazılarını takıp ettım ve uye olmaya karar verdım yaklasık 2 senedir mct250 kullanıyorum ilk bir senesi sorunlarla geçti diyebilirim 4 kez buji,1 kez marj motoru,1 kez jikle ,1kez depriyaj teli,1kez de akü değişimi 1kezde marş rölesi değiştim.bunlar motoru aldıgım ılk 6ay ıcınde oldu,baslarda cok sogudum motordan bu yazdıklarımın hepsı garantı kapsamında olması gerekırken sılıvrıdekı servıs para almak ıcın elınden gelenı yaptı fkat her degısımını kendım yaptım son bır senedır sorunsuz kullanıyorum
    gecenlerdede ıstanbula bır yakınımın yanına gıttım vede motoru dısarıda bırakmam gerekıyordu,sonrasında depodakı vede camurluktakı etıketlerın sokuldugunu farkettım
    yerınde degıllerdı vede servıslerı aradıgımda bana camurlukla yenı depo almam gerektıgını soyledırler(saka gıbı) ve etıketler olmadıgından cok cırkın gozukuyor
    daha once buna benzer bır olay basına gelen varmı ?nasıl bır yol ızledınız?
    mondıal ınternet sıtesınde ayrı satıldıgı gozukmekte fıyat bıle belırlenmıs ne yapmam gerekıyor.bırde sele ve bagaj anahtarı kırıldı,nasıl acabılırım seleyı,kılıt ayrı olarak satılıyormu? yardımcı olursanız cok memnun olurum

herkese keyıflı surusler

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Konfeksiyon Makineleri Yedek parça işi ile uğraşıyorum Benim parçasını yaptığım her marka makinelerin tamir katoloğu ve parça katoloğu ayrı ayrı var acaba bizim motorların tamir katoloğu yokmudur ingilizcesi iyi olan (Mesela benim ingilizcem Yok) Bir Arkadaş İnternette Bir Araştısa ne iyi Olur değilmi

yamahanın pdf uzantılı katologuna rastladım,dıger markalarında vardır muhakkak
    bellı bır ucret karsılıgı,kıtap yada cd olarak satılıyor
    mondıalın varmı suphelıyım?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle herkese merhaba forum yazılarını takıp ettım ve uye olmaya karar verdım yaklasık 2 senedir mct250 kullanıyorum ilk bir senesi sorunlarla geçti diyebilirim 4 kez buji,1 kez marj motoru,1 kez jikle ,1kez depriyaj teli,1kez de akü değişimi 1kezde marş rölesi değiştim.bunlar motoru aldıgım ılk 6ay ıcınde oldu,baslarda cok sogudum motordan bu yazdıklarımın hepsı garantı kapsamında olması gerekırken sılıvrıdekı servıs para almak ıcın elınden gelenı yaptı fkat her degısımını kendım yaptım son bır senedır sorunsuz kullanıyorum
    gecenlerdede ıstanbula bır yakınımın yanına gıttım vede motoru dısarıda bırakmam gerekıyordu,sonrasında depodakı vede camurluktakı etıketlerın sokuldugunu farkettım
    yerınde degıllerdı vede servıslerı aradıgımda bana camurlukla yenı depo almam gerektıgını soyledırler(saka gıbı) ve etıketler olmadıgından cok cırkın gozukuyor
    daha once buna benzer bır olay basına gelen varmı ?nasıl bır yol ızledınız?
    mondıal ınternet sıtesınde ayrı satıldıgı gozukmekte fıyat bıle belırlenmıs ne yapmam gerekıyor.bırde sele ve bagaj anahtarı kırıldı,nasıl acabılırım seleyı,kılıt ayrı olarak satılıyormu? yardımcı olursanız cok memnun olurum

herkese keyıflı surusler

yamahanın pdf uzantılı katologuna rastladım,dıger markalarında vardır muhakkak
    bellı bır ucret karsılıgı,kıtap yada cd olarak satılıyor
    mondıalın varmı suphelıyım?
    Etiketlerden kastın nedir? şeritler mi? Ben senesi dolmadan sökmüştüm. Daha güzel druyor şimdi. MCt nin kullanım kılavuzu motorun yanında veriliyor. Bir yerlerde da parça kataloğu vardı. Yeni bir motor olduğu için servis manueli yok. olur mu bilemeyeceğim. Çinli bu yapacağı tutuar. Çok gerekli bir döküman değil. çok karmaşık bir yapısı yok bence.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

seritler evet,ya o boslukları macunla doldurup sonra boya yapmakla ugrasıcaktm,kaldıkı plastık sac degıl,bende zaten tamamını soktum,kokten kurtuldum )) kotude durmuyor)))yanlız bır sorum daha var motoru aldıgımdan km saatının ısıgı,sınyal,benzın,sehpa uyarı ısıkları yanmıyor,ampulden oldugunu dusundum fakat ampulden degıl.daha once boyle bır olay yasayan varmı?

Motosikleti
    mondial 125 KT
    mrb arkadaşlar.ben mondial 125 kt kullanıcısıyım.motoru alalı bir yıl olacak neredeyse ve severek kullanıyorum.ufak defek arızalar oluyor, olmasa olam ama beni en çok titresim canımı sıkıyor.2009 da 250cc bir motor almak istiyorum mct yi arastırdım srvisim de oneriyor ayrıca.ustelik fiyatı gayet uygun.siz kullanıcılarından yardım bekliyorum.mct de titresim düzeyi nasıl.varsa hangi hızdan sonra iyice hissedilmeye baslıyor?ve uzun yola dayanır mı.uzun yoldan kasttım 400/500 km yol yapabilirmi ara istasyonlar verek.ben ist/b.düzünde oturuyorum 125kt yle en uzak çorluya gittim ama titresimden bi ara motor parçalanacakmış hissi vereriyor bu da canımı sıkıyor.şimdided teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı amigoex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar.ben mondial 125 kt kullanıcısıyım.motoru alalı bir yıl olacak neredeyse ve severek kullanıyorum.ufak defek arızalar oluyor, olmasa olam ama beni en çok titresim canımı sıkıyor.2009 da 250cc bir motor almak istiyorum mct yi arastırdım srvisim de oneriyor ayrıca.ustelik fiyatı gayet uygun.siz kullanıcılarından yardım bekliyorum.mct de titresim düzeyi nasıl.varsa hangi hızdan sonra iyice hissedilmeye baslıyor?ve uzun yola dayanır mı.uzun yoldan kasttım 400/500 km yol yapabilirmi ara istasyonlar verek.ben ist/b.düzünde oturuyorum 125kt yle en uzak çorluya gittim ama titresimden bi ara motor parçalanacakmış hissi vereriyor bu da canımı sıkıyor.şimdided teşekkür ederim
    Aramıza hoş geldin dostum. Cevaplarının çoğu bu forumda. eski sayfaları okursan yanıt alabilirsin. Uzun yola gelince Ben bu motorla Marmarise gidip gleldim. Tek seferde yaklaşık 700 km yol yaptım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mondial 125 KT
    eywallah ARBETUS kardeş teşekürler

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar alternatör yağ keçesini değiştirmek işçilik açısından uzun sürecek bir işmidir?
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seritler evet,ya o boslukları macunla doldurup sonra boya yapmakla ugrasıcaktm,kaldıkı plastık sac degıl,bende zaten tamamını soktum,kokten kurtuldum )) kotude durmuyor)))yanlız bır sorum daha var motoru aldıgımdan km saatının ısıgı,sınyal,benzın,sehpa uyarı ısıkları yanmıyor,ampulden oldugunu dusundum fakat ampulden degıl.daha once boyle bır olay yasayan varmı?
    Boşlukları macunla doldurmana gerek yok. Kat farkını yapan şey vernik. Boya atmadan önce zımparalarsın sonra astar atınca da kapanacak o fark. Far tasının içinde soketleri oalcaktı kontrol et.

Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar alternatör yağ keçesini değiştirmek işçilik açısından uzun sürecek bir işmidir?
    Sol kapak sökülecek. orada aletrnatör ve ilk hareket kavrama dişlisi ve zinciri var onlarıda söküyorsun. Sonra keçeler çıkıyor karşına orada 2 keçe var 1. si ilk hareket kavramada diğeri onun girdiği taraftaydı. ikisinide değiştirt bence garanti olsun.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    birşey soracağim ve yarın o işle uğraşmayı deneyeceğim benim motor sürekli yağ kaçırıyor tam ayaklığın oradan ve ben bunu yapamazmıyım motor bilgim yok ama elim yatkındır böyle şeylere çok karmaşikmidir her seferinde 50-70 para veriyorum ve 100 km olmadan yağ kaçirmaya başliyo ben yapsam yapamazmiyim motorcu arkadaşlar varsa bilgi verirlermi elime yüzüme mi bulaştiririm yoksa basit birşeymidir
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Tiger 250
    Sol kapak sökülecek. orada aletrnatör ve ilk hareket kavrama dişlisi ve zinciri var onlarıda söküyorsun. Sonra keçeler çıkıyor karşına orada 2 keçe var 1. si ilk hareket kavramada diğeri onun girdiği taraftaydı. ikisinide değiştirt bence garanti olsun.[/QUOTE]

ARBETUS Sağol. servis motoru bırakman lazım diyoda acaba okadar işi varmı diye sordum.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol kapak sökülecek. orada aletrnatör ve ilk hareket kavrama dişlisi ve zinciri var onlarıda söküyorsun. Sonra keçeler çıkıyor karşına orada 2 keçe var 1. si ilk hareket kavramada diğeri onun girdiği taraftaydı. ikisinide değiştirt bence garanti olsun.
    ARBETUS Sağol. servis motoru bırakman lazım diyoda acaba okadar işi varmı diye sordum.[/QUOTE]

teşekkürler bu sabah motor tamir işine başliyorum

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    tamir işi süper oldu bu sayfa çok işime yariyo motor artık yağ filan kaçirmiyo kartepeye çikabiliriz tekrardan teşekkürler en iyi usta kişinin kendisi oluyo demek

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamir işi süper oldu bu sayfa çok işime yariyo motor artık yağ filan kaçirmiyo kartepeye çikabiliriz tekrardan teşekkürler en iyi usta kişinin kendisi oluyo demek
    Bravo Demek Başardın Ne Yaptığını Bizimle Paylaşırsan Bizimde Bilgimiz Olur Neleri Değiştirdin Değiştirdiğin Kecelerin Mumaraları Neler İdi İlk Neyi Söktün Sırası İle Anlatırsan Birde Karşılaştığın Veya Biz Bu İşe Kalkışırken Zorlanacağımız Noktaları.
    BİRDE TÜM ARKADAŞLARIN YENİ YILI KUTLARIM 2009 YILI HEPİMİZE HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİM

Motosikleti
    evet arkadaşlar nihayet MAciti tamire veriyorum. Tamir + estetik ameliyat da diyebiliriz. Çünkü çıktığında bambaşka bir çehreye kavuşacak.

Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar nihayet MAciti tamire veriyorum. Tamir + estetik ameliyat da diyebiliriz. Çünkü çıktığında bambaşka bir çehreye kavuşacak.
    Fotolarını merakla bekliyoruz.

HERKEZİN YENİ YILINI KUTLUYORUM.
    UMARIM HERŞEY İSTEDİĞİNİZ GİBİ OLUR.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bravo Demek Başardın Ne Yaptığını Bizimle Paylaşırsan Bizimde Bilgimiz Olur Neleri Değiştirdin Değiştirdiğin Kecelerin Mumaraları Neler İdi İlk Neyi Söktün Sırası İle Anlatırsan Birde Karşılaştığın Veya Biz Bu İşe Kalkışırken Zorlanacağımız Noktaları.
    BİRDE TÜM ARKADAŞLARIN YENİ YILI KUTLARIM 2009 YILI HEPİMİZE HAYIRLI OLMASINI TEMENNİ EDERİM
    Evet Uğur abinin merak ettiği konularda benimde yardıma ihtiyacım var. hangi keçeleri nasıl değiştirdin ne kadar mal oldu... Bende de aynı sorun var şubat ayında yağ değişimi ile beraber bir el atacağım.

Er5'i ne yaptın MCT 'ye geri dönüş mü var yoksa? Bakalım yeni hali neye benzeyecek
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Uğur abinin merak ettiği konularda benimde yardıma ihtiyacım var. hangi keçeleri nasıl değiştirdin ne kadar mal oldu... Bende de aynı sorun var şubat ayında yağ değişimi ile beraber bir el atacağım.

Er5'i ne yaptın MCT 'ye geri dönüş mü var yoksa? Bakalım yeni hali neye benzeyecek
    her nekadar kawasaki de olsa hıslı da olsa tüm otoban farelerine toz da yuttursam Macitten aldığım tadı ve rahatlığı alamadım. chopper olsun çamurdan(çinli) olsun. Kawayı ve maciti satıp virago alacağım.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    her nekadar kawasaki de olsa hıslı da olsa tüm otoban farelerine toz da yuttursam Macitten aldığım tadı ve rahatlığı alamadım. chopper olsun çamurdan(çinli) olsun. Kawayı ve maciti satıp virago alacağım.
    Barış Alırım Satarım Piyasayı Canlı Tutarım Diyorsun
    Hakikaten Chopper Bir Tarz İnternette Yolda veya Galeride Baktığım Motorlarda Hep Gözüm Chopper Lere Kayıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler