Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    İyi günler arkadaşlar.Ben de yeni MCT kullanıcılarındanım 20 km anca yapabildim.
    Şu ana kadar karşılaştığım sorunlar
    1.Benzin göstegesi sürekli yanıyor.
    2.Park halinde iken vitesi 1'e veya boşa geçirmek zor oluyor.
    3.Bu gün ise 2.ci vitesde giderken gazı kesince kendiliginden boşa geçmeye başladı.
    Bu sorunları garanti kapsamında giderirlermi?Klasik sorunlarmı?

Gerekir ise arıza yapmadan ücreti ile neleri değiştirtmemi tavsiye edersiniz?

Çok düşük hızda park alanında sola dönerken motoru yatırdım . o kadar yavaş düşmeme karşın KASK'ımı sağlam bir şekilde yere geçirmeme şaşırdım. KASK olmasaydı kafa karpuz olurdu.
    Ayrıca cep telefonu gibi cisimleri mont iç cebi gibi kaburga kemiklerinin üstüne gelebilecek yerde taşınmaması gerektiğinide bu tecrübe ile öğrendim.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 250 mct

Ben Geldiiimmmm:)))

selam arkadaşlar yazdan bu yana sizlere yazamadım bu arada bayağı konu işlenmiş çok hoş yaz boyunca benim macit in sorunları ile bol bol zaman harcadım en son değişikliğimde egsozum oldu serviste bile çalmak istediler şaka şaka ama bu aralar izmirde çok gözde oldum parmakla gösteriliyor buda çinlilere çamur atan japon arkadaşlara cevap veren macitim oluyor ) soru sormak isterseniz parça veya her ne olursa olsun mct ile ilgili beklerim sisibar benim kendi el yapımım koltuk ve sisibar deri döşeme de benim el yapımım egsozumu arkadaşımın el yapımı montajı ve nerde duracagına ben karar verdım ve ben monte ettim sesini merak ediyorsanız o kadar tatlı ki TÜVTÜRK'ten tam not alarak tek seferde vizesini aldı benim oğlum hemde hayranlık bırakarak bu arada size önerim titreşimi aşırı yaşayanlar varsa ilk önce bir servise gidiyor ama güvendikleri ve sadece sizin söylediklerinizi harfiyen yerine getirecek kişiler olsun karb. manifoltundaki delik, çatlat yada yırtık varsa tanesi 12.5 ytl olmak üzere bulması bıraz zor ama deger değişmesi gerek yalnız orjınal olmasına dıkkat pıyasadakılerın uzerınde senkranizasyon yapmak için vida olmayanlar var bunlarda skygo gıbı markalarda kullanılıyor aman dıkkat derım cunkı senk. cok onemlı bu arada son olarak manıfoltlar degıstıkten sonra servısten mutlaka cıhaza baglanarak senk yapılması daha sonra bının ve dınleyın derım bende tık yok heee yıne devam eden varsa tıtresımı şasinin zorlanmasına baglı olarak yanı esnemeler agır yukler kasısler lakalar eğilmesi şekil değiştirmesidir zincir vesaire değiştirmek hava civa oluyor yanı en buyuk çözüm şasinin kuvvetlendirilmesi motor kısmı tamamen indirilerek şasiye doğru demir atkılar yanı saglamalamalar yapıldıgı zaman macit kahraman edasına bürünüyor ve sizde dehşet mutlu oluyorsunuz bu arada hemen detaylı resim isteyenler olacak ama benımkı sadece manıfolttan oldugu ıcın atkıya gerek kalmadı su anda sıfır problem yollardayız eşim ve ben agır ınsanlar olmamıza ragmen bu gune kadar benı hıc yolda bırakmadı bu arada eşim 97 kilo ben 100 .HERKESE KAZASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM.....

buda diger resmi kusura bakmayın profilden olanı eklememişim

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Güzel olmuş güle güle kazasız belasız binin inşallah..
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...

Motosikleti
    MCT 250
    eksoz güel duruyor. farklı. sesi nasıl?

yaa benim şanzıman iyice kemikleşti. viteslere çok zor geçiyor
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

rizakara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı MCT 250
    üstat gösterge panelindeki ekler nedir ? yakıt ve devirmi? nasıl ve kaça maloldu?

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.

yeni gösterge panelim

.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı rizakara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat gösterge panelindeki ekler nedir ? yakıt ve devirmi? nasıl ve kaça maloldu?
    Devir ve Akü göstergesi. Montaja para vermediğim için 40 ytl ye maloldu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 cc macit
    sagol kurşun asker

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar çanakkaleye pazartesi gidip salı döndüm. Dönüşte manyak rüzgar vardı sarhoş etti valla. Ama siperliği takmasaydım daha fena olurdu herhalde.Yol çok uzun değildi ama güzeldi, km'de 13 ykr yaktı hız olarakda 90km den aşağı düşmedim sayılır bence makul. Yaşasın macit.
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar, ben bi yağmurluk almalıyım. Tulum şeklinde olanları düşünüyorum. Tavsiye edeceğiniz bi model marka varmı?

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    benim de yagmurluk ihtiyacım var arkadaslar kullananlardan tavsiye bekliyoruz.

Geçen sene Mutluhan Honda dan , Spark marka almıştım. Tulum şeklinde, 90 YTL idi.
    Bugün sağanak yağmurda kullandım, hiç ıslanmadım. Tavsiye ederim

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar, şu kaskı çok beğeniyorum. Fakat googlede sadece bir kaç yerde satılıyor. ürün hakkında bilgi edinmek istedim, türkiye haricinde hiç bir ülkede satılmıyor???

Hiç bir kullanıcı bilgisi bulamadım. Aranızda kullanan varmı acaba?

Motosikleti
    250 cc macit
    markası nedir onun kaskın yani muğlada bikaç yerde var galiba bizim tayfalardan kullanan var

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, şu kaskı çok beğeniyorum. Fakat googlede sadece bir kaç yerde satılıyor. ürün hakkında bilgi edinmek istedim, türkiye haricinde hiç bir ülkede satılmıyor???

Hiç bir kullanıcı bilgisi bulamadım. Aranızda kullanan varmı acaba?

Daha önce 3 kask değiştirdim o dandik kasklardan SAFABET
    4 aydır bu markaka kask ı kullanıyorum (ZEUS Helmet) bence fena değil
    Fener bahce sitadının karşısından delta bisikletten satın aldım.

Motosikleti
    MCT 250
    debraj teli yine koptu :( Allahtan biraz pay vardıda, türk işi yapıp yoluma devam edebildim

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Fatih bey,
    Castrol Actevo öneririm..Hem ucuz hem kaliteli.Ben değiştireli 4000 km oldu.bir sorunum yok.Pahalıyada gerek yok.Mikey sağolsun.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih bey,
    Castrol Actevo öneririm..Hem ucuz hem kaliteli.Ben değiştireli 4000 km oldu.bir sorunum yok.Pahalıyada gerek yok.Mikey sağolsun.
    Player Artık o yağa eziyet cektirme istersen 4000km olmuş özgürlüğüne kavuşturmanın zamanı gelmiş azat et istersen

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Valla kirlenmedi ne yapayım? vites geçişleride rahat .. 2 de asılırsan bazen atıyor ama standart bir sorun dişli ile alakalı.
    Birşey soracağım. Deneyenler vardır. Daha tok bir ses için egzostu değiştirmeden sadece egzostun arkasındaki siyah aparatı sökersem ses ne kadar değişir?Delme yapmak istemiyorum.Hoşuma gitmezse takarım yerine.Yakıtta artma söz konusu olur mu?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    arkadaşlar bana acil marş rotoru lazim varmi bildiğiniz sipariş edebileceğimiz bi yer izmitteki servis bir haftadir sallıyo şimdide fabrikasında yok dedi yardimci olurmusunuz marş motorundaki mıknatıslı tas rotor diyorlar lütfen yardim edin
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kirlenmedi ne yapayım? vites geçişleride rahat .. 2 de asılırsan bazen atıyor ama standart bir sorun dişli ile alakalı.
    Birşey soracağım. Deneyenler vardır. Daha tok bir ses için egzostu değiştirmeden sadece egzostun arkasındaki siyah aparatı sökersem ses ne kadar değişir?Delme yapmak istemiyorum.Hoşuma gitmezse takarım yerine.Yakıtta artma söz konusu olur mu?
    kesmeden o daralan kısımdan çıkması zor olur fakat sanırım mümkündür. Ben en son susturucuyu çıkarttım. ses bayağı değişiyor. Şiddetle tavsie ederim trafikte farkediliyorsun. Hele yayalar birden yola çıkmaktan vaz geçiyor motor sesi duyunca.

Beniö şanzıman iyice kemikleşti. bi ara söküp sorun nedir bi göz atmalıyım

Alıntı HezeyaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canım mct'm şimdiye değin açtığı en büyük sorunu geçen ay açtı. 22 gün süren tamir maceramı sizinle paylaşmak istiyorum.
    2005, 11. aydan beri bende olan motorumun bakımlarını hiç aksatmadım, yağını vaktinde değiştirdim, o'da karşılığında ufak tefek şeyler haricinde pek sorun açmadı. 10.000 km yi devireli çok oldu, artık o bana bende ona alıştım ve motoruma güvenim tam. uzun yola çıkmayacaksam haftada bir yağını kontrol ederim genelde, ama şimdiye kadar yağ eksilttiği hiç olmamıştı.
    son 4-5 aydır viteslerde problem yaşamaya başladım, son dönem vites deiştirmek için tekmelemek zorunda kaldığım bile olmuştu, 3-4, 4-5, arası boşa atmaya başladı, bi kaç defa-nası başardım bilemiyorum- 3ten 4 e atmaya çalışırken 2 ye geçti :S... tamirciye götürdüğümde değişecek parçaların garanti kapsamına girmediği ve maliyetinin oldukça yüksek olduğunu söyledi, bi müddet daha bu şekilde binmemi tavsiye etti, bende onun dediğini yaptım.
    bu arada tamircim babamın çocukluk arakadaşı, 30 yıldır bu işle uğraşan, işinin ustası ''yaptığı işi bir defa yapan'', hakkından fazlasını istemeyen bir insan... izmir yeşil ova'da bahri usta.
    neyse konuya geleyim,bir gün iş yerinde motorun altında yağ lekesi farkettim, motorun yağını kontrol ettiğimde şok olmuştum 1 gram yağ yoktu, malum su sıkıntısından dolayı son zaman motorumu yıkamaya pek fırsat bulamadım, her tarafı çamur içindeydi, o an dikkatimi çekti ki benim o çamur sandıklarım üzerine toz yapışmış yağmış. doğru benzinliğe gidip yağ aldım gelip doldurdum ve binip eve gittim, ertesi sabah koyduğum bütün yağı paspasla yerden silmek zorunda kaldım...
    vakit kaybetmeden motoru servise götürdüm, tamirciye güvenim tam olduğundan maliyeti ne olursa olsun yaptırıcam dedim ve bıraktım motoru.
    ertesi gün kontrol amaçlı olarak servise gittim, benim mctnin motor indirilmiş şase çırılçıplak duruyordu, problemli parçaları gösterdi usta.... dişliler aşınmış, vites dişlilerini tutan mil s harfi şeklinde, keçeler patlamış rulmanlar dağılmış vs.vs.
    tüm bakımlarını vaktinde yaptırdığım halde neden bunun bu hale geldiğini sordum, benim suçummu?
    cevap: hayır, suç bu sistemi yapan mühendiste...
    ustanın söylediğine göre, mctlerin vitesleri diğer motorlardan farklı olarak, rulmanlı garip bir sistemle çalışıyor, bu sistem viteslerin çok rahat geçmesini sağlıyor ancak çinin hammaddesinin dandikliği yüzünden çok çabuk aşınıp, büyük masraflar açıyor, ve aynı sistemi kullanmaya devam ettiğiniz sürece kesin çözüme ulaşmanız imkansız, çünkü yine aşınacak, aynı masrafı tekrar yapacak... üstelik motorun vites dişli gurubunu izmirde bulmak mucize, kar marjı düşük olduğundan hiçbir yedek parça bayii bu malzemeyi bulundurmuyor, dahası nazillide, fabrikada bile bu parça yok!!!
    ben:peki usta bunu nasıl halledicez?
    bahri usta:komple sistemi değiştircem, rulmanları söküp atıcam,yerlerinde eski jawaların burçlu sistemini oturtucam, milleri tornacıda çelikten yaptırıcam, aşınan dişlileri deiştiricem, pahalı olacak, uzun sürecek, ama aynı sorunu tekrar yapma ihtimali yok!
    ben: peki usta kolay gelsin...
    ve geldik tamir sürecine... tam bir facia oldu, bir hafta boyunca bir yandan usta bir yandan ben her tarafta vites dişli gurubu aradık, yok yok yok hiçbir yerde yok canımdan bezdim, tam ben eski dişlileri kullanmaya mecbur kaldığımı düşünmeye başlamışken benim etmediğim isyanı bahri usta etti, mondiale telefon edip tehditler savurarak bu dişli gurubunun 3 gün içinde eline geçmesini istediğini, aksi taktirde yasal yollara başvuracağını beyan etti. sonuç: ertesi gün dişli gurubu elimizde, 3-5 parça için 0 motor parçalayıp istediğimiz parçaları göndermişler...
    şimdi dişliler hazır, sıra işin torna kısmında, iş özel yaptırılacağı için bir standardı yok, dolayısıyla usta dükkanı bırakıp kendi ilgilenmesi gerekiyor...
    tornacıda işi bir hafta süründürdükten sonra sipariş edilen malzemeleri teslim etti, sıra toplamaya geldi...
    bahri usta sağ olsun, 1 tam gün benim motorla uğraşıp işi tamamladı deneme sürüşüne çıktı, sonuç: tornacıda yaptırılan mil yaklaşık 0.5mm kalın olmuş, bu yüzden nerdeyse dişlileri kıracak, mil çelik olduğundan taşlanarak düzeltilme ihtimalide yok, yeniden yaptırılacak... bir kaç gün daha gecikecek...
    sonunda mil yeniden yapıldı, motor yeniden komple dağıtılıp toplandı, yine deneme sürüşü safhası, ve mil yine düzgün değil... motor mehter takımı gibi sesler çıkarıyo..
    3. denemede istenilen sonuca ulaşıldı, ses yok, motor saat gibi çalışıyor, üstelik motoru ilk aldığım gün dahi vitesleri bu kadar rahat geçmiyordu... yağ sızıntısı yok, nerden geldiğini bilemediğim garip sesler yok, vitesler de atma geçmeme gibi problemler yok vs.vs.

sonuç: 22 günde tamir anca bitti
    maliyet:
    aktarma mili 60 ytl
    kamalı mil 30 ytl
    1. vites dişlisi 40 ytl
    3. vites dişli karşılığı 35 ytl
    4. vites dişlisi35 ytl
    5. vites dişli karşılığı: 35 ytl
    yağ 30 ytl(bahri ustanın kullandığı yağ, istemessen kendi yağını kendin götür)
    tornacı:40 ytl
    işçilik:150 ytl

toplam 455ytl.....

şimdi arkadaşlar, olurda vitesleriniz sapıtırsa bir gün, ya bunları göze alın, yada mctnizi ufaktan elden çıkarmaya bakın. ben motorumun fanatiğiyim, gerekirse bi mct parası daha masraf yaparım satmam, tercih sizin...

Aynı sorun bendede var. vitesler sapıtmaya başladı. Ama burda senin usta gibi yapacak birini tanımıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler