Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim macitte tirtreşim diye bişey kalmadı. nedenini bilmiyorum
    sen motora alışmış olmayasın
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    hayırlı bayramlar.az yakıt tüketimi için ne yapmalıyız arkadaslar?

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı selimbisiklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motora alışmış olmayasın
    hayır. aynalardan anlıyorum. titreşim olmadığını.

Alıntı icd48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o nasıl oldu fatih bey anlatırmısın
    bilmiyorum. en son yaptığım işlemler; yağ değişti, ve eksozları açtırdım.
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz :P

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Yağ değişimi motoru illaki etkiler ama performans olarak etkiler titreşim olarak yani tabiki etkisi olur.Birde eksozu açarken sağını solunu sıktıysanız buda etkiler vibrasyonu:D

Hepinize Hayırlı bayramlar Temenni eder saglıklı temiz düzgün ve mct'li bir yaşam geçirmenizi dilerim.....:P
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...:cat:

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    hepinize hayirli mutlu ve huzurlu bayramlar dilerim
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    250 cc macit
    bütüm motor aşkıyla yanan yanmayan herkesin bayramını en içten dileklerimle kutlarım

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar Ramazan Bayramınızı En İçden Dileklerimle Kutlarım Hepinize Hayırlı Bayramlar

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    İyi bayramlar herkese...
    Bu arada otoparka vermiyordum motoru biliyorsunuz.Branda aldım.45 ytl ye.Kapının önüne zincirliyorum.Dikkat etmem gereken birşey var mı? Koruma demiri ufak ufak pas yapıyor.Birde vidalarının başları.Vazelinsürün diyorlar ne derece doğru bilemiyorum.Bu arada sert bir çukur sonrası zincir koruma demirini kırdım.Söküp tamir mi etmeye çalışayım yoksa değiştireyim mi?Kaç liradır biliyorsanız bilgi verir misiniz?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar herkese...
    Bu arada otoparka vermiyordum motoru biliyorsunuz.Branda aldım.45 ytl ye.Kapının önüne zincirliyorum.Dikkat etmem gereken birşey var mı? Koruma demiri ufak ufak pas yapıyor.Birde vidalarının başları.Vazelinsürün diyorlar ne derece doğru bilemiyorum.Bu arada sert bir çukur sonrası zincir koruma demirini kırdım.Söküp tamir mi etmeye çalışayım yoksa değiştireyim mi?Kaç liradır biliyorsanız bilgi verir misiniz?
    Öncelikle merhaba ve geçmiş olsun!
    Motorunu kapının önüne zincirlemişsin brandalıyarak fakat: O bırandalardan bizde satıyoruz içi elyaf dışı naylonumsu bence ona fazla güvenme Allah korusun birisi sigara felan atar Birde dediğin gibi pas yapar ne vazalin nede başka bişey koruyamaz tam anlamı ile ya daha kalın bişeyler ile sar üstüne bıranda at yada en güzeli garaj eger imkanınız varsa Saygılar iyi bayramlar...

Motosikleti
    MCT 250
    Derdimi anlatmaya yetmiyor lisan,
    Esaret altında köle kalmış müslüman,
    Bak bülbüller susmuş, bahçe perişan.
    Bayramsa, bayramınız kutlu olsun!

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Hepinizin bayramı mübarek olsun arkadaşlar. Malumunuz aile ziyareti Erdek-Eskişehir yaptım gidiş geliş toplam 560 km maşallah bizimkinde tık yok(canavar,canavar) 40ytl lik benzinle 275 km yaptı buda kmde 14,5 ykr yapıyor. Sizce normal mi? Yoksa biraz fazlamı (dişli standart ve 90dan aşağı düşmedim diye bilirim)...
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    benim de sorduğum soru bunun içindi acaba az yakmak için dişli, yağ değişimi aşırı yük buji vs gibi seylerin dışında başka ne var.çünkü ne yaptıysam 160 ytl altına inmedim.millet 70-80 ykr/km den bahsediyor hadi anladık bizimki 250cc ama fazla gibi.

Motosikleti
    mct-250
    Hocam yaktırabileceğin en düşük limit 13 ykr..oda 60-70km hızda uzun yolda.70-80ykr yakıyor diyenlerin hepsi yalan konuşuyor birçok motora bindik kullandık bizim sınıfımızda olmayan ybr125 bile 2,8-3lt yakıyor cup motor hariç oda innova falan olucak yoksa 250lik makina 10 krş yakmıyor bu bir gerçek.
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Kuruş lira anlamam arkadaşlar ben sakin kullanımda bakımlı motorda 100 km de şehiriçinde 2.9 litre gördüm.80 i geçmeden düzgün vites arttırarak.Beni üzmediği için güncel bir değer ölçmedim bu da dişli değişimi yapılmamış standart MCT. Şimdi karışık kullanımda tahminen 3.5 gibi bir değer çıkar.Buda benim için makul bir değer.İstanbulda yaşıyorum.20 ytl benzinle gitmeyeceğim yer yok.Tam gaz giderseniz yakar orası ayrı. Edirneye gidiş geliş 2 kişi 100 - 110 süratle araba gibi yaktı.100 km 5-6 lt gibi sanırım.Egzost manüfoltunda kaçırma sorunu yüzünden de olmuş olabilir.Ben keyif motoru olarak kullandığım için belkide memnunum.

Herneyse bugün hava güzel ben dolaşmaya çıkıyorum biraz.Turlamanın tadına doyum yok Sevgiler.

Yeni yakıt değerini ölçerim diyeceğim ama yalan söylememem gerekir !Neden mi ?Mahallenin veletleri rahat bırakmıyorki.Sürekli üzerinde oynuyorlar bir bakıyorum.Km sıfırlanmışAynaları ile oynanmışOnlardan izin alabilirsem biniyorum.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    MCT 250
    bugün benim macitin sinyallerinin yanmadığını farkettim. Tık yok. Sinyal rölesi ve sigortası nerde bunların? bilen varmı?

Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar benim zincir bir gevşiyor bir sıkılaşıyor neden yapar böyle birşeyi, görünüşte herşey normal gibi motorun zincirini kontrol ediyorum normal gevşeklikte, şöyle 1-1,5 metre ileri alıyorum zincir acayip gergin. Bende zinciri baya bi gevşettim am bu seferde gaz kestiğim zaman zincir korumaya çarpıp çok ses yapıyo. Sizinde başınıza böyle bişey geldimi? Yoksa öndeki küçük dişlinin bağlı olduğu (şanzımandan çıkan) mili mi yamulttum acaba? Ne dersiniz.

Motosikleti
    mct-250
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim zincir bir gevşiyor bir sıkılaşıyor neden yapar böyle birşeyi, görünüşte herşey normal gibi motorun zincirini kontrol ediyorum normal gevşeklikte, şöyle 1-1,5 metre ileri alıyorum zincir acayip gergin. Bende zinciri baya bi gevşettim am bu seferde gaz kestiğim zaman zincir korumaya çarpıp çok ses yapıyo. Sizinde başınıza böyle bişey geldimi? Yoksa öndeki küçük dişlinin bağlı olduğu (şanzımandan çıkan) mili mi yamulttum acaba? Ne dersiniz.
    yok yok yamulma falan değil bizimkilerde öyle oluyor.
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ:bounce:

Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yok yamulma falan değil bizimkilerde öyle oluyor.
    Sağolasın içimi rahatlattın bende kara kara düşünüyodum, çok zorlamadımda nasıl böyle oldu diye.

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşım aynı sorun bendede vardı zinciri söküp temizledim fakat iki bakla taş kesmişti biraz esnettim ama eskisi gibi esnek hale getiremedim bir noktada gerdiriyorum güzel oluyor motorun üstüne binin ce takır takır ses yapıyor biraz gevşetince senin dediğin gibi oluyor .
    Bu sorunu oringli zincir takarak çözdüm daha önce kısa aralıklarla zincir ayarı yapıyordum şimdi 2500 km oldu daha ayar yapma ihtiyacı duymadım.
    Umarım sende böyle çözersin sorunu.

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Selam kardeşim Öncelikle korkulacak birşey yok!Gerek forumda okuduğum kadar gerekse kendi motorumda bu sorunla karşılaştım ve çağreler aradım!arkadaşlarımızın dediğine bir tamirci olarak şiddetle katılıyorum orlingli zincir şart.Üzerinceki zincir bilindiği üzre çin malı ve kalitesiz ben bunu bisiklet zincirlerinden biliyorum bizzat iplikten daha beter pıtır pıtır kopuyor!Çağre olarak zinciri sök yıkamacıda yıkat cıcak suyla bi güzel tel fırçayla temizle ve kurut sonra tek tek kotrol et baklaları sonuna kadar dönsün sonrada bi güzel yağlayın sprey yağlar var onlarla yağlayın özellikle castrol var sprey arada yağlamanızı tavsiye ederim saygılar....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler