Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün eve gidişte anadolu yakasına yağmur yağmış her halde benim köprüye girişimden beş dakka önce yağış kesilmiş köprü üstü ıslaktı güneşte olunca bir ara aynadan baktığımda arka tekerden püskürtülen camuru ve su zerreçiklerini gördüm inanın arkamda neredeyse pus oluşmuş vaziyette idi daha öncede yağmurda motor kullandım ama arkada ğüneş olunca daha fazla dikkatimi cekti motorun orjinalliğini bozmadan buraya nasıl önlem alalımda sırtımıza kadar bu camur gelmesin bu konuda ne yapabiliriz buda günün MCT sorusu olsun
    Cevap veriyorum, çamurluğu uzatarak
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mikey, Uğur abi selamlar.
    Herşey yolunda gezintiye devam ediyoruz. Kaza bela olmadığı sürece tırtıla devam kış geldi bırakmakta istemiyorum keratayı. Bakalım nasıl başedeceğim.
    Keşke imkanlarım biraz daha iyi olsaydı.Evimin altında garaj vs. gibi.Ne yapalım bişekilde yolunu bulacağım.
    Selamlar Player bırakmaaa inan istanbulun yamura ihtiyacı va bu nu biliyorum ama hergün duva ediyorum yağmur E5 değilde barajlara doğru yağsın yoksa MCT siz cekilmez istanbul trafiği

Ya tamam camurluğu uzatalımda şöle yakışıklı olsun buna bir fikir

Motosikleti
    tamamdır bugün çamurluk işine dijital ortamda el atıyorum :d Geçri ne akdar çilesi olursa olsun benim tercihim daha kısa çamurluktur.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır bugün çamurluk işine dijital ortamda el atıyorum :d Geçri ne akdar çilesi olursa olsun benim tercihim daha kısa çamurluktur.
    Taman abi sen opsiyonel düşün tak uzun camurluk tak kısa camurluk yani tak tak

Motosikleti
    Taman abi sen opsiyonel düşün tak uzun camurluk tak kısa camurluk yani tak tak

Ahanda taktım. Resme bakıp başka siteden arak yaptığımı sanmayın. resmi kullandım kabul ama çamurlukları ben uzattım

Motosikleti
    MCT 250
    @Arbetus

Barış, şu debraj işi benim canımı çok sıkmaya başladı. Bugün tam 4 kez motoru kalkışta istop ettirdim. Gün geçtikçe dahada kötüleşiyor.
    Yumuşak kalkış yapamıyorum. Debraj birden atıyor sanki aniden debrajı bırakmış gibi.
    Bunu nasıl çözümleyebilrirz?
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Büyük bir ihtimalle barışta aynısını söyleyecetir hondanın balatalarıyla değiştir pamukgibi olsun

Motosikleti
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Arbetus

Barış, şu debraj işi benim canımı çok sıkmaya başladı. Bugün tam 4 kez motoru kalkışta istop ettirdim. Gün geçtikçe dahada kötüleşiyor.
    Yumuşak kalkış yapamıyorum. Debraj birden atıyor sanki aniden debrajı bırakmış gibi.
    Bunu nasıl çözümleyebilrirz?
    Büyük bir ihtimalle barışta aynısını söyleyecetir hondanın balatalarıyla değiştir pamukgibi olsun
    Uğur abinin dediği gibi Honda titan balataları uyumlu. Eğer onu bulamazsan ASK da kullanabilirisn. Uğur abi bu çamurluklar hoşuna gitti mi?

Motosikleti
    MCT 250
    honda titan balatalarının fiyatları ne acaba?

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Valla Barış hoşuma gittimi derken beni işe iştende eve orjinal camurkuktan birazdaha temiz getirip götürsün gerisi önemli değil
    Daha önce görüştüğümüz gibi opsiyonel olduktan sonra sombaharda takıp ilk baharda cıkarabileceğimiz bir model üzerinde çalışalım güzel bir ürün ortaya cıkaraçağımız dan eminim.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    hocam ben motorla hızlı giderken ani vites değişikliğinde biraz gittikten sonra vites geçiyo otomatik vitesmiş gibi oluyo ben vitese atiyorum debriyaj kolundan elimi çekiyorum gaz veriyorum epey ilerliyorum sonra yüksek vitese kendi geçiyo sizce sorun ne ??? dişlilermi dağiliyo

[/IMG]
    bu da benim düldül
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Arka ayaklardan bende var olursa yollarım!!

Alıntı kankenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    sol arka ayaklık düştü benim, servisine sordum 25 ytl dedi, fiyat normalmi sizce sadece tek ayaklık için.
    bende var bakalım uyarsa sana uygun fiyata yollarız...
    3 KuruşLuk Bir inSana 5 Kuruş Değer VerirSen ; O 2 Kuruşa Yine Seni Satar...

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    [QUOTE=mad_blue;1270119]hocam ben motorla hızlı giderken ani vites değişikliğinde biraz gittikten sonra vites geçiyo otomatik vitesmiş gibi oluyo ben vitese atiyorum debriyaj kolundan elimi çekiyorum gaz veriyorum epey ilerliyorum sonra yüksek vitese kendi geçiyo sizce sorun ne ??? dişlilermi dağiliyo

Aynı sorunu bende yaşıyordum 4 den 5 gecerken oluyordu debriyaj balatalarını değiştirdikten sonra sorun ortadan kalttı.
    Senin sorununda bu olabilir

Motorun cantalarla görünüşü hoş da sinyaller sanki saklanmış gibi görünüyor yoksa benmi yanlış görüyorum veya göremiyorum

Mtc 250

Arkadaşlar Konuyu Sonuna Kadar Okudum Desem Yerı 2006 Dan Berı Yanı
    Sorunlar Aynı Ufak Tefek Seyler Benım Sorunum ıse Su
    Vıtesım Devamlı Boşa Atıyordu Motorumu Daha 5000 Km De Almıştım Ancak 1000 Kmm Yapmadan Bu Sorunla Karşılastım Kı Sanzuman Dişli Problemı Aklıma Geldı Butun Vıteslerden Bosa Gecıyordu Neyse Gıttık Baktık Tamırcıye Ankarada Murat Ustaya (furkan Motor) Işciliğini Begenırım Kendısının Motoru Actık Baktık Yıldız Topuzunun Yayı Kırılmış Sadece Onu Değiştirdikten Sonra Gayet Guzel Bınmeye Basladım Ancak ... Konu Burda Başlıyo Motordan Yag Damlatmaya Başladı Fatıh Arkadaşamızında Bahsettıgı Konu Sol Taraftan Yag Gelmeye Baslayınca Tekrar Goturdum Cıvataları Sıktı Ilk Sefer Daha Sonra Conta Değiştirdi Yine Olmadı Su Bahsettığiniz Kece Değiştirmeyi Bana Anlatabılır Mısınız Arkadaşlar Ayrıca Bu şekilde 10-20 Km Yol Yapmanın Zararı Olurmu Motora 2 Litre Yag Koymustum Herhalde Fazlasını Atmıstır 1,7 Kalmıştır
    İKİ TEKER HERYERE GİRER
    RÜZGAR TENİME ESER .....

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı ankuwash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Konuyu Sonuna Kadar Okudum Desem Yerı 2006 Dan Berı Yanı
    Sorunlar Aynı Ufak Tefek Seyler Benım Sorunum ıse Su
    Vıtesım Devamlı Boşa Atıyordu Motorumu Daha 5000 Km De Almıştım Ancak 1000 Kmm Yapmadan Bu Sorunla Karşılastım Kı Sanzuman Dişli Problemı Aklıma Geldı Butun Vıteslerden Bosa Gecıyordu Neyse Gıttık Baktık Tamırcıye Ankarada Murat Ustaya (furkan Motor) Işciliğini Begenırım Kendısının Motoru Actık Baktık Yıldız Topuzunun Yayı Kırılmış Sadece Onu Değiştirdikten Sonra Gayet Guzel Bınmeye Basladım Ancak ... Konu Burda Başlıyo Motordan Yag Damlatmaya Başladı Fatıh Arkadaşamızında Bahsettıgı Konu Sol Taraftan Yag Gelmeye Baslayınca Tekrar Goturdum Cıvataları Sıktı Ilk Sefer Daha Sonra Conta Değiştirdi Yine Olmadı Su Bahsettığiniz Kece Değiştirmeyi Bana Anlatabılır Mısınız Arkadaşlar Ayrıca Bu şekilde 10-20 Km Yol Yapmanın Zararı Olurmu Motora 2 Litre Yag Koymustum Herhalde Fazlasını Atmıstır 1,7 Kalmıştır

11 nolu keçe. Sanırım bundan evvel bir keçe daha var, onuda değiştirdik.

O keçeden alternatöre yağ kaçıyor ve yağın içinde çalışıyor. Bilmiyorum zararı ne olur fakat Alternatörün kuru çalışması gerekir.

Motosikleti
    Kymco People S200
    Arkadaşlar, egzos'a yapışıp yanan naylon torba parçasını nasıl çıkarabilirim? Egzos sıcakken bezle yapayım dedim olmuyorda

Motosikleti
    mct-250
    [QUOTE=TypeT;1271617]Arkadaşlar, egzos'a yapışıp yanan naylon torba parçasını nasıl çıkarabilirim? Egzos sıcakken bezle yapayım dedim olmuyorda [/QUOTE

bendede poşet yapışıp erimişti benzinle sildim çıktı yalnız biraz sıcak olmalı egzos.
    MOTORCU ADAMA BİŞEY OLMAZ

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    hocam lütfen yardim edin bugun izmitten istanbula gittim giderken sorun yoktu ancak gişelerde motor stop etti marşa basinca sanki marş motoru yokmuş gibi oldu bi ses geliyo ama marş motoru çaliştirmiyo iterek çaliştirdim neyse birtek sorun bu değil motordan horultular gelmeye başladi sanki piston dişarda çalişiyo gibi korka korka gittim belki çok yüklendim diye olmuştur tahmin ettim dönerken düzelir sandım
    neyse akşam motoru yine ite ite çaliştirdim birde baktim yer hep yağ olmuş birde yağ sorunu çikti başima noluyo bu motora ya
    tabi gelirken yamulan aynaları sıkıştıran arabaları ve yağmuru hiç saymıyorum balık gibi oldum gelene kadar acilen iyi usta lazim ve ne kadara patlar bu bana yağda bitti sanırım deli edecek motor beni yaw :(
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    MCT 250
    hmmm... ilk okuyuşta, marş motoru sıkışmış derim. Marş motorunun ileri çıkıp çeviren dişlisi takılı kalmıştır ve sen motorla birlikte marş motorunuda çeviriyorsun, o sesler ondan olabilir derim, fakat yağ neden akıtıyor bilemiyecem, tam olarak nereden akıtıyor?

Istanbulun neresindesin?

benim bildiğim bir usta var. acil serviste yapıyor 24 saat. fiyatlarıda çok iyi.

Motosikleti
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam lütfen yardim edin bugun izmitten istanbula gittim giderken sorun yoktu ancak gişelerde motor stop etti marşa basinca sanki marş motoru yokmuş gibi oldu bi ses geliyo ama marş motoru çaliştirmiyo iterek çaliştirdim neyse birtek sorun bu değil motordan horultular gelmeye başladi sanki piston dişarda çalişiyo gibi korka korka gittim belki çok yüklendim diye olmuştur tahmin ettim dönerken düzelir sandım
    neyse akşam motoru yine ite ite çaliştirdim birde baktim yer hep yağ olmuş birde yağ sorunu çikti başima noluyo bu motora ya
    tabi gelirken yamulan aynaları sıkıştıran arabaları ve yağmuru hiç saymıyorum balık gibi oldum gelene kadar acilen iyi usta lazim ve ne kadara patlar bu bana yağda bitti sanırım deli edecek motor beni yaw :(
    Marş rölen arızalanmış anladığım kadarıyla. Motorunun yağ seviyesini kontrol et. Gelebiliyorsan Gebze'de Motorcu Tatarlar var. Onlar İşinin ehlidir Tavsiye ederim.

Sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler