Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben vitesten boşa geçmekte hep zorlanıyorum bir türlü ayırmıyo bu bendemi kaynaklanıyo böyle problem yaşayan arkadaşlar varmı ya da bi sorunmu var yardımcı olursanız sevinirim birde bunun yağini ne zaman değişmem gerekiyo kaç km de bir değişiyo nasil değişiyo çok şey sordum dimi neyse bi soru daha resim nasil yükleniyo benim düldülü paylaşmak isterim
    resim yükleme: www.imageshack.us sitesini açıyoruz. sağ kısımda "Gözat..." butonunu tıklıyoruz. Kendi bilgisayarımızdaki resimi seçmek için bir pencere açılır. Resmimizi seçiyoruz. resmimizi seçtikten sonra o pencere kapanacaktır. "Gözat..." ı tıkladığımız yerin 8 satır altında, turuncu çerçeveli "host it!" butonuna tıklıyoruz. Şimdi internet bağlantımıza ve resmimizin büyüklüğüne göre bir kaç dakika beklememiz gerekir (resim karşı tarafa yüklenmesi genelde uzun sürer). Resim yüklenince bize resmin adresini verir o site. sitenin üst kısımları hep reklamdır, bunları aldırmayın. "Hotlink for forums (1)" isimli alandaki uzuunca olan adresi kopyalıyoruz. Bu adres bize resmimizin internette ulaşacağımız adresi gösterir. Kopyaladığımız adresi bu foruma msj yazarken olduğu gibi yapıştırabiliriz. Mesaj yazarken resim butonuna felan tıklamamıza gerek yok. Olduğu gibi yapıştırım. Taaamaaam

Bu motorların şanzımanı biraz sorunlu (hepsinde değil anladığım kadarıyle) Bendede vites geçişlerinde sorun var. Boşa hiç alamıyorum. Ustayla konuştum, debraj ayarını felan denedi, nafile. Bu modellerde hep bu sorunlarla karşılaşıyoruz diyor. En sağlıklı çözüm komple şanzımanı değiştirmekmiş. Tek dişli değiştirirriz fakat diğer dişliler sorun çıkarı ilerde, diyorlar.

Burda şanzıman dişlisini değiştiren arkadaşlar mutlaka vardır. Tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Başka konu: Eksozu açtıktan beri titreşimin ÇOK azaldığını farkettim. Aslında eksozla ne alakası var anlamış değilim. Belkide tesadüftür. Şu an titreşim yok denilecek kadar az.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Fatih Bence şanzımanı değiştirmeye kalk ma derim aynı sorun bendede var sorun bence SEKROMENC denilen parçada bunuda değiştiremiyeceğine göre bu sorunla yaşayacaksın hangi motorun şanzımanını takacakmış
    eksoz işini pek bende anlamadım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resim yükleme: www.imageshack.us sitesini açıyoruz. sağ kısımda "Gözat..." butonunu tıklıyoruz. Kendi bilgisayarımızdaki resimi seçmek için bir pencere açılır. Resmimizi seçiyoruz. resmimizi seçtikten sonra o pencere kapanacaktır. "Gözat..." ı tıkladığımız yerin 8 satır altında, turuncu çerçeveli "host it!" butonuna tıklıyoruz. Şimdi internet bağlantımıza ve resmimizin büyüklüğüne göre bir kaç dakika beklememiz gerekir (resim karşı tarafa yüklenmesi genelde uzun sürer). Resim yüklenince bize resmin adresini verir o site. sitenin üst kısımları hep reklamdır, bunları aldırmayın. "Hotlink for forums (1)" isimli alandaki uzuunca olan adresi kopyalıyoruz. Bu adres bize resmimizin internette ulaşacağımız adresi gösterir. Kopyaladığımız adresi bu foruma msj yazarken olduğu gibi yapıştırabiliriz. Mesaj yazarken resim butonuna felan tıklamamıza gerek yok. Olduğu gibi yapıştırım. Taaamaaam

Bu motorların şanzımanı biraz sorunlu (hepsinde değil anladığım kadarıyle) Bendede vites geçişlerinde sorun var. Boşa hiç alamıyorum. Ustayla konuştum, debraj ayarını felan denedi, nafile. Bu modellerde hep bu sorunlarla karşılaşıyoruz diyor. En sağlıklı çözüm komple şanzımanı değiştirmekmiş. Tek dişli değiştirirriz fakat diğer dişliler sorun çıkarı ilerde, diyorlar.

Burda şanzıman dişlisini değiştiren arkadaşlar mutlaka vardır. Tecrübelerini paylaşırlarsa çok sevinirim.

Başka konu: Eksozu açtıktan beri titreşimin ÇOK azaldığını farkettim. Aslında eksozla ne alakası var anlamış değilim. Belkide tesadüftür. Şu an titreşim yok denilecek kadar az.
    Fatih bey sizi en kısa zamanda kliniğimize bekliyoruz sendeki sorun neydi tam olarak boşa alamamak mı? duran motorda vitesi boşa alamamk kadar doğal bir şey yok. komple şanzıman değiştirmene gerek yok. benim rulman için motor indiğğinde 5. vityes dişlisinin dişlerinde hasar görünce tek dişliyi değiştirdik 5. vitesle ilgili sorun yaşamadım. arada sapıttığı doğru ama ben uslu durmuyorum ondan. uzun yolda debriyajı kullanmadan vites değiştirmekteyim. Arada acele edip devirsiz atmaya çalışınca sapıtıyor haliyle bazen bir alt vitese atıyor. Hatta geçen gün bir üst vitese attı kendi kendine. Ama bunun dışında mekanizma olarak en güzel şansıman bizimki. Bunu bizim ustadan duydum çünkü atölyede beraber ramzey jinlun fym söktük. Komple şanzımanı değiştirelim sözü bence servislerin satış stratejisi. Başka bişey değil. piyasada dişlileri tek tek satan tek firma mondial. Eski mzlerde jawalarda her zaman bozulan dişli değiştirilir 3. vites dişlisi için hiç şanzıman değiştirildiğine şahit olmadım mz lerde.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar zaten öyle dedi. Bu şekilde git, Tamamen bozulduğunda komple değiştirmek (dişlileri) daha mantıklı dediler. bana değiştirelim felan demediler. Şimdi adamların günahını almayım

Duran motorda boşa almak zordur evet. ama ileri geri iteleyincede alamıyorum
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

Motosikleti
    Arkadaşlar zaten öyle dedi. Bu şekilde git, Tamamen bozulduğunda komple değiştirmek (dişlileri) daha mantıklı dediler. bana değiştirelim felan demediler. Şimdi adamların günahını almayım

Duran motorda boşa almak zordur evet. ama ileri geri iteleyincede alamıyorum
    dostum bu şeye benziyor. Hastamız şu an grip böyle yaşasın zatüree ye çevirince bakarız demek gibi bişey. Hali hazırdaki problemin çöümünü üretmek yerine motor işlemez hale gelince komple şanzıman değiştirmeyi düşünüyorlar. iş o hadde geldiğinde sadece şanzımanmı sorun çıkartacak sanıyorsun. allah korusun sen E5 de sol şeritte giderken kilitlenirse ne oalcak debriyajı sıksan bile çözemezsin arka tekeri. sağ salim durdun diyelim o aşamada mil kırılıp bloğu parçaladığını düşün? felaket tellalı gibi oldum ama bunlar arkadaşlarımın başına gelenler illa çin malı olacak diye bir kural da yok yani. Öyle düşünme. yani bunlar da senin ustanın söylediği çıkartacağı sorunlar arasında. En kısa zamanda toplanalım ve bi durumd eğerlendirmesi yapalım motorlarımıza.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Chopper
    merhaba arkadaşlar,
    sol arka ayaklık düştü benim, servisine sordum 25 ytl dedi, fiyat normalmi sizce sadece tek ayaklık için.

Motosikleti
    Alıntı kankenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    sol arka ayaklık düştü benim, servisine sordum 25 ytl dedi, fiyat normalmi sizce sadece tek ayaklık için.
    yolcu ayaklığından mı bahsediyosun? benimkide düşmüştü 10 liraya değiştirmiştim galiba.

Motosikleti
    Chopper
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolcu ayaklığından mı bahsediyosun? benimkide düşmüştü 10 liraya değiştirmiştim galiba.
    evet sol arka, yolcu(artçı) nun ayagını koydugu yer.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yaw kenan o parçadan yibada bulursun be. ikisini birden bile değiştirirsin. bende yan ayak zannettiydim.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Chopper
    ARBETUS 10 liraya almış istanbulda ben ankarada 25 e alıyorum
    bulunur bulunmasınada o servis e gitmek istemiyorum, yibada bulabilecegime eminmisin ?

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    emin değilim, şekli denk gelmeyebilir. ama 25 lirada çok fazla bi tanesi için. telyakarı bi ara sor. telefonu 320 40 44.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Chopper
    aradım, oda yan tarafın numarasını verdi orayı aradım 23 ytl dedi :D neyse başka çare yok gidip alcas

Motosikleti
    MCT 250
    aradım, oda yan tarafın numarasını verdi orayı aradım 23 ytl dedi :D neyse başka çare yok gidip alcas
    http://www.otmmarket.com/index.php?g...0&ara=1MCT3205

14 YTL

Motosikleti
    Chopper
    hocam aydında da yerleri

Motosikleti
    MCT 250
    hocam aydında da yerleri
    aydında? anlamadım

internetten siparişini ver 2 günde elinde.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bravo Fatih ne güzel site
    sipariş vereceğim bazı parçalar var umarım gelir

Motosikleti
    otm motorun bir ara msn desteği vardı ordan sipariş veriyordum ben parçaları. Bulamazsanız bana haber verin arkdişler.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    http://img513.imageshack.us/my.php?i...2008176fd6.jpg

http://img513.imageshack.us/img513/8...2008176fd6.jpg
    böyle oluyo galiba başka da olmuyo birdaha deneyeyim bakalım olacakmı
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar dün eve gidişte anadolu yakasına yağmur yağmış her halde benim köprüye girişimden beş dakka önce yağış kesilmiş köprü üstü ıslaktı güneşte olunca bir ara aynadan baktığımda arka tekerden püskürtülen camuru ve su zerreçiklerini gördüm inanın arkamda neredeyse pus oluşmuş vaziyette idi daha öncede yağmurda motor kullandım ama arkada ğüneş olunca daha fazla dikkatimi cekti motorun orjinalliğini bozmadan buraya nasıl önlem alalımda sırtımıza kadar bu camur gelmesin bu konuda ne yapabiliriz buda günün MCT sorusu olsun

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Mikey, Uğur abi selamlar.
    Herşey yolunda gezintiye devam ediyoruz. Kaza bela olmadığı sürece tırtıla devam kış geldi bırakmakta istemiyorum keratayı. Bakalım nasıl başedeceğim.
    Keşke imkanlarım biraz daha iyi olsaydı.Evimin altında garaj vs. gibi.Ne yapalım bişekilde yolunu bulacağım.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler