Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim debiraj tam ayırmıyor. ayarında bi faydası yok. Ondan vitese zor geçiyor.
    yokuş aşağı debrajı bastığımda motor titremeye balıyor sanki debrajı basıp basıp bırakıyormuşsun gibi.
    Motoru aldığım adam debirajın yeni değiştiğini söylemişti :(
    Haftasonu debirajı değiştirmeyi düşünüyorum. hangi yağı kullanmalıyım? bende kullanma kılavuzu yok.
    parçaları herhangi bir mondial servisinden sipariş edebilirmiyim?

bana herhangi bir öneriniz varmı? değiştirirken dikkat etmem gereken hususlar felan?
    Sorun balatalrın değil. bence debriyajınına yarını yükselttir. Ya da Uğur abi ile buluşacaz bu hafta sanıyorum. Sende gel katıl bize bakalım.ama balatalar yeni değiştiyse ayarsız olması bu soruna sebep olabilir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250

Benzin hırsızları...

dün akşam eve giderken depoyu ağzına kadar doldurdum. Bu sabah BOMBOŞdu :( benzinciye kadar itelemek zorunda kaldım motoru. :( giden 30 YTL ye mi yanarsıın, kan ter içinde kaldığımamı yanayim
    Bugün benzini çalan, yarın motoruda çalar :( acil bi kilit almalıyım.

Neyse... Bundada vardır bir hayır!

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün akşam eve giderken depoyu ağzına kadar doldurdum. Bu sabah BOMBOŞdu :( benzinciye kadar itelemek zorunda kaldım motoru. :( giden 30 YTL ye mi yanarsıın, kan ter içinde kaldığımamı yanayim
    Bugün benzini çalan, yarın motoruda çalar :( acil bi kilit almalıyım.

Neyse... Bundada vardır bir hayır!
    benzin hortumunun o kısmına kapak yap bence dediğin gibi kilit olayınıda ihmal etme gecmiş olsun.
    mevki neresi bana yakınsa bende önlem alayım bende hep fullerim depoyuda

Motosikleti
    MCT 250

çanta

arkadaşlar resimdeki çantayı nerden temin edebilirim? bilen varmı?

FEYİZOĞLUnda kalmamış

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Motortürk'e bak armode marka çantalar orda var...
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    250 cc macit
    arkadaş nerde gidon resmi

Motosikleti
    mct-250
    Bu akşam izmirde acayip bir fırtına koptu yağmur sel...aman Allahım birçok araba bozulmuş yağmurdan buji ıslatmış..kazalarda cabası..İşin esas kötü tarafıda bir ilçeden izmire dönüyor olmamdı bu sırada...succuk gibiii ıslandım donuma kadar

Neyse ev izmirin bi tepesinde benimde Evka 4 diye konutlarda kalıyorum.Oranın yoluda felaket bir bayır..Bayır başında arabalar selden pati yapmaktan çıkamıyorlar..yukarda polis arabasının biri kalmış reno12
    Baktım önümde R1li bir arkadaş.takıldım arkasına..maşallah ne sel ne kasırga bizim aletler her yola geliyormuş bunuda öğrendim.O yağmurda ne stop etti ne buji ıslattı nede tekerlerim kaydı.Başarılı bir şekilde tın tın bayırımı çıktım.Evime gönül rahatlığıyla vardım.Yalnız ayakkabılar için bi çözüm bulmam lazım.fena ıslandılar ayaklarım içinde yüzüyordu resmen.poşetmi sarsam napsam

Motosikleti
    MCT Tabiki
    Merhabalar arkadaşlar ben Tokattan selim.Ben bisiklet Motorsiklet Tamircisiyim ayrıca hastasıyım..Daha önceden bir çok motorum oldu en son zealsun gs 200 vardı satıp araba aldım.Şimdi motorsiklet arıyordum yakın çevremde Race istemiyorum shooper daha ağırlıklıydı bi arkadaş bende 250 mct var dedi bindik denedik sevdim motoru 3 kere pazarlık yaptık 3 nüde bozdu ben ısrar ettim çünki hoşuma gitti özellikle rengi gri idi.Neyse olmadı ben bu olmazsa başka olur dedim ve başke şehirden başka bir arkadaşla anlaştım.Önceden marka aramıyordum ama şuan illa mct istiyorum ama yinede nasip.Forumu okudum size parça konusunda teknik açıdanda yardımcı olmaya çalışırım şimdilik saygılar sunarım...selimbisiklet.com

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    bende 250 lik mondial mct var bu motorun yakıtı ne kadar yakması gerekiyor merak ediyorum bende mi fazla yakıyor kullanan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim 40 ytl ye depo doluyor ve 200 km yol gidiyorum yani km de 200 lira yakıyo taksi gibi yaa

birde kaç saattir formları okudum çok faydalı bilgiler verdiniz teşekkürler ben aydır kullanıyorum motoru ilk motorum 250 mct aydır kullanmama rağmen pek memnun kalamadım belki sorun bendedir bilemiyorum mesela yoldayken arka fren pedalı yerinden çıktı aynalar sürekli gevşiyor bıktım kaç tane kaza atlattım o yüzden değişeceğim ama izmitte doğru düzgün servis yok dün istanbula giderken yağmura yakalandım servis için giderken hasta olduk artık imdaaaattttt birde yakıtı mahfetti beni 200 lira yakıyo lütfen yardım edin yakacam motoru artık

Motosikleti
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 250 lik mondial mct var bu motorun yakıtı ne kadar yakması gerekiyor merak ediyorum bende mi fazla yakıyor kullanan arkadaşlar yardimci olursa sevinirim 40 ytl ye depo doluyor ve 200 km yol gidiyorum yani km de 200 lira yakıyo taksi gibi yaa

birde kaç saattir formları okudum çok faydalı bilgiler verdiniz teşekkürler ben aydır kullanıyorum motoru ilk motorum 250 mct aydır kullanmama rağmen pek memnun kalamadım belki sorun bendedir bilemiyorum mesela yoldayken arka fren pedalı yerinden çıktı aynalar sürekli gevşiyor bıktım kaç tane kaza atlattım o yüzden değişeceğim ama izmitte doğru düzgün servis yok dün istanbula giderken yağmura yakalandım servis için giderken hasta olduk artık imdaaaattttt birde yakıtı mahfetti beni 200 lira yakıyo lütfen yardım edin yakacam motoru artık

Kardeşim aramıza hoş geldin. Tüm sorunlarının çözümü mevcut Yolun hafta sonun gebe ye düşerse beklerim. Bizim usta iyidir tavsiye ederim.

Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam izmirde acayip bir fırtına koptu yağmur sel...aman Allahım birçok araba bozulmuş yağmurdan buji ıslatmış..kazalarda cabası..İşin esas kötü tarafıda bir ilçeden izmire dönüyor olmamdı bu sırada...succuk gibiii ıslandım donuma kadar

Neyse ev izmirin bi tepesinde benimde Evka 4 diye konutlarda kalıyorum.Oranın yoluda felaket bir bayır..Bayır başında arabalar selden pati yapmaktan çıkamıyorlar..yukarda polis arabasının biri kalmış reno12
    Baktım önümde R1li bir arkadaş.takıldım arkasına..maşallah ne sel ne kasırga bizim aletler her yola geliyormuş bunuda öğrendim.O yağmurda ne stop etti ne buji ıslattı nede tekerlerim kaydı.Başarılı bir şekilde tın tın bayırımı çıktım.Evime gönül rahatlığıyla vardım.Yalnız ayakkabılar için bi çözüm bulmam lazım.fena ıslandılar ayaklarım içinde yüzüyordu resmen.poşetmi sarsam napsam
    Bot kılıfları var yağmurluk şeklinde onu kullanaiblirsin.
    Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Yalnız ayakkabılar için bi çözüm bulmam lazım.fena ıslandılar ayaklarım içinde yüzüyordu resmen.poşetmi sarsam napsam[/B][/QUOTE]

Valla Arkadaş ben 2 sene kadar scooter kullandım böyle ayak ıslan ması gibi derdim yoktu ne zama bu motora bindim yağmur bana yağmaya başladı sanki 4 sefer haliç köprüsünde yağmura yakalandım ama ne yağmur suyun vücüdümda kaçmadığı yer kalmadı birde aşırı yağmurda ayakcık lanbası yanmaya başlıyor ona bir cözüm bulmam lazım sensörmü sivic mi nedir ona bir koruma lazım galiba bende bot koruması almayı düşünüyorum feyizoglu.com dan

Bot korumasına para vermeyin arkadaşlar. Çok çabuk yırtıldıklarını göreceksiniz. Su geçirmeyen veya suya dayanıklı bot alın.

Motosikleti
    mct-250
    Alıntı selimbisiklet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar ben Tokattan selim.Ben bisiklet Motorsiklet Tamircisiyim ayrıca hastasıyım..Daha önceden bir çok motorum oldu en son zealsun gs 200 vardı satıp araba aldım.Şimdi motorsiklet arıyordum yakın çevremde Race istemiyorum shooper daha ağırlıklıydı bi arkadaş bende 250 mct var dedi bindik denedik sevdim motoru 3 kere pazarlık yaptık 3 nüde bozdu ben ısrar ettim çünki hoşuma gitti özellikle rengi gri idi.Neyse olmadı ben bu olmazsa başka olur dedim ve başke şehirden başka bir arkadaşla anlaştım.Önceden marka aramıyordum ama şuan illa mct istiyorum ama yinede nasip.Forumu okudum size parça konusunda teknik açıdanda yardımcı olmaya çalışırım şimdilik saygılar sunarım...selimbisiklet.com
    Hoşgeldin foruma kardeşim izmirde olsaydın benim mct'yi verirdim sana.satılık ilanlarındaki 35 plakalı benim macit.

Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Söylediklerin arasındaki benzin dışındaki problemler basit kendininde yapabileceği problemler bu kadar stres yapma kardeşim hepimizin başına geliyor çözümlerinide burada anlatıyoruz.Bence forumu baştan sona kadar oku çok bilgi bulacaksın.Benzin problemine gelince hava filtreni hiç kontrol ettin mi temiz mi.bujilerin yeni mi.karbüratör yakıt ve hava ayarın yerinde mi.zengin karışım yakıyor olabilir.200 bin lira yakması biraz çok hakkatten ama benim motorumlada sürekli 100-120km hız ile gidersem bende 150-160 bin lira yakıyorum.80-90 karar bence.bu durumda yakıtı 120-130 bin liraya kadar düşürebilirsin.

Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bot korumasına para vermeyin arkadaşlar. Çok çabuk yırtıldıklarını göreceksiniz. Su geçirmeyen veya suya dayanıklı bot alın.
    Demek bot koruması diye satılan naylonlar yaramaz gerçi en güzeli plastik bot ne su geçirir ne rüzgar alır ama bu seferde vites atamıcaz

Motosikleti
    MCT 250
    Dünki yağmurda üsküdarda motoru yere yapıştırıyordum vallahi. önümdeki arabanın ani frenine benim motor kaydı. Allahdan toparlayabildim. ondan sonrada 30 Km/h yı geçmedim
    En tehlikeli yağmur ilk yağmurdur!!! arabaların fren tozları yerde suyla temas edince sabun gibi oluyor asfalt. Ayakta duramıyordum, o şakilde kayıgan asfalt. 3. yağmurlar artık tehlikesiz. Motosikleti bile son surat kullanabilirsin nerdeyse.

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar mct nin hava yakıt ayarı vidası karbüratörün neresinde oluyo ve bunu kendimiz ayarlayabilirmiyiz. Bi ara birilerinden duymuştum ,vidayı komple sıkıp ikibuçuk tur gevşetiyomuşsun fabrika ayarına geliyomuş falan diye pek inanmadım ama doğruluk payı varmı acaba?
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi botlar bile uzun süre yağmurda kaldığında su geçirir. bu sebepten yağmurluk şart. ben kullanıyorum düzgün kullandığın sürece birşey olmuyor. 300e verip bot aldıktan sonra onun ıslanarak çürümzesini izlemek hoş olmaz sanırım.

Motosikleti
    MCT 250
    merhaba arkadaşlar
    üst topicdeki çantaları aldım sonunda. Fakat sonradan düşündümde... Yaaa ben bunları nasıl takacam? böyle çanta takan varsa beni bilgilendirsin lütfen

Motosikleti
    mct-250
    Çantaların 2 arasında takman için deri yokmu.varsa direk arka küçük minderi sök koy çantaları tekrardan vidala.bu kadar.

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyi botlar bile uzun süre yağmurda kaldığında su geçirir. bu sebepten yağmurluk şart. ben kullanıyorum düzgün kullandığın sürece birşey olmuyor. 300e verip bot aldıktan sonra onun ıslanarak çürümzesini izlemek hoş olmaz sanırım.
    ARBETUS 5 senedir kullanan arkadaşım var. Halen daha giyiyor. 300/5 = 60 YTL yapar. O kadar da maliyetli olmuyor yani.

Motosikleti
    MCT 250

Flip Flop Boyalar

arkadaşlar FlipFlop (üzerine vuran ışığın açısına göre renk değiştiren boyalar) boyalar hep dikkatimi çekmiştir almanyada. Sizinle birkaç resim paylaşmak istedim. Motosikletin bu renklerde boyandığını düşününsene.

ALTAKİ RENGE B A Y I L D I M

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler