Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum satılık sitelerine bakıyorum 11000 de sekman piston değiştiren varmış ama ben 22000 deyim sadece bi rulman için indirdik motoru. tahmini 30000 e kadar da birşey istemeyeceğini düşünmekteyim.
    Arbetus'a aynen katılıyorum. 15.000km'de temiz motor olabiliyorken 3400km'de (büyük olasılıkla göstergesiyle oynanmış) teker değişmiş motor gördüm motosiklet bakarken. Neyseki şimdiki motorumu bulabildim. 9590km'de aldım, eski sahibi benim kadar titiz ve sakin kullanmış motoru onun için problem yaşamadım.

Kymco motorlar gibi "Haydi 100.000'e!" gibi bir slogan yapmayacağım ama mantıklı kullanıldığında paramızın değerini fazlasıyla vereceği görüşündeyim.

Kazasız, keyifli sürüşler.
    Esen kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250 cc macit
    ya arakaş ben o vidayı söktüm ses devam ediyor zinciride söksemmi acaba ya bu motorun acemisi olmak ne kötü varmı başka öneriler

ve son olarakta motor 3. viteste giderken sanki vites değişir gibi debriyaja basmış gibi yapıyor sorun nerdendir

ve son olarakta motor 3. viteste giderken sanki vites değişir gibi debriyaja basmış gibi yapıyor sorun nerdendir

Motosikleti
    mct-250
    Alıntı icd48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arakaş ben o vidayı söktüm ses devam ediyor zinciride söksemmi acaba ya bu motorun acemisi olmak ne kötü varmı başka öneriler

Senin zincir sanırım tamamıyla özelliğini yitirmiş demekki.Bende zincir değiştiricem oringli zincir alıcam ama alana kadar idare edebilir durumda benim zincirim.Ben temizleyip-gerdirip-yağlayıp kullanmaya devam ediyorum şimdilik.gerdirince o vidayıda çıkartınca bende ses gitti ama en iyisi sen acilinden zincirini değiştir.

Vites arızasını sadece 3. vitestemi yapıyor yoksa her vitestemi sıyırıyor?

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    benim mct de ayagı kapatınca motor stop ediyordu. yani tam tersi. koltugun altındaki soketi cıkarıp içindeki 3 dişten soldaki veya sağdaki tam hatırlamıyorum 2 tanesini tornavidayla üzerine basarak birleştirdim ayagı iptal ettim. ne kadar dogru oldu tartısılır.ama kendim için konusuyorum işime yaradı

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaşlar zincir değiştirmek isteyenlere nacizane bir öneri ön ve arka dişlilerinide kontrol edip gerekise masraftan kacınmayıp değiştirin zincir tek başına değil dişlilerin üzerinde çalışıyor

Motosikleti
    mct-250

Karbüratör Manifoldu

Resimdede gördüğünüz gibi karbüratör manifoldunun üzerinde hafif çatlamalar olduğunu gördüm.Bunun bir zararı var mıdır?Bu bir sorun oluşturur mu?

Motosikleti
    250 cc macit
    yok sadece o viteste yapıyor sorun nedir sizce ben bi ara söküp dişlilerde bakıcam ama zinciri temizlemek için ne yapmalıyım neler gerekli zinciri tammen sökmelimiyim

arkadaşım o manifoldu degiştir derim çekiş düşer ilerse sıkıntı verir hemen degiştir

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bu gün karar verdim bende mct temiz tutacağım Plamired gibi (Kısandım Ya) ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum .
    İstanbulun yağışları başlıyor galiba akşama doğru hava bozmaya başladı motora binmek zevkten eziyetemi dönüşecek haftanın 6 günü sabah akşam işe gidiş gelişte.
    Eee Arkadaşlar nasıl gecti hafta sonu bi anlatı bakalım

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Günaydın herkese.

Nihayet Çaylak gidonu takabildim. Ufak tefek rötuşlar kaldı ama gayet güzel oldu bakan bir daha bakıyor
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct-250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın herkese.

Nihayet Çaylak gidonu takabildim. Ufak tefek rötuşlar kaldı ama gayet güzel oldu bakan bir daha bakıyor
    merhaba arbetus;

Bu çaylak gidonu genelde custom chooper'larda gördüğümüz bizimkilerden daha uzun olan gidonlardan mı? Birde T gidon diyorlar raptorlarınki gibi var.

Sen en iyisi bir resimle şenlerdir topiği Barış bizde şu gidonu görmüş olalım hatta nasıl takıldığını falanda yazarsan taktırmak isterim bende.Resim bekliyorum kardeşim..teşekkürler

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün karar verdim bende mct temiz tutacağım Plamired gibi (Kısandım Ya) ne kadar başarılı olabilirim bilmiyorum .
    İstanbulun yağışları başlıyor galiba akşama doğru hava bozmaya başladı motora binmek zevkten eziyetemi dönüşecek haftanın 6 günü sabah akşam işe gidiş gelişte.
    Eee Arkadaşlar nasıl gecti hafta sonu bi anlatı bakalım
    Uğur hocam gel beraber temizleriz dicem ama sen istanbuldasın.Bu arada izmire bahar ayından beri yağmur yağmıyor pek pislenmiyor motorlar yollarda temzi sayılır.1 hafta yıkamasam aynı duruyor.

Motosikleti
    Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arbetus;

Bu çaylak gidonu genelde custom chooper'larda gördüğümüz bizimkilerden daha uzun olan gidonlardan mı? Birde T gidon diyorlar raptorlarınki gibi var.

Sen en iyisi bir resimle şenlerdir topiği Barış bizde şu gidonu görmüş olalım hatta nasıl takıldığını falanda yazarsan taktırmak isterim bende.Resim bekliyorum kardeşim..teşekkürler

Standart gidondan yaklaşık 40 cm daha uzun ve biraz geniş. Bakan bir daha bakıyor boyası biraz dandik oldu ama ben memnunum gidon kelepçelerini değiştiricem işler tam bitsin fotoları koyacağım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct-250

Nasıl çaylak gidonum
    şaka bi yana çaylak gidon diye googlede arattığımda gördüm çok komik buldum paylaşayım dedim sizlerle
    not: Arbetus'tan alıntıdır.

Motosikleti
    Alıntı plarimed500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nasıl çaylak gidonum
    şaka bi yana çaylak gidon diye googlede arattığımda gördüm çok komik buldum paylaşayım dedim sizlerle
    not: Arbetus'tan alıntıdır.
    Benim çaylak gidonum boyuma göre. Bu Tatar amcanın tabiriyle Şempanze gidonu olmuş :D

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    barış gidonnun nasıl at bakalım resmine yada ugra akşam bi

Motosikleti
    Alıntı soner_kep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    barış gidonnun nasıl at bakalım resmine yada ugra akşam bi
    Abi moturu yavuzun garaja koydum gece bitince baskına gelecem

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    merakla bekliyommm...!!!

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Uğur hocam gel beraber temizleriz dicem ama sen istanbuldasın.Bu arada izmire bahar ayından beri yağmur yağmıyor pek pislenmiyor motorlar yollarda temzi sayılır.1 hafta yıkamasam aynı duruyor.[/QUOTE]

Sağ Ol Birader Bakarsın bir gün izmire düşerde yolumuz kışmet olurda inşallah görüşürüz.

Nasıl bir gidon ya İstanbul E5 te düşünsenize

Motosikleti
    250 cc macit
    arkadaş şu gidonun fotosunu koysana bi bakalım

Motosikleti
    MCT 250
    Şu gidonu bende merak ettim şimdi
    Resmini bekliyoruz

arkadaşlar, webde kullanma kılavuzunu indirebileceğim bir adres bilen varmı?

Motosikleti
    MCT 250

debraj değiştirme mct250

Arkadaşlar benim debiraj tam ayırmıyor. ayarında bi faydası yok. Ondan vitese zor geçiyor.
    yokuş aşağı debrajı bastığımda motor titremeye balıyor sanki debrajı basıp basıp bırakıyormuşsun gibi.
    Motoru aldığım adam debirajın yeni değiştiğini söylemişti :(
    Haftasonu debirajı değiştirmeyi düşünüyorum. hangi yağı kullanmalıyım? bende kullanma kılavuzu yok.
    parçaları herhangi bir mondial servisinden sipariş edebilirmiyim?

bana herhangi bir öneriniz varmı? değiştirirken dikkat etmem gereken hususlar felan?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler