Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yeni motor alacam bana yardımcı olun nelerini değiştireyim fikir verin...

ya birde arbetus sizin gezileri merak ettim... yolunuz düşerse gelin ankaraya... eşlik ederim size...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı asitanebusei adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya birde arbetus sizin gezileri merak ettim... yolunuz düşerse gelin ankaraya... eşlik ederim size...
    ankara rotada var. bakacağız. şu an motora customisation çalışmaları var bitince bakıcaz. Dostlar şu macitina rka amortisör anahtarı olan var mı? serviste de bulamadım. Titanınki uyuyor sertleştiricem sertleştiremiyorum. yaylanıyorz yol boyunca

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Alıntı asitanebusei adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum Ankarada da epey bir mct kullanıcıları var,bir org. yapsakda bir araya gelsek yanlız çekilmiyo,ben ankaradayım,sende ankaradasın galiba görüşelim

Alıntı meranka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Ankarada da epey bir mct kullanıcıları var,bir org. yapsakda bir araya gelsek yanlız çekilmiyo,ben ankaradayım,sende ankaradasın galiba görüşelim
    olur ama ben daha mctyi almadım... bende 125kt var... önümüzdeki hafta alacam mctyi

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    slm arkadaslar bir suredir giremiyordum mct ile tura ciktik adapazari ankara yaptik geldik oralardaki gezmelerimizle yaklasik 10-12 gun icinde 1500-1600 km yol yapti tik demediki sadece plakayi dusruduk onuda gelince hemen cikarttirdim ama aksami daha ustune takmak nasip olmadan bariyere tosladik (sag tarafa viraji alamadim 2sene sonra ilk kazam ama canım çok sıkıldı) çukurdan kaçayım derken motoru yatıramadım ve bariyerle çok samimi olduk bende pek sorun yok ufak tefek sol bacak ta çizikler var ama karaoğlum gitti direksiyon sol merkez far komple gitti dahada kötüsü depo gitti hem boya kalktı hemde ezildi depo olayına üzüldüm çünkü boyatmıştım yanar döner siyaha (patlican moru) şimdi depoyu yeni taktıracam kısmetse ama her türlü boyatmak zorunda kalacam neyse işleri bitirdikten sonra eski halini ve yeni halini koyacam buraya güzel bir düşüncem var eğer yaparsam sizlerlede paylasacam

Alıntı wolff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar bir suredir giremiyordum mct ile tura ciktik adapazari ankara yaptik geldik oralardaki gezmelerimizle yaklasik 10-12 gun icinde 1500-1600 km yol yapti tik demediki sadece plakayi dusruduk onuda gelince hemen cikarttirdim ama aksami daha ustune takmak nasip olmadan bariyere tosladik (sag tarafa viraji alamadim 2sene sonra ilk kazam ama canım çok sıkıldı) çukurdan kaçayım derken motoru yatıramadım ve bariyerle çok samimi olduk bende pek sorun yok ufak tefek sol bacak ta çizikler var ama karaoğlum gitti direksiyon sol merkez far komple gitti dahada kötüsü depo gitti hem boya kalktı hemde ezildi depo olayına üzüldüm çünkü boyatmıştım yanar döner siyaha (patlican moru) şimdi depoyu yeni taktıracam kısmetse ama her türlü boyatmak zorunda kalacam neyse işleri bitirdikten sonra eski halini ve yeni halini koyacam buraya güzel bir düşüncem var eğer yaparsam sizlerlede paylasacam
    onunla geçmiş olsun arkadaşım... senin adına gerçekten üzüldüm...ama sende bi sorun olmadığına sevindim... bundan sonra kazasız sürüşler... inşallah en kısa zamanda karaoğlanına kavuşursun...

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    ugur abi tesekkurler amortisörü 2 yukselticem haftasonunu bekliyorum.birazda havayı düşürüyüm tamamdır heralde.tin tin zıplamaz artık.
    wolff kardes geçmiş olsun Allah beterinden saklasın bugün ben de işe giderken kamyonetin teki aynaya hiç bakmadan soldan sağa sıkıştırdı beni.
    inşallah bi an önce halledersin problemlerini. sevgiliden ayrı kalmak gibi bişiy bu yaw

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    10000 km oldu tırtıl.... Parasınıda çoktan çıkardı Daha iyisini alana kadar en iyisi bu)) Sevgiler...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10000 km oldu tırtıl.... Parasınıda çoktan çıkardı Daha iyisini alana kadar en iyisi bu)) Sevgiler...
    20500 kesip biçip chopper yapma zamanı geldi benim sıpanın hafta sonu dalıyoruz inş. motora.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Mondial 250 MCT

Telli jantların Çelik Jantlarla değiştirilmesi hakkında...

Alıntı antistatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu dün teslim aldım. Daha önce hiç kullanmadığım için bayinin yanındaki bir okulun bahçesinde yarım saat kadar turladıktan sonra motoru eve kadar götürebildim. Çok kolay öğreniliyor.

Alırken jantları çelik jantla değiştirmiştim. Fiyatı galiba 270 ytl idi. Tel jantları 100 er ytl den geri aldılar böylece 70 liraya çelik jantlarım oldu. Koruma demirinden ücret almadılar.

Resmi:

Ben Motosikletimi yeni aldığım için bu konuyu araştırdım arkadaşlar bilginiz olsun. Fabrika ile görüştüm. Beni arayıp bu konuda bilgi veren Çetin Beye çok teşekkür ederim. Çetin Bey, "Mondial'in kesinlikle böyle bir uygulaması olmadığını, 250 MCT'nin fabrika çıkışının telli jant olarak yapıldığını, böyle bir değişim yapan varsa bile bunun alıcının bayii ile yaptığı özel bir anlaşma olabileceğini, ve bu tür anlaşmaların da Mondial'in bilgisi dışında olduğunu "belirtti. Yeni MCT alacak arkadaşların bilgisine...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Mikey
    Kolay gelsin sana. Operasyon var desene...))
    Ben değişiklik yapmama kararı aldım.Olduğu gibi güzel ama büyük bir ihtimalle kışa doğru temiz bir makina bulursam değiştirmeyi düşünüyorum.Uzun yol konusunda kuvvetli bir makinaya ihtiyacımın olduğunu gözüyorum. MCT ile uzun yol giden arkadaşlarımızı da var onları tenzi ederek bende biraz konfor ve performans beklentisi olmaya başladı.
    Sevgiler.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    2005 model bakımları garantili servisinde yapılmıs arka ön koruyucu demir , cc bar yükseltilmiş , xenon sis farları orjinal 8500 km , yeni başlayanlar için kacırılmayacak fırsat aracıma hertürlü kefilim asker olduğum için satıyorum 9 aydır kullanılmadığı için aküsü bitmiş karbüratörünü daha dün temizlettim arka koltuğu döşemecide daha geniş yaptırıyorum pazarlıksız son fiyattır motorla takas düşünmüyorum üstüne para verip mantıklı bi vosvosla takas edebilirim satısı hemen yapılacaktır temiz kağıdı varsa borcu harcı tarafımdan ödenecektir motor garaj motorudur sadece pazar günleri kullanılmıstır... lütfen sadece ciddi alıcılar arasın ayrıca ayın 27 sinde birliğime geri döneceğim ondan sonra ilgilebileceğimi pek sanmıyorum teşekkürler... yanında kask ve çantalar hediyedir ... motor Büyükçekmecede teslimat burdan yapılacaktır..

0542 785 85 72 Emre ERCAN

http://www.sahibinden.com/8_500_de_2...XQQdisplayitem
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Ey Ulu MCT Çiler Bir haftadır kimse ortalıkta görünmüyor hayırdır topikten mi sıkıldınız yoksa başka ufuklara mı açıldınız .
    Kullandığımız Çin Malı Mondial MCT hakkında da bir çok ileri geri laf atıyorlar Mondial Çin de diğer ucuz markalar uzaylı imalatıymış gibi .
    Diyeceğim o dur ki bizim maddi imkanlarımız buna el verdi biz bu markayı satın aldık seneler öncede birileri bu topiği açmış Allah razı olsun ondan birbirimize destek olmamızı sağladı .
    Birbirimize destek olduğumuzu birbirimize sorunlarımızı anlattığımız sanki kullandığımız Mct kötü bir makine olduğu izlenimi doğurmuş insanlarda.
    Ben mondial in sözcüsü falan değilim ama bu kadar site gezdim birbirine yardım eden hiçbir marka kullanıcısıyla karşılaşmadım.
    Gönül ister ki iyisinine en mükemmel markalara binmek ama imkanlar buna elveriyorsa yapacak bir şey yok
    O zaman birbirimize yardımcı olmanın birbirimize destek olmanın sorunlarımızı birbirimize anlatmanın bindiğimiz makinenin kötü bir makine olduğu anlamına mı gelir?
    MCT nin fiyatının üstüne fazladan 1000 1500 YTL versen cin malında sıfırına karşılaşacağın sorun en fazla bu topikte yazılan gibi olur
    Bu konuyu yazdım ki yeni Makine alıcısı olanların kafası karışmasın diye

Motosikleti
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ey Ulu MCT Çiler Bir haftadır kimse ortalıkta görünmüyor hayırdır topikten mi sıkıldınız yoksa başka ufuklara mı açıldınız .
    Kullandığımız Çin Malı Mondial MCT hakkında da bir çok ileri geri laf atıyorlar Mondial Çin de diğer ucuz markalar uzaylı imalatıymış gibi .
    Diyeceğim o dur ki bizim maddi imkanlarımız buna el verdi biz bu markayı satın aldık seneler öncede birileri bu topiği açmış Allah razı olsun ondan birbirimize destek olmamızı sağladı .
    Birbirimize destek olduğumuzu birbirimize sorunlarımızı anlattığımız sanki kullandığımız Mct kötü bir makine olduğu izlenimi doğurmuş insanlarda.
    Ben mondial in sözcüsü falan değilim ama bu kadar site gezdim birbirine yardım eden hiçbir marka kullanıcısıyla karşılaşmadım.
    Gönül ister ki iyisinine en mükemmel markalara binmek ama imkanlar buna elveriyorsa yapacak bir şey yok
    O zaman birbirimize yardımcı olmanın birbirimize destek olmanın sorunlarımızı birbirimize anlatmanın bindiğimiz makinenin kötü bir makine olduğu anlamına mı gelir?
    MCT nin fiyatının üstüne fazladan 1000 1500 YTL versen cin malında sıfırına karşılaşacağın sorun en fazla bu topikte yazılan gibi olur
    Bu konuyu yazdım ki yeni Makine alıcısı olanların kafası karışmasın diye
    kim ne derse desin abi. şu an 21400 km civarındayım. gidiyor meret kuruntularım dışında sorunum yok.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT

İlk yağ değişimini yaptık...

Arkadaşlar geçen cuma günü motorumun ilk yağ değişimini yaptık serviste...
    Ben biraz kuralcıyım huyum kurusun herşey dört dörtlük olsun isterim. Forumdan edindiğimiz bilgiler çerçevesinde ve ayrıca kullanma kılavuzu kitabında da belirtiğine göre bizim mct lere 1.8 lt. yağ koyacaksın diyor. Servise sordum ne kadar yağ koymamız lazım diye "abi 1.2 lt. koyacağız" dedi. Tekrar sordum emin misin diye evet dedi. ben 1.8 lt olması lazım falan deyince en son 1.5 lt de karar kıldı servis... servisten ayrıldıktan sonra müsait bir yerde hemen yağı tamamladım. Kitabında böyle yazıyor desem benden iyi mi bileceksin diyecek ısrar etmedim artık. Sizler ne kadar koyuyorsunuz arkadaşlar motoryağını ???
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Çinli kardeşlerimiz motor üretmiş birde kullanma kulavuızu yazmış bence kitabı referans al benim gibi 1,8 Lt Normali Yağ cubuğundan da kontrol et.
    Tamircilere gelince iki servis değiştirdim tek markaya bakmadıkları için onlarında kafası karışıyor yapılan işi de takip etmeni öneririm her cıvata her somun sıkıldığında

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli kardeşlerimiz motor üretmiş birde kullanma kulavuızu yazmış bence kitabı referans al benim gibi 1,8 Lt Normali Yağ cubuğundan da kontrol et.
    Tamircilere gelince iki servis değiştirdim tek markaya bakmadıkları için onlarında kafası karışıyor yapılan işi de takip etmeni öneririm her cıvata her somun sıkıldığında
    Teşekkürler tertip, bence de doğrusu bu...

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    toptas kardes 2. yag degisimim oldu ikisinde de 1.750 gibi yag aldı. yag bidonu dereceli ikincinin 1/4 u kalıyor hep.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı muratboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toptas kardes 2. yag degisimim oldu ikisinde de 1.750 gibi yag aldı. yag bidonu dereceli ikincinin 1/4 u kalıyor hep.
    Teşekkürler arkadaşım sağolasın..

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    herkese selamlar ve sağlıklı sıhhatli bol kilometreler...öncelikle aralarında tartışan arkadaşlar, lütfen aramızda tartışmayalım. amaç sadece bilgi paylaşmak...tadını kaçırmayalım...

konumuza gelince; mct 250'm var ve aldığım için çok mutluyum...bu motoru almadan önce sitede baya bi kıyaslamalara baktım...öncelikle şunu bi kabullenmemiz gerekiyor... 10.000 ytl paramız olsa gidip motor alırmıyız?..peki almak istediğin tarzdaki motoru sana 3.000 ytl ye verseler durum değişir mi? evet değişir... fiyatı bu olan motorlarmız ne marka olursa olsun çin malı...bizi bekleyen bazı sorunlar var...tabi bunlar ufak tefek sorunlar..eğer çok büyük bi problem ile karşılaşılırsa bilin ki istinai bi durum vardır... hal böyle olunca durumu kabullenip rüzgarın tadını çıkarmamız gerekiyor...unutmayalım ki çinliler bu motorları yapmasalardı bugün böyle bi motora binemezdik...en azından ben kendi adıma söyleyebilirim bunu...

arkadaşlar özür dilerim bi karışıklık oldu...sayfalar karışmış..başka bi arkadaşa yazıyordum:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler