Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    selam arkadaşlar. ben 2 ay önce mct aldım. 2900 km yol yaptım. aynalar dışında hiçbi problem yaşamadım taki geçen cumaya 3gün önceki cumaya kadar.. dikkatsizliğim sebebiyle kötü bi kaza yaptım ve trafik ışıklarında duran bi arabaya 50-60km hızla arkadan çarptım. sonra ben arkamda oturan arkadaşım ve motor yan tarafta duran bi ford transite uçtuk. çok şükür fazla bişe olmadı bize. motorun ön taraf haşat oldu (zaten direksiyon,aynalar ve maşayı değiştirecektim )

şimdi bilenlere sormak istiyorum. ön jant ve teker sağlam.. onun dışında maşa direksiyon lambalar ve elektrik aksamı değişecek. bide fren pedalı. bunun dışındada hazır elim değmişken arka zincir dişlisini küçültmek ve ön maşayıda uzatmak istiyorum.. motorun benzin deposundan arka kısmına kadar çiziği bile yok. başka masraf yok yani. bunlar bana ne kadara patlar? servise gidemedimde bu durumda bi hafta daha gidemem sanırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Geçmiş olsun. Size birşey olmamış diğerlerini halledersin.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

arctarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    arkadaşlar selamlar bi motorla ilgili bi sorun için görüşlerinizi rica edecem mct nin ayağa aldıktan sonra bi 10 dakika yağ akıtıyo sonra kesiyo bunun için keçeyi değiştirdim ama sorun değişmedi şimdi yine yapıyo bu sorunla ilgili bi çözüm bilen varsa bi zahmet yardımcı olsun kazasız sürüşler

Motosikleti
    MCT 250
    eyvallah kardeş saolasın.. bian önce halletmem lazım ama ondan soruyorum

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı arctarus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar bi motorla ilgili bi sorun için görüşlerinizi rica edecem mct nin ayağa aldıktan sonra bi 10 dakika yağ akıtıyo sonra kesiyo bunun için keçeyi değiştirdim ama sorun değişmedi şimdi yine yapıyo bu sorunla ilgili bi çözüm bilen varsa bi zahmet yardımcı olsun kazasız sürüşler
    tam olarak hangi keçeyi değiştridin? ilk hareket kavrama keçesi bunu yapıyor.

Cano33, mondialin sitesinden hasarlı parçaların fiyatlarına bakabilirsin. üç aşağı beş yukarı budur fiyat servis üstüne işçilik falan ekler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

arctarus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    [QUOTE=ARBETUS;1186304]tam olarak hangi keçeyi değiştridin? ilk hareket kavrama keçesi bunu yapıyor.

Cano33, mondialin sitesinden hasarlı parçaların fiyatlarına bakabilirsin. üç aşağı beş yukarı budur fiyat servis üstüne işçilik falan ekler.[/QUOTE

motor kısmındaki dişlinin mili keçesini değiştirdim bi 5-6 gün sorun yoktu ama tekrar başladı birde sitenin adresini yazarsanız sevinirim teşekkürler

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250

Merhaba arkadaşlar ben 1 aylık mct 250 kullanıcısıyım, motorun aksesuarlarını değiştirmek istiyorum ama bi türlü hiçbi yerde bulamadım bana yardımcı olumusunuz.

Motosikleti
    Alıntı ARTABEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben 1 aylık mct 250 kullanıcısıyım, motorun aksesuarlarını değiştirmek istiyorum ama bi türlü hiçbi yerde bulamadım bana yardımcı olumusunuz.
    Selam.

nelere ihtiyacın var?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Arkadaşlar şimdilik 164 sayfa olan bu MT yi birkaç defa gözden geçirdim. Bazı arkadaşlar Köpeklerin saldırmasından şikayetçi hatta kaza yapanlar bile var. Benim size acizane tavsiyem şu : Daha önce köpekler üzerinde yapmış olduğum araştırmaya göre köpekler hareket eden nesnelere koşuyorlar saldırmıyorlar sadece onu sanki bir oyun sanıp sizinle beraber koşmak istiyorlar. Köpeğin yada köpeklerin size doğru geldiğini farkederseniz hiç tereddüt etmeden durun ve bekleyin. Köpeklerin uzaklaştığını ve size ilgisinin kalmadığını görürsünüz. Ya da durduğunuzda inin siz onun üzerine doğru gidin. Bu söylediklerim şaka değil gerçek. Durduğunuz zaman kesinlikle size ilgisi kalmayacaktır..
    Kazasız belasız sürüşler hepinize..
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arkadaş Banada bir Köpek musallat oldu ben yolumu değiştirdim o hayvanla felsefe yapmak içimden gelmedi neticede hayvan ne yapaçağı belli olmuyor

Motosikleti
    Ben aragaz veriyorum çok etkili oluyor.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş Banada bir Köpek musallat oldu ben yolumu değiştirdim o hayvanla felsefe yapmak içimden gelmedi neticede hayvan ne yapaçağı belli olmuyor
    Bence birgün dene bak korkmaya gerek yok, Aslında çok sevimlidir keratalar...

:queen
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aragaz veriyorum çok etkili oluyor.
    Tam da köpeklerin istediği şeyi yapıyorsun Mikey.. Benim bulunduğum yer ormanlık dağlık bir yer.. bir kaç gün önce virajlı yollardan eşimle beraber 50-60 km hızla giderken iki tane çoban köpeğinin bize doğru koştuğunu gördüm ve hemen yavaşladım durdum. Yanımıza geldi onlarda durdu. Hafif hareket eder gibi yapıyorum hemen koşu pozisyonu alıyorlar...Onlarla oynamak güzel bence...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

slm arkadaşlar öncelikle forum çalışanlarına teşekkürler güzel ve bilmeyenlere yardımcı olmak amacıyla konu açılmış ben de yeni mct250 kullanıcısıyım(dün gece aldım motoru :D) arbetus ve onun gibi arkadaşlara da çok teşekkürler ilgilerinden dolayı herkese yardımcı olmaya çalışıyorlar ve oluyorlarda okuduklarım kadarıyla...sorunlarımızı paylaşmak ve çözmek dileğimle herkeze kazasız keyifli sürüşler diliyorum ! ! !

Motosikleti
    Alıntı toptas. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence birgün dene bak korkmaya gerek yok, Aslında çok sevimlidir keratalar...

:queen

Tam da köpeklerin istediği şeyi yapıyorsun Mikey.. Benim bulunduğum yer ormanlık dağlık bir yer.. bir kaç gün önce virajlı yollardan eşimle beraber 50-60 km hızla giderken iki tane çoban köpeğinin bize doğru koştuğunu gördüm ve hemen yavaşladım durdum. Yanımıza geldi onlarda durdu. Hafif hareket eder gibi yapıyorum hemen koşu pozisyonu alıyorlar...Onlarla oynamak güzel bence...

Geçen gece cbf150 sahibi bir arkadaşımla beraber tek sıra giderken inşaat alanından yola doğru birkaç köpeğin koştuğunu gördüm. cbf i bilen bilir motorda hiç ses yok bende arkadan geliyordum tın tın köpekleri görünce öne çıkıp verdim gazı. köpekler aynı çizgi filmlerdeki gibi fren yaptılar kaçtılar artık ordan geçerken köpek falan görmüyorum.

Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar öncelikle forum çalışanlarına teşekkürler güzel ve bilmeyenlere yardımcı olmak amacıyla konu açılmış ben de yeni mct250 kullanıcısıyım(dün gece aldım motoru :D) arbetus ve onun gibi arkadaşlara da çok teşekkürler ilgilerinden dolayı herkese yardımcı olmaya çalışıyorlar ve oluyorlarda okuduklarım kadarıyla...sorunlarımızı paylaşmak ve çözmek dileğimle herkeze kazasız keyifli sürüşler diliyorum ! ! !
    Dostum hoş geldin aramıza hayırlı olsun. sorularını seve seve cevaplarız.

Sağlıcakla.

Ayklık, arka bagaj, sis lambası, rüzgarlık ve eksoz koruması.
    Yani motora yakışan herşey olabilir, siteden diğer arkadaşların motorlarına baktım hepsi birbirinden güzel olmuş , ayrıca ben marmarisdeyim yolunuz düşerse hiç düşünmeyin beklerim.

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam.

nelere ihtiyacın var?
    Yani motora yakışan herşey olabilir, siteden diğer arkadaşların motorlarına baktım hepsi birbirinden güzel olmuş , ayrıca ben marmarisdeyim yolunuz düşerse hiç düşünmeyin beklerim.

arbetus kardeş ; benim motorda biraz sorunlar var tamirciye gidecek vakti bulamıyorum desem yeri ön freni sıktığımda direksiyonda boşluk var gibi silkeliyo motor,giderken de zincir vuruyo gibi ses geliyo zincir gergin ve boşluk yok nedenini hala anlamış diilim şimdilik bu kadar yardımcı olursan çok sağol şimdiden olmazsan da canın sağolsun

Motosikleti
    Alıntı kiyakh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus kardeş ; benim motorda biraz sorunlar var tamirciye gidecek vakti bulamıyorum desem yeri ön freni sıktığımda direksiyonda boşluk var gibi silkeliyo motor,giderken de zincir vuruyo gibi ses geliyo zincir gergin ve boşluk yok nedenini hala anlamış diilim şimdilik bu kadar yardımcı olursan çok sağol şimdiden olmazsan da canın sağolsun
    sana sebepelrini yazmasına yazayım ama hani yardım derken yolla kargoyla motorunu yapayım burda ön göbekte kevşeme var demekki basit bi operasyon o.

zincir oalyına gelince zincri değiştirmen gekebilir. Öncesinde ise şaseye değdiği yerde normalde bi plastik muhafaz aoluyor o düşmüş olabilir. bende de düşmüştü Zinciri çok germemeni öneririm. zira ileride rulman kırabilirsin.

Alıntı ARTABEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayaklık geniş peg mi istiyorsun. çok konforlu olmuyor bana göre. daha önce söyleseydin geldim marmoka görüşürdük senle.

Sağlıcakla.

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    arbetus helal olsun sana herkesin derdine anında yetisiyorsun çok tesekkurler.
    bende de bi problem var acaba bi bilgin var mı?şimdiden teşekkurler. hız saati bazen kafayı yiyor vites yükseltirken birden 0 a düşüyor. bazen kalkışta da çalışmadığı oluyor.teker bağlantı yerini biraz yağladım acaba geri çekmiyormu diye ama yok.

Motosikleti
    Alıntı muratboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus helal olsun sana herkesin derdine anında yetisiyorsun çok tesekkurler.
    bende de bi problem var acaba bi bilgin var mı?şimdiden teşekkurler. hız saati bazen kafayı yiyor vites yükseltirken birden 0 a düşüyor. bazen kalkışta da çalışmadığı oluyor.teker bağlantı yerini biraz yağladım acaba geri çekmiyormu diye ama yok.
    dostum aklıma ön tekerdeki km adaptörünün diş sıyırmış olması ihtimali geliyor. söküp bakmak lazım.

Sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler