Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct 250
    daha önceki msjlarımda belirttiğim gibi nasıl resim ekleneceğini bilmiyorum!!!
    biri anlatsada eklesek
    benim oğullarım
    TECRÜBE, İNSANIN YEDİĞİ KAZIKLARIN TOPLAMIDIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    mrblar ben bugun ehliyet sınavına girdim...
    honda today motorum var ama yetinemedim uzun yola gitmek için de bir tane istiyorum... 250 mct görünüşü cok güzel.çin olduğu için korkuyorum acıkcası... malum bizde öğrenciyiz.. sizden istediğim bu motor cok masraf cıkartır mı bana?parcaları pahalı mı?bana önerir misiniz?Öğrenciyim! motor sürmeye küçükken basladık sorun olmaz... masraf cıkartmasın yeter... 2.el ne kadara kadar alınabilinir?

Motosikleti
    mct 250

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    birde 250 mct max hızı kaç??

Rodajını iyi tamamlamış bi motor çok ağır olmayan bir kullanıcı ile 125e çıkar...Performans modifiyeleri ile bu hız 130 u bulur.Ancak unutma hızlı bir motor düşünüyorsan en az 500 cc in olması lazımki sen 50 cc kullanmışsın 250 cc senin için iyi bir geçiş motoru olacaktır.Mctnin yedek parçası çok ucuz ve ulaşılabilir.Görünüşüde çok yakışıklı.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Ben aynı demiri 65 ytl ye yaptırıp ne kadar ucuza yaptırdığımdan bahsediyordum. Sen 25 e yaptırmışsın vallahi bravo..Çok işe yarar birşey umarım ihtiyacın olmaz.

Bugün MCT deki en uzun yolumu yaparak Ağva gezisi yaptım.
    Toplam mesafe 250 km gibi.
    İzlenimlerim...

1- Virajlı yollar çok güzel olduğu kadar bir anlık dalgınlığa bakıyor.(çizgi kaçırıp karşıdan gelen aracın soluna attım kendimi)Benim hatam biraz zorluyordum ağaçlara bakarken frenlemeyi kaçırdım.:(
    2- Üzülerek söylüyorum. Arkadaşlar kızmayın... Mct uzun yol motoru değil.Performans olarak gücü ölçüsünde ona pek lafım yok ama daha kuvvetli birşeyler gerekiyor.
    3- 80 sonrası titreşim çok yıpratıyor uzun yolda...Uzun yola gidenlere sabır.Öyleki yokuşaşağı inerken debriyaj ile inerseniz Hızın rahatsız etmediğini motorun gürültüsü ve titreşimi olduğunu görürsünüz.
    4- Ağvanın bozuk yollarında haififte offroad oldu
    5- Yoruldummmm
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Bende şile ye gittim herşeyden çok sele rahatsız ediyor titreşimden sebep şilede motordan indiğimde bileklerim en az 15 dakka titreşirmiş gibi oldu

sele için bir önerisi olan varmı çok rahatsız

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aynı demiri 65 ytl ye yaptırıp ne kadar ucuza yaptırdığımdan bahsediyordum. Sen 25 e yaptırmışsın vallahi bravo..Çok işe yarar birşey umarım ihtiyacın olmaz.

İzlenimlerim...

1- Virajlı yollar çok güzel olduğu kadar bir anlık dalgınlığa bakıyor.(çizgi kaçırıp karşıdan gelen aracın soluna attım kendimi)Benim hatam biraz zorluyordum ağaçlara bakarken frenlemeyi kaçırdım.:(
    2- Üzülerek söylüyorum. Arkadaşlar kızmayın... Mct uzun yol motoru değil.Performans olarak gücü ölçüsünde ona pek lafım yok ama daha kuvvetli birşeyler gerekiyor.
    3- 80 sonrası titreşim çok yıpratıyor uzun yolda...Uzun yola gidenlere sabır.Öyleki yokuşaşağı inerken debriyaj ile inerseniz Hızın rahatsız etmediğini motorun gürültüsü ve titreşimi olduğunu görürsünüz.
    5- Yoruldummmm
    temennin için tşk. umarım dediğin gibi ihtiyacım olmaz!!!
    ben kovancılarda oturuyorum(elazığ ilçesi ve elazığa 70 km.)dün a2 ehliyet sınavı için elazığa gittim toplamda 250 km yol yaptım.
    elazığda debriyaj halatım koptu ve fren pedalı yerinden çıktı.
    zülfü ustanın yanına gittim (elazığda tanınmış motor ustasıdır zülfü usta. kardeşi oktay DAL geçen yıl 600cc de türkiye şampiyonu oldu)
    sağolsun motorumu tamir etti. orjinal debriyaj halatı bulamadığım için sepetli rus motorlarının halatından taktı. fren pedalıda somunu gevşeyip çıktığı için yerinden çıkmış (bence herkes ilk fırsatta bütün civatalarını gözden geçirsin ) ne yaptıysam para almadılar.
    forum aracılığıyla tekrardan tşk. lerimi gönderiyorum zülfü usta ve oktay DAL a.
    yolculuğuma gelince güzel bir gezinti oldu motor bayağı ilgi gördü : ) player 77 kardeşimin dediği gibi eve yorgun argın geldim.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan

İzlenimlerim...

5- Yoruldummmm
    Bir motorun uzun yol motoru olup olmaması tamamen kullanıcıyla alakalı. ben bu makina ile marmarise gittim konvoy halinde hemde. hızımız 90 100 km arası sabitti. açıksacı vn900 e artçı olmaktansa maciti 700 km kullanmayı yeğlerim.

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şile ye gittim herşeyden çok sele rahatsız ediyor titreşimden sebep şilede motordan indiğimde bileklerim en az 15 dakka titreşirmiş gibi oldu

sele için bir önerisi olan varmı çok rahatsız
    Abi ben seni msne ekledim ama açık değildin galiba. Yada kabul mu etmedin?
    freexander@hotmail.com

Alıntı ali307 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrblar ben bugun ehliyet sınavına girdim...
    honda today motorum var ama yetinemedim uzun yola gitmek için de bir tane istiyorum... 250 mct görünüşü cok güzel.çin olduğu için korkuyorum acıkcası... malum bizde öğrenciyiz.. sizden istediğim bu motor cok masraf cıkartır mı bana?parcaları pahalı mı?bana önerir misiniz?Öğrenciyim! motor sürmeye küçükken basladık sorun olmaz... masraf cıkartmasın yeter... 2.el ne kadara kadar alınabilinir?
    Dostum eğer ikinci el alacaksan çıkabilecek sorunlarla ilgili şimdiden birey demek zor. piyasada kız gibi tabir edeceğimiz motorlar mevcut olduğu gibi, Turşu olan mctlerde var. 10000 km de piston sekman değiştiren mct de var. 27000 de anahtar değmemiş motorda var. yani alırsın belki 1000 ytl ye ama zevk almazsın. Çünkü bu motora senin gibi yeni insanlar kullanıyorlar genelde. Dolayısıyla arada temizini bulmak sana kalmış. Şimdiden hayırlı olsun.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Arbetus,
    Sadece izlenimlerime dayalı olarak yorumlarımı bildirdim.Gitmez değil gidilir ama çok yorucu oluyor.Belki dişli değişimi biraz olsun düzeltir sorunu..Herneyse.

Mondial'in (POAS) motor yağlarını deneyen var mı? 15-50?
    Önerir misiniz?
    Yoksa Castrol Serisi kalın bir yağmı deneyeyim.15 -40 vardı. Motor yağım biraz özelliğini kaybetti ya da sıcak havalar için ince geliyor.Vites geçişlerinde biraz zorlanmaya başladı...
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Arbetus,
    Sadece izlenimlerime dayalı olarak yorumlarımı bildirdim.Gitmez değil gidilir ama çok yorucu oluyor.Belki dişli değişimi biraz olsun düzeltir sorunu..Herneyse.

Mondial'in (POAS) motor yağlarını deneyen var mı? 15-50?
    Önerir misiniz?
    Yoksa Castrol Serisi kalın bir yağmı deneyeyim.15 -40 vardı. Motor yağım biraz özelliğini kaybetti ya da sıcak havalar için ince geliyor.Vites geçişlerinde biraz zorlanmaya başladı...

bence castrol e devam. Ya ben alıştım yada bilmiyorum dişli olabilir. beni 120 km civarı rahatsız ediyor. 80-90 yumuşacık bende giderken çok yorulmadım dönüşte sıcak ve akşamki yan rüzgarlar yordu beni. giderken yol boyunca 1 saat izmirde, Festival alanında da 2 saat uyumuşumdur. Sonra kalkıp Datça'ya gittik gece gelip herkes gibi yattım. Bi istikrar tutturduktan sonra yormucu olmuyor motor.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct 250
    arkadaşlar aranızda kanuni racer 200 s hakkında bilgisi olan varmı?
    nasıl bir makina? azami süratı kaç? uzun yolda performansı nasıl? ne yakıyo? çabuk arıza veriyormu? vb.
    ikinci bir motor almayı düşünüyorum ama şimdilik sadece düşünce!!!

Motosikleti
    Alıntı pirreji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aranızda kanuni racer 200 s hakkında bilgisi olan varmı?
    nasıl bir makina? azami süratı kaç? uzun yolda performansı nasıl? ne yakıyo? çabuk arıza veriyormu? vb.
    ikinci bir motor almayı düşünüyorum ama şimdilik sadece düşünce!!!
    tek silindir 200 cc lik bir motoru var. Son zamanlarda sıkça görüle caracal ın motoruyla aynı bildiğim kadarıyla. Plastik aksamının çok olması otomatik olarak beni problem kaynağı olacağı düşüncesine itti. Birde çevremde gördüğüm kadarıyla genel olarak- bu kullanımdan da kaynaklanabiliyor- bakımsız görünüyorlar. performans hakkında pek bir bilgim yok. ama arattırırsan sitede topicleri olacaktı.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Merhaba arkadaşlar... Bütün olumsuz eleştirilere rağmen Mondial 250 MCT aldım. Birkaç gün sonra teslimatı yapacaklar.. İnşallah hayırlı olur...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

Motosikleti
    Hayırlı olsun...Kazasız belası binersin umarım.
    MCT nin bilgi kaynağı burası.Kullanıcıların sorunlara karşı kendi çözümleri deneyimleri burada vaktin olursa incelersin.Keyfini çıkar.

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egeye ineceğim için sıcakları gözeterek 20w-40 koydum yağı castrol actevo. Ancak 10w-40 la aynı litrede koyunca yağın kalın olmasından dolayı biraz fazla geldi sanırım. bir kısmını terleme yoluyla attı ancak bir kaç damla keçeden aktı. fakat bu yol boyunca ciddi bi eksilme olmadı. Ortalama hızımız 80-110 arası idi. Yani senin anlican ben hep dip gaz gittim diyebilirim. genelde sıkıştırdım. hatta bazı yerlerde ibreyi sonlara dayadığımda oldu. tekrar dediğim gibi yağdan yana bir sıkıntım olmadı. yani normal dzeyde durmakta.

Sağlıcakla.
    valla ben bu sefer biraz parama kıyıp 20-50w motul koydum tabir caizse kaymak gibi kayiyor vitesler bir tek sabahlari 1-2 dk daha fazladan ısıtıyorum ısınmadan ilk vites degisiminde ufakbir ses veriyor yaklasik 700-800km oldu suan icin memnunum

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    arkadaşlar karbüratör hava ayarı nasıl yapılır bilen varmı?
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

disturbed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba chopperciler bu motosikletin 100km yakıt tüketimi kaç litre acaba?

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Alıntı disturbed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba chopperciler bu motosikletin 100km yakıt tüketimi kaç litre acaba?
    ortalama 3 litre civarında yakıyo,tabi en kötü ihtimalle benzinin litresi 3.55 falan bunada şükür supersport kullananlar ne yapsın...

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı daraldiim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama 3 litre civarında yakıyo,tabi en kötü ihtimalle benzinin litresi 3.55 falan bunada şükür supersport kullananlar ne yapsın...
    peki abi benim makina neden 5 lt yakıyor? anormal olan ne anlayamadım!
    servise sorduğumda normal diyor ama kullanma kılavuzundada 2.4 yazıyor.
    bu işte bir gariplik var ama anlayamadım.
    hava filtresi yeni
    bujilerde ngk cumartesi değiştim ama hala aynı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler