Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı macitim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirreji stajyer ehliyet uygulamasına geçildi mi yoksa sende eski ehliyetlerden mi alacaksın?
    altıncı aydan sonra geçilecek diye bi söylenti çıktı ama tam emin olmamakla beraber daha uygulamaya geçilmedi die biliyorum.
    hem öyle olsa bile almam şart benim.
    geçen sivil polisler durdurdu nerdeyse 1000ytl bayacaktım zar zor yırttım.
    bence kimse ihmal etmemeli.
    kask ve koruma demirinden sonra en gerekli şey bence
    önceki hafta mct ci bi arkadaşım kaza yaptı motora 700-800 ytl masraf etti gerçi masrafı karşı taraf karşıladı ama ehliyeti olmamış olsaydı duman olurdu valla.
    zaten mct leri orda düzey gelir sahipleri tercih ediyor.
    şimdi hesaplaylım bakalım
    1000 ytl trafik cezası 700 ytl motora masraf 300 ytl karşı tarafa masraf ettimi 2000 ytl.
    ben şahsen 2000 ytl masraf etmiş olsam yıl sonuna kadar kendimi toparlayamam herhalde.
    ama öncelikli temennimiz can kaybı ve yaralanmaların olmaması.
    arkadaşlar lütfen hepimiz dikatli kullanalım şu makinaları
    sevenlerimizi üzmeye hakkımız yok!!!

macitim sen ne yaptın anahtar işini?
    TECRÜBE, İNSANIN YEDİĞİ KAZIKLARIN TOPLAMIDIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar iyi günler bir sorunum var 4 ünçü vi,tesi uzatıp 5 taktığım zaman kısa bir müddet boştaymış gibi motor bağırıyor sonrasında 5 vitese oturuyor sebe bi ne olabilir.
    birde istanbulda mct kullanıcıları bir araya gelemezmi belkide sizler bir araya geliyorsunuzda benim haberim yok
    Dostum tahminimce debriyaj balatasında sorun olması ihtimal. Kalkışlarda titreme vs oluyor mu?

Alıntı minarekentli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cursedeas arkadaşım :
    selam arkadaşım sana sormak istediğim bı sey var neden 28 bu bılgıyı kım verdi ögrenebilirmiyim haaa bu arada karısmak gıbı oldu bıraz ama ben sadece kendı memnunıyetımı acıklamak ve bırazda yardımcı olmak ıstedıgım ıcın yazıyorum ben 31 disli taktırdım on numara demek en iyi anlatım .
    Motor Nadir lakaplı servis ustam önerdi. Hakikaten foruma taktırmadan görüslerinizi alayım dedim ama kısa süre içinde yardımcı olan olmadı.görüslerini sizin gibi yazan değerli arkdaslarımız oldu.Dün 28 dişli taktırdım dün ve bugun dolastım düz yolda gazı sonuna kadar actım.motor yine 120 yaptı fakat düsük vitestede mesala 4 tede 120 yapıyor.İyiki yaptırmısım bana faydası motorda sarsıntı tam istediğim gibi yok oldu.Motorum daha keyf verici oldu arkdaslarıma tavsiye ederim. Çekiş gücü derseniz hala canafar ustamın deyişiyle.Motorumdan memnundum. şimdi daha hoş oldu.Bu çinliler neden akıledememiş bunu anlamıyorum.Vardır bir bildikleri.Artık trafikte sarsıntızız ve rahatım. Dişli ve tornacı iyi olmalı. ^3defa vida delikleri 4 erden 12 delik actırarak denk getirebildik.tornacımız kaydırıyordu.Ama sonuc süper.Tüm motor sevdalısı arkdaslarıma kazasız belasız seyahatler......
    dişliyi fazla küçültmek balata ve dişli rulmanına ekstra baskı yapıyor.

Arkadaşlar yağımı kendim değiştireceğm.Daha önceden bunu tecrübe eden arkadaşlar var mı ?

ben 14000 kmdir her 2000 de bir kendim değiştiriyorum.

Alıntı kitoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm
    öncelikle forumdaki herkese teşekkür etmek istiyorum oğluşumla (motororum) tanışmamda sizin faydanız çok oldu. yaklaşık 1 ay oldu alalı artık birbirimize alıştık narin bir motor olduğunun farkındayım ama yinede güldür güldür bir motor olmasını istiyorum oğluşum daha 750 km de sizlerden özellikle izmirde olan arkadaşlardan ricam bana yapabileceğim değişiklikler ve nerede yaptırabileceğim konusunda bana yardımcı olmanız. Şimdiden ilginize teşekkürler
    dostum sana yardımcı olabilirim. msnim profilimde ekle konuşalım.

motorumun anahtarı yok...hangi yedek parçaları almam gerekiyor?
    Kontak seti alman gerekiyor sanırım. depo, direksiyon kilidi ve kontak aynı anahtarla olduğu için set alman gerekli.

Bu arada uzun zamandır aranızda değildim. Marmok'a gittim. Marmok'u beğenmedik arkadaşlarla önce Datça'ya sonra Marmaris'e geçtik. bir gecede orda kaldıktan sonra pazar öğlen yola çıktık. Pazar gecesi Bursa'dabir gece mola verdim. 5 günde 1600 km yol yaptım. bu 5 günün ilk ve son günü toplam 1400 km yol yaptım kalan 200 ise marmaris içinde katettim. motorla ilgili bir sorun yaşamadım sadece kazada çatlayan koruma demirim ayaklarım onun üzerinde olduğu için muğla dolaylarında tamamen kırıldı. bağlayıp yola devam ettim. Mct beni için sağlamlığını ispatlamıştır. Bundan sonra kim ne derse kulağım tıkalıdır. giderken marmaris grişine kadar 100 lira yaktım. İzmirde bunun içindeydi. Marmarisde 30 liraya fulledim ve 200 km yol katettim şehir içinde. dönüşte izmire uğramadığım için 80 lirayla eve döndüm. giderken gece olduğu için 200 km de bir mola verdik. Neden 200 km diye soracak olursanız, grupta Suzuki İntruder 1400 verdı ve deposu 215 km de tamamen bitiyordu. 200 kmde yedeğe geçiyordu. o sebepten dolayı bu kmlerde durakladık. Macit bana göre şehir dışında cidden şehir içine oranla az yakıyor. 20 liraya 130 km civarı giderken şehir dışında bu 200 e yaklaşıyor. Geri döndüğümde kahraman gibi karşılandım. herkes şaşkın durumdaydı bu km yi yaptığım için. Sağolsun macit benim yüzümü kara çıkarmadı.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

hocam bu kontak setini nereden temin edeceğim? mondialin yedek parça listesinde bulamadım..bide bana tahmini kaça patlar? Ağlıyacam artık...motorumun sesini özledim

Motosikleti
    mct 250
    hocam bu kontak setini nereden temin edeceğim? mondialin yedek parça listesinde bulamadım..bide bana tahmini kaça patlar? Ağlıyacam artık...motorumun sesini özledim
    abicim 0212 610 38 37 yi ara istersen sancar motor.
    umarım yardımcı olabilirler yok eyer bulamazsan haber ver bana benim makinayı yollim sana
    seninkinin yerini tutmaz ama özlemini bir nebze olsun dindirir.

hehehe eyvallah kardeş... arıyayım şu İstanbulu.Ehliyet konusunda haklısın.Hassas olmamız gereken bir konu ancak elini çabuk tut derim.Çünkü staj uygulamasına geçilirse ilk aldığın ehliyet A2 125 cc motorlar için geçerli oluyor.Sonra 2 şer senelik periodlarla 250 cc 500 cc diye a3 a4 lisansları alıp o hacimdeki motorları kullanmaya hak kazanıyorsun.Kaldıki staj süresinde alköllu kullanma kırmızı ışık ihlali gibi konularda ehliyetn ptal ediliyor ve sil baştan yapıyorsun.Acele et kardeş.Nede olsa 5 hakkım var diye ilk direksiyon sınavında uyuyakalma..

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Benim kontağıda biraz kurcalamışlar en son sorduğumda servis 50 veya 60 demişti,yalnız sitedeki fiyatlara aldanma http://www.mondial-servis.com/

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Hoş geldin Arbetus inan bana 24 sene evvel Jawa kullanıyordum böyle saçma sapan dertlerim yoktu aylarça parasızlıktan 2 ci vites dişlisi sıyırmıştı 1-3 vitesle jawa ile üsküdar şile arası mekik dokuyorduk Mct ustasını bulamadım yada teknolaji ilerledi dertler coğaldı

Arbetus koruma demirini nereden alabilirim.
    Daha önce bu konuda bir yazı vardı ama bulamadım

Motosikleti
    Hoş geldin Arbetus inan bana 24 sene evvel Jawa kullanıyordum böyle saçma sapan dertlerim yoktu aylarça parasızlıktan 2 ci vites dişlisi sıyırmıştı 1-3 vitesle jawa ile üsküdar şile arası mekik dokuyorduk Mct ustasını bulamadım yada teknolaji ilerledi dertler coğaldı

Arbetus koruma demirini nereden alabilirim.
    Daha önce bu konuda bir yazı vardı ama bulamadım
    Kardeşim koruma demiri için sevpa diyorum anadolu yakasında isen. Avrupa yakasını bilmediğim için bir yer öneremeyeceğim.

18600 kmdeyim şu an.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Selam arkadaşlar dün akşam motorun çalışmasında biraz problem oldu.Çalışması değişti stop edip duruyor vurdurmadan motoru çalışmıyordu.Bujileri açtım baktım normal gözüktüler.Sonra sancılı olarak benzinciye götürdüm.Benzini aldım BP 95 Okt Kurşunsuz. (Bundan önceki herzaman aldığım yer ve marka değildi) ...Tüm sorunlarım düzeldi. Buradan çıkan sonuç..

Benzin alacağınız yerlere dikkat edin.
    İşlek yollarda olan bildik markalardan alın ve depoda benzin bırakın.

Kolay gelsin...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    arbetus dostum bisey soracam yag dan yana sorun yasadın mı yag eksiltme ve benzeri tarzda bana bunun hakkinda bilgi verirmisin birde yakittan bahsettin ama ortalama hiziniz neydi yolda yani motoru sıkıstırdın mı yoksa normal mi kullandınız

Motosikleti
    Alıntı wolff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus dostum bisey soracam yag dan yana sorun yasadın mı yag eksiltme ve benzeri tarzda bana bunun hakkinda bilgi verirmisin birde yakittan bahsettin ama ortalama hiziniz neydi yolda yani motoru sıkıstırdın mı yoksa normal mi kullandınız
    egeye ineceğim için sıcakları gözeterek 20w-40 koydum yağı castrol actevo. Ancak 10w-40 la aynı litrede koyunca yağın kalın olmasından dolayı biraz fazla geldi sanırım. bir kısmını terleme yoluyla attı ancak bir kaç damla keçeden aktı. fakat bu yol boyunca ciddi bi eksilme olmadı. Ortalama hızımız 80-110 arası idi. Yani senin anlican ben hep dip gaz gittim diyebilirim. genelde sıkıştırdım. hatta bazı yerlerde ibreyi sonlara dayadığımda oldu. tekrar dediğim gibi yağdan yana bir sıkıntım olmadı. yani normal dzeyde durmakta.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    mondıal 250 mct gri
    arkadaşlar oğluşum 900 km ye geldi dişli değiştirmek, eksozla oynamak istiyorum garanti dışı kalacakmış zaten pek bi yeri garnati kapsamında değil sizce dişli için uygun zaman nedir ve kaç dişli yapmalıyım. ayrıca koruma demiri içinde yardımınızı bekliyorum. saygılar

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Arbetus Debriyaj Balatası değiştirme hakkında bilgin varmı bundan sonra servise götürmeyi düşünmüyorum ve hangi marka balata tavsiye edersin.

Motosikleti
    Alıntı kitoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar oğluşum 900 km ye geldi dişli değiştirmek, eksozla oynamak istiyorum garanti dışı kalacakmış zaten pek bi yeri garnati kapsamında değil sizce dişli için uygun zaman nedir ve kaç dişli yapmalıyım. ayrıca koruma demiri içinde yardımınızı bekliyorum. saygılar
    Dostum ena zından 1500 2000 km sabret derim ben. motor tam rodajını bitirsin.

Arbetus Debriyaj Balatası değiştirme hakkında bilgin varmı bundan sonra servise götürmeyi düşünmüyorum ve hangi marka balata tavsiye edersin.
    Dostum İstanbulda oturuyorsan atla gel gebze'ye beraber değiştirelim. Şu an Orijinal honda balatası var memnunum. yağ olarak da castrol kullandım. castrol actevo.

sağlıcakla.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Dostum İstanbulda oturuyorsan atla gel gebze'ye beraber değiştirelim. Şu an Orijinal honda balatası var memnunum. yağ olarak da castrol kullandım. castrol actevo.

sağlıcakla.[/QUOTE]

valla neden olmasın.
    ugurapay@hotmail.com

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar motorun sübab ayarı istediğini nerden anlarız ne gibi belirtiler gösterir bilen varmı?
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    mct 250
    arkadaşlar koruma demirim bugün geldi ve açıkçası sürpriz yaşadım diyemem. kendim beş dakikada monte ettim. ağırlığı net üç kilo. motora bayağı karizma kattı. yakışıklı duruyor motor. resimleride var bende ama bi türlü resim yükleyemedim url istiyor. tekrar hatırlatayım fiyatı 25 ytl (kargo parası hariç). herkese tavsiye ederim.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Görelim görelim yirmibeş
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görelim görelim yirmibeş
    e-mail adresim pir_reji@hotmail.com isteyene resim yollayabilirim

basaran86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HJ-125T'di çalındı(Plakasıda bu)
    Kardeş buraya koyabilsen resimleri aslında çok süper olur...maksat herkeşler faydalansın dimi ama???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler