Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı marcos2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun, hatta geçen gün kampüste senin motorun yanında durdum 5 dakika seyrettim daha önce söylemiştim cheronimo ve ben o motorla çok dolaşmıştık bi zamanlar. "hey gidi" diyip bastım gittim

bu arada Arbetus senin kazayı da şimdi gördüm, geç kaldık ama sana da çok geçmiş olsun
    Sağolasın marcos. Ya cheronimo Rusya' da dimi? sesi soluğu çıkmıyor Aradığım xt yi buldum bana göz kırptı bu hafta heran herşey olabilir.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolasın marcos. Ya cheronimo Rusya' da dimi? sesi soluğu çıkmıyor Aradığım xt yi buldum bana göz kırptı bu hafta heran herşey olabilir.
    evet halen rusyada ve motorsuzluktan kıvranıyor
    bu arada xt çok doğru bir tercih kolay kolay yolda bırakmayan safkan bir model macitle bu kadar yol yaptığına göre XT seni uçurur

cheronimo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kulaklarım çınladı, galiba adım geçti
    evet rusyadayım, burda motor çok yaygın değil-soğuktandır herhalde- haliyle fiyatları da düşük değil. 20.000de 99 model bi kl250 buldum 4500$a vereceklerdi. pahalı geldi mesela

Barış ve Armağan çok geçmiş olsun. sizde bişey yoksa gerisi tamir olur
    Armağan yazında akü problemi mi dedin? akü yeniydi, garantisi devam ediyor olmalı. servisteki usta sorun olursa geri getir dediği için almıştım. hatta iyi hatırlıyorum garanti belgesi de sol çantanın içindeydi. gidip değiştiriverseydin?

Yarış usta yazık o-ringi takmak için ne uğraşmıştı yahu Yarkın sağolsun o götürmüştü beni de. Hatta aldım mı hatırlamıyorum eski dişlimi benim için Yarış ustadan almıştı

Heygidi marcos, motoru aldığım ilk gün göstermeye gittim adama. adam direk nesine güveniyosa atladı arkama
    ama geçen izinde kullandığım -pek tanıdık olmadığım- supershadowdan sonra artçım olmayı reddedebilir.-meğerse mct'nin arka freni yokmuş ve ss'inki de haddinden fazla varmış- alışkanlık işte hafif ıslak yolda arka freni denedim, onun da tutası tuttu. nasıl toparladık marcosla Allah bilir.

neyse xt iyidir, enduro iyidir ama bence gs-f650gs- çok iyidir.modası geçti ama hala onu istiyorum-ama ona da verilmezki o kadar para beee...-
    [B(+)]M.ÇEKİÇ
    Profesyonel F650GS ve TA hastası...
    [MCT]06BE996

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    Alıntı cheronimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Armağan yazında akü problemi mi dedin? akü yeniydi, garantisi devam ediyor olmalı. servisteki usta sorun olursa geri getir dediği için almıştım. hatta iyi hatırlıyorum garanti belgesi de sol çantanın içindeydi. gidip değiştiriverseydin?
    zaten sorun akülerde değilmiş konjektörden de değilmiş ustayla bugün konuştum umarım sarımlarda olmaz dedi masraf çıkar dedi başka da bişeyi yokmuş başka bir problemi olmadığı için çok sevindim ama masraf çıkarsa işim biraz zor cheronimo geldiğinde görüşelim hem motorsikletle gelirsen ex aşkınla birlikte gezeriz
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

Motosikleti
    Alıntı cheronimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet rusyadayım, burda motor çok yaygın değil-soğuktandır herhalde- haliyle fiyatları da düşük değil. 20.000de 99 model bi kl250 buldum 4500$a vereceklerdi. pahalı geldi mesela

Yarış usta yazık o-ringi takmak için ne uğraşmıştı yahu Yarkın sağolsun o götürmüştü beni de. Hatta aldım mı hatırlamıyorum eski dişlimi benim için Yarış ustadan almıştı

Heygidi marcos, motoru aldığım ilk gün göstermeye gittim adama. adam direk nesine güveniyosa atladı arkama
    ama geçen izinde kullandığım -pek tanıdık olmadığım- supershadowdan sonra artçım olmayı reddedebilir.-meğerse mct'nin arka freni yokmuş ve ss'inki de haddinden fazla varmış- alışkanlık işte hafif ıslak yolda arka freni denedim, onun da tutası tuttu. nasıl toparladık marcosla Allah bilir.

neyse xt iyidir, enduro iyidir ama bence gs-f650gs- çok iyidir.modası geçti ama hala onu istiyorum-ama ona da verilmezki o kadar para beee...-
    oo azizim nerelerdesin yahu? bir gittin pir gittin xt yi çok kelepir bulduğum için alacağım. Yoksa f650 de gönlüm arada bir yokla burayı.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus yakında seni buralarda göremeyeceğiz desene....:( Bir kıdemli MCT ci bırakırsın yerine bizde ondan yararlanırız. Bu arada çantalar deri oldu koruma demiri oldu,temizlendi çok şahane oldu.Resim mi halen yok:( Birde bir arkadaşımla beraber gezi yaptım kanuniden Fazer'e geçici olarak binmişti.16 senelik motorcu bir daha nasıl eski motoruma binerim diye hayıflandı. Bu yüzden başka motor yok ben bunu kullanacağım.Çok zevkli geliyor gezmek. o köşe senin bu köşe benim. Servise gidiyorum 2008 model mi diyorlar 2005 'e..

*Şimdiki plan bir yolunu bulup depodaki zırıltıyı yok edeceğim.Çift taraflı bant falan diye duydum bir kontrol edeceğim.

* Sinyallerin sürekli yanmasını ,dönüş anahtarı çalıştırıldığında yanıp sönmesini istiyorum.Amerikan arabaları gibi... Acaba sinyalleri park'a mı bağlamam lazım.Elektrikten daha iyi anlayan birileri cevap verebilir belki.

*Ön cam .Kocaman olanlarının fiyatı makul ama bence hoş gözükmüyor.Daha şirin ufak birşeyler bulacağım.Ucuz tabiki.

Görüşmek üzere...
    arkadasım depo zırıltısı derken kapaktan gelen sesten bahsediyorsan oraya bir bet siseden ufak bir parca kes ve koy hemen kesiliyor uzun sureli ben ilk aldıgımda yaptım ondan sonra kesildi ses suanda baska seste gelmiyor eger kafa tarafından geliyorsa kafadaki kapakları tutan alyan vidayi degistir araya bir pul at oda kesiliyor

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    arkadaşlar ben bu pazar arkamda artçı olduğu halde 460 km. yol yaptım 100/3,2lt. benzin tükettim. Havran-Çanakkale-Abide-57.Alay-Gelibolu-Lapseki-Çanakkale-Havran güzergahında unutulmaz bir gezi yaptık havran motor dostları olarak.
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...ini-surdu.html

erdincsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mct250 honda cbf 150 yamaha x-city 250
    arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 750km de 2005 ten buyana garajda kullanılmadan yatmış sıfır ayarında bir mct aldım. motor traktör gibi 2. vitesle bile çok rahat kalkış yapılabiliyor bende arka dişli modifiyesi yapmaya karar verdim hem yakıt tasarrufu hemde vibrasyonun azalacağını düşünüyorum. orjinal dişli 34 forumda okudum konu ile ilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum dişliyi nasıl temin edebilirim. elinde olan arkadaşlardan havale-kargo şeklinde alabilirim. lütfen erdincsen@windowslive.com adresinden bana ulaşınız.
    teşekkür ederim.

tuseadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800, Fz6 Fazer
    kaya018 bu deri kaplama işini nasıl yaptın? bu konuda acilen yardıma ihtiyacım var depom çizik dolu ve bir yerinde ezik var .. eziği yaptırmanın oldukça maliyetli olduğunu söylüyorlar boyasıyla vs. büyük bir mebla tutacak sanırım .. bende yaptırmak yerine çelik macunuyla doldurtup bu şekilde deri kaplamayı düşünüyorum bi yardım eli uzatın

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Arkadaşlar kafam karıştı bu bizim mct'ler için en iyi motor yağı hangisi?

Motosikleti
    ZAT 150
    Alıntı bladebj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ehe ben eski cheronimo kadar iyi bakamadım ama tamire verirken böyle içimden bişeyler kopup gitti dedim şimdi tam oldum bi gelsin özür dilicem gönlünü alıcam macitimin

SORU: ben noter satışını ruhsat değişimine götürmedim ilk bir ayda ve cezayı yedim şimdi zaman geçtikçe faiz ya da daha ağır cezalar alır mıyım bilen varmıdır acep?
    yok almassın 83 ytl yanımıyorsam ama ceza kadardı zaten ruhsat masrafların.

Teşekkürler Leo ...
    Buhafta içerisinde halledeyim o işide aradan çıksın... Tırtılla dolaşmaya devam...
    Ne kadar zamanını aldı onuda bizimle paylaşırsan sevinirim.Malum işten izin alıpta gideceğim.
    her şehirde farklı işliyo süre 2 sene önce ankarada yaptırmıştım 3 saatte ruhsatı teslim aldım.şimdi eskişehirdeyim 1 saatte işleri hallettim ama ruhsatı 3 gün sonra veriyorlar.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Castrol un motosiklet için üretilmiş Power1 'ini kullanabilirsin. 10 * 40 yağ. ben onu kullanıyorum Bir sorun görmedim. Ama yazın sıcak iklimdeysen biraz daha kalın öneriyorlar.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Castrol un motosiklet için üretilmiş Power1 'ini kullanabilirsin. 10 * 40 yağ. ben onu kullanıyorum Bir sorun görmedim. Ama yazın sıcak iklimdeysen biraz daha kalın öneriyorlar.
    yazın 15w 40 kullanılabilir. Bu arada bulduğum xt ye baktım. hoşuma gitmedi. bakınmaya devam yani.

Motosikleti
    hayırlısı olsun Arbetus ... Bende sezon sonu araştırmaya başlayacağım.650 enduro kulağa çok güzel geliyor. Tarzımda aslında başlamadan oydu ama şartlar malum Bu da güzel...
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    YBR
    selam arkadaşlar castrol 10w40 magnatec (yarı sentetik) yağını öneririm ben gerçektende çok kaliteli bir yağ...

Motosikleti
    Alıntı ferotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar castrol 10w40 magnatec (yarı sentetik) yağını öneririm ben gerçektende çok kaliteli bir yağ...
    Magnatec otomobil yağı. Motosiklet için üretilmiş bir yağ değil. Motosiklet otomobillerin aksine yüksek devirlerde ve daha sıcak çalışmakta. Bu sebepten bu yağ tamperformans vermeyebilir.

kilcim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct-250

slm mct kullanıcıları

herkese slm

kazasız sürüşler dileği ile

bende bugün mct 250 aldım yazdıklarınızı okuyorum eğer yardıma ihtiyaç duyarsam desteğinizi bekliyorum

esk.mesut

bladebj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1 '08 ve 954RR '03
    Alıntı kilcim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slm

kazasız sürüşler dileği ile

bende bugün mct 250 aldım yazdıklarınızı okuyorum eğer yardıma ihtiyaç duyarsam desteğinizi bekliyorum

esk.mesut

hoşgeldin hayırlı olsun fotoğraflarını felan yollarsan görmüşte oluruz güzel bir başlık herkes bildiği en varsa söylüyo ama ilk sayfaları satır satır oku derim birçok önemli ve genel sorun orda yazılı Kazasız sürüşler dilerim macitle.
    Its not the same, takes two to know Two to know, two to know Why cant you see? Arnold layne...
    Syd Barrett

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Teşekkür ederim arkadaşlar, şimdi castrol 1 4t 15w 40 yağda hem fikirmiyiz?Yani yağda yakıtta kullandığımız marka ve modellerin motorlarımız için en iyisi olması gerektiğini düşünüyorum.Bindiğimiz dalı kesmeyelim.KİLCİM arkadaş hayırlı olsun ve hoşgeldin.

Motosikleti
    Ruhsat devir işlerinide Üsküdar Trafikten hallettim.
    Öncelikle ek-1 denilen bir belge var onu dodurmak gerekiyor.Canım memlekette mecburen daktilo ya da bilgisayardan doldurmak gerekiyor:S (Dışarıdaki kırtasiyeden)
    Ona dosya bedeli 2.5 ytl + Dışarıda kırtasiyede print çıktısınada 10 Ytl veriyorsun.Zorunlu trafik sigortası mutlaka yenilenmesi gerektiğinden bir 30 ytl de ona ,bunların dışında Ruhsat bedeli olması gerekir içerisinde ne var bilmiyorum ama 28 ytl sanırım o olması gerekir.3 iş günü sonrasına ruhsatı alabilir mişim.
    Toplamda 70 milyon civarına halledildi. Aracıya gerek yok çok kolay halledilebiliyor.Ben sabah gittim 1 saatte hallettim.
    Bilgilerinize.

***Ruhsatı üzerime aldıktan sonra da birde ıslatma parası var O koyuyor))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler