Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus arkadaşım, sürücü sissybarını yaptırdım ve taktım. Ama sadece uzun yolculuklarda kullanacağım için tekrar çıkardım. Bu arada yapmak istediğim diğer konu hakkında senden bilgi almak istiyorum. Kaza resimlerinden gördüğüm kadarıyla (Allah başka kaza bela vermesin) koruma demirlerine ayak dayama pedalı yapmışsın. Ben de böyle birşey yapmak istedim ama buraya doğrudan monte edebileceğim birşey bulamadım. Aslında buldum ama 100 YTL civarında demişlerdi. Çok pahalı olduğu için almadım. Normal pedalların çifti 4-5 YTL ama koruma demirine bağlamak için kelepçeye kaynak etmek lazım. Sen nasıl yaptın veya yaptırdın? Parçaları nereden ve kaça aldın? anlatırsan memnun olurum. Selamlar.

Bir abimizin vn800 ü için far kelepçesi getirtmişti, birkaç tane de fazladan almış. 2 adet far kelepçesi ve bu kelepçeye monte olan far bağlama sacı. Bu saclardan da 4 tane aldım. peg oalrak da Mzlerin artçı peglerini kullandım. Toplamda bana 50 ytl yi bile bulmamıştır.5000 km civarıdır kullanıyorum. Sırt dayama olsa dahada randımanlı kullanıcam ama vaktim olmadı uğraşamadım. Bu arada 15200 km civarına ulaştım. Naci abi bahsettiğim malzemelrden bulamzsan fiyatlarını öğrenip sana söylerim. onaylarsan alıp yollarım sana.

@player77 Depoyu doldururken. depo ağzına akdar dolduğunda motoru hafifçe sağa sola salla benzin seviyesinin azaldığını göreceksin. Depomuz biraz şekilli olduğu için hava boşluğu kalabiliyor.

Bu arada şunu farkettim ki yedek parça olarak çok şasnlıyız. Motorumu toplatmam 1 gün sürdü diyebilirim. Sadece jant kasnağı için bekledim. Diğer parçaların tümü ustamda vardı.

93 Model xt600 lerin peşindeyim her an terfi edebilirim haberiniz olsun

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arbetus yakında seni buralarda göremeyeceğiz desene....:( Bir kıdemli MCT ci bırakırsın yerine bizde ondan yararlanırız. Bu arada çantalar deri oldu koruma demiri oldu,temizlendi çok şahane oldu.Resim mi halen yok:( Birde bir arkadaşımla beraber gezi yaptım kanuniden Fazer'e geçici olarak binmişti.16 senelik motorcu bir daha nasıl eski motoruma binerim diye hayıflandı. Bu yüzden başka motor yok ben bunu kullanacağım.Çok zevkli geliyor gezmek. o köşe senin bu köşe benim. Servise gidiyorum 2008 model mi diyorlar 2005 'e..

*Şimdiki plan bir yolunu bulup depodaki zırıltıyı yok edeceğim.Çift taraflı bant falan diye duydum bir kontrol edeceğim.

* Sinyallerin sürekli yanmasını ,dönüş anahtarı çalıştırıldığında yanıp sönmesini istiyorum.Amerikan arabaları gibi... Acaba sinyalleri park'a mı bağlamam lazım.Elektrikten daha iyi anlayan birileri cevap verebilir belki.

*Ön cam .Kocaman olanlarının fiyatı makul ama bence hoş gözükmüyor.Daha şirin ufak birşeyler bulacağım.Ucuz tabiki.

Görüşmek üzere...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Teşekkür ederim Arbetus arkadaşım. Ben bir araştırayım. Aklıma hırdavatçılarda olabilecek ve adına "şeytan kelepçesi" denilen kelepçeler geliyor. Koruma demirine uygun olabilecek bir kelepçe bulmaya çalışacağım.
    Bu arada "terfi" sözünü kabul edemiyorum maalesef. Sen sanırım sınıf değiştiriyorsun. Ama göreceksin ki alacağın motor normal yolda bir "chopper"in yerini asla tutmaz. Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim Arbetus arkadaşım. Ben bir araştırayım. Aklıma hırdavatçılarda olabilecek ve adına "şeytan kelepçesi" denilen kelepçeler geliyor. Koruma demirine uygun olabilecek bir kelepçe bulmaya çalışacağım.
    Bu arada "terfi" sözünü kabul edemiyorum maalesef. Sen sanırım sınıf değiştiriyorsun. Ama göreceksin ki alacağın motor normal yolda bir "chopper"in yerini asla tutmaz. Selamlar.
    Cruiser'ın yeri bende apayrı. Ancak benim aradığım kıvraklık ve asfalta bağımlı olmamak. Türkiye yollarında özellikle buralarda keskin virajlar, bozuk yollar vs. gibi chopper zevkini sıkıntıya çevirebilecek bir sürü etmen bulunmakta. En son yaptığım kazada da hem yol hemde hareket kabiliyetinin eksikliği büyük rol oynadı. Düz bir yolda hiçbir alet cruiser kadar rahat olmayacaktır. Ama Benim bulunduğum bölgede bukadar uzun düzlükler bulunmamakta. Artık motoru silmek değil binmek istiyorum

@player77 sinyalleri parklara bağlarsan istediğin şey olur. Zırıltıyı ise, depo kapağının altındaki iki vidayı söküyorsun, daha sonra anahtarın mekanizmayı çevirdiği bir bölüm var. birleştikleri o katman arasına ince bir sünger koyuyorsun hareket edip etmediğine bak ediyorsa kapat açtığın gibi yoluna devam et
    Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Kullanma klavuzunu internetten bulabileceğim bir adres var mı? İkinci el aldığım için elimde yok.Sağolun ki sizler varsınız. Bir çok tavsiyenize uydum. Fakat elimde olsa iyi olurdu
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    mct 250

yakıt problemimmi var?

herkese kucak dolusu slmlar bende yeni kullanıcı sayılırım.
    benim dikkatimi çeken konu şu: kullanma kılavuzunda 100 km. de 2.4 lt benzin yakar diyo
    ama benim makina 100 km de ortalama 4.3 lt.yakıyo.
    aradaki fark fazla km. yapanlar için azımsanacanak cinsten değil.
    bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Motosikleti
    Hoşgeldin Dostum.

Motorun sıfır mı? yani rodajda mı? ikinci el mi?

Aklıma gelen birçok konu var..
    Bujilerin,motor yağın ,karbüratör ayarın iyi mi?Hava filtren yeni mi? Yakıt ne kullanıyorsun.Kullanım tarzın nasıldır?

Fikir olması için ben geçen hafta sakin şehiriçi kullanımı ile 2.9 gördüm bakımım tam benzin Bp idi."Şimdi Shell'i deniyorum"

Motosikleti
    Alıntı pirreji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese kucak dolusu slmlar bende yeni kullanıcı sayılırım.
    benim dikkatimi çeken konu şu: kullanma kılavuzunda 100 km. de 2.4 lt benzin yakar diyo
    ama benim makina 100 km de ortalama 4.3 lt.yakıyo.
    aradaki fark fazla km. yapanlar için azımsanacanak cinsten değil.
    bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim
    Kullanımına bağlı bu bahsettiğin. Bende de fazla bu tüketim. ama bende performans filtresi açık egzos vs gibi donanımlar var. Bundan dolayı tüketim arttı. Limitleri dahilinde kullanmadığın sürece de tüketim artıyor.

@player77 servisten talep etmeni öneririm kılavuzu getirtirler büyük ihtimalle.

Sağlıcakla.

Eveet arkadaşlar, Motorum 5000 km'de, sanırım ilk ciddi sorunumu yaşıyorum.
    Tam yan sehpanın açılıp kapandığı yerden, yağ damlıyor.
    Bi arkadaşın ilk yorumu "keçelerden kaçırıyor olabilir".
    Sizce neden olabilir. Tahmini Masraf nedir?

Motosikleti
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveet arkadaşlar, Motorum 5000 km'de, sanırım ilk ciddi sorunumu yaşıyorum.
    Tam yan sehpanın açılıp kapandığı yerden, yağ damlıyor.
    Bi arkadaşın ilk yorumu "keçelerden kaçırıyor olabilir".
    Sizce neden olabilir. Tahmini Masraf nedir?
    eğer keçe ise sadece, 5 lira bir keçenin fiyatı. Sen takabilirsen 5 liraya malolur. Ustaya taktırırsan ustanın insafına, en fazla 10 lira alır. fazla vakit kaynetmeden baktır.

Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Bende de bazen kaçırıyor ama yağına sürekli bakıyorum eksilme yok.3-4 damla giderse gidiyor.Kalıcı çözümü varsa bende yaparım."Farklı marka daha kaliteli keçe gibi"

Motosikleti
    mct 250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin Dostum.

Motorun sıfır mı? yani rodajda mı? ikinci el mi?

Aklıma gelen birçok konu var..
    Bujilerin,motor yağın ,karbüratör ayarın iyi mi?Hava filtren yeni mi? Yakıt ne kullanıyorsun.Kullanım tarzın nasıldır?

Fikir olması için ben geçen hafta sakin şehiriçi kullanımı ile 2.9 gördüm bakımım tam benzin Bp idi."Şimdi Shell'i deniyorum"
    benim makina 2005 model. 2 aya yakın oluyo alalı. aldığımda 1500 km. deydi ve şimdi 2500 km. de.
    ben yakıtı genelikle petrol ofisi ve opet ten alıyorum.
    genelde şehir içi kullanıyorum ana yoldada genellikle 100 km/h la gidiyorum.
    motoru tanıdığım bir usta vasıtasıyla aldım.
    ilk sahibinede zaten bizim usta almış.
    bana hiç bir probleminin olmadığını söyledi.
    ayrıca motor yağı ve bujileri aldığımda değiştirdim. hava filtreside sıfır gibi.

Motosikleti
    Dostum Ustalar cevaplasın motor rodajdan yeni çıkmış gibi ama anlaşılan pekte kullanılmamış rolantisi çok yüksek olabilir mi? Jikleyi indirmeyi unutuyor musun? Yoksa karbüratörün başka bir ayarı var mı? Frenle ilgili bir sorun olabilir mi ..Yığılma yapıyor mu? Sesini dinle eğer anlıyorsan farklı bir ses varmı?.Yakıtı Bp ye geçirebilirsin denemek için ama 95 oktan olsun...Bujileri bir kontrol ettir sen yinede kurum bağlamış mı ... Birde kaldırırken motoru tam gaz asılma yedire yedire dene...Yine birşey olmazsa servis derim....

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    Alıntı pirreji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim makina 2005 model. 2 aya yakın oluyo alalı. aldığımda 1500 km. deydi ve şimdi 2500 km. de.
    ben yakıtı genelikle petrol ofisi ve opet ten alıyorum.
    genelde şehir içi kullanıyorum ana yoldada genellikle 100 km/h la gidiyorum.
    motoru tanıdığım bir usta vasıtasıyla aldım.
    ilk sahibinede zaten bizim usta almış.
    bana hiç bir probleminin olmadığını söyledi.
    ayrıca motor yağı ve bujileri aldığımda değiştirdim. hava filtreside sıfır gibi.
    kim ne derse desin rodaj onemlidir yanlis rodaj acimi benzinin 2 katina kadar cikmasina sebep olabilir ve ayrica sibop ayari yaptir bir de silindir kapaklarini temizlet kaciriyorsa da baya farkediyor.

arbetus gecmis olsun uzun zamandir sahalardan uzaktim bende bu hafta basladim binmeye bizde sakarlik kazasi gecirdik(top oynamayi bilmeyene oynatirlarsa :D ) 1 ay binemedim ama sanirim onemli degil sende bisey olmasinda motor yeniden toparlanir yeniden gecmis olsun

Motosikleti
    MONDIAL 250 MCT
    slm arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım. 2006 mart ayından beri mct kullanıcısıyım sizlerle bilgilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşmak istedim... ben motorumu 350 cc yaptırmayı düşünüyorum bana ne gibi yarar sağlar öğrenmek istiyorum. birde şu titreşim olayından çok sıkıldım buradaki bir arkadaşım 350 cc yaptırdı çok rahat yolculuk yapıyor 120 gibi bir hızla sabit gidebiliyor ben ise 80 filan daha fazla basarsam gidiyor ama titreşimden duramıyorum. ama herşeye ramen onunla dolaşmak ve uğraşmak zevk veriyor. kalın sağlıcakla.. yorumlarınızı bekliyorum.

350cc yaptırmak mı?
    Bari yaptırmışken 650cc yaptır da uzun yolda rahat edersin

Farklı birşeyden bahsediyordur arkadaşların, motorum hacmini değiştiremezsin. Ama dişli vs. değişikliği yaparak modifiye edebilirsin.

Motosikleti
    MONDIAL 250 MCT
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350cc yaptırmak mı?
    Bari yaptırmışken 650cc yaptır da uzun yolda rahat edersin

Farklı birşeyden bahsediyordur arkadaşların, motorum hacmini değiştiremezsin. Ama dişli vs. değişikliği yaparak modifiye edebilirsin.
    bilmiyorum ama bana söylediği pistonların hacmini değiştiriyormuş birde birtakım farklı değişiklikler işte ama tam olrak bilmiyorum.

Motosikleti
    Bu da benim kuşSonunda resim çektirdim..Darısı olmayanların başına...Umarım beğenirsiniz.
    Noter işini hallettim şimdi ruhsatıdevralmaya kaldı iş...

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Alıntı SERSERİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum ama bana söylediği pistonların hacmini değiştiriyormuş birde birtakım farklı değişiklikler işte ama tam olrak bilmiyorum.
    evet arkadaşım silindri buyultebilirsin 2 seçenek var ya yenı silindirler alıp takacaksın yada tornacıya goturup silindirdeki rektefe payını hesaplatıp silindiri buyulteceksin ama bence hiç oynama oyle kalsın ona harcayacagın parayla daha buyuk bir motor alıabilirsin

Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da benim kuşSonunda resim çektirdim..Darısı olmayanların başına...Umarım beğenirsiniz.
    Noter işini hallettim şimdi ruhsatıdevralmaya kaldı iş...

[img=http://img397.imageshack.us/img397/3014/dsc01072zt2.jpg]
    [img=http://img387.imageshack.us/img387/6827/dsc01073pn9.jpg]
    [img=http://img397.imageshack.us/img397/5355/dsc01074fx0.jpg]

hayırlı olsun gercekten guzel motorun var

sizin motorların sesi cok hosuma gidiyor cok doyurucu sesleri var ya

Allah kazasız belasız surmeyı nasip etsın
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

eMRe-81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx3i Evo , R 1150 Gs
    selam arkadaslar motorlar yine kız gibi olmuş askerde oldugumdan motorum gözümde tütüyor her carsıya cıktıgımda minibüsle falan kafayı yiyorum

arbetus kardesim gecmiş olsun kaza yapmıssın cok üzüldüm bu 2. kazan oldu dimi senin neyse kardesim benim dikkat et kendine sen bize lazımsın ;) hem dönünce benim motoru servise sokucaz beraber sen olmazsan ben naaparım

İyi bakın kendinize kazasız belasız sürüşler dilerim ..

şafak: 265
    4 Teker Bedeni 2 Teker Ruhu Taşır ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler