Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    basaran86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HJ-125T'di çalındı(Plakasıda bu)
    Arkadaşlar merhabalar,
    geçen gün çok kötü bir olay başıma geldi.Yolda giderken zincirim atmasın mı??? Şimdi zincirim atık bir şekilde duruyor ve nasıl takacağıma dair en ufak bir fikrim yok. bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz acaba bu çömez MACİT'çi arkadaşınıza???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı qpeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Aylardır takip ediyorum bu başlığı ve hala alamadım kendime bir mct. Alan arkadaşları kıskanıyorum ama bir o kadar da seviniyorum onların adına. Anafikir şu: İkinci el bir mct alıp, şu kışta kıyamette bol bol uğraşıp, güzel havalarda da gezebilmek. Her türlü metal malzemeyi rahatlıkla bulup işleyebileceğim bir atelyem ve sökmeyi takmayı becerebileceğimi düşündüğüm, tornacı çocuğu ve makina müh. olmamdan kaynaklanan kendine güvenim de var. Daha ne olsun?
    Sonunda Zeytinburnu'da Zenginmoto adında bir dükkan buldum. İkinci el motorlar satıyor ve kredi kartına da taksit yapıyor. 2005 siyah bir mct var ve 2250 istiyor (pazarlık yapıcaz artık). Motora bakmaya gittiğimde özellikle nerelere bakmam gerektiğini özetleyebilir misiniz? Yardım edin şu kardeşinize de, katılsın aranıza yollarda değil mi? Şimdiden teşekkürler, kazasız belasız sürüşler...
    kardeş fiyatı pahalı.ben 2005 deri çantalı gri renkli sıfır akülü ve de 4500 km olam mct yi 1550 ytl ye aldım.sıfır gibi bişey.hatta sıfırından da öte artıları var....

Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sametagir arkadaşım 30 dişlide çekiş nasıl ben genelde artçımla biniyorum rampalarda sıkıntı yaratmasın? 26 dişli takınca nasıl oldu son hız ne oldu olumsuz yanı varmı paylaşırsan sevinirim.
    kardeşim öncelikle bu sitede bana yazılan cevap veya soruları bulmakta oldukça zorlandığımı ve biçoğunuda karambole buldugumu itiraf etmeliyim.30 dişli ile benim sorunum yoktu.o yüzden 26 dişli ile geziyorum.benim mantığımla düşünürsek motorum artçımla beraberken yokuşu 5. vitesle çıkamasın 4. vitese düşsün ammmaaaaaaa düz yolda da giderken 80 100 km demek için biyerlerini yırtarcasına devirlenmesin.şu anda benim macitte vibrasyon denilen illetten eser dahi yok....senin arka dişli 34 lü diyelim.8000 devirde 100 km ye çıktığını düşünelim.benim dişli 26 lı.içler dışlar çarpımı denen doğru orantıya göre 34 diş 8000 devirse 26 diş=x devir yani6117 devir demektir.illaki 8000 devire çıkarım dersen 34 dişli ile 100 km yaparken 26 diş ile tam 130 km le gidiyorsun demektir.vibrasyon yok yakıt ekonomisi var.rahatlık var.sametagir@mynet.com dan bana kendime gelen cevaplara nasıl ulaşacağımı anlatırsanız sevinirim.selamlar...

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    sametagir sana özel mesaj attım dişli konusunda iyi akşamlar...
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

tuseadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Intruder C800, Fz6 Fazer
    arkadaşlar depo üzerinde motoru devirmem sonucu bir ezilme oldu... bunu yaptırmak sanırım biraz maliyetli oluyormuş (boya vs.) ben bunun yerine depoyu deri kaplayıp bu ezik kısımı saklamayı düşündüm bunu izmirde nerede yaptırabilirim? veya farklı bir tavsiyede bulunabilirmisiniz bana? yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar...

Arkadaşlar ufak bir sorum olacak motoru aldığımdan beri uzun yola hiç çıkmadım. Ama Haziranda Olan kuşadası festivaline gitmek için hazırlanıyorum. Ama çevreden çok tepki aldım. İstanbuldan Kuşadasına gidiş 430 km ben şimdi buraya iki kişi bu motorla gidermiyim gidemezmiyim.

Motosikleti
    Tiger 250
    Dark_Shadow gidersin kardeşim motorun bakımlıysa sende hazırsan gidersin. Merak etme macitler gitmem demiyo maşşallah ben erdek-antalya antalya-erdek yaptım eşimle, banamısın demedi. en uzun, uzun yolumdu yaklaşık 2200 km oldu toplamda daha uzununu henüz yapamadım. yanlız uzun sürüşlerde sırt ağrısı yapıyo insan fena halde sisibar istiyo birde artcın yarsa altına bir minder alsın şimdiden iyi yolculuklar...

Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dark_Shadow gidersin kardeşim motorun bakımlıysa sende hazırsan gidersin. Merak etme macitler gitmem demiyo maşşallah ben erdek-antalya antalya-erdek yaptım eşimle, banamısın demedi. en uzun, uzun yolumdu yaklaşık 2200 km oldu toplamda daha uzununu henüz yapamadım. yanlız uzun sürüşlerde sırt ağrısı yapıyo insan fena halde sisibar istiyo birde artcın yarsa altına bir minder alsın şimdiden iyi yolculuklar...
    İşte budur valla bakım desen hergün arkadaşlarla serviste laflıyoruz sağolsun her sesine ustamız dikkatle bakar bakımları yağı herzaman 1000 ila 1500 oluyor. Ama gel gelelim bunu MCT sahibi olmayanlara anlat ilk 200 de dağılırsın die idda ediyorlar gitmese bile inada bindi bu iş sağol kardeş verdiğin bilgi için

Motosikleti
    Tiger 250
    Dark_Shadow kardeşim sen boş ver milleti rüzgarın bol, tekerin asvaltta olsun...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Ben defalarca bunu kanıtladım. Gidilir hemde çok rahat gidilir. daha geçen ay 400 km lik bir gezi yaptım.Bu ay daha uzununu planlıyorum.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ibrahimb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 250
    günde 400-500 km yolu çok rahat yaparsın arkadaş, ortalama 1-1.5 satte bir çay molası verirsen yorulmazsın.

Motosikleti
    artık hiç bişeyi yok :((
    beyler iyi akşamlar bende de var bi macit yemin ediyorum 10 numara makina.çin malı deyip geçme bir ay içinde 1500 km yaptım bana mısın demedi...çift kişi, izmir-ayvalık. izmir-aydın.izmir çeşme yaptım sadece biir defa debriyaş teli koptu ve bunuda çok yapıyo.gaz teli ve debriyaj teli yedekte bulunduracaksın gerisi senin hazır olmana bakıyo... arkadaşın dediği gibi insanlar bu makinadan o performansı beklemiyo ama çok tatlı bi alet..herşeyiyle... sizlere bi soru sormak istiyorum defo fullediğinizde kaç km götürüyo normalde ve yedekte kaç km götürüyo bilgisi olan varsa söylerse sevinirim ...

kazasız belasız....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun metemen..

anlamadıgım bişey var.. şimdi zincir ses yapıyor 2 kiş ibiniyorum normal ses yok ..
    peki tek kişiyle ses yapmayan zincire iki kişi bindiğimizde amortisörün esneme payı ne olcak yada çok gergin zincirin sakıncası?
    benimde başıma geldi.sanırım senin zincir seside aynıdır.bu ses zinzir koruma lastiği denilen parçadan kaynaklanıyor olabilir.salıncakta ön dişlinin cıkış noktasında bi lastik var.onun üstündeki bir vidaya bol olan zincir değdiği zaman bu sesi yapıyor.bende motor yükteyken ses yok kompresöre binince ses gelmeye başlıyor.sorunu haftasonu çözmeye çalışacağım.

[QUOTE=csalgin;1080457]beyler iyi akşamlar bende de var bi macit yemin ediyorum 10 numara makina.çin malı deyip geçme bir ay içinde 1500 km yaptım bana mısın demedi...çift kişi, izmir-ayvalık. izmir-aydın.izmir çeşme yaptım sadece biir defa debriyaş teli koptu ve bunuda çok yapıyo.gaz teli ve debriyaj teli yedekte bulunduracaksın gerisi senin hazır olmana bakıyo... arkadaşın dediği gibi insanlar bu makinadan o performansı beklemiyo ama çok tatlı bi alet..herşeyiyle... sizlere bi soru sormak istiyorum defo fullediğinizde kaç km götürüyo normalde ve yedekte kaç km götürüyo bilgisi olan varsa söylerse sevinirim ...

ben 20 gün kadar önce izmirden bi mct250 aldım. bindim istanbula geldim.diğerlerini bilmem ama benim motorun km saati metresine kadar 100 de 100 doğru gösteriyor.ford cmax ile yanyana giderek hem hız hemde metraj kontrolü yaptık. 450 km de 45 ytl lik benzin yaktım.o zaman arka dişli 34 diş idi. şu anda 26 diş kullanıyorum.ama daha uzun bi yol nasip olmadı.ama eminimki sarfiyat en az %20-25 azalacak.

Alıntı Dark_Shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ufak bir sorum olacak motoru aldığımdan beri uzun yola hiç çıkmadım. Ama Haziranda Olan kuşadası festivaline gitmek için hazırlanıyorum. Ama çevreden çok tepki aldım. İstanbuldan Kuşadasına gidiş 430 km ben şimdi buraya iki kişi bu motorla gidermiyim gidemezmiyim.
    arkadaşım gidersin.ama fazla yorma ve yorulma.eğer hava sıcak olursa yaklaşık 80 100 kmde bir motoru ve kendini dinlendir.ve yanına bikaç alet filan al.hesapta olmayan basit şeyler çıkarsa ki umarım çıkmaz halledersin.şimdiden hayırlı yolculuklar.

Motosikleti
    artık hiç bişeyi yok :((
    45 ytl lik benzinle 450 km çok güzel ya ama benimki okadar değil neden olabilir acaba??

Motosikleti
    honda activa
    ARBETUS arkadaşım çok teşekkür ederim sanırım şimdilik sorunum çözüldü izmir yağhanelerdeki mondial servisten temin ettiğim orjinal beyin ve ngk buji ile şimdilik sorunsuz bir sürüş keyfi yaşıyorum sonunda motoruma kavuştum

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Selam
    Halen istediğim hale getiremedim ama dolaşmaya devam ediyorum.İstanbul daha güzel geliyor.

RR 'ın koruma demirine (incesi) 100 ytl diyorlar.Birde kaynaklık işi var.Bulamazsınız diyorlar daha ucuza bulabileceğim biryer var mı.Raptorun kalın demirini.

Birde arkadaşlar yokuş yukarı çıkarken durmak zorunda kalırsanız.Arka frenide kullanın sonra buz pateni yapar motoru yavaşçacık yere bırakırsınız. Dolaşmadık yer bırakmamak için kendim kaşınıp çok dik yokuşa çıktım.Bundan sonra yolu bilerek daha dikkatli gideceğim.

Dişli küçültme işine bende gireceğim.Kullananlar memnun sanırm.Nedeni ise depodaki zırıltılar.Vakit bulsam söküp ne yapabilirim bakacağım. Takoz bant artık ne olacaksa.

Haftasonu bilançosu debriyaj teli oldu.Tecrübelerimi arttırıyorum.
    Sevgiler..
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Uzun yol için verdiğiniz tecribeden dolayı teşekkürler. Alet çantam sürekli yanımda nolur nolmaz ufak tefek arızalar oluyor elbet.

Benzin olayına gelince 240km 10lt benzinle gidiyorum hiç yedek depoya bırakmadım motoru ama ortalama 36YTL ye dolduruyorum onda da 240km işte bundan daha aşaya inmedi ama istanbul trafiği normal karşıladım. Eğer yakıtı düşürmek için ayar yapanlarınız varsa taktikleri bizlerede versinler.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Arkadaşalr aranızda yoktum uzun zamandır. ufak bir kaza geçirdim Macit ile ucuz atlattık diyebilirim. Ayrıntıya girmeyeceğim. Ancak koruma demiri konusunda şunu söylemeliyim; gerçekten paraya kıyın ve alın işe yarayan koruma demirini. Koruma demiri çarpmış olduğum beton bariyere takılmasaydı kimbilir kaç tanesine daha çarpacaktım meçhul. koruma demirimde hemen hi hasar olmadı diyebilirim. Motorumda ise ön çatal önn jant ve yeni almış olduğum krom çamurluki arka sinyal ve yana yatmadan dolay egzoslarım biraz içeri girdi hepsi bu. Hazır askıya almışken sübap ayarı ön lastik, yağ ve oringli zincir de alacağım. ondan sonra da tekrar yollara düşeceğim.

İşte fotolar

Resimde üstüne oturduğum taş bariyere vurdum. Koruma demiri, yanlardaki çıkıntılara çarptı ve durabildim.

Çarptıktan sonra, fırladığım için, cam ve aynayı vücudumla kırdım

Sinan' ın kaza yaptığı gün kaza yapmam kötü bi tesadüf benim için. Kendi kazamı unuttum bu yüzden.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Tiger 250
    ARBETUS dostum büyük geçmiş olsun sende bişey yok umarım. bu koruma demiri harbiden önemli mevzu ben motorumu aldıgım gün taktırmıştım, tekrardan büyük geçmiş olsun...

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Mikey
    Geçmiş olsun kardeşim çok üzüldüm.Allah korumuş seni...Sağlam çarpmışsın motorun böyle olduğuna göre...Sende birşey yoktur umarım. Bende koruma demiri için araştırma yapıyordum. Uyacak birşey bulamadım. Regalin ince tipteki koruma demirine 100 ytl istemişlerdi. Artıkfarz oldu. Geçenlerde de ben yere bırakmıştım. Geçmiş olsun tekrar kardeşim...
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

daraldiim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT (KARA)
    Tüm MACİT kullanan arkadaşlar selam hepinizin üzerine olsun. Bende aranıza yeni katıldım (bu forum olarak). ALLAH tüm motorsiklet kullanıcılarını korusun kazasız belasız sürüşler dilerim. ARBETUS arkadaşım sanada büyük geçmişolsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler