Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ybr 125
    selam millet,hayırlısıyla 5-10 güne kadar alıyorum mct mi.daha önce mondialin scotterlerini kullanmış ve azdaha yakıcak biduruma düşmüş olduğum için çok düşündüm.ama para sorunu tabii.bu paraya bununla tın tın gezeriz abi.bu başlığı açanlardan allah razı olsun.hepsini okucam nasipse.bide ben vitesli kullanmadım hiç.sorun olurmubide herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.çevremde ailemde ve hastanede acı sorunlarla karşılastım.görüşmek üzere.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı Dark_Shadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin servisleri çok iyi her sorununa bakıyorlar. Kromajım dökülmüştü çin malı dedim normaldir. ama damlar hemen konuyla alakadar olup yeni parçaları gönderdiler.
    dark shadov hadi gözün aydın kromajların gelmiş saglıklan kualan dedigim gibi çıktı dimi

Tüm Mondialci Arkadaşlara Slm Hekese Kazasız Belasız Iyi Sürüşler Dilerim
    Bu Sitede Buluşup Sorunlarımızı Payalaşırsak Umarım Hiç Bir Sorunumuz Kalmaz önemli Olan Paylaşıp Yardımcı Olmak
    Herkese Iyi Sürüşler Kazasız Belasız

Arkadaşlar Sizde Arka çanta Krmajlarını Söktürüpte Kulanmayan Varmı Varsa Eyer Bana Göndere Bilirmi Sadece Krmajları
    Ama çantasıylan Göndermek Isteyen Varsa Oda Olabilir
    şimdiden Okuyan Arkdşlara Tşk

reprezant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 gün kastamonu 2 gün karabük 4 gün ankara
    Motosikleti
    jinlun250 cc
    Beyler şu Motor Satışından Alışından Zartından Zurtundan Adam Gibi Anlayan Biri Varmı ....bin Kişi Bin Tane Cevap Vermiş... Ben Bu Işleri Iyi Bilen Birine Bi Kaç Bişey Sormak Istiyorum. Yardım Edermisiniz Lütfen.

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı reprezant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu Motor Satışından Alışından Zartından Zurtundan Adam Gibi Anlayan Biri Varmı ....bin Kişi Bin Tane Cevap Vermiş... Ben Bu Işleri Iyi Bilen Birine Bi Kaç Bişey Sormak Istiyorum. Yardım Edermisiniz Lütfen.
    sor kardeş yav plaka masrafı cart curt vergi mergi yardımcı olabilirim konuda.kasko hakkında bi bilgim yok ama

Motosikleti
    maalesef 4 tekere biniyor
    4200 km de aldığım MCT nin şanzımanı çok sert debriyaj sıkılıyken vitese taktığımda motor ileri atılıyor.sanırım tam ayırma yapmıyor.daha yeni SEVPA dan bakımdan çıktı ismet usta normaldir MCT lerin karakteristik sorunu dedi.bu tip sorunuı olup çözüm üreten arkadaş varsa deneyimlerini paylaşırsa sevinirim.
    Motorcycle Diaries

slm arkadaşlar foruma yeni üye oldum tüm sayfaları okuyamadım ama birkaç sorum olacak

mct ye ek olarak devir saati,vites göstergesi takabiliyomuyuz

bide kendi göstergesinde ısık varmı ben geçen perşembe aldım motoru gece bi 5 dk binebildim göstergede ışık yoktu acaba ısık varda benimkimi patlak yoksa ole bi sorun dahamı var

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar otomobil almayı düşündüğüm için motorumu satma kararı aldım(malesef). ilana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Pazarlık payı vardır. Ayrıca Alarm ve dörtlü flaşör devreside vardır. İlana eklemeyi unutmuşum.

http://www.sahibinden.com/satilik_25...XQQdisplayitem

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı shark035 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar foruma yeni üye oldum tüm sayfaları okuyamadım ama birkaç sorum olacak

mct ye ek olarak devir saati,vites göstergesi takabiliyomuyuz

bide kendi göstergesinde ısık varmı ben geçen perşembe aldım motoru gece bi 5 dk binebildim göstergede ışık yoktu acaba ısık varda benimkimi patlak yoksa ole bi sorun dahamı var

Devir ve şarz göstergesi takılabiliyor. Benim MCT mde mevcut. Göstergelerde ışık mevcut sendekiler patlak olabilir. farlarla beraber devreye giriyor. Vites göstergesi takılamıyor. Yolda gerek de olmuyor. Ben göstergeleri sadece çalışıp çalışmadıklarını anlamak için taktım.

Sağlıckala.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MASAİ GRAND EAGLE 250cc 2006
    ARBETUS DOSTUM BEN CANER HANİ BENDEN İSTEDİĞİN FUARDA ÇEKTİĞİMİZ RESİMLERİ CD YE ATIP ERCAN ABİNİN ORAYA BIRAKTIM.GİTTİĞİN ZAMAN İSTERSİN ERCAN ABİDEN SAĞLICAKLA MACİTİNE İYİ BAK YOLDA BIRAKMASIN SENİ SENDE BENİM GİBİ BİR MASAİ GRAND EAGLE ALSAYDIN UĞRAŞMAZDIN KEÇEYLE RULMANLA DİŞLİYLEBAK BENİMKİNE DAHA EN UFAK BİR PROBLEM ÇIKARMADI NEDE OLSA SUZİKİNİN PARMAĞI VAR MOTORDA KIH KIH KIH KIH

Motosikleti
    Alıntı hyalet sürücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARBETUS DOSTUM BEN CANER HANİ BENDEN İSTEDİĞİN FUARDA ÇEKTİĞİMİZ RESİMLERİ CD YE ATIP ERCAN ABİNİN ORAYA BIRAKTIM.GİTTİĞİN ZAMAN İSTERSİN ERCAN ABİDEN SAĞLICAKLA MACİTİNE İYİ BAK YOLDA BIRAKMASIN SENİ SENDE BENİM GİBİ BİR MASAİ GRAND EAGLE ALSAYDIN UĞRAŞMAZDIN KEÇEYLE RULMANLA DİŞLİYLEBAK BENİMKİNE DAHA EN UFAK BİR PROBLEM ÇIKARMADI NEDE OLSA SUZİKİNİN PARMAĞI VAR MOTORDA KIH KIH KIH KIH

Müdür MCT liler yolunu keserlerse ben mesuliyet kabul etmem Ancak ayda 100 km yaparsan motosikletinin ne durumda olduğunu anlayamazsın. benden önce almış olmana rağmen hala 8000 de motorun.
    daha bi dur. benim girdiğim yolalra bir gir. Benim rulmanım dağılmış olabilir ama en azından depom delinmedi taş gibi . Senin suzukinin parmağı var dediğin makinadan suzukinin haber bile yok. TR de sadece suzukinin ithalatçısı getirdi diye suzuki diye tutturdunuz. Mondialin üreticisinin sitesine girersen kimin suzuki ile ortak olduğunu anlarsın. Suzukinin 125 cc grubu bazı motorlarını Jincheng üretiyor. Şu motora bin artık biraz Gebze dışına çık. ondan sonra konuşalım seninle :D Yedek parçaya ihtiyacın olursa Mct nin bazı parçaları uyuyor hani sizinkilerinkini bulmak zor olursa diye söyledim. CD için teşekkür ederim Kardeşim.

Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi keçe geldi mondialden. işin garibi burda o kodda hiçbir yerde keçe bulamadım. Sağolsun Kuşadası mondial servisinde arkadaşım vardı onun çabaları sayesinde sol taraftaki krank keçesi hariç tüm keçeleri getirttim. Motorumdaki arızanın sebebi ise ihmal ettiğiğim zincirden gelen çat çat sesinin uzantısı olan ön dişli rulmanının dağılmasıymış. Hazır açmışken Tüm rulmanları değiştirdik. Bir dişlidede ufak aşınmalar vardı o dişliyi de değiştirdik. Bu gün teslim alıcam kısmetse. Başından sonuna akdar başında olduğum için artık macitin ciğerini de tanımaktayım. Bu benim için güzel bir deneyim oldu.

Sağlıcakla.
    Kusura bakma ancak okudum haberini.....
    Sorunun halolduğuna sevindim kardeşim
    İnşallah uzun bir süre sorunsuz geçer artık.
    Benim eski keçe hala duruyor! eğer tekrar sorun olacak olursa haber et ben alır sana Honda keçesinden göderirim masrafları sorun etme kayda değmez.....

Sende sağlıcakla kal....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    MASAİ GRAND EAGLE 250cc 2006
    Arbetus Kardeş Sanada Hiç Takılmaya Gelmiyor Yani.yine Vermiş Veriştirmişsin Topçiğe Bu Ne Celal Bu Ne öfke.tamam Tamam Seninle Polemiğe Girilmez Anlaşıldı Ben Pes Ediyorum.ama Bir Gün Motorum 20000 Bin 30000 Bin Km Reye Geldiğinde Ben Sana Sorarım Kalite Farkını.çünkü Bizim Topçikte 20000 Km Ye Yakın Km Yapanlar Var Ve Motorlarından Hala Bir Sorun Yaşamamışlar.sağlıcakla

Motosikleti
    Alıntı hyalet sürücü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus Kardeş Sanada Hiç Takılmaya Gelmiyor Yani.yine Vermiş Veriştirmişsin Topçiğe Bu Ne Celal Bu Ne öfke.tamam Tamam Seninle Polemiğe Girilmez Anlaşıldı Ben Pes Ediyorum.ama Bir Gün Motorum 20000 Bin 30000 Bin Km Reye Geldiğinde Ben Sana Sorarım Kalite Farkını.çünkü Bizim Topçikte 20000 Km Ye Yakın Km Yapanlar Var Ve Motorlarından Hala Bir Sorun Yaşamamışlar.sağlıcakla
    Caner istersen bu mevzuyu hiç açma Özer Abinin motoru 27000 de hala biniyor. Kaan kardeşim 23000 civarı olması lazım. Sizin motor Tr ye giriş yapalı kaç yıl oldu ki? eğer rağbet görseydi getirtilirdi bulsana bana 0 km masai? Sen o motorla 30000 e geldiğinde sanıyorum benim Torunumda R1150 Gs ADV olucak Bilmem anlatabildim mi kardeş? Bak ben bu Salı günü 400 kmyi geçik yol yaptım. Sen mahalle aralarında dolaşmaya devam et. İlla polemik diyosan ara beni geleyim tatarlara burası yeri değil. seviyorum seni dostumCd için teşekkür ederim ayrıca Seninle uzun yol yapmak farz oldu. O zaman anlarsın ne demek istediğimi.

@Özer Abi ilgi ve alakana teşekkür ederim. En kısa zamanda seninle tanışmak istiyorum. Salı günü arkadaşlarla uzun yol yaptım motor aksamında bir problem olmadı. Ancak Po nun motor yağını koymuşlar motorun içinden metal sesi geliyor. sanırım mineral yağ olmasından kaynaklanıyor. Macit full sentetiğe alışkındır da Motorun bir yerinde 8000 d/d ye yaklaştığında çok ciddi bir ses geliyor ön çamurluğu krom metal olanıyla değiştirmiştim sanırım ondan kaynaklanıyor. Standart far kesme sorunu devam ediyor. sanırım bunu sorumlusu benim. Artık limitlerini zorlamaya başladım macitin. 80-90 sabit hızla giderken vibrasyon hissedilmiyor. yolculuk yaptığım gs500 deki arkadaşlar bile motoruma hayran kaldılar Ciğerininin çok iyei olduğunu söylediler. Çünkü diplerinden hiç ayrılmadım keşke 6. vitesi de olsa diye düşünmeye başladım. Çünkü motor bir vites daha istiyor gibi. Herşeye rağmen MCT250 emsalleri arasında (Bazı parçalarının malzeme kalitesi tartışılabilir) Yedek parça / fiyat / Performans açısından yeni başlayacak olan arkadaşları tatmin edecek düzeyde.

Sağlıcakla.

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Arkadaşlar benimde artık bir motorum var.İkinci el MCT aldım.6900 km de kendisi temiz kullanılmış.Şu ana kadar bir iki kaydırmanın dışında bir problem yaşamadım.Pek otobana çıkma yanlısı olmadığımdan sürati benim için yeterli.Henüz bende motorda yeni olduğum için şu anda alışma dönemi geçiriyorum.Birtakım eksiklikleri yokmu ? Var... Ama fiyat performans olarak beni karşılayacağını tahmin ediyorum. Kıştan beridir bakım görmüyor bakımını yaptırıp vidalarıda sıktırınca yazı bitirir umarım.

Burada bilgilerimizi paylaşırsak benim gibi yeni başlayanlar için iyi olur.İlk motor için

Kısaca gözlemlediklerim.
    Aydınlatmalar iyi değil.
    4lü flaşör yok
    Koruma demiri yok.
    Zırıltılar geliyor.
    Ön cam olursa iyi olur.
    İlk çalıştırması ve motorun ısınması zaman alabiliyor.
    Ayak marşı yok
    Jantlar çelik olsa tubeless lastik alınabilir.
    Zincir galiba bir yere dokunuyor.Normal mi bilmiyorum.
    Düşük hızlarda kontolü biraz zor.
    Gaz hassasiyeti ayarlanır mı bilmiyorum.Boşluğu fazla gibi geldi.
    Sinyalleri keşke ötse.Açık unutuyorum.
    Plastik aksamı kötü sökülenin takılması zorluyor biraz.
    Lastikleri kötü
    ---

Bu fiyata alınabilecek bir motor zorlamazsak bir problem çıkartacağını çok fazla düşünmüyorum.

Resim çekersem eklerim.
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benimde artık bir motorum var.İkinci el MCT aldım.6900 km de kendisi temiz kullanılmış.Şu ana kadar bir iki kaydırmanın dışında bir problem yaşamadım.Pek otobana çıkma yanlısı olmadığımdan sürati benim için yeterli.Henüz bende motorda yeni olduğum için şu anda alışma dönemi geçiriyorum.Birtakım eksiklikleri yokmu ? Var... Ama fiyat performans olarak beni karşılayacağını tahmin ediyorum. Kıştan beridir bakım görmüyor bakımını yaptırıp vidalarıda sıktırınca yazı bitirir umarım.

Burada bilgilerimizi paylaşırsak benim gibi yeni başlayanlar için iyi olur.İlk motor için

Kısaca gözlemlediklerim.
    Aydınlatmalar iyi değil.
    4lü flaşör yok
    Koruma demiri yok.
    Zırıltılar geliyor.
    Ön cam olursa iyi olur.
    İlk çalıştırması ve motorun ısınması zaman alabiliyor.
    Ayak marşı yok
    Jantlar çelik olsa tubeless lastik alınabilir.
    Zincir galiba bir yere dokunuyor.Normal mi bilmiyorum.
    Düşük hızlarda kontolü biraz zor.
    Gaz hassasiyeti ayarlanır mı bilmiyorum.Boşluğu fazla gibi geldi.
    Sinyalleri keşke ötse.Açık unutuyorum.
    Plastik aksamı kötü sökülenin takılması zorluyor biraz.
    Lastikleri kötü
    ---

Bu fiyata alınabilecek bir motor zorlamazsak bir problem çıkartacağını çok fazla düşünmüyorum.

Resim çekersem eklerim.
    Dostum hayırlı olsun motorun. Özel mesajda da söylediğim gibi bahsettiklerin halledilecek şeyler. Tek tek bahsedeyim.

- Far tasının içindeki sırlar bozulmuş olabilir. Yada ampul iyi bir marka değildir. Yapılacak en basit operasyon ise sis farları ile güçlendirmek motoru.
    -4 lü flaşör takmak gayet basit en fazla 5 lirana ve yarım saatine malolur.
    -Koruma demirini alıp taktırabilirsin. Orijinalinde de yok zaten herkes kendi zevkine ve kendisine gücen veren bir koruma demirini alıp taktılar. 25-100 ytl arasında maliyetleri değişiyor.
    -Zırıltılar gevşek vidalardan geliyor olabilir kontrol etmekte fayda var veya depo kapağından geliyor olabilir. eski sayfalarda çözümü mevcut.
    - Zırıltılar dediğim gibi gevşek vidalardan kaynaklanıyordur.
    -Ön cam yine 25 ile 100 ytl arasında kendi sevkine göre alıp takabilirsin.
    -Jiklesiz çalıştırıyorsan uzun sürebilir zira ben hala jikle ile çalıştırıp ısıtıyrum motoru.
    - Sanıyorum 90 lı yıllardan sonra çift silindir hiç bir motosiklette ayak marşı yok.
    - orijinal mct250 çelik jantını mondialden getirtebilirsin çift 270 ytl civarı. Bu fiyat regal raptorda 400 ytl keeway de 300 usd +kdv. Benim arka jantım çelik ve lastiğim tubelless.
    - Salıncakta zinrcirin altında lastik bir muhafaza var. onun vidasına çarpıyor olabilir. Aynısından muhafazada da var kontrol etmelisin çürüyüp aşınmış olabilir.
    -Düşük hızlarda kontrol tamamens enin sürüş karakterine bağlı. Zamanla alıştığını görüceksin.
    -Gaz konusunda denemeden birşey demem zor.
    -5 Ytl ye düdüklü flaşörler satılıyor ve MCT elre uyuyor alıp takabilirsin.
    -Benim en şikayetçi olduğum sele altındaki plastik kapakalrdı geçmeli oldukları için. Ama ben civatalı yaptım sen de yapabilirsin sorun kalmıyor. SÖküp toplamak biraz sıkıcı olabiliyor.
    -Üzerindeki DURO marka lastikler Taywan malıdır. Hondanın bazı modellerinde de bu marka lastikelr var. Fakat hamurunun ömrü bittiği için yada sertleştiği için tam görev yapmıyor olabilir. Ben 10000 de arka lastiği değiştirdim yine duru tubelles aldım. Ön rakılalı 11000 km oldu değiştirme zamanı geldi.

Eğer İstanbul Bursa İzmit taraflarında oturuyorsan buluşup motorunun durumuna bakabiliriz.

Tekrar hayırlı olsun.

Sağlıcakla.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam beyler nasıl gidiyo havalar ısınınca keyfiniz yerinizde bakıyorum. motoru satınca girmiyorum buraya pek. elimde daha önceden bir arkadaşıma yaptırdığım sissbar var ozamanlar arkadaşa yaptırmıştım oda motorunu satınca bende fazlalık kaldı satıyorum şimdi motorunu güzelleştirmek isteyenlere duyrulur.
    krom nikel kaplıdır. sadece döşeme yapılacak eski sissbarınız söküp yerine takıcaksınız.
    fiyat 70ytl
    isteyen olursa ümraniyede oturuyorum uygun biryerde buluşup gösterebilirim
    kazasız belasız sürüşler dilerim

büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler nasıl gidiyo havalar ısınınca keyfiniz yerinizde bakıyorum. motoru satınca girmiyorum buraya pek. elimde daha önceden bir arkadaşıma yaptırdığım sissbar var ozamanlar arkadaşa yaptırmıştım oda motorunu satınca bende fazlalık kaldı satıyorum şimdi motorunu güzelleştirmek isteyenlere duyrulur.
    krom nikel kaplıdır. sadece döşeme yapılacak eski sissbarınız söküp yerine takıcaksınız.
    fiyat 70ytl
    isteyen olursa ümraniyede oturuyorum uygun biryerde buluşup gösterebilirim
    kazasız belasız sürüşler dilerim

waay ermancım nerelerdesin yahu. araba aldın sattın bizi :D

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    valla öle oldu arbetus bu sıralar evlenme hazırlığı felan yapıyorum görüşemiyoruz sen napıyon motor nasıl

Motosikleti
    Nasıl olsun be Ermancım aynı devam. Geçen gün rulman arızasından dolayı motoru indirdik onun dışında üzen birşey yok 14000 e az kaldı. Biniyorum hala.
    Evleniyorsun demek hayırlısı olsun. Davetiyeni buraya da koy da müsait olan arkadaşlar düğününe gelsin.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    geçmiş olsun arbetus sen halledersin. bende valla özledim mondialimi ama ailem laf ediyo motordan arabaya geçince motorun tehlikeli olduğunu daha iyi anladım aman dikkat edin arkadaşlar bu işin şakası yok allah kaza bela vermesin inşallah.
    düğün olursa koyarım konvoyumda motorlu arkadaşların olması süper olur valla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler