Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Her hafta motorumu yıkatırım. Ama bugün farkettim ki yıkamacının ilacı motorun üzerindeki kaplamalara zarar vermiş. Bilmiyorum şimdi nerde yaptıracağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 250 mct
    slm dark shadovboyanın üzerindeki vernik zararı gören verniktir ma karışmasan yaptırmak için iyi olur ama sadece boya koruyucular var onları kulan bi oto byacısından sor tavsiye etigini kulan çünkü bizim motor boyaları çok ince bi boyadır oynanamaya gelmez

Alıntı hunterman-21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm dark shadovboyanın üzerindeki vernik zararı gören verniktir ma karışmasan yaptırmak için iyi olur ama sadece boya koruyucular var onları kulan bi oto byacısından sor tavsiye etigini kulan çünkü bizim motor boyaları çok ince bi boyadır oynanamaya gelmez
    ama kaplamaları yaprak yaprak dökülüyor anlamadım ne yapacağımı. Motorun motor bloğunda dökülmeler oldu

Motosikleti
    mondial 250 mct

blok

dark shdov blokun üstündeki nikalej kapakların boyasımı dökülüyo onların dökülmemesi gerekir dökülüyosa üretim hatasından kanaklıda olabilir garanti kapsamına girmesi lazım yine bi servistende sor eyer nikelajlar dökülüyosa tabi benim anladıgım bu bana bilgi ver olurmu bekliyorum

dark sahadov inan bende bi motor kulanıcısı olarak benim motrun olmuş gibi üzüldüm şimdi

slm arkadaşlar 250 mct aldım bugün heycanla bekliom.yorumlar ii bakalım.plaka işleri var yarın ben orduluyum

Alıntı hunterman-21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dark shdov blokun üstündeki nikalej kapakların boyasımı dökülüyo onların dökülmemesi gerekir dökülüyosa üretim hatasından kanaklıda olabilir garanti kapsamına girmesi lazım yine bi servistende sor eyer nikelajlar dökülüyosa tabi benim anladıgım bu bana bilgi ver olurmu bekliyorum

dark sahadov inan bende bi motor kulanıcısı olarak benim motrun olmuş gibi üzüldüm şimdi
    Ayen öyle üstadım. Nikelaj ları yaprak yaprak dökülüyor. Hemen Dediğin üzere servisi arıyap konuşacağım

Motosikleti
    250 mct

slm benimde artık motorum var

herkese slm..belki inanmıcaksınız ama (servis yetkilisi ve bayii inanamadı ) ben 30 yaşında motora hayatında ilk kez binen 250mct kullanan birisiyim motorumu cok seviyorum 7 8 mt kullandım ama inanın sanki 5 km gitmiş gibiydi..inşallah motorumdan problem yaşamam ..gerekli konularda takıldığım yerlerde sizlerin tecrübelerinizden faydalanacağım inşallah

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Hayırlı olsun. MCT güzel bir başlangıç motorudur. Pişman olmayacağına eminim.

Motosikleti
    maalesef 4 tekere biniyor
    Slm Arkadaşlar 2 El Aldığım Macit In Koruma Demiri Yok.serviste Veya Dışardaki Fiyatını Bilen Varmı?şimdiden Yardım Için Teşekkürler..
    [I]Motorcycle Diaries[/I]

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    tüm MCT kullanıcılarına selamlar arkadaşlar bir araştırma yapıyorum ama açıkcası tüm topiği okuyamadım 50000 veya 100000 kmleri devirmiş kullanıcı varmı acaba? Motosikleti ne gibi sorunlar çıkardı. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı astronom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm MCT kullanıcılarına selamlar arkadaşlar bir araştırma yapıyorum ama açıkcası tüm topiği okuyamadım 50000 veya 100000 kmleri devirmiş kullanıcı varmı acaba? Motosikleti ne gibi sorunlar çıkardı. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
    o kadar km katetmiş bir MCT olacağını tahmin etmiyorum.
    ben 2006 24 Nisan dan buyana 27000 km katettim.
    1- arka amortisörler garanti kapsamında değişti.
    2- Şase kırıldı ve garanti kapsamında değişti.
    3- ön dişli keçesi attı.5,-YTL ye yenisini (Honda nın) aldım ve taktım.

evet bukadar yeter sanırım.
    en az 25000km sini artçımla uzun yolda yaptım gücü düşük bu bir gerçek ama hiç yolda kalmadım.

MCT güzel bir Çinli.....
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    mondial 250 mct

dark sahadow bu taktırdıgım koruma demirli resim

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Arkadaşlar siz siz olun bakımlarınızı aksatmayın. Dün akşam itibariyle MCT Kadıöyden Gebzeye yani beni eve gtirdikten sonra evin önünde bozuldu. 1. viteste takılı kaldı ve zaten 1000 km ye yakın bir süredir yırtık olan keçeden yağ sızdırmaya başladı. garibtir ki hala çalışıyor yürüyordu. Zincir anlamadığım bir şekilde gevşekti. boşa da geçiremedim. Bunun sorumlusunun tamamen ben olduğumdan hiç şüphem yok bir kaç gün motora binmesem bu sorunlar olmayacaktı. patlak olan keçeyi sipariş etmiştim. geliyordu. Neyse sağlık olsun. Ama şunu söyleyebilirim. Yine yolda kalmadım. eve kadar geldim. Yaklaşık 1 hafta kadar yaya olacağım. Bu zaman zarfında depoyu ve arka çamurluğu boyatmayı düşünüyorum. Yaza tam hazır hale getireyim. Motorunuza iyi bakın üzmeyin.

Alıntı CHİPAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaşlar 2 El Aldığım Macit In Koruma Demiri Yok.serviste Veya Dışardaki Fiyatını Bilen Varmı?şimdiden Yardım Için Teşekkürler..
    İçerenköy'de sevpa var sana da yakın. www.sevpa.net krokiye burdan bakabilirsin.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    2007 Suzuki İntruder C800 / Boulevard C50
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar km katetmiş bir MCT olacağını tahmin etmiyorum.
    ben 2006 24 Nisan dan buyana 27000 km katettim.
    1- arka amortisörler garanti kapsamında değişti.
    2- Şase kırıldı ve garanti kapsamında değişti.
    3- ön dişli keçesi attı.5,-YTL ye yenisini (Honda nın) aldım ve taktım.

evet bukadar yeter sanırım.
    en az 25000km sini artçımla uzun yolda yaptım gücü düşük bu bir gerçek ama hiç yolda kalmadım.

MCT güzel bir Çinli.....

cevabınız için çok teşekkürler.
    [COLOR="Red"][B]TÜRK CHOPPER[/B][/COLOR]
    [B][COLOR="DarkRed"]Birlikteliğimiz Gücümüzdür[/COLOR][/B]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar siz siz olun bakımlarınızı aksatmayın. Dün akşam itibariyle MCT Kadıöyden Gebzeye yani beni eve gtirdikten sonra evin önünde bozuldu. 1. viteste takılı kaldı ve zaten 1000 km ye yakın bir süredir yırtık olan keçeden yağ sızdırmaya başladı. garibtir ki hala çalışıyor yürüyordu. Zincir anlamadığım bir şekilde gevşekti. boşa da geçiremedim. Bunun sorumlusunun tamamen ben olduğumdan hiç şüphem yok bir kaç gün motora binmesem bu sorunlar olmayacaktı. patlak olan keçeyi sipariş etmiştim. geliyordu. Neyse sağlık olsun. Ama şunu söyleyebilirim. Yine yolda kalmadım. eve kadar geldim. Yaklaşık 1 hafta kadar yaya olacağım. Bu zaman zarfında depoyu ve arka çamurluğu boyatmayı düşünüyorum. Yaza tam hazır hale getireyim. Motorunuza iyi bakın üzmeyin.

İçerenköy'de sevpa var sana da yakın. www.sevpa.net krokiye burdan bakabilirsin.

Sağlıcakla.
    Arbetus,
    keçe için Mondial den orijinali gelsin diye bekleme birader! gelen keçe farklı olmayacak + 1-2 hafta beklemeyle GELMEZ o keçe!
    benim keçe attığında (daha önce yazmıştım) İzmir 1'nci sanayideki bir keçeciden MCT nin aynısı olan HONDA nın orijinal keçesini aldım ve kendim taktım
    çok basit bir işlem keçeyi takmak.
    Keçelerin üzerinde lazım olan bütün doneler var!
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    600cc
    2005 temmuz ayından beri mct250 kullanıyorum.artçılı 1000 km yapmamışımdır.şimdiye kadar arka jant teli kırıldı garantiden değişti depo benzin kaçıırıyordu garantiden değişti.13000 km de su anda cok memnunum sadece ön far ampülü cabuk patlıyor.tavsiye ediyorum limitlerinde kullanmak şartıyla selamlar.

Mondialin servisleri çok iyi her sorununa bakıyorlar. Kromajım dökülmüştü çin malı dedim normaldir. ama damlar hemen konuyla alakadar olup yeni parçaları gönderdiler.

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetus,
    keçe için Mondial den orijinali gelsin diye bekleme birader! gelen keçe farklı olmayacak + 1-2 hafta beklemeyle GELMEZ o keçe!
    benim keçe attığında (daha önce yazmıştım) İzmir 1'nci sanayideki bir keçeciden MCT nin aynısı olan HONDA nın orijinal keçesini aldım ve kendim taktım
    çok basit bir işlem keçeyi takmak.
    Keçelerin üzerinde lazım olan bütün doneler var!
    Abi keçe geldi mondialden. işin garibi burda o kodda hiçbir yerde keçe bulamadım. Sağolsun Kuşadası mondial servisinde arkadaşım vardı onun çabaları sayesinde sol taraftaki krank keçesi hariç tüm keçeleri getirttim. Motorumdaki arızanın sebebi ise ihmal ettiğiğim zincirden gelen çat çat sesinin uzantısı olan ön dişli rulmanının dağılmasıymış. Hazır açmışken Tüm rulmanları değiştirdik. Bir dişlidede ufak aşınmalar vardı o dişliyi de değiştirdik. Bu gün teslim alıcam kısmetse. Başından sonuna akdar başında olduğum için artık macitin ciğerini de tanımaktayım. Bu benim için güzel bir deneyim oldu.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Geçmiş olsun Arbetus dostum. Allah kaza bela vermesin. Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Arbetus dostum. Allah kaza bela vermesin. Selamlar.

Resimleri en kısa zamanda yükleyeceğim.

Teşekkür ederim Naci Abi.
    Sağlıcakla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler