Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    Sagol Abertus Bekliyorum Kardesim Exile Kardesim Ama Ben Cantalarimi Seviyorum Bide Bana Ole Motor Bosmus Gibi Geliyor Kuyruk Demiri Cikinca Arkaya Stop Attim Daha Guzel Oldu Yarin Resim Yukleyim Bir Bakin Alete Arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    selam arkadaşlar bu hafta motoru kızağa alıyorum sübap ayarı yaptırıcam. debriyaj balatasını değiştirticem. oring zincir takılacak. arka amortisörlerin patladığını söylemiştim ama servislerden birisi patlasa yağ akardı dedi. hiç yağ akmadı. onlara bakılacak duruma göre değiştirilecek. balata 25(iyisi) ytl zincir 65 ytl(kore malı orinng) amortisör 80 ytl (çifti) bu kadar işleme karşı kaç para işçilik vericem söyliim mi? 20 ytl insanın çevresinin geniş olması ne güzel yaw. eğer arka amortisörleri değiştirmeye gerek kalmazsa fren balatalarını da değiştiricem krom kumanda kütükleri alıcam. bir de dün gece atölyede dolanırken benzin gösterge şamandırası buldum onu şekil itibariyle uyar gibi geldi bana alıp bakıcam uyarsa devrim olacak dimi?

metin elamanın biri beni taciz ediyo motorunu sat bana diye ben de sana yönlendiricem haberin olsun.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metin elamanın biri beni taciz ediyo motorunu sat bana diye ben de sana yönlendiricem haberin olsun.

sağlıcakla.

bekliyorum barışım

25 karakter
    ...tın tın giderim abi....

Motosikleti
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar forumda teknik bilgiler kısmında gezerken bi arkadaşın stop lambasına led taktığını gördüm çokta güzel gözüküyodu bende arka sinyal lambası boştaydı bi deneyeyim dedim nasıl gözükecek fena olmadı!!!
    benim planım sinyali ledli yaptıktan sonra içine ya da çevresine kırmızı ledlerden daire takmak. onları da stop lambasına bağlamak. ueni nesil volkswagenlerdeki gibi anladınız siz onu
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    benim planım sinyali ledli yaptıktan sonra içine ya da çevresine kırmızı ledlerden daire takmak. onları da stop lambasına bağlamak. ueni nesil volkswagenlerdeki gibi anladınız siz onu

vallaha çok güzel olur .

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    doğru dersin barış ama ben bu ledleri zor sığdırdım zaten bu deneme amaçlı bişey ne kadar ışık verecek dikkat çekecekmi diye bakmak için sinyalin tekini döşedim bi ara buluşursak konuşalım ne yapalım ne yapmayalım
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    Wv Deki Ledler Baya Canli Yaniyor Bu Ledler Ayni Canliligi Sunacakmi Merakla Bekliyoruz Baris Kardesim Su Gosterge Isini Bi Cozersen Bu Is Olacak Sanirim

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaya kardeş resimdeki senin motormu güzel duruyo

Motosikleti
    TURUNCULU KARDESIM MOTORUMA OVGU DOLU SOZLER SARF ETTIGIN ICIN TESEKKUR EDERIM ONA GOZUM GIBI BAKMAYA CALISIYORUM VALLA YANI BIR BABANIN EVLADINA BAKTIGI GIBI NEDE OLSA ILK GOZ AGRIM ALLAH SANA DAHA IYISINI NASIP ETSIN

turunculu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egsoztun üzerine takılı iki tane boru var sanırım egr valfi iptal eden oldumu hiç

Motosikleti
    ben edicem turunculu motti60 iptal etmişti herhangibir sorunla karşılaşmamış. benimde ustalardan duyduğum kadarıyla hikayeymiş o yani işe yaramıyormuş. aksine motor oradan hava aldığı için dengesizlik yaratabiliyormuş. oraya uygun kör tıpa tarzı bir vida bulabilirsem. sökücem hem yağ radyatörü için de yer açılmış olur.
    sağlıcakla

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben edicem turunculu motti60 iptal etmişti herhangibir sorunla karşılaşmamış. benimde ustalardan duyduğum kadarıyla hikayeymiş o yani işe yaramıyormuş. aksine motor oradan hava aldığı için dengesizlik yaratabiliyormuş. oraya uygun kör tıpa tarzı bir vida bulabilirsem. sökücem hem yağ radyatörü için de yer açılmış olur.
    sağlıcakla
    manifolt tan egzoz a çıkan yerdeki katalizördenmi bahsediyosunuz?

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    satılık mct 250 uşaklar acil satılık

hdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    PM attım metemen.
    ...25....

Motosikleti
    Evet Katalizatordenmi Bahsediyorsunuz Siz O Biseye Yaramiyormuymus Benim Bildigim Egsoz Gazinin Cevreye Daha Temiz Oranda Ulasmasina Yardimci Oluyor

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Katalizatordenmi Bahsediyorsunuz Siz O Biseye Yaramiyormuymus Benim Bildigim Egsoz Gazinin Cevreye Daha Temiz Oranda Ulasmasina Yardimci Oluyor
    hani tek silindir makinalar egzoz patlatıyor ya..

yuksek devirde giderken gazı aniden kestiğimizde karbüratör gerekli havayı alamadıgından ilk gazı açtıgınızda bir sıkışma oluyor ve patlama egzozun ucunda gerçekleşiyor bunu yapmaması için katalizör leri koymuşlar gerekli havayı o şekilde saglıyor..

Motosikleti
    Himmm O Zaman Katalizatoru Cikarmiyoruz O Kadar Yoksa Eksozdan Patlama Sesi Cikar Buda Cevre Gurultuse Yol Acar

Motosikleti
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani tek silindir makinalar egzoz patlatıyor ya..

yuksek devirde giderken gazı aniden kestiğimizde karbüratör gerekli havayı alamadıgından ilk gazı açtıgınızda bir sıkışma oluyor ve patlama egzozun ucunda gerçekleşiyor bunu yapmaması için katalizör leri koymuşlar gerekli havayı o şekilde saglıyor..
    hikaye bunlar alpercim neden regal raptorda yada keeway de yok. hatta jinchengin yurtdışındaki mct(jc250-6) modellerinde de yok. kaç tane servisle konuştuysam o parçanın hikayeden olduğunu söyledi. hem mantıken de iyi bir yanmanın olması için soğuk hava gerekmez mi?egzosttan çıkan hava sıcak küçücük bir delikten giren hava ile ne kadar soğuyabilir ki?

bu arada dün akşam debriyaj balatalarını değiştirdik. honda cgl125 balatası çok güzel uydu iyi de oldu. Bi de tamirhane de dolaşırken sürücüye CC bar olacak şekilde nikelaj kaplı bir parça buldum. sonra öğrendim ki bunlar alman mz lerin arka bagaj demiriymiş. ufak birkaç operasyon ile bugün motorda yerini alacak. hafta sonu zincir değişecek.
    metin! emanetleri gönderdin mi?

sağlıcakla.

Motosikleti
    ya bu zıncır canımı sıktı daha gecen gun ayarlandı yıne gazdan elımı cekınce ses yapıyor bıde on balata otupppppp duruyor kus gıbı servıs bırsey yapamıyor balataya ne alaka ıse bu konularda bılgısı tecrubesı olan arkadaslar varsa bılgılerınızı bı paylasalım arkadaslar dun bır kısı daha geldı yanıma yenı mct almıs hayırlı olsun dedım yoldan gecerken motoru goren durup gelıyor ne guzel bır ıs

Motosikleti
    zincirin çok sık gevşiyorsa amortisörlerini bir kademe sertleştir yaylanmayı azaltırsan gevşemeyi de azaltırsın. ben bu hafta sonu değiştiriyorum kore malı oring zincir takıcam. yorumlarımı yazarım.
    sağlıcakla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler