Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    sevgılı arkadaslarım sarp derı vs parlatıcı koruyucuyu oto aksesuarcılarda kesınlıkle bulabılırsınız aura gold boya koruma setıne gitti gidiyor / garaj/ motorsiklet aksesuarları bolumunden tedarik edebilirsiniz carpex nalum carfour gıbı buyuk marketlerde bulabılırsınız koruma demırı taktıracak arkadaslar ankara da var tabı ankara da oturanlar ıcın kahveci motor aydınlıkevler magazasından tedarık edebılırsınız 50 ytl fıyatı var ama saglam denedım

gokhan sahın arkadasım senın babanın ısmı ne kardesım memleket cankırı mı senın tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ARBETUS

Koruma demirini nereden kaça satın aldın bilgi verirmisin?

Ayrıca arkadaşlar motorun ön lastiğini değiştirdim.7300 km de hamuru oldukça sertleşmişti ve kaymaya başlamıştı.18x90x90 ölçülerinde yine Duro marka farklı taban desenli modeli ile değiştirdim.

İnanılmaz yumuşak ve bir o kadar yol performansı.Tavsiye ederim.

Saygılar

koruma demiri regal raptorun demiri ve çok sağlam şekil bakımından da çok işlevsel motorun fazlaca yere yatmasını engelliyor iki kere şahit oldum buna ilkinde çamurlu yolda kontrolü kaybettim ve sağ tarafının üstüne bıraktım motoru sadece alt köşe yere değiyordu. 2. sinde ise sabah uyku sersemi motoru çıkarırken ayaklığın kapandığını farketmeden motoru bıraktım ve üstüme düşmeden koruma demiri durumu kurtardı

herhangi bir regal raptor servisinden alabilirsin ben aldığımda 95 ytl idi ama istanbulşda emre ltd de 78 lira gibi duydum anlican kazıklanmışım. ama olsun ben memnunum uzun yolda üst kısmına ayaklarımı koyabiliyorum. yalnız birebir uymuyor haberin olsun üst kısımda 2 delik var oraya bir aparat yaptırman gerekiyor sonra da onu kornanın yerine takmalısın bu yüzden kornanın da yeri değişmiş oluyor. ben bu demir için kornayı sola aldım ama sığmadı daha küçük ve kaliteli bir korna aldım bayağı etkili bir sesi var.

bend eri kısımlar için badem yağı kullanıyorum hem kıyafetlerim hemde motor için çok iyi parlatıyor ve besliyor deriyi.

ben sağlam bir kaynaktan uygun fiyata çelik jant getirteceğimi öğrendim. şu an sizi hayecanlandırmak istemiyorum cevap gelsin jantıları aldıktan sonra lastikleri duronun tubelles modelleri ile değiştiricem. umarım planladığım fiyatta alabilirm.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kaya kardeş babamın adı ümit ankarada akrabalarımız var yoksa akraba mı cıkacağız belkide isim benzerliğidir

Motosikleti
    valla oyle oldugumuzu sandım bır an gokhan kardesım benım adım hakan 28 yasındayım tanıstıgımıza memnun oldum benım dayımda ıstanbulda oglu var oda 86 lı adıda gokhan sahın tesadufun bu kadarı dıyecem tekrar memnun oldum kardesım

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bana önereceğiniz bir hava filtresi varmı ?acil lazım benimki çok büyük oldu gaza fazla yüklendiğimde motor astım hastalarına dönüyo

hakancım bnde tanıştığıma memnun oldum akraba değilmişiz demek ki arkadaşlar en kaliteli ve hızlı çin malı hangiisi yardımcı olur musunuz.ama chopper olcak

şimdi sana mct desem ayıp olur demesem bize ayıp olur ama objaktif olursak en kaliteli ve tutulan çinli Regal Raptor bu arada hala hava filtresi önerilerinizi bekliyorum bilginize arkadaşlar.

filitre konusunda yardımcı olamycam cunku mct em yok şimdi sen diorsun ki mct alma kaliteli değil regal al o daha kaliteli.regalinde tipi çok çin işi duruyor.birde kardeş hız olayı nasıl senin makinanın kaç km hızla gidebiliyorsun maksimum?

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    benim sıpa edirne - meriç nehrini seyirederken..

arbetus koruma demirin gerçekten hoşuma gitti çantaları sökmüşsün yerine deri bi çanta denemeni tavsiye ederim yada çanta demirlerinide çıkar ;)

düz yolda 200km gördüm ben rampada 2 kişi 150km yakıtta km 60 kuruş diye yazmamak için kendimi zor tuttum ama dayanamadım yazdım. regale 140 km gören var bizdede sanırım 130 ama ben basamam okadar, bu motorlara güvenipte zaten bassamda hava filtresi işi bozuyo şu aralar.Geçmiş sayfaları bi araştır daha açıklayıcı bilgiler bulacaksın, birde ARBETUS bu konuda baya bilgi sahibidir onunla temasa geç Şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    Honda CBF 150
    anlık olarak( araç sollama şerit değilştirme) yapabilecegin hız 120-130 arasında
    genele olarak 100km/h yapabilirsin.
    bu motorlar hız motoru değil.. bu motor 2 kişiyle rampa yukarı bile trafiği aksatmıcak şekilde gezi amaçlı tın tın gitmek için.. kalkışı gidişi super o ayrı..

Motosikleti
    @exile eski resimlerime bakarsan zaten deri çantalarım var motoru yıkamak için sökmüştüm sadece şu an takılılar. bu sıralar deri plastik karışımı çantalar üstünde çalışıyorum.

Motti sana dedik öyle eşşek gibi filtre takma dedik sallamadın çek cezanı

@gokhansahin86 dostum regalin tutulmasındaki birinci etken sıvı soğutmalı olması ancak fiyat konusuna gelince sıvı soğutma bu iklimde ne kadar gereklidir düşündürücü kalite konusuna gelince şasi farlar ön takım macitlerle aynı regali tercih sebebi teknik açıdan bana göre sıvı soğutma ve çelik jant oluşudur gerisi senin estetik kriterlerine kalmış. performans konusuna gelince yokuşlarda iki kişi kalkışını görseydin inan büyülenirdin. çok seri bana göre burada son hız için torktan ödün verip dişli küçülten arkadaşlar oldu. bu operasyondan sonra kalkıştaki serilik azalıyor fakat son hız artıyormuş ben denemedim. düşünmüyorumda (tabakhaneye bişey mi yetiştiricem basıp ta )
    bunun dışında öyle scooterdaki gibi kırılan dökülen bir plastiği yok. yaptığım en uzun yol tek günde 370 km idi yolda sürekli 90-100 km arası hızlarla seyrettim yakıt olarak kmde 119 ykr yakmış rüzgar dışında bir sorun olmadı iyiki siperlik almışım. jant telleri tr yollarına uyumlu değil şu ana kadar 6 tane tel kırdım bahsettiğim değerle iki kişili kullanımda olan değerler genelde iki kişi gezmeyi seviyorum tek canım sıkılıyor

Aykut efendi bu taraflara gelirseniz hava filtresi ayarlarız.

şu an 3600 km yi geçtim şu ana kadar ciddi bir problemim olmadı yedek parçası bol en fazla 1 gün bekliyorsun kargoya göre değişyor bu durum ama istanbul da böyle. kafamda yapmayı planladığım bazı şeyler var onları da yaparsam tam istediğim macit e kavuşmuş olacağım.

ilk olarak çelik jant uygun fiyata mutlaka vardır biryerde onu aramaktayım. gidonu değiştirip virago tarzı birşey takıcam çok daha rahat bir kullanım sunuyor. ayak peglerini 10 cm kadar ileri alıp yuvarlak peg takıcam sürücü için CC bar yapıcam yolcu selesini daha konforlu hale getiricem. hala istediğim çantaları yapabilmiş değilim onları halledicem. güvenlik için gizli kontak sistemi yapıcam(10 dakikalık bir iş ama üşeniyorum ) macitimin boyasını da değiştirmeyi planlıyorum mat siyah yapıcam krom aksam mat siyahta daha iyi gözükür diye düşünüyorum son olarak da yağ radyatörü takıcam. şimdilik kafamdakiler bunlar.

sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    GOKHANCIGIM SEN BENI DINLE BAK SIMDI BEN ALIRKEN ARASTIRMA YAPTIM GEREK FIYAT GREREK SERVIS SATIS SONRASI HIZMETLER SU ANDA MONDIAL EN IYISI IKINCI BIR KONU ISE SENIN DEDIGIN GIBI BU REGAL MOTTİ TRUVA BISAN KEEWAY RAMZEY VS HEPSI BIRBIRINE BENZIYOR SADECE MCT ONLARDAN FARKLI CUNKU BIZ BMW R1200 KOPYASINA BINIYORUZ BUNA KIMSEDE BINEMEZ DIGER MOTORCULAR BIZI KISKANMASIN REGALE GELINCE SU SOGUTMALI MOTORU VAR TAMAM AMA MCT DEN GUZSUZ HIZ AYNI MCT ILE 140 YAPANLAR VAR BEN BASMIYORUM HIZ FELAKETTIR VE FIYAT FARKIDA VAR O FIYATLA KORUMA ALABILIRSIN SANA KESINLIKLE MCT TAVSIYE EDERIM HA SORUNU YOKMU VAR AMA UFAK SEYLER HER MOTORDA OLAGAN SEYLER BUNLAR BEN GAYET MEMNUNUM 8600 KM BERABER GITTIK ABI BEN GITMEM DEMEDI KERATA KENDINE IYI BAK

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @exile eski resimlerime bakarsan zaten deri çantalarım var motoru yıkamak için sökmüştüm sadece şu an takılılar. bu sıralar deri plastik karışımı çantalar üstünde çalışıyorum.
    merakla bekliyorum yeni dizaynını

Motosikleti
    mondial 250 mct siyah
    Denizli köyünün barajına gidilecek bu pazar piknik yapmayı düşünüyoruz bayağı kalabalık olacaz büyük bir ihtimalle sen de atla gel hem tanışmış oluruz hem de seninde motorcu çevren genişlemiş olur.

Birde benim hoplamam lastiklerden değil amortisörlerden fazlaca yaylanıyor sanki.

sağlıcakla.
    arbetus slm denizli nin hangi barajındasınız bu pazar denizli bana yakın bari orda buluşup tanışalım cevap yazarsan gelirim dostum görüşmek üzere (saat kaçta belirtirsen )

o zman regali eledik ama ben bu aralar gv 250 yi araştırıorum süper makina ya biraz pahalı ama hem seri hem hızlı hemde cok baba duruo napcam bilmiorum bi fikri olan war mı

Motosikleti
    Alıntı gokhansahin86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zman regali eledik ama ben bu aralar gv 250 yi araştırıorum süper makina ya biraz pahalı ama hem seri hem hızlı hemde cok baba duruo napcam bilmiorum bi fikri olan war mı
    dostum bana 250 cclik motor yete daha fazlasını aramicam dersen kymco venox da alabilirsin aldım mı bir kere almış olursun. geçiş tipi motor alıyorsun bence motor için fazla bir kaynak ayırma derim ben çünkü bunun kıyafeti ekipmanı ver ve bu hacimdeki bir motorla taş çatlasın 20000 km yaparsın sonra satıp daha güçlü bir motor alırsın 20000 km sınırı motorun biteceği için değil performansı senin istediklerine yetmeyeceği için söyledim ama param var sanane dersen sen bilirsin

Alıntı hursoy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus slm denizli nin hangi barajındasınız bu pazar denizli bana yakın bari orda buluşup tanışalım cevap yazarsan gelirim dostum görüşmek üzere (saat kaçta belirtirsen )
    gebze nin denizli köyündeki baraja gidiyoruz bayağı kalabalık olucaz telefonum 0546 8954141 yarın öğlen gibi çıkıcaz yola seninle tanışmak isterim dostum.

@exile yakında görüceksin süper değişiklikler yapıcam macitimde.
    sağlıcakla

Motosikleti
    mondial 250 mct siyah
    DOSTUM ARBETUS BANADA Bİ CEVAP YAZSAN YA BEKLİYORUM BU ARADA YARIN DENİZLİDE YAĞMUR VAR DİKKAT!!

dostum bana 250 cclik motor yete daha fazlasını aramicam dersen kymco venox da alabilirsin aldım mı bir kere almış olursun. geçiş tipi motor alıyorsun bence motor için fazla bir kaynak ayırma derim ben çünkü bunun kıyafeti ekipmanı ver ve bu hacimdeki bir motorla taş çatlasın 20000 km yaparsın sonra satıp daha güçlü bir motor alırsın 20000 km sınırı motorun biteceği için değil performansı senin istediklerine yetmeyeceği için söyledim ama param var sanane dersen sen bilirsin

gebze nin denizli köyündeki baraja gidiyoruz bayağı kalabalık olucaz telefonum 0546 8954141 yarın öğlen gibi çıkıcaz yola seninle tanışmak isterim dostum.

@exile yakında görüceksin süper değişiklikler yapıcam macitimde.
    sağlıcakla
    AH BE arbetus valla bian sevinmiştim bende bildiğimiz denizli ilçesi sandım neyse teşekkürler ii eğlenceler

Motosikleti
    Alıntı hursoy64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOSTUM ARBETUS BANADA Bİ CEVAP YAZSAN YA BEKLİYORUM BU ARADA YARIN DENİZLİDE YAĞMUR VAR DİKKAT!!

AH BE arbetus valla bian sevinmiştim bende bildiğimiz denizli ilçesi sandım neyse teşekkürler ii eğlenceler
    yanlış anladığını tahmin etmiştim ama sağlık olsun gönüller, motorlar bir sonuçta zaten sitede tanıştığım bir macitliyle yüz yüze görüşssem bilmiyorum sevinçten naparım

evet arkadaşlar gittik yedik içtik döndük. videoyu yükleyince linkini bırakıcam debryajı sıkıp çok aşırı vın vın yaptığım için sağ peg dipten gevşemiş iki vidamda düşmüş ama buna rağmen çok güzel bir gezi oldu.

sağlıcakla

Motosikleti
    afıyet olsun dostlarım umarım yıne yersınız gezersınız ya hayat ne guzel degılmı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler