Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar herkese merhaba yeni giriş yaptım giriş yapmamın en buyuk nedeni sizin bu içtenliğiniz bn suanda mondialin150 scooterini kullanıorum 20.000km ve cok buyuk sorun yasamadım fakat sekıl itibariyle mct almayı düşünüyorum 3aya kadar ancak bu makına sürekli olarak kaç km.hızla gıdebılıyor çünkü bn bnım makınayla 80 90 la gıdıorum yol bıtmıo eger bu kardesınız bilgilendirirseniz cok sewinir ha bide şu dişli olayını okudumda o ne kadar farkedıo hızda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Alıntı gokhansahin86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba yeni giriş yaptım giriş yapmamın en buyuk nedeni sizin bu içtenliğiniz bn suanda mondialin150 scooterini kullanıorum 20.000km ve cok buyuk sorun yasamadım fakat sekıl itibariyle mct almayı düşünüyorum 3aya kadar ancak bu makına sürekli olarak kaç km.hızla gıdebılıyor çünkü bn bnım makınayla 80 90 la gıdıorum yol bıtmıo eger bu kardesınız bilgilendirirseniz cok sewinir ha bide şu dişli olayını okudumda o ne kadar farkedıo hızda?
    Walla ben 110 la rahat seyrediyorum rampalarda boğulmadan etmeden ama şimdi arka dişliyi değiştirince 120 ile rahat gidecek.. bied vitesi deiştirisem 130 düşünüyorum.. Bu arada bu haliyle asılınca 130 a çıkıo ama bi süre sonra ayakların ve Popon titreşimden uyuştuğu için yawaşlıyosun
    Live To Ride, Ride To Die

ya 250 cc için 110 az değilmi biliorum hız motoru değil ama yinede az geldi bna.150lik scooter90la gıdıo 250lik 110la nasıl iş bu anlamadım:(dişli 10km mi fark edio eger oyleyse değiştimeye değer mı.sitede değiştiripte 4.viteste 125 yapan varmış şaşırdım o zaman 5e takınca 150 yapar bu makınabıde sen vitesi değiştirirsem 130 yapar demişsin tam olarak anlayamadım.ilgin için çok saol ;)

nie bana cvp yazan yok ya bikaç sorum oldu cvp lamadınız

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    ben yavasta kullansam 300 hızlıda kullansam 300 anlamadıgım bu :(

bu arada arkadaslar yeniyim ama en kısa zamanda aranıza katılacam bende kadıkoy acıbadem deyim bu çanakkale gezisine katılmam cok zor hem maddi imkansizlik ve motoru tamire vermem den ne zamna alıncak belli degil belki karburator aydına gidip gelebilir

ama koca yazı tek bi çanakkale ile gecircek degiliz ya illaki biseyler yaparız dimi arkadaslar hem ozamana kadar su benzin degisiklik ve boya işlerimde bitmiş olur(mat siyah boyatacam ) maddi sorunlari da ayarlayıp bir sonraki gezilere yetişmeye calışacam

bu arada arkadaslar bu dişli olayında tamam motor hızlanıyorda ee motorun frenlerinde sorun yasamıyormusunuz durmada?? kullananlar cvp verirse sevinirim. (fren tutmadıgından ilk zamanlarda araba altına girdim de korkuyorum taktırmaya)

gokancım senin sorunun cevabıda su 1.si kilo 2. chooper modellerinde beygirden cok tork a onem verilir güçlü torka sahiptirler mesela sole dusun cbr600 f ile 600rr arasında 11 beygir oynuyor yaklasık ikiside hondanın 600luk motoru biri spor digeri superspor oluyor aralarında bide kilo farkı var 600RR daha hafif

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Merhaba Arkadaşlar
    dişli küçültenlerden biriyim yorumlarım
    öncelikler bu motor hız motoru değil bu motor 140km hıza erişiyor. ben dişliyi takarken hız yapıcam diye takmadın bizim motorlarda 4.vites ile 5.vites arasında pek bi fark yoktur 90-100 arası giderken 5.viteste motor 5000rpm ile güç harcıyosa ben dişliyi ufalttığımda 4000 rpm de güç harcıyor buda hem motor fazla güç harcamamış oluyor hemde benzin daha az yakmış oluyor ben dişliyi değiştirmeden öncede motorla 130km hız hatta 135km hıza ulaştım ama bu hızda seyir ederken motor rüzgardan etkileniyor bunu sebebide bu motor hız için yapılmamıştır bu motorla en güvenilir ve en ekonomik şekilde 90-100 km hızla gidilir(ufak dişli ile) bu hızın dışında da gider gitmesine bazı zamanlar araba kamyon sollamak için hızınızı arttırdığınız zamanlar oluyor tabi ama sürekli 120km hızla gitmek hem daha fazla benzin tüketmesine neden oluyor hemde çok dikkat etmeye gerek oluyor. bu hızı aşınca daha fazla rüzgar direncine maruz kaldığımız için motoru dengede tutmak zorlaşıyor. motor choper tarzı oturma şekli dik spor motorlar gibi yatık değilsiniz rüzgarı kesiyoruz nekadar hızlı giderseniz rüzgar dengemizi bi okadar bozar.
    saygılar
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

cvplar için eyvallah 120 ile gidebiliosa yeterlı bnım için zaten radarlarda otobanda 120 peki mct yi bna önerebilir misiniz nasıl bı motor sorun acarmı cok memnun olanda war olmayanda arada kaldım keewayle mct arasında

Motosikleti
    MONDİAL 250MCT 2006
    gokhan sahsi yorumum kesinlikle mct hatta sole soylim mondial çin malları arasında en iyisi keeway in servisleri bile sikayetçi alan bir iki arkadasım motor tepesinde gezmekten cok motorcu kapısında beklediler ve mondial almadıklarına pişmanlar tabi bu benim gorusum yerinde olsam mct illaki hepimizin ufak tefek sorunları oluyor mct de de keeway dede ama mct en az sorun verenlerden biri

bnde de zaten mondial 150 war ufak tefek sorunlar oldu ama fenadegıl 20.000de motor we sıkıstırnca duz yolda 110 yapıo
    senın kı kac km de.uzun yol yaptın mı hıc

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam
    gökhansahin86
    benim motor 7000km geldi kışın kar dışında yağmur çamur demeden kullandım işe giderken zaten motorumu kullanıyorum hergün ümraniye şişli yapıyorum bir kere olsun yolda bi arıza yapmadı bendeki arızaları sölim debriyaj teli kopması : bu tarz motorların genelinde olur tel zaten kopacağı zaman kendi belli ediyor 50 kuruşa aldım 5 tane kopacaığı zaman kendim değiştiriyorum. arka jant teli kopması buda teller zamanla kopuyor 3-5 adet değiştiriyorsun tanesi 1,5ytl başka bize son arızam karbüratör manifoltu delinmiş oda benim hatam motoru yıkarkern yan granajları komple sökmüştüm temizlerken kelepçesini oynatmışım zaten çifti 20ytl yarın onu değiştirecem.
    çanakkaleye gitmek istiyorum o yolda sorun çıkarmazsa zaten daha bu motor sorun çıkarmaz...

peki bugune kdar yaptıgın en yuksek hız nedır canakkale yaptıktan sonrada mutlaka yazısalım.bnım hızı onemsemın sebebı uzun yol yapmam scooterla 90la gıdıom yol bıtmıo we ıkı kısı gıdecegım bundan sonra o acıdan bukadar soruorum hızıı

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    yaptığım en yüksek hız 135km az bi süre ama sürek 50km hiç durman 120km hızla gittim işim acele olduğu zamanlar ama dediğim gibi yakıttı fazla yakıyor ben 90-100 km hızı tercih ediyorum çoğu zamanlar

demek 120 ile gidilebilio guzel dişliyide degıtırsek 130 135 gıderız sanırım ne dersın

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    dişliyi değiştirsende değiştirmesende bu motor 130-135 gider abicim

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    hocam yüksek hız motoru değil ve 190 kiloluk her chopper giibi buda yüksek hızda kontolü zor bi makina.. senin 150lik motor 90 la giderken rampaya gelince köklesende 70 e düşer.. mesela köprü girişi altunizade rampasında.. ama ben 110 la çıkıyorum orayı.. aradaki fark burda.. sen dip gaz 100 le giderken biz yarım gaz gideriz.. vibrasyonu çoktur o yüzden yüksek hızla uzun süre gitmek rahatsızlık weriyor.. eski model honda gn750 ler gibi çift silindirdeki çift piston aynı anda yukarı aşağı hareket ettiği için vibrasyona neden oluyor ama torkuda aynı sebebden yüksek oluyor..
    Live To Ride, Ride To Die

motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mct 250 ay1

Motor : Çift Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 238 cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 53.5 x 53.0
    Sıkıstırma Oranı : 9.2:1
    Maksimum Tork : 16,2 NM / 6500
    Soğutma : Hava Soğutma + Yağ Soğutma
    Çalıştırma : Elden Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Disk
    Yağlama Tipi : Basınç / Püskürtme
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 15 L
    Ön Lastik : 3,00 – 18
    Arka Lastik : 30 / 90 - 15
    Ağırlık : 154 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 2135 x 855 x 1175
    Şanzıman : 5 Vites

03.03.2007 tarihi ile son hali yeni eksoz, plakalık, ufak tefek tesisat bağlantıları ve nikelaj kısımın parlatılması haricinde tamam önümüzdeki cmtsi yoldayız umarım.

Başta Ercüment Abi, Levent Abi, Efsane Usta ilhan Ustama ve tüm Aygün motor calışanlarına teşekkür ederim.Başlarının etini yememe rağman sabırla bana katlandıkları için.

abi napmışsın sen buna yaw mct likten cıkmış başka makina olmuş ama güzel olmuş eski bmw motora bnzemiş nostalji.buarada bn hyusong gv250yi gordum cok beğendim cok baba duruo.şimdi mct mi alsam onu mu karar weremedım gercı almama daha 3 ay war nedersiniz

Alıntı gokhansahin86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi napmışsın sen buna yaw mct likten cıkmış başka makina olmuş ama güzel olmuş eski bmw motora bnzemiş nostalji.buarada bn hyusong gv250yi gordum cok beğendim cok baba duruo.şimdi mct mi alsam onu mu karar weremedım gercı almama daha 3 ay war nedersiniz
    dostum hyosung tabi ama mct de fena diğil ama sanırım mct için yorum yapabilecek bir düzeye geldiğimden sana bir kaç sözüm olabilir,

bu alacağın ilk motorunsa maliyet açısından mct olabilir, fakat onu üzmezsen oda seni üzmez yani motor içi malzemeler tıs ban en ufak dişliden bilyeye kadar inceledim morun içini, yani kalite pek iyi değil açıkça idda eden varsa gelsin tek tek göztereyim malzemeleri ama ben bir mct kullanıcısıyım ve ilk vitesli motorum nazik kullanırım hesaplı bi motorum olsun dersen al,yok benim motor geçmişim var bu işten anlarım dersen albi 2. el veya sıfır japon yada kore malı bi motor bin uzun yıllar.benden bu kadar dostum umarım yakında kavuşursun motoruna.

eyvallah yorumların için gayet samimi olmuş daha once 7yıl motor geçmişim war ama mct tipi ve fıyatı cok ii fakat hyusong kore malı diolar umarım dogrudur bırde sen uzun yol yaptınmı senınkıyle uzun yolda kaçla gidebilion

valla her mct gibi standart hızı vardı modifikasyondan önce ben 120 üzerine çıkmadım hem rüzgardan hemde denge menge kalmıyodu benimkinde, üstüne cıkarmıydı onuda bilmem arkadaşlar 135km yazmış daha önceki konularda ama akıl işi değil bu motorla hız aman Allah korusun!!! ama bu hali ilede farklı bir hız yapacağını sanmam dişli ile yada silindir capı ile oynamadık onlar fabrika cıkışı nasılsa öle sadece motora yağ radyatörü taktık ondanda %20-30 gibi bir soğutma performansı bekliyoruz, bide bu hali ile yüksek süratte sıkıntı olucağını düşünüyorum arka amartisörler küçüldü ve biraz sert oldu yinede kesin cevabı yola çıkınca yazarım.

kore menşeli Türkiye'de bildiğim hyonsun ve kimco var, birde dealim var ama bu ara scooter getiriyo sanırım dealimin 2000 li yıllarda getirdiği curuser 150 ve 125cc motorlarını görmüştüm hatta bi arkadaşda vardı bindimde ama şu an yok diğer hyosung ve kimco markalarının iyi motorları var curuser olarak hele kimcoda bi venos varki benim hastası olduğum hiç sorma bu sitede kullanan arkadaşlarda var daha detaylı bilgiyi onlardan ve önümüzdeki fuar sayesinde disbiritörlerinden alabilirsin.

Motosikleti
    Virago 535 XVS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler