Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107507 ... SonuncuSonuncu

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese selamlar bende en kısa sürede bir mondial 250 mct sahibi olmak istiyorum ancak neredeyse bir senedir ailemle bu yüzden problem yaşıyorum:pr: .Eminim bu şekilde problemler ytaşamış genç arkadaşlar vardır aramızda artık bi umut sizlerede danışmak istedim siz ne öneriyosunuz:D:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakanz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı freexander adlı üyeden alıntı
    dostum yeni kaskın hayırlı olsun öncelikle her iki fuarda da bu kaskı takipetmekteyim hatta yıldız ticaretteki arkadaşım sayesinde deneme imkanım oldu ilk beni göze çarpan ilk problemim içindegi güneş camının hareketi biraz zor gibi geldi bana hatta iki elle falan asılmak gerekiyordu. Sende de durum böyle mi benim denediğim biraz dar geldi bundan olabilir mi - biraz koca kafalıyım da - beni aydınlatırsan sevinirim bu hafta içinde kısmetse bizde siyah bir mondial mct 250 alacağız hayırlı rüzgarlar...
    Secgili freexander,

Koca kafalıyım demişsin ama ben XL giyiyorum Gözlük mekanizmasına gelince: Solda açma kapama sürgüsü var ilk bir kaç gün alışana kadar zor çalıştı ama rodajını iyi yaptım sorunsuz açılıp kapanıyor. Ben sevdim bu kaskı.
    Saygı göster, saygı gör. Seviyesizlerden hep uzak dur!

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    sevgili hakanz kardeş almış olduğun kaskı çok beğendim ve fonksiyonel buldun sana kaça mal oldu acaba

ayrıca bende bir ön cam ve ön koruma demiri rdinmek istiyorum beni yönlendirirmisiniz
    metemen Kardeşim,
    Kask fuar fiyatıydı 0212 520 01 38 numaralı telefonlardan Ramazan veya Fatih beyle görüşebilirsin Yıldız Ticaretten www.yildizticaret.com

Koruma demiri veya ön cam için www.sevpa.net İsmet beyle görüşebilirsin. Koruma demirini kesinlikle tavsiye ederim

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Hocam, selam...

Benim oglan daha 1 haftalik ve SIYAH...

Inan cok guzel duruyo...biraz temiz tutacaksin ama..

Guvenli ve keyifli surusler herkese...
    Selamlar

Öncelikle güle güle kullan kazasız belasız.

Bizim motor rengindeki tercihimiz kırmızı oldu.geçen hafta perşembe gününden beri plakaları çıkmadığından binemiyoruz.

E biraz insanda şsns olmalı değilmi?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Selamlar,
    Bizimde mct 250 sahibi olmamıza az kaldı. pazar günün kadıköydeki mondial bayisine uğradık ama orda siyah kalmamıştı. en sonunda bizim ordaki bayide siyah mct 250 bulduk ve ayırttık. Daha kutusundan bile çıkmamış. Krediden cevap bekliyoruz. kısmetse aldıktan sonra hem motora alışmak hemde rodajı süreci için ilk hafta sonu adapazarı geyve ye gitmeyi planlıyoruz. o civarda mct 250 sahibi dostlar varsa buluşalım .
    herkese sevgiler...
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Dün koruma demirini bende taktırdım.Resimleri aşağıda görebilirsiniz.
    Şok şık durdu ve alete genişlik kazandırdı.

Aslında görüntüden ziyade emniyet ve koruma açısından önemli olduğu gerçeğiyle taktırdım.

Arkadaşlar bu işte güvenlik en önemli unsur bunu unutmayalım lütfen...

ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Bu arada 1000 km bakımıda yapıldı.

1.Yağ ve bujiler değişti.(Bosch buji taktırdım.)
    2.Zincir ayarı yapıldı ve yağlandı.Bunun için sprey zincir yağı varmış 20 ytl ye bir adet aldım.
    3.Tüm mekanik kontrol edildi ayarları yapıldı.
    4.Hava filtresi değişmesi gerekiyordu.Servisin elinde kalmadığından 2 gün sonra değişecek.
    5.Gidonu biraz kaldırttım.Nefis oldu tavsiye ederim.

Sonuç sıfır vibrasyon (çok farketti) ses mükemmel oldu.Daha fazla keyif almaya başladım.Rodaj sürecide bittiğinden tamgaz yola devam...

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    sevgili hakanz ilgin için çok teşekkür ederim kardeş koruma demirinin önemi konusunda tarafımdan yaşanmış bir hadiseyi tüm markadaşla paylaşmak isterim motosiklet geçmişi 7 yıl olan bir aile olarak (aile diyorum çünkü eşim ve şu anda 5 yaşında olan kızım da benim gibi bu hastalığı kapmış durumdalar hatta kızım bisikletine binerken motor kaskı takıyor) neyin ne zaman geleceğini kestiremeyeceğimizi deneyimlerimizden anlamış bulunmaktayız ancak bazı durumlar varki ne kadar tecrübeli olursan ol yapacak bir şey kalmıyor şöyleki geçen yaz altımda mondi 125 kt vardı eşimle beraber standart oalark her hafta yaptığımız sirkeci florya sahil yolunda sakin bir sürüş yapıyorduk bir ara zeytinburnunun içine girmek durumunda kaldık sonrasında sahile tekrar çıkış esnasında (hava karanlıktı ) kazlıçeşme ışıklarda (sahile dönen yol) gayet yavaş bi rhızla ışıklara yaklaştık ancak 25 mt ilerimizde 3-4 araç kaza yapmıştı tabiiki biz bu kazayı metreler öncesinden farkettik fakat bu kaza yapan arkadaşların kaza yerine 15 mt mesafe kala koydukları plastik çantayı farkedemedik bu çanta araçların zincirlerini muhafaza ettikleri bir plastik çantaydı (tabii ben bunu sonradan farkettim ve çanta simsiyah ve üstünde hiçbir yazı kagıt yoktu) ön lastik bir maddenin üstüne çıktı ve çatırt diye bir ses geldi sonrasında ön lastiğin yol ile bağlantısı kesildi ve ben eşimle birlikte sağ tarafa güğm diye düştük bizim bacaklarımızı koruyan daha önceden taktırdığım geniş koruma demiri oldu bacaklarımız koruma demiri sepet ve motorun arasında sıkışmadan kurtulmuş oldu
    Tüm motor kullanıcılarına buradan sesleniyorum bu demir sadece bir aksesuar değildir bir güvenlik önlemidir d u y u r u l u r
    ...tın tın giderim abi....

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    koruma demiri gercekten cok güzel olmuş tabi en önemlisi güvenli olması en kısa zamanda taktırıyorum. choppersile sana bişey sorucam bu deponun üstündeki yapışakan gibi bişey varya o cıkar mı acaba ben cıkarmayı düşünüyorum olurmu acaba nası cıkarırım onu bı bılgın varmı yaa (diğer yapişkanlarıda senden görerek cıkardım ondan soruyorum)

reader_113 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben bu motora bir türlü ısınamadım sanki dayanıklı değilmiş gibi geliyor bana...
    ya bir yerde hoşuma gidiyor ama güvenemiyorum benimle deneyimlerinizi paylaşır mısınız?...
    tatminkar bir motor mu?... bunu bana söyler misiniz?
    bir de şekil itibariyle güzel ama şu yakıt tankının altındaki krom görünümlü malzeme çok yapmacık duruyor. Bunu haricinde aslında hoş motor ama bilmiyorum...
    CVP yazarsanız sevirim, şimdiden teşekkürler.. iyi sürüşler...

BaDWoLf! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında
    mondial yazısı neresinde yazıyor goremedim ?
    Bir Motorumuz Olsada,Çamurdan Olsa ...[FONT="Verdana"][COLOR="Navy"][SIZE="2"][/SIZE][/COLOR][/FONT]

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    Alıntı BaDWoLf! adlı üyeden alıntı
    mondial yazısı neresinde yazıyor goremedim ?
    fazla zorlama kendını arkadaşım cunku o motorda ki yazıları arkadaşımız sökmüş ama illada yazılısını görücem diyosan web sitesinden bakabilirsin.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    koruma demiri gercekten cok güzel olmuş tabi en önemlisi güvenli olması en kısa zamanda taktırıyorum. choppersile sana bişey sorucam bu deponun üstündeki yapışakan gibi bişey varya o cıkar mı acaba ben cıkarmayı düşünüyorum olurmu acaba nası cıkarırım onu bı bılgın varmı yaa (diğer yapişkanlarıda senden görerek cıkardım ondan soruyorum)
    kkhakankk sağolasın...bence acil taktır sende.

Yapışkan dediğin depodaki şeritler zannedersem.Onlar çıkmaz çünkü üzerine sonkat vernik ve cila atılmış boyaya zarar verebilirsin....

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    cok sagol bilgi için bende bugun bi şekilde cıkarmaı düşünüyodum iyiki yapmadan önce yazdın teşekkürler

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    arkadaşlar bi sorum oalacak sizin mondilerin arka lastiklerinin yol tutuş performansları nasıl acaba

bide mondi 250 kulanan bu kadar azmı yaw
    ...tın tın giderim abi....

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Kasko yaptırmak istiyorum.

250 mct kaça kasko olur bileniniz varmı ???

Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    önce tanıdık bi kasko bulman lazım ben öyle yaptırabildim cunku başka türlü yapmıyolar. bende asya 125t vardı ona 600 mılyona yaptırdım sanırım bunun kide en az 1 milyar vardır. eskı motorun kaskosunu dondurdum bunu daha tam ustume alamadım ondan dolayı bu motorumun ustune gecıremedım ozaman net bı fıyat söylerım sana

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı choppersile adlı üyeden alıntı
    kkhakankk sağolasın...bence acil taktır sende.

Yapışkan dediğin depodaki şeritler zannedersem.Onlar çıkmaz çünkü üzerine sonkat vernik ve cila atılmış boyaya zarar verebilirsin....
    Arkadaşlar, hastanedende olsa foruma yetişmeye çalışıyorum. dün 8 yaşındaki şimdiden motor delisi olmaya başlayan ilk oğlum Ata dan sonra ikinci oğlum Efe dünyaya geldi. Buradan tüm anne ve babalara çocuklarıyla sağlık, huzur, bol kazanç ve birlikte uzun ömürler diliyorum. Umarım hepimizin hastaneye gitmekteki tek ihtiyacı ve sebebi doğum veya diş taşı temizliği gibi iyi bir sebepten olsun.

Depo altındaki şeritlere gelince Çıkmıyor arkadaşlar ince beyaz pastaylada denedim. choppersile nin dediği gibi vernik stickerin üzerine atılmış yani kısaca ne kadar kassan çıkaramıyorsun. Bu arada ben ön maşalardaki Super Mondial yazısına ayar oluyorum sağ taraf çıktı sol taraf inat ediyor. İnanılmaz gereksiz bir yazı zaten.

Motosikleti
    BMW F650 CS Scarver
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    önce tanıdık bi kasko bulman lazım ben öyle yaptırabildim cunku başka türlü yapmıyolar. bende asya 125t vardı ona 600 mılyona yaptırdım sanırım bunun kide en az 1 milyar vardır. eskı motorun kaskosunu dondurdum bunu daha tam ustume alamadım ondan dolayı bu motorumun ustune gecıremedım ozaman net bı fıyat söylerım sana
    Sevgili kkhakankk,

Kesinlikle haklısın, ben bir sigortacı olarak sigortasız tek varlığım motosikletim. Sebebi; sigorta riskleri mantıklı primlere güvence altına alan bir sistemdir. Yanacak ev sigorta edilmez yada sigorta etmem demek yerine ciddi fiyatlandırma yapılır. Motosiklet sigortalarındada fiyat ortalama risk bedelinin %25- 30 u gibi, yani 3.500 ytl lik bir motorun yıllık kaskosu 1.000 YTL civarında, ki biri arazi biri binek iki aracımın değeri motorun kat be kat üstü ama primleri birinin 650 diğerinin 800 YTL. En basit hesap bir ev poliçesinde 35 milyarlık ev eşyası için yılda ortalama 250 YTL gibi prim ödersin. Buradan hesabını yapabilirsin. Sonuçta ben değmez diye düşünüyorum sigortacı olarak.

Ayrıca motosiklet sigortası alacaksanız istisnaları ve teminatlara iyi bakmanızı öneririm.

Sigorta poliçeleri bire bir aynı ise fiyat %10 dan fazla oynamaz, malesef günümüzde fiyat pahalı gelince gözle görünmez ama can alıcı olan 3. şahıs mali mesuliyet teminatlarıyla oynanır ve abi iyi bi indirim yaptım sana denir.

Unutmayın. Motosiklet kaskolarının çoğunda aslında çoğunda değil tümünde hırsızlık teminatında motorun kapalı mekanda kilit altında iken çalınması ödenir. Yani sokakta bırakıp çalınan motorunuzu şirketler ödemez.

Birçok sigorta şirketleri motosiklet sigortası yapmaz, yapar ancak fazla fiyat çalışır o da ancak yuklü bir portföyğnğz varsa.

Burada neyi ne kadar riske ettiğinizin kararını siz verin.

Kazasız belasız günler.

********* Önemli not: Sağlık veya hayat sigortanız var ise mutlaka ulaşım aracı olarak motosiklet kullanıyorum notunu ilave ettirin ve bir nüshasını saklayın. Aksi taktirde Allah vermesin bir kaza ufak tefek yaralanmalarda bile hasarınızın ödenmemesi gibi tatsız bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Sevgili hakanz,

Öncelikle yeni doğan oğlun için hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün demek istiyorum.Hoşgeldin küçük Efe...

Kasko konusunada gelince yine bilgi ve tecrübelerini döktürmüşsün eline ağzına sağlık.

Çıkan sonuç bana göre motorda en iyi sigorta önce sağlam kilit ve zincir sonra Allaha emanet etmek...

Bizim makina fiyatı 2.990 YTL kaskosu 1.000 YTL...Almıyım arkadaşlar...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107507 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler