Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    marş rölesi bozukken vurdurmadan nasıl çalışıyorki?
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    dikkat etmedim ama marş rölesinin kutup başlarını düz kontak yapınca marş motoru sağlamsa çalışıyor adamlar öyle çalıştırdılar benim motoru rölenin üstündeki kutuplara tornavida değdirdi çalıştı.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 mct
    neyse öğreniriz. röle bozukken ben vurdurarak çalıştırmıştım.ilk başlarda zorluyor ama sonra alışılıyor ...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    aynısını bende yapmaya çalıştım ve yaklaşık 100 mt yokuş yukarı otoru geri çıkarmak zorunda kaldım. normalde o yokuşu 1. viteste çıkıyordum. karlı bir akşamdı ondan yani. inmesi neysede çıkması çok zor oluyor
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 mct
    önceleri soğukta çalıştırmak bir kaç dakika alırken artık bu sorunum kalmadı. benzin musluğunu açıyorum, jikleyi bir kaç kez açıp kapatıyorum bir kez de gazı kıvırıyorum, sonra marşa basıyorum.bir yandan da yavaş yavaş jikleyi açıyorum ve sonuç tek marşta motor çalışıyo karışık gibi geliyo dimi

Motosikleti
    bende ilk çalıştırmada sorun yok. ama marş basmayacağı tuttu işte ve o yokuşta motoru itmek zorunda kaldık çok kötü birşeydi. artık bir sorunum yok sabahları nazlanır gibi oluyor ama çalışıyor. nazlanmasının sebebi bujilerim olabilir yıpranmışlar. NGK alıcam en kısa zamanda.

dün akşam koruma demirimi aldım RR ın koruma demirini aldım. dip kısmı uyuyor. ancak üst kısma ek gerekebilir. hafta sonu takıcam taktıktan sonra ayrıntılı fotoları koyarım. malzemesi ve şekli gerçekten güven veriyor insana. en azından ben öyle hissettim.

ilker333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250
    1 lt ile ortalama 30 38 kmtre gidiyo

Alıntı insane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru ilk gördüğümde çok beğenmiştim, hatta fuarda gelse de görsek diye çok heves etmiştim. neden sorna kısmet YBR aldım çok da memnunum ama hala şu çin menşaeli modellerden mct'yi daha çok beğeniyorum şekil olarak.
    Konuya katkım olsun diye sorunlu olduğunu duyduğum konular hakkında birşeyler sorayım, vibrasyonlu mu? normal şartlar altında tahammül edilebilir hızı nedir? arka jant teleri garantiden mi değişiyor? Değişen kalın teller iş görüyor mu? Yakıtı çokmuş sanırım, rodajı bitenler 100km'de kaç litre yaktığını söylerse güzel olur ve son olarak arka çantaları nasıl, kaliteli mi?
    1 lt ile ortalama 30 38 km gidiyo

k@os - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct - Karakedi
    arkadaşlar hepinize merhaba , önemli sayılabilecek bir konuda yazmak istedim.. geçen gün motorumla gezintiye çıkmıştım 3200 km deyim normal seyirde giderken vites kolu koptu hemen yavaşlayıp durdum ve baktım ki vites kolu yok motorun altına girmiş neyse düzelttim baktım vites kolunu tutan civata kırılmış, servise gidip taktırdım. Forumlardan hatırladığım kadarıyla yine 3000-4000 km arası bu sorun yaşanabiliyormuş şimdiden önleminizi almanızı ve o civatayı daha sağlam bi civatayla değiştirmenizi öneririm..

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    benim motorumu ilk aldıgımda vites kolunu tutan vida titresimden gevseyip dümüstü ama civata ile ilgili bir sorunum oladı..

@arbetüs
    evet kardes motara bahara kadar binemiycem ben bayramda gidersem belki bir kac tur oda bizim memlekete la yagmazsa motorsiklet yanımda olmayınca bazen siteye girip okuyup cıkıyorum zaten fazla bir paylasım yapamıyoruz..

alında bahara dogru aynı illerde ki mct ciler bulusup gezi düzenleyebiliriz hatta baska marka motoru olan arkadaslarımızda gelebilir topige biraz hareket gelmis olur...

Motosikleti
    250 mct
    arbetus resimleri bekliyoruz
    ilker senin motorun 1 litre ile 38 km testini ben yapıcam bakalım olacakmı...

Motosikleti
    işte resimler arkadaşlar üst taraftan gerekli parçayı yapmadığım için ayrıntılı çekim yapmadım o işi hafta sonu yapıcam. ancak kafanızda şekillenmesi için bir kaç foto koyuyorum. cep telefonu ile çektiğim için kalite düşük. idare edin

işlemden sonra kornanın yerini değiştirmek gerekiyor.

şu güzelliğe bakın arkadaşlar. bahara kadar yapılan değişikliklerle beraber benim MCT m artık chooper sınıfına girecek sanırım.
    kış geldiği için motoru eve soktum hırsızlık olayları arttığı için kasko ve garaj yapana kadar evde kalıcak. böyle daha iyi oldu aslında rahat rahat gidip
    kurcalayabiliyorum.

Motosikleti
    250 mct
    tamamını bitirince bir daha bakalım...
    bende istiyorum ama hep istemekte kalıyo. kafama göre bi kaç değişiklik yapıcam ama vakit darlığından hep erteleniyor. bende motoru kaldırdım. zatüre olacağıma motor hasretiyle yanarım daha iyi bahar başında yenilenmiş motorumla bende resimlenirim

Motosikleti
    arkadaşlar önemli bir bildirimde bulunacağım:

dün koruma demirini takmak için sol ayaklık altındaki vidaları sökmeye çalışırken sehpa müşürünü zorlamışız ve yerinden çıkmış. ben de dikkat etmeden ayaklığı açınca kırıldı. buraya kadar birşey yok ancak burda bir arkadaşımızın müşürün iptali için anlattığı yöntem olmuyor. bahsettiği iki kabloyu kısadevre ettiğimizde motor yine çalışmıyor.ancak tüm kabloları kısa devre ettiğinizde sorunsuz çalışıyor. bu bilgi önemli olabilir dün gece bununla uğraştım hep ama çözdüm bilginize...

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Arkadaşlar tekrar selam.. İşler yoğun biraz fazla mesaj atamıyorum bide bu papanın mevzusuna ankaraya gittik 2 hafta
    Ben benim motorun ön tarafına 2 adet araba için üretilmiş sis lambasını allem ettim kullem ettim bi şekilde uydurdum. Röle taktırdık öyle böyle biraz uğraştım ama şu anda ön görüşüm süper oldu. Ben yağmur çamur hep bindiğim için motora geceleri herkezin bildiği gibi bizim motorun görüşü çok kötü.. hele yağmurda allahlık gidiyodum.. akşama resimlerini koyarım incelersiniz. nasıl yapıldığını merak eden warsa detaylı olarak açıklama ve hangi parçaları nasıl kullandığımın anlatımını yaparım. sis lambalarına 25ytl (normalde 35di) bi iki ufak aparata 2-3 ytl harcadım. Bide elektirikçiniz warsa ona sorun her yerde işçilik değişiyor ama röle ve işçilik fiyatı war. ben 15 werdim ama normalde 30-40 gibi bişiye yapıyorlar. Wallahi tavsiye ediyorum çünkü herşeyden önce arabaların dikkatini çok daha fazla çekiyo..

Selamlar

Motosikleti
    250 mct
    arbetus koruma demirini ne kadara aldın? bi arkadaş taktırmış 15 e aldım 17 ye taktırdım dedi...

GechE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    McT 250 "O Bir LiGeR"
    Alıntı red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumu ilk aldıgımda vites kolunu tutan vida titresimden gevseyip dümüstü ama civata ile ilgili bir sorunum oladı..
    aynısı bendede olmuştu (daha 500km bakımana gitmeden) apışıp kalmıştım neyse iki ile dur kalk servise gidip hallettirmiştim..

Alıntı ilker333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 lt ile ortalama 30 38 km gidiyo
    ya ben 1 lt ile ortalma 20 km yapıorum,kafayı yiyecem ya,yüksek devirde kullanmıorum (en azından öle zannediyorum) neden bende böyle oluyor anlamadı ki ?????

motor sahiplerin resımlerının olduğu bir yer varmı?

Motosikleti
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus koruma demirini ne kadara aldın? bi arkadaş taktırmış 15 e aldım 17 ye taktırdım dedi...

yuhh 15 e mi almış benimkiyle aynı mı ki? şimdi kendimi bir acayip hissettim bak ben 95 ytl verdim. takmaya para ödemedim. üste hala bir aparat yaptıramadım ama bu şekilde bile çok sağlam oldu hatta bu şekilde pazar günü 172 km yol yaptım. demiri taktırdığım akşam ustaya egzostları deldirmiştim ama pek fazla değişiklik olmayınca ben ilk susturucuları söktüm şimdi muhteşem oldu sesi. koruma demiri ve sesi ile muhteşem oldu makina kazadan sonra benim aynalar iyice laçkalaştı onları değiştirmem gerekicek sanırım. kornanın da sesi az duyuluyor sanki onuda değiştiricem bir arkadaş tofaşın kornasını takmış kırmızı kırmızı yolda ben korna çalıyorum kimse dönüp bakmıyor o çalınca bayağı etkili oluyor. tavsiye ederim.

bu arada benim makinanın da vites pedalı düşmüştür hayırlı uğurlu olsun yalnız çok şanslıyım ki üstünde ben yoktum dayım bakıma götürürken altındaki kol yerinden çıkmış. gerçi şu an bir sorun yok. ilk aldığımda da fren pedalının vidası düşmüştü yan çantanın vidasını takmıştım. gerçi hala oraya uyan bir somun bulamadım.

GechE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    McT 250 "O Bir LiGeR"
    evet bugün gittim motor koruyucu ile yarasa cam taktırdım,gerçi bu yarasa cam sonradan pek hoşuma gitmedi ama neyse,motor koruyucuya 50ytl yarasa cama 35ytl verdim, aşağıda resimleri ekledim nasıl gzl olmuşmu

Motosikleti
    250 mct
    arbetus evet 15 e almış 17 ye taktırmış. seninkide çok pahalıymış ama bilader
    ben motoru kaldırdım.bahar başında modifiyelerle birlikte çıkıcam yeniden yola...
    koruma demiri ve yan tarafında açılır kapanır pedal... uzun yolda korkunç zevkli ve gerekli. zaten bizim pedallar çok yakın. şöle öne doğru dayamalıyım ayağımı...
    egsozumun sesi güzel bendede ilk susturucular yok. ama üzerinde lastik erimiş ne yaptıysam çıkmadı.parlatmaya vermeliyim.
    kesin değil ama dişli ilede oynamayı düşünüyorum
    neyse zaman çok yapıcaz artık
    geche hayırlı olsun.bizim motorlara koyu renk cam çok daha güzel gidiyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler