Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    aebetüs arkadaşımmotorunu güle güle kullan

allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

bu arada arkadaşlar hun arkadaşımız dişliyi değiştirmiş vede açık hava filtresi takmış motoru test ettim azıcı

ya bi motor bu kadar mı tatlı akar vibrasyon yok vites araları rahatlamış yığılma yok
    kalkışta herhangi bi sorun yok

kaba tabirle kaymak gibi olmuş
    ...tın tın giderim abi....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ne 4600 mü heycandan klavyem sürçmüş 3600 diyecektim(3400 motor 200 plaka). sınavdan önce parayı ödedim salı akşamı teslim alıcam. inş.

yaw gebze de oturuyorum motoru kadıköyden aldım yani sadece o akşam eve götürmek için çıkacam trafiğe. sahilden tuzla oradan e-5 ve gebze yenimahalle olacak rotamız. inş. bir sorun çıkmaz.

onun dışında zaten ehliyeti alana kadar kalabalık trafiğe çıkmicam.
    ödeme konusunda krediyi garanti bankasından aldım bireysel destek kredisi 36 ay istemiştim ancak yazımı okuyamadaıkları için 34 aylık yapmışlar 34 ay 152 ytl yatıracam. Totalde mebla büyük ama ödeme bittiğinde motor bana vereceğini vermiş olacak.

bu arada bayideki kırmızı motoru inceledim de o mct250 yazısı artık çıkartma değil kabartma gibi gözüküyor ama sanırım üstüne cila gibi birşey atmışlar. üstünü kapatıcaz artık başka bir çıkartma ile.
    bu arada benim motorum ambalajında depoda bekliyordu. sanırım toplamışlardır. bir de arkadaşlar şu vekalet için notere kaç para vericez?

ayrıca tüm iyi dileklerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim.
    iyi geceler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arkadaslar yakında motorumdan ayrılıyorum

okul nedeni ile istanbula gidiyorum ve motorumumemlekette bırakmak durumundayım...

bu yaz boyunca 2500 km yol yaptım mct'im ile ehliyetim olmadıgı için fazla acılamadım sehir içi ve 800 km lik bir kapadokya gezis ile sezonu kapattım...

seneye ehliyet alınca daha cok gezecegime inanıyorum....

motorum bana bu 2500 km boyunca hiç bir sorun cıkarmadı hiç yolda kalmadı...

degisen parca sadece mars rolesiydi onuda yıkarken ben fazla su tuttugum için ıslattım...

bujleride 2000 km de degistirdim...

bazı topiçlerde bizim motorların 10.000 km sonra dökülecegi yazıyor ben 2500km bindim motorum tık demedi....

sizin motorlarınız kac km de arkadaslar_?

yolunuz acık olsun selam ile...

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yakında motorumdan ayrılıyorum

okul nedeni ile istanbula gidiyorum ve motorumumemlekette bırakmak durumundayım...

bu yaz boyunca 2500 km yol yaptım mct'im ile ehliyetim olmadıgı için fazla acılamadım sehir içi ve 800 km lik bir kapadokya gezis ile sezonu kapattım...

seneye ehliyet alınca daha cok gezecegime inanıyorum....

motorum bana bu 2500 km boyunca hiç bir sorun cıkarmadı hiç yolda kalmadı...

degisen parca sadece mars rolesiydi onuda yıkarken ben fazla su tuttugum için ıslattım...

bujleride 2000 km de degistirdim...

bazı topiçlerde bizim motorların 10.000 km sonra dökülecegi yazıyor ben 2500km bindim motorum tık demedi....

sizin motorlarınız kac km de arkadaslar_?

yolunuz acık olsun selam ile...
    Selam,

Öncelikle iyi bir öğrenim yılı geçirmeni temenni ediyorum.

Bende sezon başından beri 4200 km yol yaptım.Arka jant tellerini,bujileri ve debriyaj telini değiştirdim.

Ama açıkçası 15 günde bir takım çantasını açıp tüm vidaların sıkılığını kontrol ediyorum.

Şu anda arka dişli takozum arızalı parça bekliyorum.(15 gün oldu ses seda yok)Bereket motorum yatmıyor.

Hoşçakal

Sevgili Journeyman

Hafta sonu Manisaya gittim(Senin Memlekete)Memleket dedim işyerinin orada olduğunu bildiğim için,yaklaşık 20 sende benim memleketimdi Manisa.

Artçım olmasına rağmen bir kez 4. vitese düştüm giderken.Canavar gibi 5. vitesle çıktım.Dönüşte 3. vitesle gelmek zorunda kaldım çünkü inanılmaz yağmura yakalandım.

Bunları sana küçük arka dişlinin ne gibi farkı olduğunu bilmen için yazdım.Belki sen yolun tamamını 5. vitesle çıkıyorsundur.

Selamlar

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sevgili Journeyman

Hafta sonu Manisaya gittim(Senin Memlekete)Memleket dedim işyerinin orada olduğunu bildiğim için,yaklaşık 20 sende benim memleketimdi Manisa.

Artçım olmasına rağmen bir kez 4. vitese düştüm giderken.Canavar gibi 5. vitesle çıktım.Dönüşte 3. vitesle gelmek zorunda kaldım çünkü inanılmaz yağmura yakalandım.

Bunları sana küçük arka dişlinin ne gibi farkı olduğunu bilmen için yazdım.Belki sen yolun tamamını 5. vitesle çıkıyorsundur.

Selamlar
    Teşekkürler.....aslında aklımdan geçiyordu sana sormak sen benden önce davrandın..kalbin temizmiş abi, sağol...

dediğim gibi, 5000 km servisini bekliyorum....arka dişliyi de alıp gidicem ve değiştirticem....zaten sabah veriyorum akşama teslim alıyorum motoru...

Bu arada Manisa da Süleyman Usta var Kenan Evren Sanayi de...benim servisim...harika iş çıkartır , aklının bir köşesinde kalsın diye....

Bu arada benim sıpa da 4200 e geldi dayandı...
    Değişen şimdiye kadar sadece bujiler...umarım böyle sorunsuz devam eder....

Selamlar, sevgiler herkese...

Ayrıca İzmir deki sevgili MCTciler; hiç olmazsa MT toplantıları var çarşambaları, orada bari bir araya gelip tanışalım desem....

Alıntı metemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aebetüs arkadaşımmotorunu güle güle kullan

allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin

bu arada arkadaşlar hun arkadaşımız dişliyi değiştirmiş vede açık hava filtresi takmış motoru test ettim azıcı

ya bi motor bu kadar mı tatlı akar vibrasyon yok vites araları rahatlamış yığılma yok
    kalkışta herhangi bi sorun yok

kaba tabirle kaymak gibi olmuş
    Metin, sen ne yaptın kaptan? değiştirdin mi arka dişliyi ?

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    ankarada arka dişli stan bi yer varmı arkadaşlar
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bende arka dişliyi bir kaç diş ufaltayım diyorum ama kalkışı ağırlaşacağı için hep cayıyorum...
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    beyler sonunda arka dişliyi ufalttım cumartesi yoğun uğraşlarım sonunda orjinali 34 diş olan dişlmi 30 dişli ile değiştirdim ve ardından 55 km uzun yol yaptım yorumlarım ise sadece ilk kalkışta biraz ağırlaşma var onuda hissetmek zor iki kişi olunca farkedermi bilmiyorum tek kişide fark yok 80 den sonra titreşime başlıyan motor 100km den sonra başladı yanı eski dişli işe 80km hızla giderken şuanki dişlide 100km hızla gidiyosun benim görüşüm süper vites aralıkları genişledi keşke fabrika çıkışı böle olsaydı ama buda bi çözüm
    benim tavsiyem arka dişliyi mutlaka taktırın uzun yola gidenler hemen taktırsın hem yakıt hemde hız farkediyor.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    yaws ankara diom dişli diom bizimde mctmiz var diom

NickMenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Herkese selamlar arkadaslar...
    Yaklasık 10 gundur motorum calısmıyor. Marsa basıorum ateslıyor fakat bir turlu almıyor. Sonuc olarak aku bitiyor ben vurdurmak zorunda kalıyorum. Vurdururken bazen calısıor ama gaz yemıor gaz verdıgımde bogulup yenıden istop ediyor... Bujiden dir diye buji aldım ikisinide degıstırdım ama genede sorunum bitmedi. Lütfen yardımcı olunn.. Tesekkurler

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı NickMenza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaslar...
    Yaklasık 10 gundur motorum calısmıyor. Marsa basıorum ateslıyor fakat bir turlu almıyor. Sonuc olarak aku bitiyor ben vurdurmak zorunda kalıyorum. Vurdururken bazen calısıor ama gaz yemıor gaz verdıgımde bogulup yenıden istop ediyor... Bujiden dir diye buji aldım ikisinide degıstırdım ama genede sorunum bitmedi. Lütfen yardımcı olunn.. Tesekkurler
    kardes yarın akun doluysa motorun başına git sadece jikleyi cekip marsa bas gaz verme ama bakalım değişiklik olacakmı

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    motorun zaten iyice boğulmuştur.karburatordeki benzini bi boşalt önce.sonra sadece jikleyi çek ve öyle çalıştır gaz verme!!! karburator ayarına da bi baktır derim...
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    savgili KARDEŞLER

arka dişli 31 dişli ile değiştirdim izlenimlerim
    motoru tam test edemedim ama olduğu kadarını anlatayım

31 dişli ile kalkış azıcık ağırlaştı ama sorun yok 30 dişli ile dahada zorlasşır mutlak

motora bindiğimde motorumu ben bile tanıyamadım tüm alıştığım vites araları hızlanma çok farkjlı idi

motorun ivmelenmesi hızlanması düz yol anlamında biraz düştü ama bu çok büyük bir kayıp değil

çekiş çekiş yönünden biraz düşüğş gözlemledim gibiydi ama herzaman 4/te çıktığım yokuşu 3te çıktım sonradan düşündüö dişli ufaldı heralde 3 te çıkacaksın diye

sürat nanay dostlar 120 km max hız yaptım

kıpraşım 100 km den sonra aynı değişiklik yok

yakıt düüşşttüüüüü... uyaşasın

önceden 80-90 km ile giderken motor kendini yırtıyordu şimdi 100 km ile giderken kayıyor sadece

ama anihızlanma diye birşey vardırya işte o azaldı
    ...tın tın giderim abi....

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Selam
    evet metemen 30 dişli ile kalkış ağırlaştı bunu yokuşlarda daha iyi anlaşılıyor iki kişi daha denemedim eğerki iki kişide çok zorlarsa motor dişli sayısını yükselticem yeniden bir dişli yaptıracam.
    saygılar.

Motosikleti
    ewt arkadaşlar motorumun plakası da çıkmış bugün iftardan önce teslim almaya gidiyorum uzun bir yolumuz olucak umarım bir sorun çıkmazç kaskı montu önceden işyerine getirmiştim neyseki. çantamda halat kilit bile var
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

NickMenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Arkadaslar dediklerinizi daha oncede yaptım zaten. Tahmin ediyorum Karbüratorde sorun var jikle falan degıl mevzu yani neyse bugun servisten biri ile konustum gelicek insallah kolay hallolacak bir seydir. Teşekkür ederim hepinize

Motosikleti
    dün itibariyle ben de mct 250 me kavuşmuş oldum şu an 55 km de ilk izlenimlerim,

kornam çalışmıyor yolda farkettim

arka frene basıldığında fren lambası yanmıyor.

bir de yan çantaları bize takmadan teslim ettiler bunları takmak kolay mıdır?_

bahzedilen titreşim benirahatsız etmedi de arka koltuk bayağı bir sert ve küçük ayrıca depo kapağı zırıltısı var onun dışında bir sıkıntım yok. dün fazla zorlamadık ama 90 ı gördük sahil yolunda.
    herkese keyifli sürüşler.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Kazasız Belasız

Merhaba,

öncelikle hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Güle güle kullan.

1000 km ve üstüne çıkana kadar fazla yüklenmemeni önemle tavsiye ederim!
    Rodaj sürecini dikkate almazsan, yatak ve pistonların aşırı derecede ısıtarak aşınması ya da yanmalarına neden olarak Motosikleti gerçekte ulaşacağı güç ve kapasitesini ortadan kaldırısın!

Motosikleti ilk çalıştırdığın an 1-2 daika ısınmasına müsaade et.
    İklim soğumaya başladı daha da dikkat etmek gerek.

Sözünü ettiğin teknik sorunlar 3-5 dakikada çözülecek türden! genelde switch ya da şaltere takılan soketlerin gevşek olmasından kaynaklanabiliyor servis hemen çözer.

Servis istemen durumunda çantaları da takmakla yükümlüdür!!!!
    takarkan kılacaklardan garanti kapsamında telafi istemen mümkün olmayacak!
    Seris Motosikleti yzde 100 monte edilmiş, kontrolü yapılmış halde teslim etmekle yükümlüdür.

Selamlar,
    Özer

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün itibariyle ben de mct 250 me kavuşmuş oldum şu an 55 km de ilk izlenimlerim,

bahzedilen titreşim benirahatsız etmedi de arka koltuk bayağı bir sert ve küçük ayrıca depo kapağı zırıltısı var onun dışında bir sıkıntım yok. dün fazla zorlamadık ama 90 ı gördük sahil yolunda.

Motosikleti
    @özer tavsiyelerin içi teşekkür ederim. dün kornaya giden soketleri kontrol ettim ancak çalışmadı. birde çok zorlamamıza rağmen varolan ısısı beni tedirgin etti egsoztların soğumasına rağmen motor geldikten 1 saat sonra bile neredeyse aynı sıcaklıktaydı.

ben motoru beyaz eşya satan bir yerden aldım çünkü o saatte başka bir bayi açık değildi. neyse ben bu çantaların isteğe bağlı takıldığını bilmiyordum bilseydim ödeme yaparken söylerdim. şimdi bide servis parası ödiicez 2 günlük motora!

neyse bu şekilde de güzel duruyor ama çantalar bana lazım olacak diye düşünüyordum.

bir de bu ısınma olayına yağında sebep olabileceğini düşünüyorum. acaba ilk bakımı beklemeden yağını değiştirsem bir sorun olur mu ?

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam
    hayırlı olsun allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin

ufak tefek arızalar olabilir bunlar çözülmeyecek şeylerde değil zaten kendi başına kurcalayarak bile çözebilirsin.

saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler