Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar. 19 Mayis 2017 tarihinde bir delilik aninda gencligimde cok heves ettigim, icimde uhde kalan motosiklet(chopper) hayalimi bu yastan sonra gerceklestirmeye karar vermistim. Allahin isi o gece internette aramamda ilk bu foruma denk geldim ve Mct250 motosiklet nasil bir seymis neymis gordum. Aklimda ki rakamlar cok daha yuksekti gorunusune gore.. Uzatmayayim, sabahina motosiklet kullanan bir dostumu aradim ve bana bundan bir tane alalim dedim. 2 gun once getirdiler bayram hediyesi gibi. Iki gundur garajimda inip inip calistirip sesini dinliyorum. Kirkindan sonra azani tenesir paklar da.. Hevesti iste. Simdi daha 1 mt kullanmadigim motorum(motorum! boyle deyince hosuma gitti) hakkinda burada ki siz arkadaslarin yazdiklarini teker teker okuyorum, bastan sona. Sizlerin bir suru sorularla basini agritacak yeni bir acemi cirak olarak, merhaba arkadaslar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar 22 yaşındayım ismim tayfun 2 gün önce mct 250 alarak bende aranıza katıldım işe gidip gelmek için uygun bi motor arıyordum başlarda daha sonradan bi arkadaşımın tavsiyesi üzerine araştırdım ve banada uygun bir tane aldık çok şükür daha 2 gündür garajda çıkarmadım ufak tefek masrafları var yaşına göre diri çok hoşuma gitti hemen ehliyet e yazıldım ve ehliyetin çıkmasını bekliyorum tabi ufak tefek arada kaçamaklar yapacağım bu ilk vitesli motorum olunca acemiyim henüz benim kafama takılan motor çok geç kavrama yapıyor yada ben mi beceremiyorum dersiyaj balata si bitik dedi arkadaş müsait olunca 1 günlük işimiz var sanayi de sizce bu motora alışmam ne kadar zaman alır aktif olarak araba sürüyorum ama bu namussuz araba gibi değil ya 😀 neler tavsiye edersiniz

Motosikleti
    SUZUKİ
    Merhaba;

MONDİAL 250 PARÇALARI

ÜRÜNÜMÜZ ORJİNAL

Temiz Çıkmadır

Olmayan ürünlerin ilanını koymuyoruz

Çeyrek Asır Tecrübemizle Hizmetinizdeyiz

TR 66 0001 5001 5800 7306 0796 88 VAKIFBANK

ERDAL GÖÇER MOTO ŞÖHRET

+Kargo Karşı Ödeme Hesaba Para Düştüğü gibi kargo Gönderimine onay verilecektir.

MOTO ŞÖHRET

ARIZA TESPİT - SERVİS VE PARÇA

0507 262 96 96

0537 265 91 76

İSTANBUL

Arkadaşlar selamlar ısparta dayım bana mct 250 ön çamurluK ve benzin depo sağ ön kapak lazım bulamadım yardımcı olabilecek var mı acaba

Motosikleti
    Honda CG 125/Honda Titan Es
    öğrenciyi üzer mi? sık arıza çıkartır mı?

raqqa31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 Classic
    200 km yol yaptım sonrasında sanırım konjektör yandı. Marşa basınca far sönüyor. Far zenon bu arada. Sebebi konjektör olabilir mi ? ve ilk 100km yi aralıksız non stop gittim acaba ondan etkilenmiş olabilir mi ? süratte vardı. Çok acil bilgi lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Alıntı makrofaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öğrenciyi üzer mi? sık arıza çıkartır mı?
    Bakarsan hiç birşeycik olmaz

Motosikleti
    Alıntı raqqa31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 km yol yaptım sonrasında sanırım konjektör yandı. Marşa basınca far sönüyor. Far zenon bu arada. Sebebi konjektör olabilir mi ? ve ilk 100km yi aralıksız non stop gittim acaba ondan etkilenmiş olabilir mi ? süratte vardı. Çok acil bilgi lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Bakarsan hiç birşeycik olmaz
    Bu bakmış haliniz mi?

raqqa31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 Classic
    Sebebin ne olduğu belli değil ve yürüyen aksamında birşey yok sadece elektriksel problemler tüm çinlerde var

merhaba 18 bınde mct var bende 70 80 gıderım genelde yuksek devırlerde yormam
    ama dusuk devırde hangı vıteste olursam olayım motor trak trak yapıyor yanı sadece ses degıl gaz yemıyor gıbı dıycem ama o da degıl ... yuksek devırde sesıde hızıda ıyı .... tıtresım bıle azalıyor ama dusuk devırde hem tıtresım oluyor hadı gectım onu hemde gazı ya devamlı yemıyor yada duzenlı aktarmıyor benzerı bır tecrubesı olan arkadas varsa cevap versın yoksa duz mantıkla cozulebılecegını sanmıyorum...(dagıtmıyalım motoru deneme yanılmazyla kas yaparken goz cıkartmayalım ) tesekkurler

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Yeni MCT 250 sahibi olan arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz. Ben de motosikletimi alalı yakında 1 yıl olacak ve şu ana kadar 6 bin km'den fazla yol yaptım.
    Yakında uzun yol da yapmak niyetindeyim ancak okuldan ve ekonomik durumumdan fırsat bulamadım. Motosikletimle sık sık uğraşıp daha iyi hale getirmeye,
    sürekli bakımlı tutmaya çalışıyorum. Yakın zamanda birkaç ağır bakım yapmayı düşünüyorum, burada tarif edildiği şekilde sübap ayarı yapmayı düşünüyorum yakında, görsellerini ve anlatımını burada paylaşmaya çalışacağım, az kalan MCT kullanıcıları için bir yardımı olur umarım,
    çünkü resimli anlatımların hiçbirinin resimleri gözükmüyor.

Alıntı dijitalmimar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba 18 bınde mct var bende 70 80 gıderım genelde yuksek devırlerde yormam
    ama dusuk devırde hangı vıteste olursam olayım motor trak trak yapıyor yanı sadece ses degıl gaz yemıyor gıbı dıycem ama o da degıl ... yuksek devırde sesıde hızıda ıyı .... tıtresım bıle azalıyor ama dusuk devırde hem tıtresım oluyor hadı gectım onu hemde gazı ya devamlı yemıyor yada duzenlı aktarmıyor benzerı bır tecrubesı olan arkadas varsa cevap versın yoksa duz mantıkla cozulebılecegını sanmıyorum...(dagıtmıyalım motoru deneme yanılmazyla kas yaparken goz cıkartmayalım ) tesekkurler
    Dijitalmimar, yakın zamanda hava ayarı yaptırdın mı? Daha teknik bir sorun da olabilir ancak söylediklerin bana zengin hava karışımından kaynaklanıyor olabilir gibi geliyor. Hava ayarına ve senkron ayarına baktırmanı tavsiye ederim, motor bloğundan silindirlerin vuruşunda metal sesi geliyorsa, yokuş çıkarken vb durumlarda yığılmalar, çekişte düşüklükler oluyorsa sübap ayarın bozulmuş olabilir.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Şuraya bir resim koyayımda hem sayfa hem mazi canlansın.

Motosikleti
    hala çok istiyorum bunu ama ilk motorum olacak arızalı satarlar diye tırsıyorum.

Herkese merhabalar yaklaşık bir ay önce mct 250 sahibi oldum. Geçenlerde benzin bitti. Depo bomboştu. Yarısına kadar doldurdum ancak motorum sabit gazda tekleme yapıyor bazen. Supaplar bujiler segmanlar ve yağı yeni değişti. Shell in 15w40 yağını kullandım.Sorun Karbüratör ya da hava filtresi olabilir mi

Merhaba, mct 250 orjinal çantasını satmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler.

Placentad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial 250 Mct'nin su soğutmalı modifiyeli versiyonlarını görüyorum, bu şekilde bir değişiklik mümkün mü?
    Böyle yapacağına şu motoru al şekilde akıl verecek arkadaşlar kalabalık yapmasın.

Kardeşim benim motorum bobber tarzın benden önceki sahibi yaptırmış arka çamurluğu kısa kestirip lastiği büyütmüş çok şık duruyor. Eksozu da kısa kestirirsen gayet güzel olur
    Alıntı Placentad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 250 Mct'nin su soğutmalı modifiyeli versiyonlarını görüyorum, bu şekilde bir değişiklik mümkün mü?
    Böyle yapacağına şu motoru al şekilde akıl verecek arkadaşlar kalabalık yapmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Şu soğutmalı yapmak istersen de regal raptordaki radyatörü alıp takan birini tanıyorum eğer denk gelirsem sorarım nasıl yapıldığını

Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

Bobber projem olacak, tecrübesi olan arkadaşlardan deneyimlerini paylaşmasını rica ediyorum.
    Makina mühendisine kaç paraya proje yaptırılıyor?
    Projeden sonra ruhsata işletmek için resmi prosedürler nelerdir?
    Arka teker maksimum ne kadar büyük taktırılır?
    Arka amortisör iptal edilebilirse sıkıntı ne olur ya da tek amortisör uygulanması mümkün mü gibi sorulara cevaplar.

Arka teker 130 genişliğinde 140 yapmayı düşünüyorum şu anda gayet iyi duruyor kalınlığı amortisor iptal edilirse tek başına binersin ikinci kişiyi almazsın çamurluk sürtüyor lastiğe
    Ayrıca ben makine mühendisiyim ne projesi yaptıracaksın ki para soruyorsun

Fabrika çıkışı motoru bobber haline getirdiğin zaman ruhsata işletebilmek için proje gerekliliği varmış, muayeneden geçmek içinde gereklilik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Güzel bir tek amortisör uygulaması.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:45 ----------

Bir diğer uygulama.

Sen çok detaylı bir şey istiyorsun telefonumdaki fotoğrafı nasıl buraya atacağım benim motoru göstereyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler