Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Buda benim kırmızı eşşeğim

2006 yapım 2010 trafiğe çıkışlı.Çantaları yeni değiştirdim.Rüzgarlığı taktım.Koruma demiride duruyor garajda diye takmadım.Aslında temiz bakılınca güzel motosiklet bence hem ucuz hem gösterişli.Ama satmayi düşünüyorum.Ss geçiş yapıcam sanırım.Sahibinden de temiz denilenleri görünce ,benim motosikletin feci temiz olduğu kanısındayım.Çiçek gibi kendileri 8000 de daha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Siz şuna bi fiyat verin teklif yapalım

Çiçek Çiçek

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V motorun ustasıda zor bulunur işçiligide daha zordur.

O silindirlerden birinin ısınıp arkadakinin ısınmaması gibi saçma sapan bir ton mevzusu var.

V motor kötü demiyorum ama 2nci el alıcaksan temizini almakta zor.

Mct 250 bana göre muaddilleri arasında en iyi tipe sahip.

Regap raptor jantları tencere kapagı gibi.

Chopper dedigin tel jant olur.

Drag star honda shadow gibi.

Fakat zevkler ve renkler diyoruz begenmeme konusunda sana hak veriyorum.

3bin tlye temizi bulunur fakat 2005 2006 trafik çıkışlı degil 2010 2011 trafik çıkılı mct250 bulursan daha iyi olucaktır.

Motoru eger kendi zevkine göre bobber yada custom yaparsan satması biraz daha zor olucaktır.

Bunuda unutmamalısın..

Eger bütçe arttırabilirsen hyosung Gv 250 öneririm. kullandım test ettim oldukça iyi..

Regal raptor ile mct 250 yedek parça fiyatları arasında 2 katı fark bulunmakta .
    teşekkür ediyorum cem, zaten mct ler çok ucuz, artk ben ne denk gelirse alıp geçicem hocam gidip bakarım beğenirsem alır geçerim.
    arkadaşın mct de iyi parlıyo ama yandaki çantaları bozmuş
    bu arada 2011 çıkışlı falan nasıl oluyor 2006 da üretilip 5 sene yatıyor mu yani hala sıfırı bulunabilinir mi

Motosikleti
    Dragstar
    Yandaki çantalar orjinal fabrika çıkışı çantaları yanlız niye bozsunki :D Motosikleti yaz ortası gibi 3000 tl den koyucam sahibindene sanırım .

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen çantalar çok tatlı duruyor.

Fakat arkadaş bobber custom tarzı seviyorum büyük ihtmal çantaları cıkarıp arka çamurluguda kısaltacaktır. Ve artçı koltugunuda iptal edicektir

Arka şaseyi uzatıp arkaya BBS jant takarsın. hayal gücüne kalmış .

Sana öncülük edicek bir firma vereyim.

Akrep custom. yaz google bak çalışmalarına.

Hayırlısı olsun..

evet aynen, ben cruiser değilde chooper seviyorum, arka çamurlugu kısaltmak sorun olur onun yerine uzatmak gerekir tam tersine yoksa yağmurda falan kafadan aşşagı su dökmüş gibi oluruz
    akrep kostumu inceledim güzel şeyler yapmışlar gerçekten markalar neden böyle şeyler yapıp satmazlar ki,
    arka koltugu sökmekte sıkıntı olur aslında kız falan nereye oturucak arka desteksiz koltuk olabilir ve tvs rtr lerdeki gibi buynuz arka demiri yaptırılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

bu arada şuna bakarmısınız
    sanırım marka olarak pahalı şeyleri kastetmemiştim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-harley-davidson-oguz-motor-v-rod-muscle-2011-model-hatasiz-147074168/detay

Motosikleti
    Mondial Mct 250
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş öncelikle hoşgeldin merhabalar.

Ben eski bir mct kullanıcısıyım malesef motorumu satmış bulunmaktayım fakat bir dönem kullandıgım için sana bazı konularda tavsiye verebilrim.

Öncelikle bir motosiklet alırken mutlaka araştırmalıydın kullanıcı yorumlarına buradan bakmalıydın 531 sayfa var.

Eger bu 531 sayfayı baştan sona okursan bugune kadarki mct250 ile ilgili herşeyi ögrenirsin ve kendin sorulan sorulara cevap verebilirsin.

1 kere motorun yedek parça piyasasınıda pek bilmedigin için gelen geçen geçirir bu böyledir.

5tllik parça olur 40tl. işçilikte ekler eder 100tl neye ugradıgını şaşırırsın.

Motorun altında tıpa var. yagın dökültügü yer. oraya bir bak bazen orda sızdırabiliyor .

Büyük ihtimal yag keçelerini patlattın motora fazla yag kondugu zaman genelde böyle yapıyor.

Benimde mct'em tam ayaklıgın ordan yag kaçırıyordu.

Uzun bir süre öyle kullandım bir problemde olmadı. genelde gün içinde 5 damla yere atıyordu.

Bende 2 günde bir çok ufak miktarda yag takviyesi yaparak devam ettim.

Motorun zincir dişli seti o kadar ucuzki inanamassın.

zincir 35tl ön dişli ve arka dişliyide 15 -10tl aralıgında bulabilirsin.

Fakat çin malı japon parçaları bu fiyata bekleme.

Kaliteli zincir takıcam ben uzun süre mct250 kullanırım diyorsan o-ring zincir alıp yoluna devam edersin oda tahminim 100tl civarı.

Motorun hangi parçasını bozuk oldugunu tamirciden ögrendikten sonra google'dan

fatih güven motor.

şahin motor.

Bu 2 yer mct 250 parçaları satmakta ve fiyatlarınında ne kadar uygun oldugunu görürsün.

Parçaları burdan sipariş ederek ustaların parçaların üstüne fiyat eklemesine engel olabilir.

Motorun ben motor blogunun çatlak oldugunu sanmıyorum büyük ihtimalle conta yada keçelerden 50tllik bir rakamla izmirde yaptırmıştım yag kaçırma olayı çogu mct'de var takma kafana.

Ben 5 ay kadar öyle kullandım yag ekleye ekleye. Mct' gaddar motordur sık sık arıza çıkarabilir fakat küçük arızalar.

Bence başlangıc modeli olarak mct 250 almasaydınız ve elinizde pek anahtar tutmuyorsa motosiklet sevgisinden sogumamak için satıp japon modellerine geçmenizi öneririm.

Ha ben seviyorum ugraşıcam derseniz o ayrı.

Çogu genelde elektirik sorunu verir bütün eksiklerini tamamladıktan sonra elektirik tesisatıda patlak verebilir.

Fakat tamircilerde 100tllik tesisat nedense internette 35 tl..

Zincirin gerdirme payı var ise zinciri gerdirin.

Belkide zinciriniz bol ve şaseye çarpıyordu bütün mctler genelde böyle yapar .

Sizede yok yere başka masrafta çıkartmış olabilir ustalara kolay güvenmeyin.

Hobi aleti sonuçta geçirmeye bakıyorlar.

Sizden ricam motosikletinizi 3-4 farklı açıdan fotosunu koyun bi görelim. motor aman allah bişise satmanızı öneririz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:32 ----------

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Linkler kırık fotolar gözükmüyor :/

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    MCT 250, BMW r-1200 taklididir. Model olarak beğenmeyebilirsiniz ama bence çok güzel bir duruşu var. Bu da resmi:

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen bencede mct hala çok hoşuma gidiyor.

İşe girsem sırf böyle döküntü bir mct 250 alıp salonuma dekor olarak koyarım o derece yani.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    mctmin sesi nasıl sizce ?
    http://www.youtube.com/watch?v=NEnc8pkI1us

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Mikrofondan kaynaklı olarak çok tiz bir ses çıkmış bence. Benim eksozlar açık olduğundan tok bir sesi var. Ben beğeniyorum. Bir de ben kaydedip deneyeyim... ;)

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    arkadaşlar motor yağ boşalttı geçen gün dişli keçesinden dolayı.kapsamlı bir bakıma sokayım dedim girmişken.ustanın soylediklerini yazıyorum
    Karbratör temizlenecek
    hava filitresi değişecek
    egsoz contası değişecek
    gidon boşluğu alınacak
    zincir lastiği değişecek
    arka stop lambası değişecek
    debriyaj balatası değişecek
    2 litre yağda alınacak dedi,malzeme fiyatı 120 dedi kdv dahil,işçilikte 110
    toplam 330 lira para istedi.
    Ankara incekte "RİDER" profesyonel motocross şirketi aslında işçiliği iyi olabilir ama fiyat fazla değilmi ?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İşçiligi hesapladım 110 lira tutuyor. izmideki piyasaya göre.

Parça fiyatlarından biraz şişirmiş sanırım.

Sen parçaları bi fatih güven motor. ve şahin motordaki fiyatlarla kıyasla. google yaz söyledigim siteleri.

Karbüratör temizligi 40 tl..

Hava filtresi 10 tl

egsoz contası 10tl

gidon boşlugu 10 tl

zincir lastigi 10 tl

arka stop lambası 5 tl

debriyaj balattısı ve yag degişimi 25 toplam 110

İşçilikte yinede biraz fazla istiyor.

Bu yazdıgım rakamlar sadecde işçilik böyle fiyatlandırmış olmalı.

Senin kararın.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    haklısın ama biraz baktım da,tüm bu işçilikleri bende yapabilirim.
    karbüratör temizliği dışında
    verdiğin sitelere baktım,çok daha uyguna geliyor.işçiliğimide kendim yapacam. dikkat etmem gereken bişey varmı sizce?

Motosikleti
    MCT250
    Selam istanbullu MCT ciler nerde? eski hastalık depreşti seneler sonra bir mct aldım.kışın motora binen az olur ama yaza hazırlık olsun,tanışalım.ben eskikurt naci...eski diyorum ehliyetimin tarihi 1967....şu an bir ehliyet kursunda motorsiklet eğitimi veriyorum..yazışmak isteyenler için e-postam eskikurte2013@hotmail.com..iyi günler.

Motosikleti
    yakında RKS Crusier 250
    Hatırlatma;
    Öncelikli MCT250 kullanıcılarını etkinlik - bilgi paylaşımı için kurmuş olduğumuz Facebook sayfamıza bekliyoruz.
    http://www.facebook.com/groups/Mct250Ankara/

Motosikleti
    Dragstar
    Foruma özel ilan açtım olurda ilgilenen çıkarsa özel mesaj atabilir arkadaşlar.İncelemenizde yarar var bu mct başka mct özel titreşimli 7 24 masaj kabileyeti bulunmaktadır eheh

http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/126174-mondial-mct-250-temiz-diyenden-2-kat-temizdir.html#post3246155
    lycantrophic bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foruma özel ilan açtım olurda ilgilenen çıkarsa özel mesaj atabilir arkadaşlar.İncelemenizde yarar var bu mct başka mct özel titreşimli 7 24 masaj kabileyeti bulunmaktadır eheh

http://www.motosiklet.net/forum/satilik-motosiklet-ilanlari/126174-mondial-mct-250-temiz-diyenden-2-kat-temizdir.html#post3246155
    http://www.motosiklet.net/forum/sati...ml#post3246155

Motosikleti
    Mondial Mct 250
    Arkadaşlar makineme 1700 TL civari masraf yaptim ve 10 numara oldu en kisa surede resimleri ekleyecegim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler