Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Bende Bir mondial Mct 250 düşünüyorum 20.000 km le civarlarında olsa sıkıntı yaratırmı bu vibrasyon o kdr çok kötümü çok kötü yorumlarda gördüm mct ile ilgili

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KT-125
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5237465/detay/ arkadaşlar ilandaki benim motorum 21 haziranda aldım. şimdi mct veya qm 250 almak istiyorum birkaç ilan buldum kendi kafama göre. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı rica ederim. Bu arada ilgili ilanlar aranızdan birinin ise sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4258941/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0835311/detay/
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9933148/detay/

Tabi önce kendi motorumu satmam lazım

Motosikleti
    honda varedero
    arkaaşlar bence tiger daha yakışıklı ve vibrasyon daha az diye duydum

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bu tiger mct meselesi bana sorarsanız görecel kavram 2side görünüş olarak güzelde gelebilir çirkinde ama bende mct var diye demıyorum başka motorlarımda var hyosung honda fakat mctnin görüntüsü bir başka özellikle diger chopperların jantları tencere kapagına benziyor chopper dedigin tel jant olur bence. dragstar kawasaki en 500 eskilerden ve bilinenlerden örneklendırırsek.

tabiki tel jantın problemi var fakat üstesinden gelinebilir. arkadaşlar bu titreşim mevzusu 20 bin defa yazıldı mct çok titreşimli bir motor degildir biraz titrese bile sahibine hissettirmiyor otuş posizyonundan. eger titreşimden kurtulmak istiyorsanız tamamen dişlileri küçültürsünüz olur biter herşeyin çaresi var.

20 bindeki mct alınmaz diye bişi yok alınır önemli olan motorun temizligi. 5 binde olan mct ile 20 binde olan mct arasında kullanım farkına göre bile kıyaslama yapılabilir. yapılın km'nin uzun yolda ve motorun yorulmadan yapılması önemli.

benim mct 23 binde allaha şükür zıpkın gibi.

jhereq motorun temiz fakat istedigin fiyat pahalı çünkü 2 milyara daha mantıklı motorlar alınabilir inşallah satarsın tabi. şayet benim 2.500 liram olsa giderim mct degil regal raptor degilde V motor olan boralli ledow alırım. birazdaha param olsa 4-5-6 milyara kawasaki en 500 yamaha virago 535.. parası olan arkadaşların aklında bulunsun güzel tercih bu motorlar

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cem arkadaşım çok güzel yazmış Bende MCT almadan önce tiger bakıyordum bulamadım . Buldum adam satmaktan vazgeçti son dakikada falan sonra kısmet oldu MCT aldım daha 2 hafta oldu hatta 10 gün Açıkcası çok memnunum bir arkadaşımız 20 binde sorun çıkartır mı demiş tabi ki çıkartır motora bakılmamışsa Benim macit 18 binde fakat gerçekten harika bakılmış 2005 model Türkiye'ye ilk giriş yapan macitlerden (aldığım kişinin yalancısıyım ) velhasıl kelam 2500 liram olsa macit bulursam temiz gene alırdım Ama Cem arkadaşımızında dediği gibi kawasaki en 500 ve yamaha virago 535 ayrı bir zevktir Birde eklemek istediğim dragstar 250 en az virago kadar kuvvetli ve daha dengeli bir motor
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Kanuni Tiger 250 tek silindirli güç ve hız olarak bizim mct ve ramseylere göre iyi. Ancak malzeme kalitesi bakımından zayıf. 2 kişi uzn yolda insanı çok yoran bir koltuk selesine sahip. Titreşim diğerlerine nazaran tek kişi kullanımda daha az.Ağırlık bakımından manevra ve dönüşlere zayıf kalıyor. Memnun olan da var olmayanda ancak motor binicisine göredir.Birisinin sevmediği ve kaçtığı motor başkasına çok iyi ve memnun bırakmış olabilir. Bu bir kardeşimiz far olayında led ışıkların seri mi paralel mi olduğunu merak ettim. Oldukça ilginç geldi.Bütün kardeşlerime selamlar.

Motosikleti
    KT-125
    Arkadaşlar yukarıda yazdığım motorumu 2.000 TL'ye sattım. 2.000 TL'ye kadar mct veya tiger arıyorum. Bilginiz olsun

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ankarada isen ben motoru satıyorum. yukarı da resimleri var. 2000 e vereceğim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motoru da temiz km su an kacta bilmiyorum. ama motorun sesini herkes begeniyor. satma sebebime gelince ev aldım. ama peşinatım yok. o parayı denkleştirmek için satıyorum. yoksa satmak niyetli almamıştım. oyle almış olsaydım üzerinde gördüğün koruma demiri, c ön cam, yeni far, sisi farı ve çantaları takmazdım. aldığım gibi binerdim.
    hatta bunu hybrid yapma projem bile vardı. arka freni disk yapıp kampana göbeğine bir hub motor ekleyecektim. motor hem elektrikli hemde benzinli olacaktı. yokuş yollarda benzinle giderken düz yollarda elektriğe geçecektim.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    s.a arkadaşlar. bende mctiyi satıyorum sonunda hondayı sattım sıra mctde. 2snin parasıyla + kendımde biraz daha eklıyerek gs 500 yada kawasaki er 5 alacagım en kötü hyosung gt comet alıcam uzun zamandır aklımda vardı sonunda gerçekleştiriyorum hayırlısı.. şuan uzun yoldan geldim gtr 250 ile kuzenımın motoruydu mafoldum SS motor uzun yolda aşırı kötü bileklerim uyuştu parmaklarım karıncalaştı. izmir- mugla arası bir yolculugu bitirdim az evel tek düşünemedigim üstüme ceket almamadı. dedim mugla sıcak izmir sıcak ceket ne diye :D.. otobana cıkınca o 15 derecelik rüzgar sogugunu yiyince bi güzel anladım. ayrıca rüzgarın beni sag ve sol şeride dogru atmaya çalışmasıda bi ayrı problemdi. sabit hızımız 140 idi bi ara bmwnin biriyle takıştık 160 yaptık haricinde 140ı geçmedik uzun yol yapmayı düşünen ve gtr 250 alıcam diyen varsa bulaşmasın her yerım agrıyor :D mct ile 80nle gitmek inanın daha zevkliydi.

ayrıca gece uzun yolculuk yapıcak arkadaşlar mutlaka kedi gözlü sarı yeleklerden giymeli trafik polislerinin giydigi fakat şunu anladımki mct ile yolda giderken 2 chopper yan yana geldigimizde veya karşılaştıgımızda otobanda selam verririz ben vermesem onlar verirdi bi kardeşlik bi ayrıcalık gibiydi chopper kulnanalar arasında. şimdi racing motorla başka bi racing yan yana geldigine bırakın selam vermeyi birbirimize makas atmaktan ölüp gidicez 2 kişi resmen üstünlük kurma çabasına giriyor

MERHABA ARKADASLAR ;

ARANIZDA YENIYIM DIYEBILIRIM. MCT ICIN AKLIMDAN GECEN BIR CUSTOM CHOOPER CALISMASI YAPMAK ISTIYORUM ONCELIKLE ŞASE DEN BASLIYACAM BU KONUDA DAHA ONCEDEN DENEYIM SAHIBI OLANLARDAN FIKIR ALISVERISI OLURSA COK SEVINIRIM.... YAPACAGIM CALISMA BI HAYAL URUNU TARZINDA OLACAK UMARIM DESTEKLERINIZI ESIRGEMEZ FIKIRLERINIZI ORTAYA KOYARSINIZ

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ben cok yapan gordum ızmır karsıyada ınan güzel durmuyor custom yapman ıcın bazı grenajları sokmen gerekicek mct cılız bir chopper grenajlarda cıktımı bısıklet gıbı kalıyor

custom yapıp masraf edıceksen barı japonda dene şansını yada borallı ledowda regal raptorda falan. mct degcegıını sanmıyorum

şaseden baslıcam derken galiba arka şaseyi tekerlige baglıyan kısmı kesiceksin yeni şase yapıp arkaya BBS jant takıcaksın ona uygun birde lastık. sonra o arka janta uygun saçdan camurluk yapıcaksın bunların malıyetı fazla olucak ayrı sen yapabilecekmısın zor bir işlem.. eger aklımda fikir olussun diyorsan google akrepcustom yaz bak bu adam izmire butun custom chopperları yaydı

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    elinde ikinci el egsoz olan varmı arkadaşlar başka bi chopper egsozu da olabilir.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı password48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde ikinci el egsoz olan varmı arkadaşlar başka bi chopper egsozu da olabilir.
    hayırdır çokmu yakıyor yoksa vizedenmi

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    arkadaşlar herkezin bayramı mübarek olsun. Şu 15 kuruş yakanlar sırrını bize versinler ben aşşa yukarı 7 bin 8bin km yol yaptım şehirdışı şehir dışı 80 90 hızla bile 17.7 kuruş yakmıştı.

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

dün motoru sattığım abi aradı motor arada gaz yemiyo servise götürdüm bişeyi yok dedi bi baksan dedi getirdi. motorda ne çekiş kalmış ne ses nasıl becerdi bilmiyorum ama karbüratör kelebeklerinin biri kapalı iken biri nerdeyse yarıya kadar açıktı. önceki sayfada kelebek ile ilgili bi resim gördüm bu kelebek ayarı tahmin etiğinizden çok çok daha hassas tek seferde kolay kolay ayar tutmaz. ben azımı dayayıp içine çeker ayar yapıyorum takıyorum bi hafta kullanımdan sonra tekrar söküp baktıgımda eskisine göre çok az bozulmuş oluyo tekrar ayarlıyorum 3. kontrolde falan anca oturuyo ayar.

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    Merhabalar Arkadaşlar Nasılsınız ??? Hepinizin Bayramı Mübarek Olsun Bu Arada. Arkadaşlar Motorumu Satılığa Çıkarttım İlgilenen Arkadaşlar Olursa İlandan Ulaşabilirler. 02.09.2012 e kadar garantisi devam etmektedir ve üzerindeki egzos ve depo kaplaması profesyonelce yapılmıştır. Hepinize teşekkürler. Kendinize iyi bakın. Alan arkadaş pişman olmayacaktır benden garantildir bakımlarını hep serviste ve 1000km'de bir yaptırdım bu zamana kadar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6774448/detay/

selamn aleykum bende aranıza 2 hafta önce katıldım mct'm ile adım Ferhat Ankara dan size hemen gelir gelmez bi soru sorayım baktım tek tek ama bulamadm kesin konuyla ilgili yazınız vardır. motorun vitesi 2 den boşa atıyor. vitesi tam geçiriyorm gaza köklendiğimde belli bi hızdan boşa atıyor kendini yokuşlarda özellikle diğer viteslerde bi sorun yok ama binen kişilere sordum şanzımandan dedi ne nedir ne kadar masraf doğurur bana bide 20 krş yakıyor normalmi şimdiden teşekkür ederim..

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cok yapan gordum ızmır karsıyada ınan güzel durmuyor custom yapman ıcın bazı grenajları sokmen gerekicek mct cılız bir chopper grenajlarda cıktımı bısıklet gıbı kalıyor

custom yapıp masraf edıceksen barı japonda dene şansını yada borallı ledowda regal raptorda falan. mct degcegıını sanmıyorum

şaseden baslıcam derken galiba arka şaseyi tekerlige baglıyan kısmı kesiceksin yeni şase yapıp arkaya BBS jant takıcaksın ona uygun birde lastık. sonra o arka janta uygun saçdan camurluk yapıcaksın bunların malıyetı fazla olucak ayrı sen yapabilecekmısın zor bir işlem.. eger aklımda fikir olussun diyorsan google akrepcustom yaz bak bu adam izmire butun custom chopperları yaydı

CEM KARDESIM ONCELIKLE YORUM YAPTIGIN ICIN TSK EDERIM BORALLI YADA REGAL ZATEN CUSTOMA ELVERISLI ONEMLI OLAN OLMAYINI YAPMAK ŞASEDEN KASTIM ARKA TEKERLEGIN EBATINI BIRAZ BUYUTMEK HEDEFIMDE VAR AMA ONCELIKLE ON SASEYI YANI AMARTISORLERIN 5 CM DAHA EGİM VEREREK ÖN TEKERLEK ACISINI DAAHA ILERI ALMAK VE MOTORU 3 CM ALCALTACAM CAMURLUKLARI SAÇTAN DEGIL FIBERDEN DÖKECEM MOTORDA BIRAZ OYNAMAM LAZIM TITREMEYI KESMEM ICIN O KONUDA IYI BIR ARASTIRMA YAPICAM VE BEN YAPARIM COK VAKTIM OLMUYOR AMA 1 AY ICERSINDE DE CIKARTIRIM...... DIYE HEDEFLIYORUM..... AMACIM CUSTOM SEVENLERI RAKAMLARI COK ALT SEVIDE TUTUP YENI UMUTLAR ACMAK CUSTOMLARIN YAPIM RAKAMLARINI BILIRSIN 20-30 BINLERDEN BAHSEDIYORLAR ELINDEKINI YAPTIRMAYA KALKSA BI OKADAR CIKIYOR UMARIM IYI BIR SEY CIKARTIRIM.. RESIMLERINI PAYLASACAM SIZINLE.. KAZASIZ GUSEL GUNLER DILEGI ILE

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar.

Uzun yıllardan sonra tekrara motosiklet sevdam depreşti. İşin açıkçası bir arkadaşımda mct var bildiğin eşşek niyetine kullanmasına rağmen epey sağlam makine :d BEnde gerek işimden ötürü gerekse arabalar ile çok haşır neşir olmamdan mütevellit bir MCT alıp oynaşmak istiyorum.

Uzun lafın kısası kendi kafama göre bir makinem olsun istiyorum. MCT hem ucuz hemde tarz olarak oturaklı bulduğum bir motosiklet. İşim nedeniyle ( Kompresör tamir bakım vs. ) vede geçmişteki araba maceralarımdan ötürü motor ve mekanik bilgim epey iyidir. İş icabı elimizde kaynağından presine pistondan gömlek çakmaya kadar her aletimizde mevcut.

Aklımda beyaz bir mct yapmak var ne kadar uç bir fikir olsada epey değişik birşey olacağını düşünüyorum. 1000-1500 lira arasında muayenesi olmasada olur sonuçta renk değiştireceğim için bir mct alıp orta halli motorunu kendim elden geçirip gelecek yaza kadar dükkanımın içerisinde uğraşmak istiyorum.

Sizler ne dersiniz sizce değer bir proje olurmu? Öyle bobber tarzı vs bişey düşünmüyorum sadece renk ve döşeme renkleri ve bir kaç ufak değişiklik hepsi bu...

Tekrar selamlar ;)
    Biri Beni Durdursun !!!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler