Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar benim de 250 mct em var sizce farları çift farla değiştirsem yakışır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Dün akşam saatlerinde talihsiz bir olay oldu. Yokuş aşağı virajlı bir yoldan iniyorduk. Karşıdan bir arabanın gelmesiyle hafif sağa geçtim sonra virajda toparlayamadım arkadaşım motordan düştü diz kapağı kırıldı, ellerinde ciddi yaralar var. Benim sol kaburgamın üzerine sıyrıklar artı sol dirseğimde çok derin bi yara oluştu. Dirseğimin içindede taş kaldı çıkaramadılar kaldı öyle. Ölmedik şükür diyoruz

Çok sonra motora bi baktım hiç bişey yok. Sadece koruma demiri yamulmuş. 40 50 liralık bişey motoru tamamen korudu. En ufak bir sıkıntı yok. Önemini biliyordum şimdi daha iyi anladım. Olmasaydı motor tamamen yatardı dolayısıyla sağlık açısındanda daha kötü olabilirdi. Bu arada gezerken dizlik, kolluk ve ceketim olsaydı en ufak çizik bile almadan kurtuluyordum Şimdi motor süremiyorum yatıyorum, müzisyen olduğum için çalışamıyorumda.

Allah macitime dert zeval vermesin. Ehliyetin çıkmasına yaklaşık 10 gün kala tekrar polisten ceza yedik. Şu an ne oldu ne bitti bilmiyorum. Yazılacak ceza miktarı nedir bir bilginiz var mı?
    1.sinde 600 TL yemiştim.

Bunlarda hastaneden

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...22196085_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...86661988_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.n...51233922_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...30253664_n.jpg

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    kaanaca kardeşim çok çok geçmiş olsun. Sıyrıklarla atlatmışsınız şükür. Bakkala giderken bile full korumalı olmak lazım.
    Cem kardeşim selamlar bu arada. Sen askerliği tercih etmemişsin ama önümüzdeki hafta pazar ben teslim oluyorum. Herkese selamlar, saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

davutdavut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda rebel 250
    selam arkadaşlar kaanaca arkadaşım geçmiş olsun allh korumuş buna şükür allah şiflar versin

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    kaanaca kardeşim sana ve arkadaşına büyük geçmiş olsun bir an önce iyileşirsiniz inş.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Kaza geçiren kardeşimize büyük geçmiş olsun. Cem ben bildiğin gibi Bandırmadayım işyerimi değiştirdim ramazanın ilk günü yerleştim baya bir telaşem vardı ancak bitti şükür. Sana büyük geçmiş olsun çok dikkkatli olmak lazım.Forumdaki herkese kucak dolusu sevgiler hepinize iyi haftasonları.

Arkadaşlar herkeze Merhaba,

Bende aranıza yeni katıldım öncelikle bunu belirtmek istiyorum.
    Motorumu aldım fakat motorumda şöyle bir sıkıntı var.Motor ısındıktan sonra E5 de hız yaparken motor birden sanki Turbo arızası varmış gibi hızdan düşüyor ve hani vites küçültmek zorunda kalıyorum ve bu bariz bir şekilde belli oluyor hatta o hızdan iyice düşünce durduktan sonra kendi kendine stop ediyor.Tamirciye gittim manifoltu değiştirip karbiratörü temizledi ama sonuç yine aynı.Sizde ne yapmalıyım?

Yardımlarınızı bekliyorum

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar burada öğrendiklerimle aldığım aksesuarları mctme taktım. özellikle beycivan arkadaşıma teşekkür ederim. işte benim mctem

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

resimler gözükmüyor bir yerde hata yapmış olabilirim. bu işden anlayan yardım etsin..
    reimlerin birinde bir siyah çubuk göreceksiniz bu motorun rolanti ayarı motor bahçede çoçuklar bunla oynamışlar motoru çalıştırdım sürekli gazda bağırıyor. sonra öylece bakıyorum nerdendir diye burdan ayarlanıyormuş. tekrardan normal hale getirdim. diğer resimlerde leroy mmerlin yapı marketinden 5 liraya aldığımız ara demirle sis farlarının montajını yaptık. ön camın nasışl monte edildiğinin resmi yoktu. onuda ekledim. herkese iyi akşamlar

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    furkan kardeşim motoru sürati arttıkça silindirlerin ihtiyacı olan hava+yakıt karışımıda artmaktadır. Normal hızda veya düşük devirde bu oran ne kadar ise oran bozulmadan yüksek hız veya yüksek devirde de aynı kalması lazım.Sadece emilen miktarda artış olmalıdır. Ancak yüksek hızda titreyen motor yüzünden karbüratörlerin içindeki iğnelerin ve gaz kelebeğinin tam vazife yapması zorlaşıyor. Yaktı ve hava karışımındaki dengezislik özellkle aşırı yakıt ve az oksijen motorun hararet yapmasına ve boğularak stop etmesine neden oluyor. Birde hatalı sübap ayarı var.motorunuzun sübap değerleri belirtilen ölçüde olmalı.Yani emme değeri fazla olan motorun yakıt emişide yüksek olacağından havasız benzinin yanması motoru hemen hararete kaldırıp silindirlerin yığılmasına neden olacaktır.Size önerim şu.motorunuzu boş viteste rolantide çalıştırın 5 dakika sonra gazı sonuna kadar çevirin motor bağıracaktır bu sesin düz bir ses olması gerekiyor.yani öksürme yada eksozdan çatlak sesler gelmemesi gerekiyor.Eğer bu sesleri duyduysan sübap ayarı + karbüratör hava yakıt ayarın (karbüratör tıkalı olması dahil)bozuktur.benzin filtreside tıkalı ise yüksek hızda motor yakıtı yetiştiremediğinden de yavaşlayabilir.Eğer ses düz geliyorsa yola çıkınca ne kadar sonra motor zayıflıyor yaz burdan duruma bakalım.her tamiricyede götürüp kurcalatma kardeşim.motorun beyni veya ateşleme düzeninde de sorun vardır giderler başka alakasız yerlerle oynarlar bir daha da toparlayamazsın.başka soru yok gibi gözüküyor herkese selamlar.

Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    Herkese iyi günler arkadaşlar,
    Ben 1 yıldır bir 150 zat kullanıcısıyım ve artık vitesli motora geçmek istiyorum 250 mct yi baya inceledim ve hoşuma gitti
    250 mct le takas yapmak istiyorum. Takas yapmak isteyen veya takas yapabileceğim birilerini tanıyan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    slm dostlarım evde internet olmadıgından aranızda bayadır yokum ama okullar açılınca yine sohbete devam edebiliriz. Kaza geçiren arkadaşlara çok geçmiş olsun. Bu arada okul yurt parası eksik kaldı baba dedik bağırımıza bastık oda kazık attı kuzu kuzu sattım motorumu ama canımdan can gitti. artık motorum yok bu sene çok zor ama seneye reğal raptör dd350 görüş ve önerilerinizi bekliyorum. Bi arkadaşımız ikinci cezayı sormuş ben geçen sene yedim 600 tl bide 1 ay önce ikisi farklı yıllarda olduğu için 1.kez ehliyetsiz araç kullanmaktan geldi yine 600. erken ödedim 450. 75 tl falan muayneye yazmıştı 50 tl onu odedim. eğer aynı yıl içerisinde 2. kez yakalanırsan 1200 kusur sen de 1300 tl. hepinize sayğı ve selamlar sizleri çok seviyorum. beycivan abi bu arada seni geçen gün rüyamda gördüm döküntümü döküntü kazalı bi ybr125 vardı beraber onu adam etmeye çalışıyorduk

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba bende geçen cuma motoru bugünde ruhsatı alarak aranıza katıldım Fakat bir sorunum var bugün sabah sinyallerim çalışıyordu fakat yoldayken farkettim çalışmamaya başladı birden bire . Farlarım vesaire hepsi yanıyor sadece sinyal ışıklarım çalışmıyor ve ses dahi çıkmıyor sizce sorun nedir ?
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende geçen cuma motoru bugünde ruhsatı alarak aranıza katıldım Fakat bir sorunum var bugün sabah sinyallerim çalışıyordu fakat yoldayken farkettim çalışmamaya başladı birden bire . Farlarım vesaire hepsi yanıyor sadece sinyal ışıklarım çalışmıyor ve ses dahi çıkmıyor sizce sorun nedir ?
    selenin altında flaşör var o ara sıra tutukluk yapabiliyor eline al ikisağ soluna tıklat gene çalışmazsa değiştir 3 5 lira bişey zaten

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selenin altında flaşör var o ara sıra tutukluk yapabiliyor eline al ikisağ soluna tıklat gene çalışmazsa değiştir 3 5 lira bişey zaten
    Flaşör orjinal değilmiş değiştirdik halloldu çok sağol dostum
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar mct nin aydınlatması ile ilgili sorunu ortadan kaldırmak üzere çalışmalarımı başlatıyorum.Açık konuşmak gerekirse daha önceden çalışma yapmış ankaralı bir abimizin çalışmasından esinlenerek devam edeceğim

ben en büyüğünün bir küçüğünden yapacağım verımli olursa sizlerlede paylaşırım istanbulda isteyenlerede yaparım.saygılar..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kanaca kardeş geçmiş olsun bence iyi atlatmıssın bu tür kazalar benim psıkolojimi çok etkiliyor 2 gün evel izmir bayraklıdan altın yola çıkarken bi motor sürücüsü vrajı alamamış ve kaldırıma çarpmış kafasını yere vurmuş yerde kıpırdamadan yatıyordu başından kanlar epey akmıştı göl olmuştu asfalt . polis başında relax bekledigine göre dedim adam öldü heralde 1nci vitese düştüm yavaşça o görüntüyü izledim allah kimseye vermesin kaskın önemini her fırsatta anlıyorum bakkala bile kaskla gidiyorum

batuhan kardeş s.a... izmir mtde yazdıklarını okudum kız arkadaşının yanına gelicekmisissin izmirin hangi tarafında ? alsancakta gayet ucuz pansiyonlar mevcut 1-2 gün kadar dayabilirsin izmir okadar sıcak o kadar sıcakki şuan yerınde olsam pansiyona para vermem dışarda gezer sabahlardım. istanbuldan motorla izmire gelicegini söylemissin bu geziyi mct 250 ilemi gerçekleştiriceksin cesaretinden ötürü tebrik ederim. mesela izmir foçaya gidebilirsin foçada kumsalda yatar uyursun zaten millet çadırlarda kalıyor hatta çadır kurum diyim. mct ile geliceksen tüm bakımlarını yaptır yollarda kalma aman dikkat

beycivan abi bende balıkkesire gelicem motorun agır bakımlarını yaptıktan sonra 23 bine dayadım maşşalah fatih kardeş helal olsun motorunu sattın ama hala daha foruma girip yardım etmeye çalışıyorsun

aliçoo hayırlı teskereler dilerim ben sevmedim askerligi gitmedim hayırlısı bakalım

Motosikleti
    MCT 250
    benzin ışığı yandığıda ortalama kaç km daha giderim

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    benim benzin müşürü bozuk oldugundan hiç hesaplayamadım ama ona hiç güvenme yoldada bırakabilir. tripmetre ile hesapla gitsin. sıcak havalarda depoyu fullemeyin arkadaşlar yaptıgım hesaplamalara göre benzin acayip şekilde ucuyor içinden. eger uzun yol yapıcaksanız yol sürecinde harcayabildiginiz kadar benzin koymanız en iyisi. mesela bügün motora 10tl benzin attım normalde 50-55 km gitmesi gerekti. vergi yatırmaya gittim motoru öglen 12 sıcagında bıraktım izmirde geldigimde benzin deposuna elimi koydum elim yandı. ben elimi daha benzin deposuna koyamazken benzinin ucması normal bence. hatta kapagını acayım dedim acamadım hava yapmıs 40km zor gitti :=)

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Uzun süredir aranıza gelemiyorum beycivan abi yeniden mctye dönüş yaptım bu motoru seviyorum yauw fiyat ve kalite oranı en iyi olan tek çinli sanırım. Neyse efenim bu hafta sonu istanbula gideceğim ankaradan tv8 trophy türk seçmelerine katılacağım. Yarın öğlen motorun muanesi var muaneden sonra bir aksilik olmaz ise o zaman akşama doğru teker dönecek. Güzergahım eski istanbul yolunu kullanmak suretiyle Ankara-Kazan-Kızılcahamam-Gerede-Bolu-Düzce-Sakarya-Kocaeli-Gebze-Tuzla-Pendik-Kadıköy-Yenikapı son durak D:
    bol bol foto olacak tabiki de ve burada paylaşacağım. Bu arada Sincanda bir ustaya baskı balata değiştirttim adam çok iyi iş çıkartmış motor 110 ile giderken sanki titremiyor :D 110a ulaşması uzun sürüyor ama devrini alınca da bırakmıyor aynen devam ediyor gerçi ben istanbula 80-100 arası ile ortalamada 85i düşünüyorum ama dün geceki testimde oldukça başarılı oldu. Sevgilerimle
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kazasız belasız yolculuklar fotoları beklıyoruz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler