Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ERROL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıcak karşılamanız için hepinize teşekkür ederim.Motoru almadan önce bu foruma baktığımı hatırlıyorum ve Beycivan abinin yazılarını okumuştum.Yüzeysen olarak geçmiş olsamda beycivan abi bilinç altıma yerleşmiş .Askerde yokluğunu hissettirme Aliçooo.Hissettirdiğin yerde beycivan abiye bunu yansıttırmamaya gayret ederım ama senin varlığın gibi olmaz bundanda eminim.Saygılar...
    Öncelikle Hoşgeldin;
    Forumda herşeyi bulabilirsin, ben öyle yaptım
    3 sene önce motordan anlamayı bırak kullanmasını bile bilmeden bir mct aldım kullanmayı onda öğrendim, hertürlü sorunuma cevap buldum şuanda sibop ayarlarına kadar kendim yapabilmekteyim ( forumdaki ustalar sağolsun )
    gerçi benim motor hiç sorun çıkartmaz çok iyi tek istediği benzin. kim ne derse desin 50 sefer motor alacak olsam mct den şaşmam. geçtiğimiz hafta sonu Balıkesir - Burhaniye arası gittim 110 km de 2.4 lt benzin tüketti.
    yolu balıkesir merkezden geçen arkadaşları beklerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beycivan abi ben benzinden şüphe etmemde sebep benzin musluğu açık motoru stop ettiğimde damlama oluyor. motor çaılışırken damlama olmuyor veya musluğum kapalı iken gene damlama olmuyor.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    drstell kardeşim benzin hava filtresi tarafından geliyor diye yazınca bende o kısımda genelde yağlanma ve buhar olabiliyor diye yazmıştım ancak benzin musluğunu açık bırakıp motoru stop ediyorsun sabah baktığından benzin akıntısı görüyorsan şamandıra kabı görev yapmıyordur.karbüratörün en alt kısmında 2 adet sağlı sollu şamandıra vardır motorun çalışma sırasında ihtiyacı olan yakıt depodan önce şamandıraya iner gaz fişekleride yakıtı bu yerden ince iğneler vasıtasıyla vakumlar.ancak şamandıra hassas olan birer yay vasıtasıyla yerinde durur. aslında sökerek bakabilirsin ancak çok dikkatli olman gerekiyor.asıl sıkıntı motoru stop ettirdiğinde değil yolculuk esnasında kaçırması durumu.Bence bu durumu kontrol et karbüratörü sökmende sana yardımcı olurum yada507 349 61 93 ara bakalım konuşalım detayları. jetaimee kardeşim eğer yeterli tamir takımın ve düzgün anahtar alyans malzemeler elinde yoksa bu yağ keçesi değiştirme işine girme derim sadece iyi bir usta araştır.motorun üstten başlayarak alta kadar toplamda 5 adet yağ keçesi mevcut 1 adet ön dişli 1 adet vites pedalı var.yağ kaçağın nerde yazarsan yardımcı olalım. Aliçoo kardeşim sen neler yapıyorsun ben eskisi kadar foruma giremiyorum girince de 4 5 yerde yazıyorum o yüzden zaman kalmıyor.herkese iyi tatiller dilerim.

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    [QUOTE=aloavera;2735539]
    Alıntı password48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...product_id=534

bu siteden alışveriş etmeden önce telefon ile ürünün stok bilgisini alınız gecen ben stop canı sipariş edecektim stokta olmasına rahmen telefon ile aradıgımda olmadıgını ögrendim.
    aynen kardeşim mct için epey parça var yalnız sipariş verirken mutlaka arayın biraz önemsemiyorlar eksik koyuyorlar felan arkadaşa alışveriş yaptık bizde

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

dostlar kpss yi bitirdik muğla ya gidip mct mi bi bakım ve beş günlük tur düşünüyorum arkadaşla bi sorun da egsozlar patlamıştı çürük var teki kesilmiş ekonomik olarak ne önerirsiniz bildiğiniz yervarmı ekonomik egsoz yapan sipariş verebileceğimiz

---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:41 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92172339/detay

arkadaşlar şu tarz egsozlar uyum sağlarmı bunlardan olursa iki tane egsozların daralan kısmından kestirip bunlardan taktırsam birini de diğer tarafa aldırırım sağlı sollu olabilirmi
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Beycivan abi memleketteyim haftasonu askerlik öncesi bir kaçayım dedim. 1 ağustosta sınava gireceğim abi 1 hafta sonra da teslim olurum sanırım. Bu arada geçen hafta 10 riders festivali için erdekteydik abi. Seninle tanışmayı çok istiyordum ama birkaç sorun yaşadık aklımda olmana rağmen fırsat bulup arayamadım. Fakat sizin memleketi çok ama çok beğendim askerlik dönüşü tatil için gelmeyi planlıyorum. Herkese saygılar görüşmek üzere...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    MCT 250
    slm herkese arkadaslar ben yeni aldım motoru formu tamamen okudum bi sorunum var ya daha önce kimse yasamamış yada ben kaçırdım okurken motor hareket halinde iken gaza yüklenince boğuluyor hatta yokuşlarda o kadar boğuluyor ki bir yerden sonra stop ediyor ama dururken birşey yok tam gaz yapınca bile sıkıntı olmuyor daha önce yasamış olan arkadaşlarım varsa bi yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim cvplar için

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı volkan_ates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese arkadaslar ben yeni aldım motoru formu tamamen okudum bi sorunum var ya daha önce kimse yasamamış yada ben kaçırdım okurken motor hareket halinde iken gaza yüklenince boğuluyor hatta yokuşlarda o kadar boğuluyor ki bir yerden sonra stop ediyor ama dururken birşey yok tam gaz yapınca bile sıkıntı olmuyor daha önce yasamış olan arkadaşlarım varsa bi yardımcı olabilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim cvplar için
    slm
    o sorunu 1 sene önce bir arkadaş yaşadı burada paylaşmaştı çözümü hakkında konuşuldu. 1 sene önceki yazılarda olması lazım öyle hatırlıyorum

hava ayarlarını kontrol etmen gerekiyor

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    arkadaşlar 4 gündür motora binemiyorum tırnak çektirdim. bugün çok canım sıkıldı motorları temizleyeyim dedim.ilk olarak mct ile başladım silindirde bir pas lekesi gözüme çarptı muhtemelen ben aldıktan sonra olmuş ne yapabiliriz bu duruma boya filanmı yapacağız.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 4 gündür motora binemiyorum tırnak çektirdim. bugün çok canım sıkıldı motorları temizleyeyim dedim.ilk olarak mct ile başladım silindirde bir pas lekesi gözüme çarptı muhtemelen ben aldıktan sonra olmuş ne yapabiliriz bu duruma boya filanmı yapacağız.
    PAS SÖKÜCÜ KREMLER İLE TEMİZLEMEN YERİNDE OLUR, BEN MOTORUN TÜM PARLAK YERLERİNDE O KREMLERDEN KULLANIYORUM (HENKEL METYLAN METAL PARLATICI)

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    arkadaşlar ucuz yollu egsoz ne yaptırabilirim boğaz kısmı sağlam uç kısmını yaptırayım diyorum bizim tamircide bişey demiyor .
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Alıntı zeus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    PAS SÖKÜCÜ KREMLER İLE TEMİZLEMEN YERİNDE OLUR, BEN MOTORUN TÜM PARLAK YERLERİNDE O KREMLERDEN KULLANIYORUM (HENKEL METYLAN METAL PARLATICI)
    teşekkür ederim müsait bir zamanda deneyeceğim.

Motosikleti
    -None-
    Selamlar,
    Yaklaşık 2 aydır Mondial 250 MCT'ye biniyorum. İdeal bir başlangıç motoru kullanırken çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Ne ilginçtir ki eş dost komşu ve akrabalar motoru çok gösterişli buluyor ve 2000,-TL'ye aldığıma inanamıyor. Tamamen fiyat odaklı düşünüp almıştım şu ana kadar pişman olduğumu söyleyemem.

Elbette benim de bazı sıkıntılarım var motorla ilgili. Çalışır vaziyette iken vitesi boşa geçiremiyorum. Bazen '1.vitesle aragaz yaparak yarım metre ilerledikten sonra' bazen de '2.viteste durmaya yakın çok narin bir dokunuş sonrası' vitesi boşa alabiliyorum. Motor çalışmazken sorun olmuyor rahatça geçiyor. Başlarda çok uğraşıyordum boşa alabilmek için fakat artık pes etmiş durumdayım, uzun süreli trafik ışıkları gibi fazla bekleyeceğim durumlarda motoru durdurup boşa alıyorum. Uzun arayışlar sonucu tesadüfen bulduğum ustam bile kronik bir problem olduğunu, boşuna masraf olacağını ve takılmamam gerektiğini söyleyince çözüm aramaktan vazgeçtim. Bu arada motor ustalarının aşağılamalarına maruz kalmak çok can sıkıcı. (Artık birine çinliler öpsün seni dedim o derece sinirlendirdi beni. Belki biraz daha kabalaşmış olabilirim ) İşinin ehli, ilgili, bilgili, güler yüzlü, çözüm üreten ve özellikle motosiklet tamirinden fazla anlamıyorsanız (benim gibi) gereksiz masraflar çıkartmayacak usta bulmak gerçekten büyük şans. Bu sorun dışında göze batan bir sorunum yok.

250cc'lik bir motorun kullanım limitleri az çok bellidir fakat mct 250 bana göre biraz standartların altında kalıyor. Saatte 70km hıza kadar çok zevkli bir sürüş deneyimi yaşatırken 80'e yaklaşırken tat vermemeye başlıyor, 90'da titreşim inanılmaz artıyor motorun dengesi bozuluyor, 100'e gelindiğinde ise her motordan bir şeyler fırlayıp kopacak gibi korkutuyor. Haftasonu Ankara-MT grubuyla yaptığımız ve ilk defa katıldığım grup sürüşünde; gruba ayak uydurma çabalarken epey yoruldum. Titreşimden o kadar etkilendim ki dinlenme noktalarında bile sanki hala motor üzerinde gidiyormuçcasına karıncalanma vardı ayaklarımda. Kısa gezinti rotası ve keyifli bir gün geçirdiğim için çok ta dert etmedim ama uzun yolculuklarda kullanılabilecek bir motor değil kanı mca.

Son olarak tecrübeli arkadaşlarımdan küçük bir yardım isteyecem. Gri renkte sağ yan çanta kapağına ihtiyacım var. Satın aldığımda kapağın tek tırnağı kırıktı, yolda giderken kapak açılıyor ve ben ters taraftan inerken farkında olmadan açık olan kapağın diğer tırnağını da kırıyorum. http://www.ugurmondialyp.com sitesine baklım fakat tek kapak olarak satılmıyor sadece kapak için de 65,22-TL'ye komple çanta almak içime sinmiyor. Sahibinden.com da birkaç 2.el yedek parça ilanı buldum fakat adamlar önce ellerinde bulunduğunu söyledi sonradan bir daha geridönüş yapmadı. Bildiğiniz, yönlendirebileceğiniz kişi veya firmalar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tekerinize taş değmesin ;)

Motosikleti
    MCT 250
    slm
    o sorunu 1 sene önce bir arkadaş yaşadı burada paylaşmaştı çözümü hakkında konuşuldu. 1 sene önceki yazılarda olması lazım öyle hatırlıyorum

hava ayarlarını kontrol etmen gerekiyor
    teşekkür ederim denedik hava ayarlarını ama yinede olmadı karbüratör temizliği ayarları yapıldı pistonlar kontrol edildi her şeyiyle bujiler değişti ama yinede düzeltemedik 1 haftadır yarında elektrik sistemine bakılcak baştan aşağı ve akü şarj etmiyor motor öylede bi sıkıntı daha varmış bugün öğrendik inş yarın düzelir yaa masrafınamı yanayım 1 haftadır motorun olmayışınamı hayırlısı inş.

Onurdo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    herkeze hayırlı günler bu gün aranıza katıldım 250 mct aldım 2. el yakında resimleride atarım güzel canlı bi bölüme sahipsiniz ara ara bakıyordum aranızda olmaktan mutluluk duyarım ismim onur bu arada . ufakta bir sorum olacak motoru bu gün aldım 2 kişi yokuş çok zor çıkıyor yada cok dik olunca cıkmıyor ben ustaya goturdum ayak üstü baktı kalması lazım ddedi tek silindir çalışıyo olabilir dedi ben birazda karbratorden şüpheleniyorum boyle bi sıkıntı yaşayan oldumu hiç aranızda forumu cok fazla okuycak vaktim olmadı özellikle yokuşu çıktıkça bayılmaya başlıyo ve en son yokuş bitmesse istop ediyo yokuş yukarı o diklikte kalkışta yapmıyo . şimdiden teşekkürler : )

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı Onurdo12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze hayırlı günler bu gün aranıza katıldım 250 mct aldım 2. el yakında resimleride atarım güzel canlı bi bölüme sahipsiniz ara ara bakıyordum aranızda olmaktan mutluluk duyarım ismim onur bu arada . ufakta bir sorum olacak motoru bu gün aldım 2 kişi yokuş çok zor çıkıyor yada cok dik olunca cıkmıyor ben ustaya goturdum ayak üstü baktı kalması lazım ddedi tek silindir çalışıyo olabilir dedi ben birazda karbratorden şüpheleniyorum boyle bi sıkıntı yaşayan oldumu hiç aranızda forumu cok fazla okuycak vaktim olmadı özellikle yokuşu çıktıkça bayılmaya başlıyo ve en son yokuş bitmesse istop ediyo yokuş yukarı o diklikte kalkışta yapmıyo . şimdiden teşekkürler : )
    Aramıza hoşgeldin
    tek silindir çalışıp çalışmadığını, ilk çalıştırdığın anda her iki egsozun ısınma farklarından anlayabilirsin. Egsozların başlangıç noktalarını elle kontrol edersen ısınmaya başladığı anda biri soğuk kalıyorsa o tarafın bujisini değiştir tek silindir çalışma olayı kalkmış olur.

Motosikleti
    Aramıza hoşgeldin
    tek silindir çalışıp çalışmadığını, ilk çalıştırdığın anda her iki egsozun ısınma farklarından anlayabilirsin. Egsozların başlangıç noktalarını elle kontrol edersen ısınmaya başladığı anda biri soğuk kalıyorsa o tarafın bujisini değiştir tek silindir çalışma olayı kalkmış olur.
    h.bulduk sabah ilk is olarak ona bakicam cevap icin tesekkurler peki yokuslarda cikmamasinin baska sebebi ne olabilir karburatorunden kaynaklanabilirmi eger oyleyse nasil anlayabilirim bunu

Motosikleti
    Aramıza hoşgeldin
    Oncelikle herkeze gunaydin biraz once denedim calistirdim markete kadar gittim ve sol tarfa bagli olan egsozun isinmadigini fark ettim digeri iyice isinmisti ancak alttaki egsoz buz gibiydi cikis yeride dahil simdi ne yapmam gerekiyor tam olarak bujiden oldugu kesinmidir ?

Motosikleti
    buji yağlanmış sol tarafın onu soktuk bujiyi değiştirdik motor kendine geldi birde arkadaşlar seleyi açamıyorum anahtar yeri bozulmuş nasıl halledebilirim acaba şimdiden teşekkürler

Merhaba arkadaşlar
    Başlangıç motoru olarak Mondial 250 MCT almayı düşünüyorum çevrenizde (İzmir-Manisa) km fazla olmayan, temiz, gri renkte motor satmayı düşünen varsa mesaj atarsanız sevinirim. Teşekkürler...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cümleten s.a arkadaşlar foruma giremıyorum saga sola gitmekten.. arkadaşlar şu yaz gününde baya bir kilometre yaptım motorla ankaraya gittim geldim hiç uzun yol yapmamıştım ilk tecrübem oldu. şehir içi daha evel kullandıgım için girmedigim makas sollamadıgım araba kalmamıştı fakat ankaraya yolunda ufak bi kaza geçirince işin ciddiyetini anladım daha evelde düşmüştüm fakat hep kendi hatamdandı. bu sefer benle alakalı olmayan bi sebebten yere düştüm. ankara yolunda arabalar kaza yapmış ve yola yag dökülmüş sagolsunlar temizlememişler yagmı sumu diye ayırt edemedim fakat hızımı 40a düşürdüm buna ragmen yagın üstünden geçer geçmez okadar dengede durmaya çalışmama ragmen ön teker direk kaydı ve yere yapıştırdı beni. allaha şükür ufak tefek atlattım hiç bişi olmadı fakat şöyle düşündüm bu yag ben hızlı giderken ve görmiyecegim bi biçimde yerde olsaydı ve üstünden geçmiş olsaydım daha büyük felaket olucaktı. siz siz olun altımızdaki araba degil motor yerde su olsun taş olsun yag olsun herşey etkiliyor bizi. birde yolda giderken size saldıran köpeklerde cabası..cümleten saglıcakla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler