Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    normal olarak bir çok motorun silindir çapı 150-200 ve 200-250 cc ler için aynıdır sadece üzerindeki pistonların sekmanları geniş bırakılır. Örneğin bugün mondial kt 125 motorun diğer hiç bir yerine dokanmadan yine aynı gruptan kn 150 silindirini ince sekman takarak yükseltebilirsiniz.bu işin size sıkıntı çıkaracak tarafı ise diğer mekanik aksamlarım mukavemet gücünün yükselmesinden ötürü ömrünün kısalması olacaktır. En basit olarak eğer ateşlemeyi yükseltemedi iseniz bu cc terfisinin bir faydası olmayacaktır.sıklıkla sübap ayarınız kaçacak ön dişliniz zamanından önce aşınacak beraberinde zinciride bollaştıracak ve yakıtınız artacaktır. cc büyütme olayında bir dizi işlem yapılması gerekiyor. Öncelikle motorun silindir yatağının çapı mikrometre ile alınır ona en yakın olan bir boy büyük piston içerisine yerleştirilir ve sekman yok iken bu pistonun hemen aşağıya düşüp düşmediğine bakılır.çünkü etrafına takılacak yağ ve kompresyon sekmanları takılınca ateşleme olmadan bu piston o yuvaya girmeyecektir.eski motorlarda genelde 3 kompresyon 1 adette yağ, yeni motorlarda 2 kompresyon 1 yağ oluyor. yinede size derim ki mct ye modifiye yapmak yerine ateşlemeyi yükseltip motorun devrini arttırın ve açık hava filtresi takarak (50-52 mm) yakıtı düşürün.saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    fatih kardeş arıyıcam seni birazdan =)..beycivan abi karburatör vidalarını buldum fakat sıkmaya çalıştım başarısız oldum ne tornavidam oluyor nede elim giriyor oraya nasıl başarıcam bilmiyorum vidayı döndürsem bile tam sıkılı oldugundan emin olamadım uygun kısa tornavidayla dedeigin gibi tekrardan deniyecegim. arkadaşlar ben kafaya koydum açık hava filtresi yapacagım motoru fakat yeterli tecrübem yok iyice araştırıp ögrenip yapacagım fakat açık hava filtresi yan grenajın cıkmasına sebeb olacaktır ben hava filtresinin boyutu kadar grenajı ortadan delik açarak keserim şu vizeden geçeyimde baya şeyler yapıcam =).. beycivan abi yazın sonuna dogru inan ciddi anlamda gelme düşüncem var yanına demiştin burda gezilcek yer çok diye birlikte gezeriz abi hatta kamp kuralım çok seviyorum dogayı ormanı mangalı =) ali bey deşifre etmenizde sorun yok :D motorunuz çok güzel parıl parıl parlıyor maşşalah =)

Motosikleti
    4 teker
    merhaba arkadaşlar,bu arka jant için kalın tel olayını nasıl halledicez nerden temin edebilirim?

cem,bende bu açık hava filtresi-bobin olayına giricem ama bakalım hayırlısı
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    fatih allah razı olsun kardeşim vaktini ayırdıgın için mesajlarını aldım linkede baktım fakat şöyle yapmayı düşünüyorum. ilk önce tel numarasını bulup bu kullanıcının arıyıcam çünkü benzin deposu sol ön kapak yerıne orta kapagı yolluyorlar başıma 2 kere geldi paramıda geri alamıyorum. ptt poşeti açmana izin vermıyor dıştan tutarak anlıcam artık bazılarıda kutuya koyuyor hiç anlamıyorum yani kapıda geri gönderme olayı malesef olmuyo parçayı göremedıgım için.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Fatih kardeşim teşekkür ederim:D
    Cem bey diyip durma yaa Ali de direk :D Bu arada motorun pis hali o işten fırsat bulup bir parıldatamadım. Boş bir vakitte bir temizleyeyim tekrar foto koyarım.
    Bu arada foto paylaşırsak hem motorlarımızı tanırız, hem forum şenlenir, hem de motor almayı düşünen arkadaşlara fikir verir. Ben motoru almadan önce forumlarda resim paylaşılsa da baksam diye beklerdim. Herkese saygılar, kazasız belasız sürüşler...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    mavi prens avatardan polis oldugunu tahmin ediyorum. bende subaylıga ve polis okuluna başvurdum . polis okulu kabul etti mülakatlarına giricem ayın 24nde inş bende ya subay yada polis olup kısa yoldan hayata atılırım =) ön teker konusunda şöyle diyim kalınlaşınca hız biraz düşüyor sanki bana öyle geldi ama inan virajlarda bence çok daha iyi ön teker kayması önceden çok yaşadım degiştirdikten sonra azaldı ve görüntü bakımındanda iyi. açık hava filtreside pek mantıklı degil sanırsam birazcık bilgi edindim ve mct 'de oldukca zor ama görüntü bakımından performans bakımından iyi oldugu kanaatindeyim.

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 22:53 ----------

uyarılarını dikkate alıcagım ali kardeş :D sık sık foto ekliyecegim cümleten saygılar =)

Motosikleti
    mct nin kırmızı renginin kodunu biliyormusunuz. kış sezonunda motor soguktan falan paslanmasın diye tüm metal aksamına yağ sürmüştüm tabi oda tozdan çamur gibi olmuş. temizlemek için yağ çözücü kullanıyordum her sene. Bu sene bütün heryerine sıktım depoya bişey olmadı ama çantaların birinin yüzü matlaştı. Belki 10 kere pasta cila çektim eskisi gibi parlamıyo çantaları boyamaya karar verdim. Sizde anlamışsınızdır çok kıl biriyim şimdi renk tutmazsa ben uyku uyuyamam Onun için renk no lazım

Motosikleti
    4 teker
    aynen renk sorunu bendede mevcut almayı düşündüğüm mct'nin yan çantaları siyah kendisi kırımızı.orj ama sonradan siyah mct'den almış belli.
    CEM,wala hakkına hayırlısıda yani kısa yoldan hayata atılmanı ''helede '' bahsettiğin meslekler için pek sağlıklı olmuyor söyleyeyim.ha mesleğimi kötülemiyorum.bahsettiğin iki meslekle onurlu bir meslek ama inan çok zor şartları var.mesleğin tamamen hayat biçimin oluyor ve senin kendi istediğin hayat tarzına ne vakit ne akıl ve ne fikir bırakıyor.sana tek diyeceğim başka alternatiflerin varsa onları değerlendirmen.işin içine girdin mi çıkman kolay olmuyor.(en yakın örnek ben daha 5. senem memurlukta ama hayatımdan bezdim o derece diyorum) özeldende devam edebiliriz merak ettiğin birşey varsa,baya bi konu dışına saptık )
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaslar az once yanimda bi harley durdu, yarin ogleden sonra 3 te ankara ici buyuk bulusma varmis arkadaslarina soyle bayraklari alip gelin dedi. sanirim sehitlerimiz icin bir tur olacak ankaradaki arkadaslara duyurulur! az kalsin unutuyordum bulusma yarin anitparkta ogleden sonra 3te. saygilar...

Motosikleti
    4 teker
    merhaba arkadaşlar.fatih'in bahsettiği ırmak pazarı sitesine girdimde şu hava filtresi olayı için arayıpta bulamıyacağımız tip açık hava filtresi buldum.adamlar ucuna fan'da takmış ) üstelik dirseklii bi kaç model var chopper modeli diye geçiyor acaba kaç mm bogaz çapları

http://www.rialli.com/urunler/motors...-filtre-grubu/

üç tip var dirsekli-birisi fanlı

Motosikleti
    42 mm olması lazım çoğu chopper da sabit diye biliyorum

Motosikleti
    4 teker
    mrb arkadaşlar,macit alcam yahu burda bir tane var oda 15binde bakımsız bişi 2000tl diyo,başka ilden almak zorundayım ama nası yapcam nette begendiğim bi sürü ilan var ama yardımcı olabilecek arkadaş varmııı ????

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    fatih kardeşim ilgilendigin için çok sagol smsim yok ama mesajlarını alıyorum dedigin yerden sipariş vericem çok teşekkür ederim...vallaha bende gelmek isterdim şöyle 40-50 chopper dolaşalım ankarada organısazyonlar maşşalah güzel ilerliyor .. şu boya işide emin degilim ama akçalı boyadan parlak kırmızı olucak size kodunu ögrenırım. ben motoru boyamadan evel boyacıya götürdüm usta hangi renk tonu bak ver boyayı dedim bu şekilde yaparsınız ustaya güvenemediysenız benım gibi ufak bi yerıne sıkın boyayı kurumasını bekleyın renk tonu tutarsa tamamdır.Mavi prens verdigin bilgiler için çok sagol hepsini biliyorum bunlara ragmen yinede subay yada polis olmayı seçeçgim bilmiyorum sonra pişmanmı olurum ama kader diyeyim bu arada sen o motorla linkle buraya biz yorum yapalım ben elimden geldigince yardımcı olurum fotolardan anlaşıldgı kadar izmirde ilan bulursan gelirsin izmire motora ustayada götürrüz baktırrız ederiz koyarsın maciti otobüse götürürsün =)

Motosikleti
    Alıntı mavi prens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar,macit alcam yahu burda bir tane var oda 15binde bakımsız bişi 2000tl diyo,başka ilden almak zorundayım ama nası yapcam nette begendiğim bi sürü ilan var ama yardımcı olabilecek arkadaş varmııı ????
    ali motoru satacam diyordu heralde

Motosikleti
    Gelecek
    Evet askere gideceğim için motorum satılıktır. Mavi prens özelden mesaj atabilirsiniz. Herkse saygılar. Tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    nerde bu millet yine listede son sıralardayız

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde bu millet yine listede son sıralardayız
    ben buralardayım yazan yok =).. fatih ne diyosun takalımmı 30 dişli tam uzun yol için ideal olacak fakat 30 dişli taktırdıkmı zincir baklalarınıda eksiltmek gerekiyomuş kendim yapsak ugraşıcam baya sanırım

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı mavi prens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,bu arka jant için kalın tel olayını nasıl halledicez nerden temin edebilirim?

cem,bende bu açık hava filtresi-bobin olayına giricem ama bakalım hayırlısı
    hocam jant tellerını degıstırmek yerıne sıze tavsıyem celık jant alın 125 50 tl arasında ben tellerı degıstırmeye ıscılık dahıl 70 tl para verdm tellerı ucuza bulmakta mesele

Motosikleti
    4 teker
    cem sen sanırım tek biniyorsun rampalarda ve biraz zorlar belki ama tek kişi isen uzun yolda avantaj olur orası ayrı ama (aması var işte) bizim çin çonlar pek kaldırmaz sürati bence 32 en ideali yinede takan var mı sormak lazım.beycivan ön dişliyide küçültmekten bahsediyodu formun bir yerinde,ona sormak lazım o her yeriyle oynamış motorun,yazılarını takip ettimde oynamadık yerini bırakmamış ) benim aklımada hava filtresi olayını soktuydu zaten.şu arabayı sataydım,acaip bi özlemle bekliyorum macitli günlerimi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler