Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    teşekkür ederim dediklerinizi ve fazlasını dahi aldım birde durmadan 80 90 km ile gidebilirmiyim veya kaç saatte bir durmam gerek ben şöyle düşünüyorum motorun durumuna göre 3 veya 5 saat gittikten sonra durmayı düşünüyorum motorda bir sorun olmadıktan sonra durmadan gidebilirmiyim teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim dediklerinizi ve fazlasını dahi aldım birde durmadan 80 90 km ile gidebilirmiyim veya kaç saatte bir durmam gerek ben şöyle düşünüyorum motorun durumuna göre 3 veya 5 saat gittikten sonra durmayı düşünüyorum motorda bir sorun olmadıktan sonra durmadan gidebilirmiyim teşekkür ederim.
    molalarını benzinliğe göre ayarlarsın. tabi en az 100km de böylece yorulmamış olursun. ben geçen sene istanbul/sinop yapmıştım mct yle formda bulabilirsin. müsait yerlerde 130km hıza kadar cıktım 80-90 acelen yoksa ve keyif alıyorsan gidilir ama o kadar uzun yolda kasar bence.yaklaşık 9 saat motor sürdüm. motor yüklüyken daha iyi ve dengeli oluyor bence.

Beycivan balıkkesir festivaline katılacakmısın?

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    eşimin doğumu yaklaştığından uzun süreli bulunduğum yerden ayrılamıyorum aslında eşimle her etkinliğie giderdik kısmet artık.Ama orda bulumayı çok isterdim.dostum yolculuğunda 100 km de bir yada her saat dinlenmende büyük fayda var çünkü bir süre sonra insan motorun üzerinde reflex ve atraksiyonunu kaybediyor hakimiyet azalıyor dikkat zayıflıyor. Aman yollar türlü tehlikelerle dolu saat başında durup el ve ayaklarınızı dinlendirmeniz boynunuza küçük bir masaj yapmanız iyi olur.şimdiden hayırlı yolculuklar dilerim kardeşimize.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    yardımlarınızdan dolayı tşk ederim güzergahımdaki mondial servislerin dahi telefon listesini aldım beycivan abi senin dediğin gibi her saat başında mola vermek en iyisi ve motora ve kendime göre hareket edersem iyi olacak eminim

arkadaşlar slm.

sızıntı yapan benzin musluğunu iptal edip depodan çıkan hortumu direk benzin filtresine bağlasak ne olur?

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    şamandıradan benzin atar büyük bi ihtimal ama şamandıra ayarın tamsa bişeyde olmaz sadece durdugu yerde çok az bi benzin uçar o kadar

Motosikleti
    olmüşüzde aglayanımız yok forum de sıfıra inmişiz

Motosikleti
    yok yok nazar degdi bizim forum a

arkadaşlar arka dişliyi 31 yapınca vibrasyonda azalma olur mu?

Motosikleti
    evet olur tamamen keser 5 km de hızın artar vites atma süresi uzar ama çekişden düşer yakıtta biraz artar. çekişin ne kadar düştügünü görünce direk geri çıkarırsın. onun yerine motorun şase baglantılarına lastik pul tak hiçbir zararı olmaz

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ewet arkadaslar motorum son bakımlardan sonra km testı yaptım bır depo benzın ıle depomu fulledım
    ve bugun benzınım bıttı ve yenıden benzın aldım gecen aldıgım benzının lıtre fıyatı
    4230 du bugun ise 4330 dan aldım
    ve 58,02 tl benzın aldı depom bunun sonucunda ıse 356km yol yaptım buda demek oluyorkı motorum km de 162 krs yakıyor
    sıtede benı bazı arkadaslar cok ıyı bılırler motor surerken bayada suratlı surerım ( gereken yerlerde cevreyolu vs. )
    gerekız aragazları hıc soylemıyorum bıle

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Birde şöyle hesaplamak lazım sabit 90 km hız ile şehir dışı 1 lt benzin 30 km yol götürür.En ideal ölçü bu. Ama duruma göre yolcu kapasitesi ve yüke göre değişiyor sübap ayarı bujiler devirli kullanıp devirsiz kullanma gereksiz eksoz açtırmalar gibi durumlar hep etkiliyor, birde forumun selası verilmiş gibi geliyor yaz sezonu herkes tatilde denizde izinde falan ama yinede bir selam verip çıkalım arkadaşlar hepinize kucak dolusu selamlar.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Herkese merhabalar arkadaşlar, ben de 250 mct almaya karar vermiştim. Forumdaki yazılarınızı okuduktan sonra bu kararım daha da pekişti ve sonunda bugün almaya gideceğim ve aranıza katılacağım...

Motosikleti
    Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar, ben de 250 mct almaya karar vermiştim. Forumdaki yazılarınızı okuduktan sonra bu kararım daha da pekişti ve sonunda bugün almaya gideceğim ve aranıza katılacağım...
    hayırlısı olsun kardeş ama kesinlikle motordan çok iyi anlayan biri ile al ve mümkünse 2 3 ustaya göster

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde şöyle hesaplamak lazım sabit 90 km hız ile şehir dışı 1 lt benzin 30 km yol götürür.En ideal ölçü bu. Ama duruma göre yolcu kapasitesi ve yüke göre değişiyor sübap ayarı bujiler devirli kullanıp devirsiz kullanma gereksiz eksoz açtırmalar gibi durumlar hep etkiliyor, birde forumun selası verilmiş gibi geliyor yaz sezonu herkes tatilde denizde izinde falan ama yinede bir selam verip çıkalım arkadaşlar hepinize kucak dolusu selamlar.
    dogru dıyorsun beycıvan abı ama ben mesela motorda cok basan bırıyım mct de cıft kısı 120 yapıyordum samsun yolunda cok sukur motorum japon lara bıle bın basar ınanmayan ankara ıcı gelıp baksın yanı o basmaya 162krs bedava. ustam sagolsun guzel subap ayarı yapmıs.

Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gel kardes ankaradn sana kırmızı celık jantlı tas gıbı bır motosiklet satayım =)

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    play 06 bu motor 120 km yi yapar kardeşim hatta modifiye edersen 145 yaparsın ama motorun ekonomik ömrü biraz düşer çünkü bende gaza asılma hırsı var. Bu motorda tork yeteri kadar düzgün bir hız eksik 120 km hızda da sürekli gidersen motor kendini paralıyor her yerinden 5 dakka sonra gevşeme yağ damlamaları zarıltı oluyor. Zaten bu hız olayını tam çözemediğim için kendi motorumu satmıştım en son 132-135 arası yaptı ama insan hep daha hızlı olsun istiyor. Şimdiki motor 155 i hiç söyletmiyor ve titreşim çok çok az. Bu forumunda yeni düzenine bir türlü alışamadım arkadaşlar resim yüklemeyi eskiden rahat yapıyordum bu imagehack ile yeni motorun resimleri yapıştırırken site kapanıyor. Herpinize kucak dolusu sevgiler.

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    play 06 bu motor 120 km yi yapar kardeşim hatta modifiye edersen 145 yaparsın ama motorun ekonomik ömrü biraz düşer çünkü bende gaza asılma hırsı var. Bu motorda tork yeteri kadar düzgün bir hız eksik 120 km hızda da sürekli gidersen motor kendini paralıyor her yerinden 5 dakka sonra gevşeme yağ damlamaları zarıltı oluyor. Zaten bu hız olayını tam çözemediğim için kendi motorumu satmıştım en son 132-135 arası yaptı ama insan hep daha hızlı olsun istiyor. Şimdiki motor 155 i hiç söyletmiyor ve titreşim çok çok az. Bu forumunda yeni düzenine bir türlü alışamadım arkadaşlar resim yüklemeyi eskiden rahat yapıyordum bu imagehack ile yeni motorun resimleri yapıştırırken site kapanıyor. Herpinize kucak dolusu sevgiler.
    http://hizliupload.com/ sitesinden upload edebılırsınız arkadasımda qm 250 var walla canımız sıkılıyor hadı motorları acalım dıyıp cıkıyoruz bos bır cevre yoluna

Motosikleti
    abi qm 250 den sonra balina scooter aldın sanıyordum 155 i yapan o mu

Motosikleti
    mondial 250 mct
    sa. arkadaşlar motoliz.com dan alışveriş yapan vr mı gvnlimidr gsterge teli alıcam ( http://www.motoliz.com/index.php?p=s...400&kn=250+MCT ) yada szn gvenli bütün parçaların bulunduğu bi site varmı alışveriş yaptığınız ve en kısa zamanda gelen?? cvplrnızı bkliyrm...

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    fatih maxi scooteru bir arkadaşımın wuxi dy 200 motoruyla değiştim. Zaten onu motorsuz kalmamak için almıştım genelde scoter benim tarzım değil çünkü modifiye namına üzerinde çalışılacak bir motor yapısı onlarda yok. Bildiğin plastikten motor yani. mayestorm ben genelde parça için rialliden alıyorum ancak ne arasam bandırmada da bulabiliyorum. motoliz siteside fena değil. Herkese iyi günler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler