Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaptıklarını resımlendırır ve bızımle paylasırsan daha guzel olacagını dusunuyorum. bu arada ankaranın neresındesın ?
    Ben Batıkent'teyim... Yaptıklarımın elbette fotğraflarını çeker paylaşırım ama önce biraz boş vakit bulmam lazım... Sizin fikirlerinize de açığım... Herkese keyifli sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    telli jant daha iyidir arkadaşlar yoldan gelen darbe ve titereşimi teller abzorve eder yani dağıtır böylece motora ve sürücüye yol sarsıntısı az gelir.. motorunuz v motor değilse vibrasoynu yüksek bir motorda vida gevşemesi gibi şeyleri normalden çok daha erken yaşayabilirsiniz..

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    iyi aksamlar arkadaslar,

bu aksam foruma bi girdim, "bildirimler(4)" diye bir seyi fark ettim, meger mesajmis. baktim mesajlardan ikisini Beycivan abi gondermis taa 7 ay once, daha simdi goruyorum mesaji. Bu vesileyle Beycivan abi'yi tekrar anmis oldum, ruhu sad olsun.

bir de sorum var benim; gecen farim kirildi, hem on kismi hem de tas kismi. levent-maslak civarlarinda bildiginiz bir yer var mi yeni far alabilecegim? bir de fiyatlari ne civardadir?

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    s.a arkadaşlar benim mct nin eksozun susturucuları olmadığı için bugün ceza yedim 206 ytl
    ve ben geri motosikletin eksozunu orjinal sesinin almak istiyorum bana orjinal eksoz lazım yada yapılabilecek birşey varsa orjinal sesi gibi olması için yardımlarınızı bekliyorum acilenn lütfenn
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bana jant getırten arkadasla gorustum ıstersen bulurum dedı sanırım on arka 400tl ımıs gercekten almak ısteyen varsa bı sorayım
    150-90-15 lastık kullanan yok herhalde soruma bı cevap alamadım?
    pardon soru neydı tam olarak ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:16 ----------

Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi aksamlar arkadaslar,

bu aksam foruma bi girdim, "bildirimler(4)" diye bir seyi fark ettim, meger mesajmis. baktim mesajlardan ikisini Beycivan abi gondermis taa 7 ay once, daha simdi goruyorum mesaji. Bu vesileyle Beycivan abi'yi tekrar anmis oldum, ruhu sad olsun.

bir de sorum var benim; gecen farim kirildi, hem on kismi hem de tas kismi. levent-maslak civarlarinda bildiginiz bir yer var mi yeni far alabilecegim? bir de fiyatlari ne civardadir?
    dostum fıyatı 60 tl normalde ama sana verecegım lınkden dırek alabılırsın kredı kartınla alıyorsun onların anlasmalı kargosu var uygun fıyata hemen gonderıyorlar. ( ama once sıteye uye olman lazım ).

http://www.rialli.com/urunler/motors...__far-chooper/ burdan 31 tl ye alabılırsın mondıalın kendı sıtesınde en son 60 tl ıdı. bu far ıle aynı hıc bır farkıda yok.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:19 ----------

Alıntı Yozqatlimutl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar benim mct nin eksozun susturucuları olmadığı için bugün ceza yedim 206 ytl
    ve ben geri motosikletin eksozunu orjinal sesinin almak istiyorum bana orjinal eksoz lazım yada yapılabilecek birşey varsa orjinal sesi gibi olması için yardımlarınızı bekliyorum acilenn lütfenn
    susturucuya bır sey yapılırmı bılmıyorum fakat eksozların yenısını alıyım dersen 248 x2 496 seklınde para verıp ıkı adet eksoz satın alabılırsın .

Motosikleti
    NC 750 X
    @ _pLay_06

bunu kendim takabilir miyim? tecrubem yok pek.

bir de mct'ye kesin uyumludur deil mi bu?

son olarak da bu sitedeki diger urunlerden de(varsa led ampul, belki korna, ivir zivir falan) almak istiyorum hazir fiyatlari da uygunken, mct'ye uygun olup olmadigini nasil anlayacagim?

Motosikleti
    Macit 250
    Arkadaşlar benim Macitte bir sorunum var motoru yeni aldım alan kişi 1000 km yapıp 3 sene boyunca yatırmış 2 defa karbüratör temizliği vs. yaptırdım fakat bir kaç yattıktan sonra ilk çalıştırdığımda Sol karbüratör, sağ a göre daha az ısınıyor ve çekişte fark ediiyor biraz gittikten sonra sol tarafta normala geçiyor bu neyden kaynaklanır ve full depo doldurdum 150KM yaptım ışık yanmaya başladı normal bir durum değil sanırım çünkü 400-450 KM civarı yapıldığını duymuştum, konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Motosikleti
    250 mct
    Bende de 250 MCT var ancak pek memnun olduğumu söyleyemeyeceğim. Genellikle çalışma problemi ve karbiratör problemleri var. Buna marş proplminide ekleyebilirsiniz. Soğuk havalarda asla çalışmıyor, çalıştırmaya zorlarsanız marşı bitiveriyor. Bununla birlikte buji sorunlarıda var. Bu motor yeni başlayanlar için ve sadece bahar ve yaz aylarında kullanacaklar için tasarlanmış. Alacak olanlarda sorunlarını göze alıp karar vermeli. Yakıtı çok değil ama 100 km de hesaplamadım nekadar yakıyor. Bir arkadaşımın daha var oda benimkiyle aynı sorunları yaşıyor. Soğuk havada çalışmıyor. Bir süre çalıştırmadıysanız yine çalışmıyor. Buji çabuk yağlanıyor. Marş bitiyor, bitincede haydi bakalım itelim oluyor çünkü vurdurarak da çalışmıyor (marş bittiği için belkide). Jant tellerim kırılmadı henüz yada debriyaj teli kopmadı. Ancak 3.000 Tl ye chapper zevki yaşıyorsunuz bunu unutmayalım. Ama tercih edermiydim diye sorsalar asla bu markayı tercih etmem artık. Onun yerine belki Tiger daha mantıklı bir seçim olabilir yada Suzikinin bir modeli var yaklaşık 1.500 Tl daha pahalı ama oda 250 lik ama motor o dur diyorsunuz. Eğer motor zevki yaşamak istiyorsanız, birazda maddi gücünüz varsa asla almayın ama kaynaklarınız kısıtlıysa alınabilir. Sorunlarını tolore edebileceksiniz tabi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:36 ----------

Alıntı TektekerNeco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam benzin muşluğu normalde aliminyun ve pirinç dökümdür ama nasıl kırılır anlayamadım acaba hep aynı yerden aynı musluktan mı alıyorsunuz mesala ağız kısmı aynı olucak şekilde çıkma jawa yada mz veya cgl 125 gibi bir motorun musluğundan bulma imkanın varmı_? yoksa sana burdan temin edip adresine gönderirirm arkadaşım.mct nin kendi musluğu gayet düzgün ama nasıl sıksık sorun yaptı bilemiyorum ama oluyor işte. birde siz motoru park edince benzin musluğunu kapalı duruma getiriyormusunuz. Yani hiç dokanmadan da yakıt kaçırması tuhaf satan kişinin bunu vazife edinip bunu gidermesi gerekir diye de düşünüyorum ama dediğim gibi gönderme imkanım var aklında bulunsun. bende uzun süre motorumu apartman içine park edince 4 üncü kata çıkan bir benzin kokusundan rahatsızdım tabi bu durum apartmandakileri de isyan ettirdi aynı benimde musluğun tıp tıp damlattığını gördüm ve eski motorumun musluğunu taktım.
    alla hocam benzin muşluğu normalde aliminyun ve pirinç dökümdür ama nasıl kırılır anlayamadım acaba hep aynı yerden aynı musluktan mı alıyorsunuz mesala ağız kısmı aynı olucak şekilde çıkma jawa yada mz veya cgl 125 gibi bir motorun musluğundan bulma imkanın varmı_? yoksa sana burdan temin edip adresine gönderirirm arkadaşım.mct nin kendi musluğu gayet düzgün ama nasıl sıksık sorun yaptı bilemiyorum ama oluyor işte. birde siz motoru park edince benzin musluğunu kapalı duruma getiriyormusunuz. Yani hiç dokanmadan da yakıt kaçırması tuhaf satan kişinin bunu vazife edinip bunu gidermesi gerekir diye de düşünüyorum ama dediğim gibi gönderme imkanım var aklında bulunsun. bende uzun süre motorumu apartman içine park edince 4 üncü kata çıkan bir benzin kokusundan rahatsızdım tabi bu durum apartmandakileri de isyan ettirdi aynı benimde musluğun tıp tıp damlattığını gördüm ve eski motorumun musluğunu taktım.

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1LZWLrLqQ
    Dostum musluk aliminyum değil resmen plastik ben iki defa aldım ikisindede koptu artık almıyorum açıkta bıraktım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:46 ----------

valla hocam benzin muşluğu normalde aliminyun ve pirinç dökümdür ama nasıl kırılır anlayamadım acaba hep aynı yerden aynı musluktan mı alıyorsunuz mesala ağız kısmı aynı olucak şekilde çıkma jawa yada mz veya cgl 125 gibi bir motorun musluğundan bulma imkanın varmı_? yoksa sana burdan temin edip adresine gönderirirm arkadaşım.mct nin kendi musluğu gayet düzgün ama nasıl sıksık sorun yaptı bilemiyorum ama oluyor işte. birde siz motoru park edince benzin musluğunu kapalı duruma getiriyormusunuz. Yani hiç dokanmadan da yakıt kaçırması tuhaf satan kişinin bunu vazife edinip bunu gidermesi gerekir diye de düşünüyorum ama dediğim gibi gönderme imkanım var aklında bulunsun. bende uzun süre motorumu apartman içine park edince 4 üncü kata çıkan bir benzin kokusundan rahatsızdım tabi bu durum apartmandakileri de isyan ettirdi aynı benimde musluğun tıp tıp damlattığını gördüm ve eski motorumun musluğunu taktım.
    motorcu arkadaşlar forumda katılım epey düşük gibi inşallah hafta sonu biraz canlanır, hadi yokmu arızası derdi olan cevaplayalım paylaşalım burda. play06 dostum umarım musluk sorunu hallolur seyahat anında adamın başına iş açıcak bir durum.

Arıza ve sorun çok arkadaşım cevaplayacaksan öncelikle şu çalışmama sorununu cevapla istersen. Bu motor neden çalışmaz. Anladık soğuklarda çalışmıyor ve marş bitiyor peki çaresi nedir?

Motosikleti
    @ _pLay_06

bunu kendim takabilir miyim? tecrubem yok pek.

bir de mct'ye kesin uyumludur deil mi bu?

son olarak da bu sitedeki diger urunlerden de(varsa led ampul, belki korna, ivir zivir falan) almak istiyorum hazir fiyatlari da uygunken, mct'ye uygun olup olmadigini nasil anlayacagim?
    eger elın anahtar tutuyorsa emın ol bunu takabılırsın her hangı bır sorun teskıl etmez. o sıtede mct ye uygun olarak gaz telı mevcut eger sınyal ampul almak ıstrsen bu tarz urunler mevcut mesela mct lerrdekı sarı ampul yerıne sımdı sana verecegım lınktekı cıvalı ampulu almanı tavsıye ederım hem rengı beyaz yanar hos gorunur hemde aydınlatmasıda guzeldır.
    http://www.rialli.com/ara/2546__tw-f...n-mavi-ms1575/
    veya motosıklet ıcın uygun fıyata xenpn ıstersende ( mesela ben xenon alırken bu yokdu 110tl ye xenon araba ıcın alıp takdım ) sen bu urunu tercıh edebılırsın.

http://www.rialli.com/urunler/motors...sa-beyaz-isik/

burdan da sınyal vs urunlerıne bakabılırsın
    http://www.rialli.com/urunler/motors...inlatma-grubu/

not: xenon alırsan kendın takmaya calısma derım olurda alırsan bızımle paylas sana nasıl takacagını anlatayım yada numaranı gonder arayıp soyleyım. elektrık acıkken xenon baglamaya calısırsan guclu bır sekılde tıtreme yasarsın hadı kolay gelsın =)

Motosikleti
    250 Mct
    merhabalar 250 mct kullanıcısıyım. Motorsikletimi 0 aldım ama şöyle bir problemim var. 80 Kmh veya 90 Kmh a gelince motorda hız kesilmesi oluyorsağa çekip motoru kapatıp açtığımda motorsiklet kendine geliyor. 120 - 130 Kmh a da çıktım ama her seferinde motor hız kesiyor stop ediyor. Hala sebebini çözmüş değilim.....

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    sorum su: arka lastıgı 150-90-15 takmak ıstıyorum goruntu ıcın bıryerlere degermı dıye soracaktım daha once takan varmı memnunmu

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Arkadaşlar, bugün arkadaşımdan MCT'nin satışını da aldım... Uzun mesafe kullandım... Regal Raptor'umu yeni satmıştım ama sanırım onu daha çook ararım... Gerçi ucuza aldım ama yine de yolda Regal Raptorun verdiği tadı vermiyor...

Eğer fazla bi beklentiye girmezseniz, bakımlarını aksatmaz, hor kullanmazsanız MCT iş görür... Ama kalite arıyorsanız, başka motorlara bakın... Regal raptor'da çin menşeili motor markası ama Mondial ile arasında dağlar kadar fark var...

Motorumun rengi siyah, şöför tarafındaki döşemede yırtık var... Yarın fırsat bulursam, daha önce arabama döşeme yapan ustaya gidip döşemesini değiştiricem... Belki farklı bi renk de uygulayabilirim... Ustanın elindeki kumaş ve deri modellerine göre daha farklı bi renk seçip seleyi o şekilde kaplatabilirim...

Ufak tefek değişiklikler yaparak motoru kendime özgü bi şekle dönüştürmek istiyorum... En azından bu yaz boyunca bu motoru kullanmak zorundayım... Bari zevkime göre değişiklikler yapayım üzerinde diyorum... Bu değişiklikleri de sizlerle paylaşmayı düşünüyorum... Fikirlerinize de açığım, daha önce söylediğim gibi...

Motosikleti
    Alıntı pala333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar 250 mct kullanıcısıyım. Motorsikletimi 0 aldım ama şöyle bir problemim var. 80 Kmh veya 90 Kmh a gelince motorda hız kesilmesi oluyorsağa çekip motoru kapatıp açtığımda motorsiklet kendine geliyor. 120 - 130 Kmh a da çıktım ama her seferinde motor hız kesiyor stop ediyor. Hala sebebini çözmüş değilim.....
    beyinden kaynaklanıyor su anda sorun yapacak bır durum yok. 2 cı vıtesde devrın sonuna kadar basıyor ve vıtes attırmıyorsan otomatık olarak gaz kesıyor kapatıp acman gerekıyor ( sadece 2de olmaz bu bır ornekdır )

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:51 ----------

Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorum su: arka lastıgı 150-90-15 takmak ıstıyorum goruntu ıcın bıryerlere degermı dıye soracaktım daha once takan varmı memnunmu
    dostum daha once takan varmı bılmıyorum fakat orjınalınden sasmamanı ben saa tavsıye ederım. mesela bende yenı lastık aldım on tarafı 3,00x18 yerıne bu sefer 2,75x18 aldım motor daha hızlı gıdıyor ama lastık o kadarda cok yerı tutmuyor. en ıyısı orjınalınden sasmamak bence

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:53 ----------

Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bugün arkadaşımdan MCT'nin satışını da aldım... Uzun mesafe kullandım... Regal Raptor'umu yeni satmıştım ama sanırım onu daha çook ararım... Gerçi ucuza aldım ama yine de yolda Regal Raptorun verdiği tadı vermiyor...

Eğer fazla bi beklentiye girmezseniz, bakımlarını aksatmaz, hor kullanmazsanız MCT iş görür... Ama kalite arıyorsanız, başka motorlara bakın... Regal raptor'da çin menşeili motor markası ama Mondial ile arasında dağlar kadar fark var...

Motorumun rengi siyah, şöför tarafındaki döşemede yırtık var... Yarın fırsat bulursam, daha önce arabama döşeme yapan ustaya gidip döşemesini değiştiricem... Belki farklı bi renk de uygulayabilirim... Ustanın elindeki kumaş ve deri modellerine göre daha farklı bi renk seçip seleyi o şekilde kaplatabilirim...

Ufak tefek değişiklikler yaparak motoru kendime özgü bi şekle dönüştürmek istiyorum... En azından bu yaz boyunca bu motoru kullanmak zorundayım... Bari zevkime göre değişiklikler yapayım üzerinde diyorum... Bu değişiklikleri de sizlerle paylaşmayı düşünüyorum... Fikirlerinize de açığım, daha önce söylediğim gibi...
    motorun onden arkadan yandan resmını koysan da bır baksak hem motora ne yapılarbılır onu kararlastırırız. bıldıgın mct neyıne bakacaksın dıyenlerde var ama mctden mct ye renkden renge fark var bunuda goz onunde bulundurmak lazım.

evet sonunda musluğumuzun plastik açma kapama vanası düşmüş yolda bi yerlerde.
    iki haftadır musluk bekliyorum. gönderilmeye hazırmışta bilmem neymiş.
    telefon açıp sövücem olacağı o.

yahu arkadaş bi musljkta bilee 15 gün bekliyosak daha büyük sıkıntı olursa ne kadar bekleriz Allah bilir.
    tamam geçti sakinim.

Motosikleti
    Alıntı musi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet sonunda musluğumuzun plastik açma kapama vanası düşmüş yolda bi yerlerde.
    iki haftadır musluk bekliyorum. gönderilmeye hazırmışta bilmem neymiş.
    telefon açıp sövücem olacağı o.

yahu arkadaş bi musljkta bilee 15 gün bekliyosak daha büyük sıkıntı olursa ne kadar bekleriz Allah bilir.
    tamam geçti sakinim.
    Dostum sen az beklemıssın ben depo altı on sag - sol krenaj kapagı ıstedım 1,5 ay oldu halen gelecek ben ne yapayım =) bu arada o musluk kapagınıda bence degıstırme cunkı yıne gıdecek en fazla 6ay dayanır ( ac - kapa yapmazsan ) defalarca degıstırmeme ragmen en sol aldıgım musluk kapagıda kırılmıs bulunmakta.

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    arkadaşlarrr hiç bildiğiniz ikinci el eksoz satan yokmuu acil lazım polisler rahat bırkamıyoooo hemde ekip amiri vallaha
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

[QUOTE=_pLay_06;2342931]

bilmiyorum parca bulamayan arkadaslar nerede ıkamet edıyorsunuz.onemlı yada abudık gubudık parcalar ıcın haftalarca beklemeyın.istanbul'da mondıal'ın 3S'lerı var parca,satıs,servis hizmeti veren
    cogunlukla ellerınde her tarzda parca bulunuyor.parcaları lıste fıyatından verıyorlar.ellerınde yoksa 1 haftada temin ediyorlar.fabrıkadada yoksa yandı keten helva.
    ödemeyide kredı kartı yada havale ile yaptıktan sonra kargo 1ıla3 ıcınde kapında oluyor
    hangı servıs'te yedek parca olabılırkı olsada ustune kâr koyuyor.yada stok yapmıyorlar.
    kargo ücreti almaya kalkısırlar.yan sanayı takar.orjinal parca dıye kakalar neler duyuyoruz dıkkatlı olmakta fayda var.

http://www.ugurmondialyp.com/?#capa_bayiler

Motosikleti
    [QUOTE=greyhorse;2343263]
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bilmiyorum parca bulamayan arkadaslar nerede ıkamet edıyorsunuz.onemlı yada abudık gubudık parcalar ıcın haftalarca beklemeyın.istanbul'da mondıal'ın 3S'lerı var parca,satıs,servis hizmeti veren
    cogunlukla ellerınde her tarzda parca bulunuyor.parcaları lıste fıyatından verıyorlar.ellerınde yoksa 1 haftada temin ediyorlar.fabrıkadada yoksa yandı keten helva.
    ödemeyide kredı kartı yada havale ile yaptıktan sonra kargo 1ıla3 ıcınde kapında oluyor
    hangı servıs'te yedek parca olabılırkı olsada ustune kâr koyuyor.yada stok yapmıyorlar.
    kargo ücreti almaya kalkısırlar.yan sanayı takar.orjinal parca dıye kakalar neler duyuyoruz dıkkatlı olmakta fayda var.

http://www.ugurmondialyp.com/?#capa_bayiler
    ben normalde ankaralıyım ankaradayken parca sıkıntım yokdu fakat su anda kırsehırde unı okumaktayım kırsehırde sadece bır tane servıs var adam gozumun onunde defalarca aradı ama mondıalın ne yazıkkı parca gonderdıgı fılan yok .

Motosikleti
    NC 750 X
    @_pLay_06

bugun siparisi verdim, senin linkini verdigin far takimini ve yine senin linkini verdigin ampulu aldim.

xenon gereksiz masraf gibi geldi, bir de mct icin koruma demiri vardi 35tl'ye, ondan da alacaktim da, simdilik dursun dedim, zaten kismetse fazla kalmayacagim mct'de

Motosikleti
    @_pLay_06

bugun siparisi verdim, senin linkini verdigin far takimini ve yine senin linkini verdigin ampulu aldim.

xenon gereksiz masraf gibi geldi, bir de mct icin koruma demiri vardi 35tl'ye, ondan da alacaktim da, simdilik dursun dedim, zaten kismetse fazla kalmayacagim mct'de
    hadı hayırlı ugurlu olsun ama keske koruma demırıde alsaydın hepsı tek kargo ıle bır anda cıkardı koruma demırı hem motoru koruyor hemde korumakdan zıyade cok hos bır goruntu olusturuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler