Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mct 250
    alp teşekkur ederım bıde benı bı konuda aydınlatırsan cok sevınırım sayende baya bı bılgım oldu bu egzos fılm olayı nedır??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir foruma katılamıyorum arayan oluyor abi bişeymi oldu sorun mı var diye hayır bir sorun yok sadece motorumu burdan satıyorum diye duyurmuştum balıkesirden bir kArdeşimize verdik çocuk telaşesinden ötürüde araba aldım. Ben aynı zamanda da ramzey qm 250 de yazıyorum aslında ilk oraya başladığım için ve motorum ramzey olduğundan öbür tarafa hemen hemen her gün giriyordum. Sağolsun Uğur kardeşimiz istanbuldan beni hiç bırakmaz kendisine de selamlarımı iletiyorum. Şimdi bazı arkadaşlar motorun önü nasıl kalkar diye merak etmişler bir iki deneme yapmışlar hatta.Ben o hususta birşey yazmak istemiyorum ancak başarırlarsa videsonu izlemek isteriz hep beraber. Motorun yağ kalitesi konusunda markaların birbirinden farkı yok sadece fizibilite değerleri çok önemli. Yani soğuk ve sıcakta tahriş olma değerlerine bakın. Kış mevsimindeyiz havaların daha da soğuyacağı yönünde haberler duyuyoruz o nedenle yağını kendisi değiştiren arkadaşlar öyle yağlara çok para vermeyin 1,7 -1,8 arası 15-40 yada 20-40 koyarsanız yeterli olucaktır. Ustaların dükanlarında hemen kapı arkasında yağ standı olur hemen kakalamaya kalkarlar " abi on numara yağ koyalım sende görüceksin farkı " gibi numaralara kanmayın o yağ markalarından satış adedine bağlı indirim yada hediya kazanmaktalar nerdeyse çeşme suyunu bedava diye koyucaklar motora. Şimdilik hepinize iyi tatiller görüşmek üzere.

Beycivan 15w-40 20w-40 demişsin ama biz bunları yazın sıcak havalarda ege taraflarına özellikle gittiğimizde koyuyorduk. kışın kalın kaçmaz mı bu yağ? Şimdi bendeki VN nin kitapçığında Yağ tablosu var orada -10 +20 yada 40 a kadar 10w-40 kullanın yazıyor. senin önerdiğin yağlar 0 dereceye kadar koruyabiliyor. MCT nin teknolojisi eski diyebilirsin ama 80 lerden beri kawasakinin kullandığı sıralı çift silindir motor var şu anda er5 en500 lerde gördüğümüz 80 li yılalrda gpz500 lerde kullanılıyordu. onda da durum aynı. şimdi benim atlamış olduğum bir husus mu var yoksa yanlış anlaşılma mı var anlayamadım?

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    slm arkadaşlar iki gündür bi sorunum var sigorta atıyordu grenaj kapağı ön tarafa giden kabloları kesiyormuş onları bantladım sorun kalmadı. bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşların kabloları kontrol etmesini tavsiye ederim

Gelelim sorunuma şimdi de sigorta kablolarında temassızlık var elimle oynayınca gelip gidiyor ve dünden beri marşa basıyorum tık tık ses geliyor. forumda baktım bu sorunu yaşayan bi arkadaş olmuş. bi arkadaş MARŞ RUBLESİ inde sorun olabilir demiş. iki tane girişi olan akünün yan tarafında kalan sigortanında kablosunun çıktığı parça nedir arkadaşlar.

tamir olur mu bu parça yoksa adını öğreneyim sipariş verecem.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı password48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. kazasız belasız sürüşler dilerim. mct ye bakımlarını ihmal etmedikçe seni üzmez inşallah.
    sana sormak istediğim bir konu var mct yi almadan önce tiger ı çok istiyordum ama uygun fiyata bulamadım. sen iki motoruda kullanmış biri olarak düşüncen ne olur ikisi hakkında...
    Herkese teşekkürler sevgili ikiteker dostları
    mondialmi,tigermi dersen tiger daha iyi gibi ama onda daha fazla vibrasyon var mct ye göre.MCT benim boyuma daha uygun diğeri baya yüksek.Aslında çok farkları yok
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Alıntı mengene adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 250mct kullanıcıları sizlere bir sorum olacaktı. Mondialin sitesine girdiğimde bu modeli göremiyorum acaba üretimden kalktımı? kalkmadıysa ötv indirimli fiyatı ne kadar oldu bilen var mı? Birde kanuni sitesine girdiğimde orda da cruiser modelleri göremiyorum acaba bu modellerin üretimi kalktı mı çoğu firmada? tamda ötv indiriminde

sorumu yenileyim bi fikri olan yok mu??

Motosikleti
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese teşekkürler sevgili ikiteker dostları
    mondialmi,tigermi dersen tiger daha iyi gibi ama onda daha fazla vibrasyon var mct ye göre.MCT benim boyuma daha uygun diğeri baya yüksek.Aslında çok farkları yok

vibrasyon konusunda sana katılırım iki arkadaşımda kanuni seyhan 250 var ve gerçekten ciddi derecede titreşimi hissediyorsun özellikle artçı olan. her ikisinide kullanıyor olduğumdan diyebilirim mct de beni rahatsız edecek bir vibrasyon yok.
    bi arkadaş takas teklifinde bulundu tiger ile o yüzden sordum boyası solmuş ve bakıma ihtiyacı olan bi tiger yalnız motor kısmı iyi. ikimizin motorlarda 13000 civarı üstüne para veririm dedi. tiger tip olarak çok hoşuma gidiyor düşünürüm aslında kafama takılan çok çok fazla sorun çıkarıyormu ve parçaları mct gibi rahatlıkla bulunuyormu. forumlarda yazmışlar yazları sıcakta şişme yapmıyor hatta sıcakta daha iyi açılıyor gibisinden bu konuda ne düşünürsün tekrar yorum istiyorum senden teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

slm arkadaşlar iki gündür bi sorunum var sigorta atıyordu grenaj kapağı ön tarafa giden kabloları kesiyormuş onları bantladım sorun kalmadı. bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşların kabloları kontrol etmesini tavsiye ederim

Gelelim sorunuma şimdi de sigorta kablolarında temassızlık var elimle oynayınca gelip gidiyor ve dünden beri marşa basıyorum tık tık ses geliyor. forumda baktım bu sorunu yaşayan bi arkadaş olmuş. bi arkadaş MARŞ RUBLESİ inde sorun olabilir demiş. iki tane girişi olan akünün yan tarafında kalan sigortanında kablosunun çıktığı parça nedir arkadaşlar.

bahsettiğim arıza için foto koydum arkadaşlar.yardımlarınızı bekliyorum.
    bu parçanın adı ne acaba marşa bastığımda tık tık ses geliyor marş almıyor tamir olur mu yoksa ynisini sipariş edeyimmi.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    vibrasyon konusunda sana katılırım iki arkadaşımda kanuni seyhan 250 var ve gerçekten ciddi derecede titreşimi hissediyorsun özellikle artçı olan. her ikisinide kullanıyor olduğumdan diyebilirim mct de beni rahatsız edecek bir vibrasyon yok.
    bi arkadaş takas teklifinde bulundu tiger ile o yüzden sordum boyası solmuş ve bakıma ihtiyacı olan bi tiger yalnız motor kısmı iyi. ikimizin motorlarda 13000 civarı üstüne para veririm dedi. tiger tip olarak çok hoşuma gidiyor düşünürüm aslında kafama takılan çok çok fazla sorun çıkarıyormu ve parçaları mct gibi rahatlıkla bulunuyormu. forumlarda yazmışlar yazları sıcakta şişme yapmıyor hatta sıcakta daha iyi açılıyor gibisinden bu konuda ne düşünürsün tekrar yorum istiyorum senden teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:47 ----------

Uploaded with ImageShack.us
    merhaba tekrar vibrasyon sorun değil dersen takas edebilirsin,ama performans olarak hızda tiger üstün ama torkta MCT ayrıce bence mct nin sesi yeter.üzerine çok para verme derim ben.Tigeri yazın sürekli olarak 2 kişi 150 km yol yaptım gidiş dönüş 300 şiştiğini görmedim.hatta gittikçe açıldığı doğru.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    kanuni windy s
    alp yağın geç soğuması nasıl bir etki yapıyor? zararlımı yoksa iyi mi motor için ?
    dişli konusunda da aldık ama takamya fırsat bulamadım daha ama tavsiyene uyarım uyardığın için teşekkürler

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı asi_efe09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp yağın geç soğuması nasıl bir etki yapıyor? zararlımı yoksa iyi mi motor için ?
    dişli konusunda da aldık ama takamya fırsat bulamadım daha ama tavsiyene uyarım uyardığın için teşekkürler
    rica ederim. motorumuz hava soğutmalı olduğu için yağın fazla ısınması istenmez. bu yüzden yazın ve kışın ısı değerlerine yani, "motoru ilk çalıştırma anındaki ortam ısısı (en soğuk motor ısısı)" ve "motor çalışmış ısınmış yol yapmışkenki ısı değerleri (en sıcak motor ısısı)" baz alınarak uygun akışta ve incelikteki yağ seçilir. kışın ince yazın kalın yağ konulmasının izahıdır bu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:35 ----------

marş rölesidir kendisi. eskisini sökerken tek kabloyu sök o kabloyu yenisine tak sıralamasıyla yaparsan işin doğru ve pratik olur aynısı bnm de başıma gelmişti. naçizane tavsiyemdir iyi güler

Motosikleti
    marş rölesidir kendisi. eskisini sökerken tek kabloyu sök o kabloyu yenisine tak sıralamasıyla yaparsan işin doğru ve pratik olur aynısı bnm de başıma gelmişti. naçizane tavsiyemdir iyi güler[/QUOTE]

teşekkürler siparişini vereyim gelsin bir kaç eksik olan parça var onlarıda alırım. kendim beceribilirsem takacam inşallah. kendin uğraşması kadar zevkli bişey yok tavsiyeni dikkate alacam.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    teşekkürler siparişini vereyim gelsin bir kaç eksik olan parça var onlarıda alırım. kendim beceribilirsem takacam inşallah. kendin uğraşması kadar zevkli bişey yok tavsiyeni dikkate alacam.

bu arada parantez içi hatırlatma;

Tesisat üzerinde yapacağın işlemlerde kontağın mutlaka kapalı olsun. olur ya unutursun bi aksilik olmasın. Kolay gelsin şimdien. Basit bir işlem 5 dk'da bitirirsin.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    selam arkadaslar,

sahibinden.com'da soyle bir ilan gordum, motor bariz calinti. "buyuksehirdekilere satmiyorum, satisini vermiyorum" falan demis, fiyati da baya dusuk.

bu ilan icin ne yapilabilir, nereye yazilabilir?

icimizden birinin motoru da olabilirdi bu. bi ihtimal calinti olmasa bile, gene de duyurulmasi gerekir diye dusunuyorum. ilan su;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44364238/detay

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

sahibinden.com'da soyle bir ilan gordum, motor bariz calinti. "buyuksehirdekilere satmiyorum, satisini vermiyorum" falan demis, fiyati da baya dusuk.

icimizden birinin motoru da olabilirdi bu. bi ihtimal calinti olmasa bile, gene de duyurulmasi gerekir diye dusunuyorum. ilan su;

plakasını satıcıdan isteyip, emniyetten çalıntı ihbarı var mı diye bildiririz

Motosikleti
    Arkadaşlar bu MCT yi görmüşmüydünüz,süper modifiye yapmışlar.hemde Türkiyede sitede bir çok mondial videoları var,izlemenizi şiddetle tavsiye ederim....
    http://www.pusstv.com/MAAT5WxGb0A4l

Motosikleti
    Ne oldu MCT ciler,hiç sesiniz çıkmıyor.Kimse yokmu

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,

Satılmış görünüyor...

Motosikleti
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne oldu MCT ciler,hiç sesiniz çıkmıyor.Kimse yokmu

değilmi ama Türkiye yi bi yağış tuttu motorcuları etkiledi tabi egenin güzelliği üç gün kar yağdı soğuk hava felan bugün yaz günü gibi günlük güneşlik...malüm kimseler yok forumda

arkadaşlar acil yardım bekliyorum.
    motorun deposunda yazan mondial yazısının gri renkli kısmını çıkarttım ama depo üstünde yazının kalıntısı kaldı bunu nasıl yok edeceğim.wax çıkarıcı kullandım ama fayda etmedi. ne yapabilirim.

Motosikleti
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar acil yardım bekliyorum.
    motorun deposunda yazan mondial yazısının gri renkli kısmını çıkarttım ama depo üstünde yazının kalıntısı kaldı bunu nasıl yok edeceğim.wax çıkarıcı kullandım ama fayda etmedi. ne yapabilirim.
    Ben pasta-cila öneririm...

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    s.a arkadaşlar ben mct'nin eksozunun fazla ses vermesini istiyorum eksozu kestirmeden fazla ses vermesini sağlıyabilirmiyiz sadece o eksozun fazla sesini versin yeter bana ve sabırsızlıkla sizden cevab bekliyorum eğer tek çare kestirmekse onu da mecbur yapacaz
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler