Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    demek bu durumun bir standardı yok gördüğüm kadarıyla arkadaşlar. kimi MaCiT yağmuru sevmezken kimi bana mısın demiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250
    Alıntı alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kırmızı stop düğmesine su kaçınca keşke çıkmasaydım çalıştıramıyorum motoru dememek için çıkmamnı ya da o stop butonunu iptal ettirmeni tavsiye ederim. Aslında bir de ayak müşüri var o da aynı ihtimali barındırıyor. Ama duruşta stop etmek için havalı bir yol olduğundan onu iptal etmeyin derim :d

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 19:09 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 19:06 ----------[/sıze]

motorunla ölme, motorunla yaşa ;)
    plaka yetişmedi c.tesiye inşlah bugun teslim alıcam

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

mct250

merhabalar herkeze ben bir senedir kullanıyorum kendi sevkim dışında arıza yapan beni yolda bırakan bir sorunla karşılaşmadım. 4770 km de aldım şuan 5700 deyim allaha çok şüekür bir sorun yaşamadım herkeze tavsiye tmem için diğerlerinede binmem lazım binmediğim için kendi adıma memnunumherkeze tavsiye ederim kendi görüşüm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:25 ----------

karşılar hiç bir problem olmaz canını sıkma

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arkadaşlar sağ kumandadaki stop butonunu kesinlikle iptal etmeyin. Kimse olmasını istemez ama oalsı bir kaza anında motoru stop ettirebileceğimiz tek yer orası. anlık telaşla kontak anahtarını bulamayabiliriz. kontak anahtarının olduğu tarafa düşebilir motor. ve gaz takılı kalabilir. ALLAH korusun sonuçları katlanılamaz duruma gelebilir. dikaktli olun.
    Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mondial mct 250
    Arkadaşlar motoru aldım ama bir sıkıntım var hız göstergesındeki ışıkları yanmıo sınyal göstergesi yakıt deposu ışıkları yanmıo kendı yapabilcegım biseymı ve nsl yparm

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı mania59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru aldım ama bir sıkıntım var hız göstergesındeki ışıkları yanmıo sınyal göstergesi yakıt deposu ışıkları yanmıo kendı yapabilcegım biseymı ve nsl yparm
    0 km olduğu için doğru bayiye;)

Herkese merabalar..

Yardımcı olabilecek arkadşlara bir kaç sorum olacaktı...
    1)benim mct yi alalı 2 yıla yakın oldu 1 300 km de şuan servise hiç götürmedim takır tukur sesler gelmeye başladı genel bir nedeni varmdır? servis garanti kpasmaındamı bakar yoksa ücret alırmı bakım için
    2)sizde acaba 10 lira veya 20liraya kaç kilometre yol yapbiliyorsunuz

tesekkurler iyi akşamlar..

Motosikleti
    mondial mct 250
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0 km olduğu için doğru bayiye;)
    :D alp biliyorum benden bıktın ama son bışı sorucam vitesi boşa geçirmekte zorlanıorum ya 2 ye gecıo dırek yada boşta gösterıo 1 de oluo bi arızamı var yoksa yenı oldugu ıcın parcalar alısmadıgındanmı ? ama uğrasınca bıraz geciyor yani 2-3 e atargıbı kolay geçmıo

Motosikleti
    250 MCT
    yukarıda gördüğüm soruların birisine benzin fiyatları sürekli arttığı için güncellemek lazım geldiğinden diğerine ise 400 sayfayı okumk hiçbir yiğidin harcı olmadığından cevap veriyorum
    20Liralık benzinle benim son zamnlarla gittiğim 100km yi ne 1km geçer ne azdır.
    Diğer soruda boşa atma meselesi için. Parçaların birbirine alışması değil problem tamamen motorla ilgili bir sorun 1kg'ı 28 lira olan iyi yağlar var (shell advence gibi) onlardan kullanırsan biraz daha düzelebilir ama ben yeni koydurdum aman aman bir fark göremedim. Yağı 1500km de değiştirdiğim için mondialin kendi yağını kullanmaya devam ediyorum. Viteslerle ilgili yek yapabileceğin şey, boşa geçmesi için elin debriyajdayken çok az gaz ver o zaman çok rahat geçiyor başka bir çözüm göremedim ben.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı sencermurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merabalar..

Yardımcı olabilecek arkadşlara bir kaç sorum olacaktı...
    1)benim mct yi alalı 2 yıla yakın oldu 1 300 km de şuan servise hiç götürmedim takır tukur sesler gelmeye başladı genel bir nedeni varmdır? servis garanti kpasmaındamı bakar yoksa ücret alırmı bakım için
    2)sizde acaba 10 lira veya 20liraya kaç kilometre yol yapbiliyorsunuz

tesekkurler iyi akşamlar..
    1- ses, gazı kestikten sonra geliyorsa ara ara vuruntu şeklinde geliyorsa zincirin gevşemiştir. Zincirinin gerginliğini kontrol et (1cm max. 2cm bu esneklik fazlası ses yapar )
    2- 13 kuruş yakıyor benim macit. arka dişli 34den 30a düşürdüm ve aşırı devirli kullanmıyorum. (4,07TL/Litre)

Bakım zamanın gelmiş zaten. Bence servisteki yağı koyma su gibi bir yay o :s 10w 40 viskoziteli ve kaliteli bir yağ koy acıma vereceğin paraya yağ konusunda sakın... 8lira/Lt bile yağlar mevcut kanma bu uyduruk yağlara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:12 ----------

Alıntı mania59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D alp biliyorum benden bıktın ama son bışı sorucam vitesi boşa geçirmekte zorlanıorum ya 2 ye gecıo dırek yada boşta gösterıo 1 de oluo bi arızamı var yoksa yenı oldugu ıcın parcalar alısmadıgındanmı ? ama uğrasınca bıraz geciyor yani 2-3 e atargıbı kolay geçmıo
    olur mu öyle şey arkadaşım. bilgi paylaşımı için buradayız ve takip ediyoruz sayfaları.
    Ben de vitesi boşa geçirmede zorlanıyorum. Boşa geçme ışığı vitesin boşa geçmek üzereyken yanıyor zaten bir sıkıntı yok genel bir durum bu. (Boş sensörü kandırılmış oluyor) Boşa taktığını sanıyorsun N ışığı yanıyor ama boşta olmuyor.
    Bu durumda debriyajdan elini biraz çek ve vitesi boşa al geçer bu şekilde.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    1- ses, gazı kestikten sonra geliyorsa ara ara vuruntu şeklinde geliyorsa zincirin gevşemiştir. Zincirinin gerginliğini kontrol et (1cm max. 2cm bu esneklik fazlası ses yapar )
    2- 13 kuruş yakıyor benim macit. arka dişli 34den 30a düşürdüm ve aşırı devirli kullanmıyorum. (4,07TL/Litre)

Bakım zamanın gelmiş zaten. Bence servisteki yağı koyma su gibi bir yay o :s 10w 40 viskoziteli ve kaliteli bir yağ koy acıma vereceğin paraya yağ konusunda sakın... 8lira/Lt bile yağlar mevcut kanma bu uyduruk yağlara

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:12 ----------

olur mu öyle şey arkadaşım. bilgi paylaşımı için buradayız ve takip ediyoruz sayfaları.
    Ben de vitesi boşa geçirmede zorlanıyorum. Boşa geçme ışığı vitesin boşa geçmek üzereyken yanıyor zaten bir sıkıntı yok genel bir durum bu. (Boş sensörü kandırılmış oluyor) Boşa taktığını sanıyorsun N ışığı yanıyor ama boşta olmuyor.
    Bu durumda debriyajdan elini biraz çek ve vitesi boşa al geçer bu şekilde.
    alp 30 t dişliyi NERDEN ALDIN hiç bir yerde yok olanlarda uymuyor. motorda ve yakıtta nasıl bi etki yaptı tavsiye edermisin 30 t ya da32 t yi:

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp 30 t dişliyi NERDEN ALDIN hiç bir yerde yok olanlarda uymuyor. motorda ve yakıtta nasıl bi etki yaptı tavsiye edermisin 30 t ya da32 t yi:
    32T yi almak aklındaki kadar bir fayda sağlamayacaktır eminim. 30T hesaplarıma göre %13 hız artışı sağladı %13de güç düşüklüğü. gücünde ciddi bir azalma yok -2HP fln 15Km/h sürat ilave etti. 1. viteste 20km/h'den 30 km/h 'a yükseldi. son hızı deneyemedim malum kış ve ıslak zemin. Ama hız için değil 80km/h'deki nizami gidişi 95km/h'e taşımak için taktım. yaz geliyor uzun yollar bizi bekler :D
    Sirkeciden (sürat motor) aldım gayet güzel uydu. takarken bir sıkıntı çekmedik. Adımları da zincire göre zaten sıkıntı yok hiç bir konuda.

Motosikleti
    32T yi almak aklındaki kadar bir fayda sağlamayacaktır eminim. 30T hesaplarıma göre %13 hız artışı sağladı %13de güç düşüklüğü. gücünde ciddi bir azalma yok -2HP fln 15Km/h sürat ilave etti. 1. viteste 20km/h'den 30 km/h 'a yükseldi. son hızı deneyemedim malum kış ve ıslak zemin. Ama hız için değil 80km/h'deki nizami gidişi 95km/h'e taşımak için taktım. yaz geliyor uzun yollar bizi bekler :D
    Sirkeciden (sürat motor) aldım gayet güzel uydu. takarken bir sıkıntı çekmedik. Adımları da zincire göre zaten sıkıntı yok hiç bir konuda.
    kardes kaç para verdin ben kayserideyimde orda tanıdıklar var ben bilmem oraları tam bi adres versen de ordan o alıp gönderse bana bide takması basit demi göründügüne göre dört vida. gerçi alsam ne olacak 1 ay önce kaza yaptım 10 gün falan oluyor hastaneden motor servisten ne zaman çıkar belli degil. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

BU ARADA BÜTÜN ARKADAŞLARIN BİLGİSİ OLSUN EHLİYETİM YOK KAZA YAPTIM SUCUN YÜZDE YÜZÜ KARSI TARAFTA HERKEZ BÜTÜN MASRAFINI VE KARSI TARAFIN MASRAFINI SEN ODERSİN DEDİLER AMA SİGORTACISI ÖNCE ODEMEYİZ DEDİ SONRA BİRAZ UGRASINCA İTİRAZ EDİNCE KABUL ETTİLER OLURYA ALLAH KORUSUN SİZİNDE BASINIZA GELİR AKLINIZDA OLSUN.....

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    kardes kaç para verdin ben kayserideyimde orda tanıdıklar var ben bilmem oraları tam bi adres versen de ordan o alıp gönderse bana bide takması basit demi göründügüne göre dört vida. gerçi alsam ne olacak 1 ay önce kaza yaptım 10 gün falan oluyor hastaneden motor servisten ne zaman çıkar belli degil. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

BU ARADA BÜTÜN ARKADAŞLARIN BİLGİSİ OLSUN EHLİYETİM YOK KAZA YAPTIM SUCUN YÜZDE YÜZÜ KARSI TARAFTA HERKEZ BÜTÜN MASRAFINI VE KARSI TARAFIN MASRAFINI SEN ODERSİN DEDİLER AMA SİGORTACISI ÖNCE ODEMEYİZ DEDİ SONRA BİRAZ UGRASINCA İTİRAZ EDİNCE KABUL ETTİLER OLURYA ALLAH KORUSUN SİZİNDE BASINIZA GELİR AKLINIZDA OLSUN.....
    tekrar geçmiş olsun fatih. 25liraya aldım takması basit ama arka tekerleğini sökmen için motosikleti ayakta tutacak aparata ihtiyacın var (ya da taş koyarsın birinin yardımıyla ama çok riskli devrilebilir motorun duvara falan sağ yanını yaslamak da çözüm olabilir bu durumda) sonrası dediğin gibi 4 cıvata.. hepsi bu. taktıktan sonra dikkat etmen gereken nokta zincirini 1 bakla kısaltman gerekecek ve zincir salınımın en orta kısımda 1cm ile 2cm arasında olacak şekilde tekeri geriye doğru gerdirmek.

adresi ise:Sürat Motor- Kafkas geçidi kızılay iş hanı no:22 sirkeci-ist. 212 522 96 78
    tramvaydan inince karşıya geçtiğin sokaktaki ilk soldaki çıkmaz sokağa girince son dükkan (sağdaki sırada) cephesi ufak ama içi full. ben bu zamana kadar ne ararsam buldum o ufak dükkanda :d

Motosikleti
    kanuni windy s
    arkadaşlar elinde ön 15 arka 30dişlisi olan varmı? satın almak istiyorum

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı asi_efe09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elinde ön 15 arka 30dişlisi olan varmı? satın almak istiyorum
    üstteki verdiğim adreste 2si de mevcut. 30 arka 15 ve 16 ön.

Motosikleti
    üstteki verdiğim adreste 2si de mevcut. 30 arka 15 ve 16 ön.
    arka dişli yerine ön dişliyi degiştirmenin farkı varmı ama ben o kısmı inceledim daha büyügü sıgmaz gibi duruyo

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    arka dişli yerine ön dişliyi degiştirmenin farkı varmı ama ben o kısmı inceledim daha büyügü sıgmaz gibi duruyo
    ön dişliyi ufaltırsan zincir şaseye çok yaklaşacak arkayı 28e düşürmen 15e 30 dişli gibi çalışır orjinal ön 14 dişli olduğu için. aktarma oranı her ikisinde de 2 turdur yani.
    ön14T arka 28T =2turda 1 tur
    ön15T arka 30T =2turda 1 tur

ama performansını çok düşürür 125lik motora biner gibi hissedersin ama kişisel seçimindir derim.

ARKA DİŞLİ - GÜÇ HIZ ORANLARI
    ÖN ARKA ORAN TORK HIZ
    14T 28T 2.00 -21.4% +21.4%
    14T 29T 2.07 -17.2% +17.2%
    14T 30T 2.14 -13.3% +13.3%
    14T 31T 2.21 -9.7% +9.7%
    14T 32T 2.29 -6.3% +6.3%
    14T 33T 2.36 -3.0% +3.0%
    -14T -34T 2.43 -0.0% +0.0% standart
    14T 35T 2.50 +2.9% -2.9%
    14T 36T 2.57 +5.6% -5.6%

Motosikleti
    kanuni windy s
    saol dostum teşekkür ederim ama ben aydında oturuyorum istanbulda tanıdığım yokki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

oranları yazmışın güzel 15 30 yaptığımızda nasıl bir sonuc olur birde öne 15 dişli yaptığımızda değme ihtimali varmı 14 dişli de hemen hemen 1 cm kadar boşluk var değmesine 15 dişlinin çapı 14 den ne kadar büyük bir bilgin varmı acaba şimdi den teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:48 ----------

yada yapan arkadaşlar varsa nasıl bir sonuc elde etti? mesela ben şu debriyaja pul koyma işini yaptım ama sağlıklı olmadı motorun cekişi düştü hız aynı sadece motorun gidişi rahatladı bağırmıyor fazla 130 yaptım aynı hız

Motosikleti
    mondial mct 250
    arkadaslar motorumu sıfır aldım 0 dan 59 km yaptım 35 tl lık benzın vardı ama ısıgı yanmaya basladı normamı sızce ???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler