Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    arkadaşlar bende geçen sınava gittim gelirken sinyalın çalışmadığını farkettim uğraşmadım bilmediğim için ve sizlere danışmak istedim bide hala motorun sol silindir tarafından arasıra şıkır şıkır ses gelmeye başladı aydınlatırsanız sevinirim yozgatta anlayan olmadığı için size soruyorm
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250 MCT
    @StyLeOscaR
    Çok teşekkür ederim dostum ozaman bujiyi değiştireyim güzel bir shell yağ koyayım yeterli kışlık kalın yazlık ince oluyordu değilmi yağlar? Kışlık kaça kaç olurdu yazlık kaça kaç?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

birde eskişehirde 32 dişli bulabileceğim bir yok bana bulabilecek gönderebilecek birisini bulabilirmiyim?

Motosikleti
    kanuni windy s
    merhaba arkadaşlar ben buraya yeni üye oldum bende de mct var paylaşımlarınız için hepinize teşşekür ederim Beycivan abi sana bi mesaj gönderdim cdi ile ilgili cevaplarsan sevinirim

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Öncelikle yazmadan önce şu forumlarda birbirinize şataşmalı sözleri bırakın arkadaşlar bir sayfa öncesinde yine 2 kişinin olmadık yere yakışmaz tavırlarda bulunduğunu okudum ve üzüldüm. Hepimizin yaş ortalaması 20 nin üzerinde benim 35. Senelerdir motora biniyorum motor söküyorum takıyorum parçalıyorum inceliyorum insan öğrenme aşamasında bile ustasına ters konuşamıyor ama bakıyorum burda birisi bir konuda yardımcı olmaya çalışırken soruyu soran sahış saldırıyor. Neyse fatih kardeşim öncelikle geçmiş olsun 4 ve 5 nci vites geçişlerinden sonra motorundan aldığın mekanik sesi tam tanımlayabilmek için verdiğin bilgiler malesef sana " şudur" diyemiyeceğim kadar az. Ancak yüksek viteslerde şanzıman dişlileri debriyaj balatasının olduğu tarafa doğru meyilli şekilde kayarlar. Ve şanzıman dişlileriyle aktarma organlarının bağlı olduğu milin her iki ucunda masur bilye bulunur. Bu bilye ön teker bilyesine çok benzer ancak boyutu küçüktür.Motorun 4 ve 5 nci vites dişlisi motorun üzerine binildiğinde sağ tarafta kalır yani debrijay balatalarının olduğu tarafta. Şimdi motorunda bu sorunun tam nerden olduğunu anlamak ilk etapta zor yakın olsaydın beraber bakardık kardeşim ama sana tavsiyem kimseye kurcalatma.Bulunduğun yerdeki yetkili ramzey servisine götür fikir al masrafı hakkında bilgi edin. Hava ayarı için kesinlikle karbüratörü çıkar ve öyle ayarla.Elin gireceğin bir boşluk olmadığından 1 tur bile kaçırsan bu çok şey farkettirir. Motorun hava ayarı bozuk olsun herşeyin tam olsun hiç bir şekilde memnun kalamazsın unutma. Birde ben çok mz kullandım mz bu motoru döner dolaşır 50 sefer yolda tokatlar mz in eksozuna kurban olayım ben nerde o mz ler jawalar hey gidi 2 zamanlılar. çokkötü adam kardeşim sahibinden.comsitesinde aradıkları var aslında buji kodu ngk-cr6hsa yada ngk-cr7hsa olucak. tırnak aralıkları kış ayında 0,06 mm olmalı. Yozgatlı kardeşim sol silindirden gelen sesi biraz tanımlayabilirmisiniz tam nye benziyor. piston sekmanlarında sorun varsa yada birisi aşınmş ise silindir duvarına sürtüyor olabilir birde marş motorunun zinciri uzadı ise o kapağa vuruyor sana ses silindirden miş gibi de gelebilir bak bakalımda yaz burdan anlamaya çalışalım. Arkadaşlar motorun yağı kış yaz diye ayıt etmeyin koyduğunuz yağ her iki durumdada kullanılır siz yeterki kışın motoru yerinde 5 10 dakka ısıtın öyle binin sorun olmaz zengin etmeyin bu petrol şerefsizlerini.castrolü de shelide aynı hepsi topla biyere fiyatta fark var kendinde yok. Bir kardşemiz telefonla abi ben jikleyi çekiyorum sabahları öyle biniyiroum sonra sikleyi elimle kapatıyorum bişey olurmu dedi jikle de iken motora gaz verilmez arkadaş gaz vermek bir yana binip gidiyor tebrikler...)

herkese merhaba forum'un atolye bolumundede baslık acmıstım fakat yardımcı olan olmadı
    benım manyetonun oldugu yerdekı kama kesmisti.ve bundan dolayı sente ayarı bozulmustu.kamanın yerıne ark kaynagı ıle yenı kama yaptım.fakat sente ayarını bılmedıgımden motoru 10km otedekı tamırcıye goturmek zorunda kaldım.gecenlerde manyeto'nun oradakı kece patladı ve yag sızdırıyordu bunun uzerıne manyeto'yu cıkardım
    fakat takarken krankı oynattım sanırım.sente ayarını bozdum.su an atesleme yapmıyor
    sente ayarını nasıl yaparım?bu konuda yardım edebılecek varmı?sımdıden tesekkurler

cokkotuadam
    rialli.com'da 32t dişli vardır şayet yoksa regal veya başka bir firmanın bayisine telefon ac hesaplarına odemeyı yaptıgın takdırde kargoya verırler
    bırsey daha aklıma geldı sıtede eskı mct kullanıcısı arbetus var yardımcı olacaktır

Motosikleti
    kanuni windy s
    merhaba beycivan abi bende skygo mct 250 var performans artırmak için dediklerini yapmak istiyorum ama şu dediğin cdi wuxi dy 200 beyni tam olarak ismi bumu? hangi motorun beyni bu? bununla birlikte arka dişli , spor hava filtresi ve karbüratör memesini değiştirmek istiyorum bu yaptıklarımdan sonra motora bi zarar verme olasılığım varmı veya krank ına bi zarar verirmi? teşekkür ederim

[QUOTE=ugurapay;2244936] o 1 lıtreyı kullanmak ıcın en iyi yontem kenara cekıp motoru bır sag bırde sola yatırmak

oda olmazsa yaptıgım; motoru ıterken bırden on frene basıp motoru hoplatmaktı

AKU&HAVA FİLTRESİ KAPAKLARI
    HAVA FİLTRESİ KOMPLE(KUTU&FILTRE)
    BENZİN DEPOSU
    Depo grenajları
    KUTUKLUK SAG-SOL
    aynalar
    JİKLE TELİ
    CDİ
    Marş rölesi
    Buji koruma kapakları
    Arka salıncak korumaları(nikelajlı)
    Arka Sele
    ARKA DİŞLİ 34T
    BENZİN FİLTRESİ&BENZİN MUSLUGU

yazdıgım parcalardan ıhtıyacı olan varsa yardımcı olurum.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @StyLeOscaR
    Çok teşekkür ederim dostum ozaman bujiyi değiştireyim güzel bir shell yağ koyayım yeterli kışlık kalın yazlık ince oluyordu değilmi yağlar? Kışlık kaça kaç olurdu yazlık kaça kaç?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

birde eskişehirde 32 dişli bulabileceğim bir yok bana bulabilecek gönderebilecek birisini bulabilirmiyim?
    kışın ince yağ koymak iyidir.. bu da 10-40 ideal yağdır..
    yazın ise daha kalın 15-50 veya 20-50 yağlar idealdirr
    ben müsait olsam bakacağım ama bu aralar hiç kıpırdayamıyorum bir yere.. beycivan abimde istiyordu ama en son aradığımda mevcut değildi aradığım yerlerde maalesef.. bulursan buradan haberdar edeceğim sizleri
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Selam arkadaşlar.
    Ben bu motora uzun zamandır hastaydım ve almak geçen hafta kısmet oldu sonunda macitçi olduk biz de

Bu başlıktan bu motor için kavradıklarım;

-Arka dişliyi küçültmek / Vibrasyonu azaltmak ve otoyol sürüşlerinde motoru daha az devirde kullanmak için(yakıt tasarrufu)
    -NGK cr7hsa Bujiler taktırmak
    -Gri motoruma yakışacağını düşündüğüm Beyaz Far Ampulü
    -Kaliteli Marş Rölesi
    -Yuasa Akü (anladığım kadarıyla orj. aküleri dayanıksızmış.)

Bunlar dışında tavsiyeleriniz ve eklemek istedikleriniz nedir tecrübeli arkadaşlarım?

Motosikleti
    SYM Jet4
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AKU&HAVA FİLTRESİ KAPAKLARI
    HAVA FİLTRESİ KOMPLE(KUTU&FILTRE)
    BENZİN DEPOSU
    Depo grenajları
    KUTUKLUK SAG-SOL
    aynalar
    JİKLE TELİ
    CDİ
    Marş rölesi
    Buji koruma kapakları
    Arka salıncak korumaları(nikelajlı)
    Arka Sele
    ARKA DİŞLİ 34T
    BENZİN FİLTRESİ&BENZİN MUSLUGU

yazdıgım parcalardan ıhtıyacı olan varsa yardımcı olurum.
    bana buji kapakları lazım... vidalarıda var mı??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:41 ----------

Alıntı bythemask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana buji kapakları lazım... vidalarıda var mı??
    depo grenajlarıda lazım vidalarıyla..

egzantırık zıncırı olarak bızım motor'da ne kullanılmakta
    velomoto ve rıallı'de zıncır cesıtlerı var fakat hangısı uyar?

[QUOTE=bythemask;2247399]
    ozelden mesaj gonderdım

Motosikleti
    kanuni windy s
    bu cdi mct nin orjinal olanımı var greyhorse

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    valla beycivan abi motora gazı verdiğimde şık şık diye geliyo ses duruyo sonra artık gidişi değişti hızı azaldı bide bugün yağ çubuğuna baktım tam çubuğun hmn ucundaki tırtıklı yerde
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

Motosikleti
    250 MCT
    dostlar herkes ayrı kafadan çalıyor ama şu 32 dişlinin riallideki linkini atabilen olursa çok sevinirim

Motosikleti
    250 MCT

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Arkadaşlar motorum 2000km yi geçti ve önümüzdeki ay bakımlarını yaptırırken aşağıda bahsedeceğim değişiklikleride yaptırmak istiyorum fakat parçaları nerden bulabilirim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
    -oringli zincirin bakla sayısı kaç olmalı
    -Bizim 32 dişliydi de 31e mi geçirince iyi oluyordu yoksa 33 den 32 ye miydi?
    -bizim motora uyan ngk buji modeli
    -son olarak ta açık filtreyi nerden bulabilirim
    Bu yukarda bahsettiklerimi temin edebileceğim yerlerde söylerseniz çok sevirim.
    Ayrıca vites geçişlerini yumuşatmak için honda cbf balatalarından bahsediliyordu yapmaya değermi ciddi bir fark oluyormu özellikle 2. viteste boşa atmaması için ve boşa diğer viteslerden kolay geçmesi için başka çözüm bulabilen varmı?
    vites geçişlerinde söyleyebileceğim soğuk hava etkisidir. bende aynı sorundan şikayetçiyim ama bu sıcaklarda ve soğuk havada da olsa motor ısınınca ciddiye alacağım kadar sorun olmuyor. kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:46 ----------

bir sıkıntımdan dolayı yine yardım isteyeceğim sizlerden. iki ay kadar oldu mct yi alalı yakıt ölçümü yaptım 10 tl ile 90 km gitti. egsoz kapalıydı biraz hoş ses için ilk susturucuları aldırdım. şimdi yakıt nerdeyse iki kat oldu. tek alternatif egsoz açtırmış olmam ama bu kadar fark edermi, mantıksız geliyor bana başka bir problemmi vardır. teşekkürler şimdiden.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    yan kapak dedigin 250 mct yazan yrler demi akünün üstünü kapatandan.

dogrudur. kullanabılırsın

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arkadaşlar, resimdeki dişli mct ninkine benziyor. ama benim bildiğim akdarıyla agk ve küba markalı köylü modeli diye adlandırılan motorun arka dişli yapısı 520 lik zincire uyumlu değil. Alırken bunu mutlaka sorgulayın. benim elimde 1 adet 31 1 adet de 30 lu dişli bulunmaktadır. bilginize

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler