Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lostrider10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mctyi sattım ya artık kimse yazı yazmaz olmuş hehee

arkadaşlar fikrinizi sorayım aklımda şu motoru almak var önerirmisiniz

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...29691981/detay

eğer almazsam o zaman 5000e çok güzel bir wos buldum onu alıcam senatörde evladiylelik olmaya devam edecek
    vallahi arora aşmış kendini yahu çok hoş görüntüsü var ama teknik özelliklerde önemli tabiki

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:49 ----------

arkadaşlar geçtiğimiz pazar günü karbon kaplama yaptık depo ve yan kapaklara. kordon boyuna park edip arkadaşlarla buluştuk. çay keyfi yaptık. düönüşte ne göreyim... hay Allah ım ya benim motorun karbonları yırtmışlar daha doğrusu deşmişler alttaki boyada zarar görmüş arkadaşımın motorunda sislambalarını kırmışlar... maganda dolu yahu... üstelik okadar kalabalık yerin ortasında... artık cuma günü mecburen boyaya girecek sırf moral bozukluğu üzüldüğüm tek nokta resmini bile çekmemiştim henüz çok da yakışmıştı yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    7000 km dir birlikteydik macitle.. ve az önce motorumu daha önceden de arayıp konuştuğum bir öğretmen arkadaşla görüştük, motorumu gösterdim ve cuma günü bir aksilik olmazsa satışını yapacağım.. ama bu değilki mct den vazgeçtim asla :D arkadaşımın mct sini kullanmaya devam, ona da büyük cc li makine bakacağız bakalım..

büyük cc lli (750 cc ye kadar ) kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını özelden dinlemek isterim..markada veya modelde henüz bir karar alınmadı ama benim için kullanıcı yorumları önemli .. forumda da gerekli araştırmayı yapacağım zaten..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 km dir birlikteydik macitle.. ve az önce motorumu daha önceden de arayıp konuştuğum bir öğretmen arkadaşla görüştük, motorumu gösterdim ve cuma günü bir aksilik olmazsa satışını yapacağım.. ama bu değilki mct den vazgeçtim asla :D arkadaşımın mct sini kullanmaya devam, ona da büyük cc li makine bakacağız bakalım..

büyük cc lli (750 cc ye kadar ) kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını özelden dinlemek isterim..markada veya modelde henüz bir karar alınmadı ama benim için kullanıcı yorumları önemli .. forumda da gerekli araştırmayı yapacağım zaten..
    hayırlısı olsun dostum. valla bana 750cc racing ile istediğini sorabilirsin. ama önce bi parça fiyatlarını araştır derim...

korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    valla bu motorun teknik özellikleri araştırdığım şekilde şöyle

ARORA MOTOR AR250

Motor : Çift Silindir 4 zamanlı
    Silindir Hacmi : 250 cm3
    Soğutma : Yağ Soğutma
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Çalıştırma : Elektrikli
    Ön Fren : Disk + ABS
    Arka Fren : Disk
    Şanzıman : 5 Vites
    Max Güç : 21.41 Hp
    Net Ağırlık :150 Kg

şimdi bunu düşünmemin tek nedeni şu 5000 tl kredim onaylandı 5000tlye woswos buldumki hayranıyımdır yolda kalırsın şöyle olur böyle olur umurumda değil o araçların ruhu var bence ruhunuz uyuşursa yolda molda bırakmaz kl500 pegaso ve gs baktım 5000e bulabiliyorum ama km haliyle çok yüksek o bakımdan yine çinliye dönüş olacak gibi mct malum kız gibi motor bakmak lazım ve hava soğutmalı uzun süre gidemiyor ve sabit problemi var ( titreşim problem değil 650 pegasoya binin) bu motor yağ soğutmalı 3000-4000 arası buldum 4000e olanı km 0 ama aydında

işte arorayı alma isteğim budur dostlar hem görüntüsü dandik değil hem yağ soğutmalı radyatörlü tabiki hem beygiri yüksek felan filan hakkımda hayırlısı olsun
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    4 teker
    o bahsetigin motor benimde ilgimi çekmişti bmw'nin kopyası hoş duruyor ama ben sadece nette gördüm ve bir elin parmaklarını geçmiyor kullanan varmı acaba araştırmak lazım bence
    [COLOR="Blue"][B][I][U]Asfalta yakın olmayı seviyorum :) hatta eğilip öpesim geliyor :cherry:[/U][/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    valla kullanıcısı dediğin gibi az ama sağlam gibi duruyor
    bende sneatör var taş gibi motor torku dışında problemsiz ama vitesli istiyorum oda sanrıım arora olacak
    insan su gibi olmalıdır konduğu kabın şeklini almalı gittiği heryere istediği şekli verebilmeli B.T.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lostrider10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun dostum. valla bana 750cc racing ile istediğini sorabilirsin. ama önce bi parça fiyatlarını araştır derim...
    valla racing almam tarzım değil maalesef :( yeni sezona kadar bir şekilde tarz olayını kafamda karar vermem lazım..
    seçenekler baya var maalesef:

1-cruiser'a devam: çünkü alıştım bu tarza kullanımı rahat,denge sorunu yok ağırlık merkezi yere yakın olduğu için.. gösterişli motor bakan bir daha bakıyor ve 2 yan çanta ve 1 arka çanta aksesuar koyabildiğimizden dolayı çok işime yarıyor..

2-enduro: çünkü oturuş pozisyonun rahatlığı ve uzun yolda cruiserden daha rahat olması ve taş toprak vb yollara girebilmesi özelliği nedeniyle ayrıca görünüşleri de hoşma gidiyor..

3-naked: görünüşünden dolayı ve biraz hızlı olmasının artısı var .. malum ist trafiğine çıktığınız an yanınızdan vınn vınn arabalar geçiyor..yeri geliyor kamyon sollamak istediğinizde altınızda güç olması, yeri geliyor acil durumlar olduğunda da biraz hız gerekiyor..ayrıca cruiser gibi 3 li çanta seti takınca motor kendimce şahane duruyor

4-scooter: malum ist gibi bir yerde yaşıyorsanız ve trafik akışı aşırı olduğundan yeri geliyor artık vitesli motor bayıyor sürekli dur kalk yapmaktan sol kol debriyaja basmaktan kolumuz uyuşuyor ve motora zararı oluyor, ama scooter otomatik şanzıman olduğundan varlığını çok arıyorum..

5-zaten bir şey kalmadıki

bunlardan cruiser ve scooter kullandım sadece, naked ve enduro kullanamadım maalesef yakın çevremdede arkadaşlarımda mevcut olmamasından dolayı :(

bu arada boyum 1,79 ve kilomda 70..neredeyse yukarıdaki bütün tarzlara da uygun olmasından dolayı arada kalmamak elde değil

Motosikleti
    Honda İntegra
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla racing almam tarzım değil maalesef :( yeni sezona kadar bir şekilde tarz olayını kafamda karar vermem lazım..
    seçenekler baya var maalesef:

1-cruiser'a devam: çünkü alıştım bu tarza kullanımı rahat,denge sorunu yok ağırlık merkezi yere yakın olduğu için.. gösterişli motor bakan bir daha bakıyor ve 2 yan çanta ve 1 arka çanta aksesuar koyabildiğimizden dolayı çok işime yarıyor..

2-enduro: çünkü oturuş pozisyonun rahatlığı ve uzun yolda cruiserden daha rahat olması ve taş toprak vb yollara girebilmesi özelliği nedeniyle ayrıca görünüşleri de hoşma gidiyor..

3-naked: görünüşünden dolayı ve biraz hızlı olmasının artısı var .. malum ist trafiğine çıktığınız an yanınızdan vınn vınn arabalar geçiyor..yeri geliyor kamyon sollamak istediğinizde altınızda güç olması, yeri geliyor acil durumlar olduğunda da biraz hız gerekiyor..ayrıca cruiser gibi 3 li çanta seti takınca motor kendimce şahane duruyor

4-scooter: malum ist gibi bir yerde yaşıyorsanız ve trafik akışı aşırı olduğundan yeri geliyor artık vitesli motor bayıyor sürekli dur kalk yapmaktan sol kol debriyaja basmaktan kolumuz uyuşuyor ve motora zararı oluyor, ama scooter otomatik şanzıman olduğundan varlığını çok arıyorum..

5-zaten bir şey kalmadıki

bunlardan cruiser ve scooter kullandım sadece, naked ve enduro kullanamadım maalesef yakın çevremdede arkadaşlarımda mevcut olmamasından dolayı :(

bu arada boyum 1,79 ve kilomda 70..neredeyse yukarıdaki bütün tarzlara da uygun olmasından dolayı arada kalmamak elde değil
    Hiç düşünmeden" Enduro " diyorum.Hem oturuş pozisyonu acısından hem her yol şartına uygun olusundan özellikle büyük ve gösterişli olması açısından artı aksesuara musaıt olmasından (alüminyum veya plastık yan canta arka tarafa yıne aynı sekılde cok genıs hacımlı canta ,ön cam gıbı vs vs aksesurlar) motor hacmının yuksek hız ve gücünün tatmınkar olusundan, süspansıyon sistemının gayet rahat olusundan ,TABİKİ ENDURO diyorum.

önümüzdeki yıllarda BMW F650 GS veya BMW F650 gs Dakar alarak bu bu hayalimi sonlandırmak ıstıyorum...
    Bir yumruktan daha serttir bir kadının sözleri ;
    Biri dişlerini döker digeri düşlerini .....

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı bakoyoko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç düşünmeden" Enduro " diyorum.Hem oturuş pozisyonu acısından hem her yol şartına uygun olusundan özellikle büyük ve gösterişli olması açısından artı aksesuara musaıt olmasından (alüminyum veya plastık yan canta arka tarafa yıne aynı sekılde cok genıs hacımlı canta ,ön cam gıbı vs vs aksesurlar) motor hacmının yuksek hız ve gücünün tatmınkar olusundan, süspansıyon sistemının gayet rahat olusundan ,TABİKİ ENDURO diyorum.

önümüzdeki yıllarda BMW F650 GS veya BMW F650 gs Dakar alarak bu bu hayalimi sonlandırmak ıstıyorum...
    valla dostum iyi seçim yap derim. enduro olarak suzuki v storm kullandım (25km) şahane birşeydi ama bende boy yetersiz olduğundan pek hoşnut olmadım. duruş ve kalkışlarda kaldırım aradım ama gerçekten çok amaçlı ve rahat. scooter olarak seçenek çok fazla. cruiser dersen de yamaha dragstar derim paraya kıyıp alıcan. yani büyük motor alıcan sorunsuz. benim şimdiki tek hayalim italyan bimota yada hyosung gt650 r

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    18 aralıkta sınava giriyorum ocak sonu gibi ehliyetimde a2 de olacak :=) o zamana kadar para biriktirebilirsem ucuzada bi mct düşerse aranızdayım benim işlerim pek hayal ettiğim gibi denk gelmez ama hayırlısı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Abi dedigin gibi yaptım zıft gibi yag çıktı. motor pırıl pırıl 2005 model ama sıfır gibi temiz noter di şuydu buydu 1780 geldi nasıl sence. herşey orjinal 7000 de nasıl sence fiyat güzel mi ya da benim motora alternatif ne alabilirdim bu fiyata ? bi de motor 100 ü geçmio
    neden olur ?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bugun sabah itibariyle motorumu satmış bulunmaktayım..7000 km boyunca hiç beni üzmedi,bende onu üzmemiştim..yeni sezona kadar herhangi bir motor almayı düşünmüyorum amacım para biriktirip o sıradada kafamdaki tarzı belirleyip büyük cc motor almak..bakalım zaman herşeyi gösterecek :D gene forumda takılacağım merak etmeyin eheheh..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:08 ----------

ufaklığımdan beri enduroları seviyordum zaten..ama ağırlık merkezinin yukarda olması ve kullanmaya henüz fırsatım olmadığından dolayı test edememekten dolayı oluşan bir sıkıntı var sadece..yoksa türkiye şartlarında tek geçilecek tarz endurodur

model olarak ise bmw kesinlikle almam (1200 lük hariç ),motorun kötü olduğundan değil tamamen piyasayla alakalı bir durum..
    motorlar ilgi duyduğumdan beri hep transalplerde gözüm kalmıştır.. tek dezavantajı yakıtı.. ama o motora o yakıt helal olsun bence..

Motosikleti
    bugün pegaso ve 650gs testi yapmış bulunmaktayım her ikisinide önermiyorum neden derseniz

1. gürültülü çalışıyorlar gereğinden fazla
    2. ciddi bir titreşim sözkonusu yani ben mctde aynı titreşimi hissediyordum
    3. yedek malzemesi çok pahalı
    4. bmw 650gs aslında bmw motoru kullanmıyor acı gerçeği bugün nasıl olduysa gözden kaçırdığım bir olayla öğrendim bmw her zaman boxer motor kullanır gs ise bildiğimiz düz motor brezilyada bir firma üretiyormuş ve kendi motoruymuş bmw amblemide oradaki fabrikayı aldıklarından ve markanın zarar görmesini istemediklerinden dolayı imiş. o bakımdan gs almayın derim ki iyi bir usta kesinlikle önermedi.

son olarak 1990 model honda transalp amerika için özel üretim modeline bindim v motor inanılmaz güzel torklu ses ve şaka değil sıfır titreşim var tek sorunu türkiyede parça sorunu var yurt dışından geliyor transalplere zaten honda 300.000 motor garantisi veriyor o bakımdan temiz bulduğunuzda almanızı tavsiye ederim.

diğer enduro tavsiyem ise yamaha tdm 850
    yani kısaca özetlersek enduro türkiye için en ideal motor sadece alırken markaya aldanmayın ve tek piston olmamasına ve kesinlikle v motor olmasına dikkat edin

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 aralıkta sınava giriyorum ocak sonu gibi ehliyetimde a2 de olacak :=) o zamana kadar para biriktirebilirsem ucuzada bi mct düşerse aranızdayım benim işlerim pek hayal ettiğim gibi denk gelmez ama hayırlısı
    felon kardeş hayaller olmazsa yaşamak gayesiz bi hale dönüşür. ben sana benim mct yi en uygun şekilde vericem. inan satmak gibi bi niyetim yoktu ama madem yeni ehliyet alıyosun ben sana bu konuda (piyasasını filan salla gitsin) harbi yardımcı olucam sözüm sözdür. zaten yakında büyük makine alırım. ahanda motor bahçede örtülü uyuyor seni bekleyecek

Motosikleti
    Honda İntegra
    felon kardeş hayaller olmazsa yaşamak gayesiz bi hale dönüşür. ben sana benim mct yi en uygun şekilde vericem. inan satmak gibi bi niyetim yoktu ama madem yeni ehliyet alıyosun ben sana bu konuda (piyasasını filan salla gitsin) harbi yardımcı olucam sözüm sözdür. zaten yakında büyük makine alırım. ahanda motor bahçede örtülü uyuyor seni bekleyecek
    Hayırlı satışlar
    ne kadar ıyı nıyetlı bı ınsan sırf ıyılık ıcın kosturuyor

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen hayalsiz çekilmiyo bu hayat
    tamam hocam o zaman çok iyi bak macite
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    abi selam, bu yag degisimini kisaca anlatabilir misin?

dedigin gibi yavastan girismek lazim bu islere, ustalara guvenilmiyor hakkaten. en azindan boyle basit isleri kendimiz yapalim.

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih3838 kardeşim motorun hayırlı olsun yağ değişimi kendin yapmayı öğren ve ustaya teslim etme karşışlaşacağım süprizlerin adı arkası kesilmez haberin olsun.1,7 lt mineral 20/40 yada 20/50 shell tavsiyemdir.Asla sentetik ya koyayım deme mekanik seslerin hepsini dışarıdan alırsın motorun açılmaz.Rodaj süresinde sentetik yağ motorun açılma süresini uzatır debriyajda kaçırma ve aşınmaya neden olur. Delvac yağları düşük hız ağır devir makinelerinde örfneğin biçer döver traktör eksvatör grayder gibi motorlu araçlara koyuluyordu şimdi motorsikletler içinde çıkardılar ancak sen sheell castroldan fazla uzaklaşma.Dediğim gibi artık yavaş yavaş el yordamıyla bu işleri kendine alıştır.Foruma da devamlı katıl bu ay herkesin kalemi kırıldı bizim forum gerilere düştü arkadaşlar noluyor böyle.Yazalım bir kaç satır böyle olmaz yani...-

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Hayırlı satışlar
    ne kadar ıyı nıyetlı bı ınsan sırf ıyılık ıcın kosturuyor
    gözüm bazı şeyler hayatta böyledir...2 tane de arabam var birini de sana satabilirim 2 kuruşa ihtiyacım yok benim bilmem anlatabildimmi.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

2 tane de arabam var eğer istiyorsan birini de sana satabilirim
    başkaları hakkındaki yorumlara dikkat... zaten benim yazılarım hakkında ilgili hiç bir konuda yorumda bulunma. istersem 10 tane mct alrım millete dağıtırım, istersem kapımın önünde yakarım tamammı arkadaş ne yaptığım kimseyi ilgilendirmez ... sen şu durumda 3. şahıs oluyosun biz felon arkdaşla konuşmaktayız... daha başka açıklamaya gerek varmı?

Motosikleti
    Honda İntegra
    gözüm bazı şeyler hayatta böyledir...2 tane de arabam var birini de sana satabilirim 2 kuruşa ihtiyacım yok benim bilmem anlatabildimmi.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:13 ----------

2 tane de arabam var eğer istiyorsan birini de sana satabilirim
    başkaları hakkındaki yorumlara dikkat... zaten benim yazılarım hakkında ilgili hiç bir konuda yorumda bulunma. istersem 10 tane mct alrım millete dağıtırım, istersem kapımın önünde yakarım tamammı arkadaş ne yaptığım kimseyi ilgilendirmez ... sen şu durumda 3. şahıs oluyosun biz felon arkdaşla konuşmaktayız... daha başka açıklamaya gerek varmı?
    Halinden tavrından verdiğin cevaplardan ben kaliteyi anladım.Sen büyüksün hocam...

o kadar yüksekten ucuyorsan mct yi satmaya calısacagına ver felon a .yok 10 tane mct alırmısıta dagıtırmısta ....

Motosikleti
    Hyosung gt250r
    Halinden tavrından verdiğin cevaplardan ben kaliteyi anladım.Sen büyüksün hocam...

o kadar yüksekten ucuyorsan mct yi satmaya calısacagına ver felon a .yok 10 tane mct alırmısıta dagıtırmısta ....
    estağfurullah büyüklük Allah 'a mahsustur. senin yorumun çok kaliteki olduğu için cevabı da aynı kalitede... s a n a n e ister satarım ister hediye ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler