Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    güle güle kullan hemşerim güzel olmuş eline saglık.

Kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korsanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çeşitli motorlardan sonra Gölgeyele Titanic 20
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tıs tıs sesi sanki var gibi motora gaz verip kestikten sonra sanki havalı gibi hırıltılı gelen ses mi acaba ? ama benim motor ısınınca hiç stop etmiyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:53 ----------

son olarakta normal kullanım kılavuzunda neden 10-40 dan bahsederler ? tamam standartlar bu şekilde ama sonuçta yağı koyduk kullanıyorsun ve motora daha da iyi geldi diyebiliyorsak bir standartın anlamı da kalmıyor..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:56 ----------

ledler güzel olmuş, bende düşünüyorum ama motorun oturduğumuz kısmının alt tarafına o mafsal mı deniliyor tam oraya 2 adet düşünüyorum ...

dostum standartlara göre bizim motorların ortalama 60km ile 80 km arasında kullanılması gerekiyor bu durumda standartlara uymak saçma oluyor. 10/40 elbette koyacağız ama hava kış ve sıcaklık 0a yakın veya eksilere inince ki benim koyduğum yağ -34 dereceye kadar yağlama özelliğini kaybetmiyor.
    ama senin motorun kmsi daha düşük o bakımdan sen 15/50ye devam et 12.000-13.000lere geldiğinde duruma göre koyarsın.

eğer tıs tıs diye hava sesi geliyorsa emme manifolt borusu yırtılmış patlamış veya delinmiştir sesin geldiği tarafı dinle kontrol et.

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    arkadaşlar merhaba dün biraz motor için sipariş vereyim dedim amacım akü almaktı ama debriyaj telini filanda değiştiriyim dedim
    arkadaşlar bunları kendim takabilirim sanırım
    dikkat etmem gerekenler varsa yardımcı olurmusunuz
    he biraz cahilce bi soru olacak ama akümü gelir gelmez taksam sorun olurmu yani daha önce bi işlem uygulanıyormu acaba teşekkrler

Ürünler
    - - 303-114 HAVA FİLTRESİ MCT 250cc
    - - 154-113 MCT250 DEBRİYAJ TELİ
    - - VLM 102-108 VLM AKÜ YTX7L-BS
    - - 152-129 MCT250 GAZ TELİ ayarlı
    - - 162-123 MCT 250 KM TELİ

bu arda 200 km önce shell 15-50 yağını değiştirmiştim

sanırım iyi bir bakım olacak

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba dün biraz motor için sipariş vereyim dedim amacım akü almaktı ama debriyaj telini filanda değiştiriyim dedim
    he biraz cahilce bi soru olacak ama akümü gelir gelmez taksam sorun olurmu yani daha önce bi işlem uygulanıyormu acaba teşekkrler

Ürünler

benim aküde sorun vardı değiştirmiştik ama takmadan önce 2 saat kadar ilk önce içine su koymuştu yanlış görmediysem ve şarja takmıştı sanırım.. biraz araştır derim..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ürünler

dostum eğer kuru akü ise artıyı artı kutuba eksiyi eksi kutuba takacaksın olay tamamlanacak ki tavsiyem kuru aküdür sulu akü sakın almayasın

geri kalanları yağlayarak koyman ömürlerinin uzun olmasında etkili olacktır

Motosikleti
    http://www.youtube.com/watch?v=wUTWR...eature=related

mondial hd 250 yer arjantin

neden herşeyin en kötüsü türkiyeye gelirdi anlam veremiyorum

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    Alıntı korsanxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben geçen sene Şili'ye gittiğimde Del Mar da görmüştüm bizim motoru galeride satıştaydı yaklaşık fiyatı 2000dolar seviyelerindeydi. tek fark görmüştüm 6 vitesti sadece onun dışında her hangi bir fark görmedim. hala yanarım yanarım fotograf makinem elimdeydi ve resmini çekmedim ona yanarım :(

Brezilyada ise Japon makineleri çok fazlaydı özellikle yamaha nın fazlalıgı dikkatimi çekmişti.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan

Regal raptor'a benziyor bu. Tek farkı yağ soğutmalı olması.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    dostum eğer kuru akü ise artıyı artı kutuba eksiyi eksi kutuba takacaksın olay tamamlanacak ki tavsiyem kuru aküdür sulu akü sakın almayasın

geri kalanları yağlayarak koyman ömürlerinin uzun olmasında etkili olacktır
    aküyu kuru aldım ıyı yapmısım ozaman gelır gelmez taksam sorun olmaz demı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:37 ----------

benim aküde sorun vardı değiştirmiştik ama takmadan önce 2 saat kadar ilk önce içine su koymuştu yanlış görmediysem ve şarja takmıştı sanırım.. biraz araştır derim..
    hee benım aku kuru sanırım neyse bıraz araştırayım

Motosikleti
    mct 250
    selam arkadaşlar , uzun zamandır foruma bakamadıydım tatil vb işler
    ben diyorumki istanbuldaki mctciler ile buluşup bir gezi ayarlayalım yaz bitmeden havalar bozmadan
    düşünsenize 10-15 tane mct yollarda

Motosikleti
    +1 roadstar 250 yide kabul ederseniz ben de gelmek isterim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 roadstar 250 yide kabul ederseniz ben de gelmek isterim.

Sağlıcakla.

seni kabul etmiyoruz barış sen gelemezsin bisan ile
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    Alıntı Burak_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni kabul etmiyoruz barış sen gelemezsin bisan ile
    Seni tek yakalarım ben olum ozaman görürsün sen

Burak_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seni tek yakalarım ben olum ozaman görürsün sen
    İşte gerçek yüzünü gösterdin
    dostum hotmailden bir mail attım ulaştı mı tarafına
    Gitmek istediğinde gitmezsen geç kalmış olursun...

Motosikleti
    selam arkadaşlar bugün motorum 13000kmye girdi ne mutlu 8100de aldığım motor hazirandan bu yana 4900kmde sorunsuz yol aldı maşallahı var:

yapılacak bakımlar

1: karbüratör temizliği komple
    2: yeni manifolt boruları takma
    3: hava ayarı
    4: subap ayarı ( zaman kalırsa tabi)
    5: cant tellerine akort
    6: arka dişli takozlarının yenisi
    7: zincir temizliği yağlaması
    8: fren bakım temizliği ve hidrolik yağı değişimi ( yağ almayı unuttuğum için çarşamba yapıalcak)
    9: kampana fren iç temizliği
    10: yağ kontrolü
    11: dış görünüm ayarları ve temizliği
    12: gevşemiş paslanmış düşmüş vidaların sıkılıp yağlanıp yenilenmesi

resimlerle anlatım olacak.

daha sonra 15000 bakımı eğer satılmazsa olacak 9

bu arada 2500e keeway supershadow 250cc buldum 3159kmde ne dersiniz iyimi sizce

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selam arkadaşlar bugün motorum 13000kmye girdi ne mutlu 8100de aldığım motor hazirandan bu yana 4900kmde sorunsuz yol aldı maşallahı var:

yapılacak bakımlar

1: karbüratör temizliği komple
    2: yeni manifolt boruları takma
    3: hava ayarı
    4: subap ayarı ( zaman kalırsa tabi)
    5: cant tellerine akort
    6: arka dişli takozlarının yenisi
    7: zincir temizliği yağlaması
    8: fren bakım temizliği ve hidrolik yağı değişimi ( yağ almayı unuttuğum için çarşamba yapıalcak)
    9: kampana fren iç temizliği
    10: yağ kontrolü
    11: dış görünüm ayarları ve temizliği
    12: gevşemiş paslanmış düşmüş vidaların sıkılıp yağlanıp yenilenmesi

resimlerle anlatım olacak.

daha sonra 15000 bakımı eğer satılmazsa olacak 9

bu arada 2500e keeway supershadow 250cc buldum 3159kmde ne dersiniz iyimi sizce
    Motoruna güzel bakıyorsun böyle giderse barışın (arbetüs ) 37000 km olayı yalan olucak gibi

bu arada keeway almanda taraftar değilim bana sorarsan,motor bizimkine göre güçlü olabilir evet ama ne servisi nede parça tedariğinden yana sıkıntı yaşatabilir sana...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:44 ----------

Alıntı xzxz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar , uzun zamandır foruma bakamadıydım tatil vb işler
    ben diyorumki istanbuldaki mctciler ile buluşup bir gezi ayarlayalım yaz bitmeden havalar bozmadan
    düşünsenize 10-15 tane mct yollarda
    şu gezi olayı hafta sonu olmazsa bir bakıma katılabilirim ama hafta sonu olursa çoooooook zor daha barışın yanına bile gidemedim tanışmaya hafta sonu izinim olmadığı için

Motosikleti
    Motoruna güzel bakıyorsun böyle giderse barışın (arbetüs ) 37000 km olayı yalan olucak gibi

bu arada keeway almanda taraftar değilim bana sorarsan,motor bizimkine göre güçlü olabilir evet ama ne servisi nede parça tedariğinden yana sıkıntı yaşatabilir sana...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:44 ----------

şu gezi olayı hafta sonu olmazsa bir bakıma katılabilirim ama hafta sonu olursa çoooooook zor daha barışın yanına bile gidemedim tanışmaya hafta sonu izinim olmadığı için

maalesef dostum yaa onu geçemez çünkü motorun sol kırank rulmanı değişmeli ömrü 20.000km sonra motor inecek ve yenisi takılacak şu sulu benzinden dolayı gümledi.
    ama dediğin şu bakımdan doğru olur eğer ben 0 km bir mct alırsam rodajını modajını herşeyini ben yaparsam o zaman ben bu motora kendi adıma söyleyim ufak değişikliklerle 50.000kmye kadar sorunsuz kullanırım cidden kaya gibiler özellikle 3bin tl gibi komik bir rakamlarına rağmen.

evet benim tek sorunum bu yedek parça kısmını düşünmüyorum zira mct de bile sıkıntı yaşıyorum bazen çayıroğullarına mecburum onlarda geçirebildiğine davranıyorlar. Ama öte yandan keewaay cidden çok güçlü bizimkine oranlada cidden sağlam bir motor.

neyse bakalım düşüneceğiz tavsiyen için teşekkürler dostum güzel bir uyarıcı oldu valla :D

bu arada gece gece goldwing çalışmalarımdan ışık bölümünü yapasım geldi yaptım foto biraz kötü ama idare eder :D

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    maalesef dostum yaa onu geçemez çünkü motorun sol kırank rulmanı değişmeli ömrü 20.000km sonra motor inecek ve yenisi takılacak şu sulu benzinden dolayı gümledi.
    ama dediğin şu bakımdan doğru olur eğer ben 0 km bir mct alırsam rodajını modajını herşeyini ben yaparsam o zaman ben bu motora kendi adıma söyleyim ufak değişikliklerle 50.000kmye kadar sorunsuz kullanırım cidden kaya gibiler özellikle 3bin tl gibi komik bir rakamlarına rağmen.

evet benim tek sorunum bu yedek parça kısmını düşünmüyorum zira mct de bile sıkıntı yaşıyorum bazen çayıroğullarına mecburum onlarda geçirebildiğine davranıyorlar. Ama öte yandan keewaay cidden çok güçlü bizimkine oranlada cidden sağlam bir motor.

neyse bakalım düşüneceğiz tavsiyen için teşekkürler dostum güzel bir uyarıcı oldu valla :D

bu arada gece gece goldwing çalışmalarımdan ışık bölümünü yapasım geldi yaptım foto biraz kötü ama idare eder :D

aynen dostum mesela ben bir motor alacaksam ilk önce servis ağı ondan sonra yedek parça olayına bakarım, istersen dünyanın en sağlam motorunu al parça bulamadıktan sonra bir işe yaramaz bence

Bu arada ışık güzel olmuş bende motorun altına mavi renkli led döşemeyi düşünüyorum yolda giderken motor belli olsun diye ama boş vakit bulamıyoruz bu aralar maalesef yoksa 1 saatlik iş ...

ayrıca senin farda iyi gösteriyormuş ha

Motosikleti
    250 MCT

Dostum bukadar ışıklı aksesuar ve bu kadar güçlü farlara (yanlış düşünmüyorsam sis farına) rağmen nasıl bu akü dayanıyor benim motor aldığım günkü gibi duruyor en ufak bir değişiklik çanta bile yok buna rağmen farlar çok güçsüz ve akü çok zor şarj oluyor gece 2-3 saat dolaştığımda motoru istop ettiğimde tekrar marşa bastığımda bile akım yetersiz kalıyor servise söylediğmde de bütün mctler öyle yapacak birşey yok diyor 50 kere söyledim ve her defasında bana SEN MOTORA ALIŞACAKSIN DİYORLAR ve bu tavırları iyice canımı sıkmaya başladı ya kaç paraysa vereyim garantiden de vazgeçtim halledin şunu diyorum yine aynı cümle ve bende buralarda çözüm aramaya çalışıyorum. Kullandığın akü nedir ben hala orjinal aküyü kullanıyorum farklı bir akü kullanıyorsan birde onu alayım sis farı taktırmak istiyorum çünkü gece hiçbirşey göremiyorum

Motosikleti
    aynen dostum mesela ben bir motor alacaksam ilk önce servis ağı ondan sonra yedek parça olayına bakarım, istersen dünyanın en sağlam motorunu al parça bulamadıktan sonra bir işe yaramaz bence

Bu arada ışık güzel olmuş bende motorun altına mavi renkli led döşemeyi düşünüyorum yolda giderken motor belli olsun diye ama boş vakit bulamıyoruz bu aralar maalesef yoksa 1 saatlik iş ...

ayrıca senin farda iyi gösteriyormuş ha
    uğur dostum bendeki fardan gönderebilirim 5 tl fiyatı ama kargo ne kadar tutar ve sana kadar sağlam kalırmı bilemiyorum ama şöylede bişey yapabilirim farın fotosunu çekerim sende ararsın artık istanbulda
    öte yandan sadece far yeterli değil yansıtıcı camda önemli senle konuşmuştuk hatırlarsan kt 25 kafası gayet iyi bence onu tak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:43 ----------

Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bukadar ışıklı aksesuar ve bu kadar güçlü farlara (yanlış düşünmüyorsam sis farına) rağmen nasıl bu akü dayanıyor benim motor aldığım günkü gibi duruyor en ufak bir değişiklik çanta bile yok buna rağmen farlar çok güçsüz ve akü çok zor şarj oluyor gece 2-3 saat dolaştığımda motoru istop ettiğimde tekrar marşa bastığımda bile akım yetersiz kalıyor servise söylediğmde de bütün mctler öyle yapacak birşey yok diyor 50 kere söyledim ve her defasında bana SEN MOTORA ALIŞACAKSIN DİYORLAR ve bu tavırları iyice canımı sıkmaya başladı ya kaç paraysa vereyim garantiden de vazgeçtim halledin şunu diyorum yine aynı cümle ve bende buralarda çözüm aramaya çalışıyorum. Kullandığın akü nedir ben hala orjinal aküyü kullanıyorum farklı bir akü kullanıyorsan birde onu alayım sis farı taktırmak istiyorum çünkü gece hiçbirşey göremiyorum
    kardeşim bende henüz sis farı yok ben far olayında scooterım varkende epeyce bir zamandan sonra farklı kafa takarak çözüm bulmuştum. mctye tam sis farı aktıracakken mondial kt12 kafasının yansıtıcısın çok iyi olduğunu farkettim daha sonra kesme delme biçme işlemleri uygulayarak özel yapım şapkalı krom kaplı ve tamamen metal bi şapka taktım o yüzden önüm gayet iyi aydınlık ama sis farınıda takmayı planlıyorum 35/35 bulursam hemen monteleyeceğim tabi röleli olarak yoksa zırt pırt patlar.

aküne bak amper değeri neymiş bende vlm 12v7a var ondan evvel orjinal aküsü vardı 5 a kendine hayrı yoktu garibanın o şimdilerde seyyar lambaya enerji sağlamakla meşgul

öte yandan altındaki yamahada olsa türkiyede motorlu araç işçiliği çok berbat çok nadir ustalar var adam gibi ee onlarada ulaşması zor o bakımdan kendin halledeceksin herşeyini maalesefki.
    eğer düzceye gidebilirsen orada engin var adam bu işin piri 2 kere ölümlü motor kazası var ama ölmemiş adam işinin ehli vespa 100cclik motoru 160km hız yapıyor daha ne diyeyim )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler