Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    eğerki biraz el becerin varsa çok basit. bi matkap al ve egsozun deliğinin yanlarına araları az olacak şekilde delik aç. sonra bir torna vida ve çekiçle o aralıkların üstüne vur delikleri genişlet.yani asıl delikle kenar çevresi arasında bi bağlantı kalmasın. sonra tornavidayı o susturucunun içine sok.aşağı yukarı sağa sola iyice vur ve çevir. kaynağı çatlat biraz yani sonra pense ile susturucuyu çıkar. aynısını diğerine de yap.
    yeni egsozun nazar değme konumuna geldi.hayırlı olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Vay Benkaan kardeşim çok güzel anlatmışın yav egsoz olayını resim var mı resim le de anlatabilirmisin eheeheheheheu

bendede senınkı gıbı 250 mct var ama benımkı cok ıyı gorunmuyo bende bakamıyorum cokda anlamıyorum zaten ne yapmalıda guzellestırmelı

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Abimiçin yapacağın nevar işte bütün boyalı aksamını cilalarsın krom kısımlarınıda krom parlatıcı ile parlatırsın ön tarafa bi sosis çanta arka sisy bara bi çanta yan çantalarıda söktürüp deri çanta koyarsın elciklerede püskül egsozları da açtırır pata pata gidersin :D

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    tevecüün hun
    sağ sinyalin altındaki krom borunun oraya bi bayrak direği yartır. birazda meğilli olsun. unutmadan depo üstünüde deri kaplat

magpie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct Siyah
    [QUOTE=k@os]merhabalar,magpie öncelikle ben yakıt olarak (servisinde tavsiyesi ile) süper benzin kullanıyorum,...

K@os süper benzin kullanımında bir problem yaşadın mı? (Çekiş, çalıtırma zorluğu veya ivmelenmede zorluk gibi...) Çünkü kitapçıkta gözüme çarptı 90 veya üstü kurşunsuz benzin kullanın yazıyor.

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    Abimiçin yapacağın nevar işte bütün boyalı aksamını cilalarsın krom kısımlarınıda krom parlatıcı ile parlatırsın ön tarafa bi sosis çanta arka sisy bara bi çanta yan çantalarıda söktürüp deri çanta koyarsın elciklerede püskül egsozları da açtırır pata pata gidersin :D
    Merhaba bu parlatıcılar la ilgili kullandığın bi marka varmı var ise nedir nerden temin edilir fiyatları nelerdir bahsedermisin
    saygılar,
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı cm_strider adlı üyeden alıntı
    Herkese selamlar arkadaslar... Motor tutkunları olarak işin teoriği ile pratiğimizi kuvvetlendirelim lütfen...

http://donald.hypermart.net/Teori/Acilis.htm Motosiklet Teorisi

İyi Sürüşler....
    Okumanızda büyük fayda var...
    Çok güzel bir dille anlatmış zaten üstad...sohbet tadında....

Selamlar...

Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Sevgili Journeyman

Benim motorsikletimle ilgili gelişmeleri paylaşmak istedim seninle.

2300 km oldu geçen hafta arka jant tellerini 3,5 mm olanı ile değiştirdim.(4 tanesi kırılmıştı)Takımı 3,5 Ytl.Serviste çok iyi bir jant ayarı yaptılar.Vibrasyon yok denecek kadar azaldı.

Eksozun 4. susturucusunuda çıkardım.Daha tok bir ses var.(Eşim bu arada git taktır şunun eksozunu dedi )Gazlarken ses çıkıyor ama motorun rahatladığı devirlerde mülayim)

Yakıtı denemedim ama mutlaka artacaktır.Çünkü en azından o sesi duymak için normalinden fazla gazlıyorsun.Performansta kaydadeğer çok fazla artış olmadı.

Bugün çankaya dan Motul zincir yağı alacağım.Bu konuyu çok araştırdım,en iyi zincir yağının Motul olduğunu söylediler.Diğer markalar bir süre sonra motorun her tarafına bulaşıyormuş.

Son olarakta servisteki ustaya "yakın zamanda tekrar görüşecekmiyiz "diye sordum.Cevap enteresandı "sen turu tamamladın " :-) Sanırım major hataların hepsi bitti.

Görüşmek üzere hoşçakal.
    Abi, selam..nasılsınız? uzun oldu epey konuşmayalı....

Kafa kafaya sayılırız..ben de 2225 i devirdim ...
    Arka tekerlek tellerini her gün kontrol ediyorum ama çok şükür bi problem yaşamadım şimdiye kadar...olursa da dert etmiyorum kaldı ki artık çözümü var...

Ancak şu arka teker balansını yaptıracağım..vibrasyonla ilgisi olması enteresan gerçekten...denemek lazım hemen...

Ben zinciri Repsol ile yağlıyorum...gayet memnunum ve hiç ortalığı batırmıyor gerçekten...2 haftada 1 ya da yıkarsam eğer yıkadıktan sonra....

Bu arada arka fren oynayan hareketli aksamlarını da WD 40 ile şöyle bir yağlamanızda büyük fayda var...özellikle arka fren sert ve tutmuyor diyen arkadaşlarım denesinler lütfen...

Servisinin bütün iyi dileklerine katılıyorum ben de...umarım hepimiz kazasız belasız düz teker devam ederiz....

Selamlar, saygılar...

Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    Merhaba bu parlatıcılar la ilgili kullandığın bi marka varmı var ise nedir nerden temin edilir fiyatları nelerdir bahsedermisin
    saygılar,
    Gaz dostum....bildiğin gaz...hiç para verme o parlatıcılara.....
    Tüy bırakmayan bir bez ya da güderi parçasını, batır gaza, sonra da güzelce temizle ne kadar krom varsa....

Gözlerini alamazsın sonra

Cruiserların en güzel tarafı zaten....ben temizlemekten acaip keyif alıyorum...sonra da karşısına geçip kendini seyretmek aynada gibi harika oluyor...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

-MUSTURAKİ- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlarım merhaba darülaceze ziyaretimiz var katılımlarınızı bekliyoruz

www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16928

saygılar
    MUSTAFA

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Merhab
    Journeyman_35 abicim gazı benzincilerde bulabilirmiyiz acaba
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostlar merhaba,
    hemen söyleyeyim 2000 km ye dayandım motorum tek kelime ile harika gidiyor. hiçbir sorun yok biraz vibrasyonum kaldı onuda hallettim mi tamamdır.şu aralar devirleri yüksek tutup vştesleri öyle geçrmeye yani motoru zorlamaya başladım.ama yüksek hız yapabileceğim yol malesef ki yok şaka gibi fakat ç.kaledeki bütün yollar delik deşik hız yapmanız için biraz şehir dışına çıkmanız lazım yada motordan uçmayı göze alacaksınız.
    bu hafta sonu eksozdan ilk susturucuyu çıkarmayı planlıyorum. okuduğum kadarıyla memnun olmayan yok.ama şu aralar hava filitresine takmış durumdayım sizler ne dersiniz yada yapan kimseler var mı? sanayiye gidip sormadan önce aramızda konuşalım dedim.Sizlerin fikri benim için önemli dostlar.

Yaw bu arada çanakkale gezisini ne zaman yapacaksınız sevpada arkadaşla konuştuğumda gelmeyi düşünüyoruz demişti abideleri falan gezmeye, gelinde çanakkalede de bir havamızı atalım. :D bakın Balık mangal salata benden valla kapın çadırları gelin şöyle haftasonu sitres atalım harika plajlar var burda adalara falan geçeriz gökçe ada çok sakin ve plajları prırl pırıl orayada gideriz.
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600

satılık mct 2.250 ytl 2005 model

satılık mct 2.250 ytl 2005 model geçen hafta deri çanta ve bütün bakımını yaptırdım ilgilenenler

alıcıya 3000 km hiçbir masraf açmaz alana şimdiden hayırlı olsun
    ben allah izin veirirse Marauder 800 alıcam inşallah

0216 660 00 07
    0537 320 90 24

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    Merhab
    Journeyman_35 abicim gazı benzincilerde bulabilirmiyiz acaba
    Bu mevsimde biraz zor belki ama gene büyük istasyonlarda olabilir...
    Olmadı sanayide fln bulabilirsin...

Selamlar....

Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    dostlar merhaba,
    hemen söyleyeyim 2000 km ye dayandım motorum tek kelime ile harika gidiyor. hiçbir sorun yok biraz vibrasyonum kaldı onuda hallettim mi tamamdır.şu aralar devirleri yüksek tutup vştesleri öyle geçrmeye yani motoru zorlamaya başladım.ama yüksek hız yapabileceğim yol malesef ki yok şaka gibi fakat ç.kaledeki bütün yollar delik deşik hız yapmanız için biraz şehir dışına çıkmanız lazım yada motordan uçmayı göze alacaksınız.
    bu hafta sonu eksozdan ilk susturucuyu çıkarmayı planlıyorum. okuduğum kadarıyla memnun olmayan yok.ama şu aralar hava filitresine takmış durumdayım sizler ne dersiniz yada yapan kimseler var mı? sanayiye gidip sormadan önce aramızda konuşalım dedim.Sizlerin fikri benim için önemli dostlar.

Yaw bu arada çanakkale gezisini ne zaman yapacaksınız sevpada arkadaşla konuştuğumda gelmeyi düşünüyoruz demişti abideleri falan gezmeye, gelinde çanakkalede de bir havamızı atalım. :D bakın Balık mangal salata benden valla kapın çadırları gelin şöyle haftasonu sitres atalım harika plajlar var burda adalara falan geçeriz gökçe ada çok sakin ve plajları prırl pırıl orayada gideriz.
    Dostum , nasılsın? umarım keyifler yerindedir...
    Eksosuzun susturucusunu çıkar hemen çıkar....

Çok hoş oldu sesi..hiç rahatsız etmiyor, böyle tok, güzel bir gürültüsü var şimdi benim sıpanın...
    Muhtemelen çıkarmayan kalmadı herhalde bizim topicde....

Selamlar, sevgiler....

Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı
    satılık mct 2.250 ytl 2005 model geçen hafta deri çanta ve bütün bakımını yaptırdım ilgilenenler

0216 660 00 07
    0537 320 90 24
    Hocam, şimdiden hayırlısı olsun...
    Çok güzel makine....kazasız belasız....

Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı

0216 660 00 07
    0537 320 90 24
    Hocam, şimdiden hayırlısı olsun...
    Çok güzel makine....kazasız belasız....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

Arkadaslar merhaba ,
    Yeni katıldımda, motoru aldıgımın ikinci günü kontak anahtarı direksiyon kilidinin içinde kırıldı kaldı, ben mi abarttım kırdım kendinin kırılacagı mı vardı anlamadım sacma bir olay oldu, kilidi sokmem gerekecek direksiyon donmuyor, sökmeden servise gitmez , bu durum garanti icindemi acaba bilen var mı?

Birsey daha zöyleyecektim unuttum, yeniyim ama kerdesimin motora binmistim.Arka fren cok guzel tutuyordu, bunda deniyorum arka fren yok gibi geldi bana azcık 100 de 10 falan tutuyor gibi... Ön frene diyecek yok valla zınk diye yere yapıstırıyor.

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    Sevgili Journeyman-35,

dostum iyiyim çok sağol sende iyisindir işallah. ç.kaleye gelme meselesinde hiç birşey dememişin galiba yatacak bu iş yaw ehliyet olsa ben uçarak o tarafa gelecem
    eksoz sökümünü yarın sabaha yapıyorum.dostum sen filitre meselesine ne diyorsun yaptırsak nasıl olur acaba. birde ben bir şeyi daha kafaya taktım.ön tekerdeki çatalı uzatacam tam copper yapacam makinayı, biraz araştırdım 9,14 ve 18 derece eğimlerden biri seçilerek yapılıyormuş.amerikadaki bir sitede sadece bu işi yapan bir elemandan öğrendim" sitesinde öğrendim " burda seamik bölümünde okuyan bir öğrenci var fiber glass işini bayağı iyi yapıyormuş onunla konuştum onda da bir jinlun var.benzin deposunun görüntü olarak daha büyük olmasını istediğimi vede yüksek olmasını istediğimi söyledim yapabilrim dedi. bakalım pztesi konuşup maliyetini falan çıkaracaz.

bir şey daha soracaktım sana dostum, benim arkadaş motora çanta yaptırmak istiyor sen bir ara bana tanıdığım var demiştin sen çiz ben yaptırırım demiştim, eğer hala o bağlantın devam ediyorsa bize maliyeti ne olur yada yapıyorsa çizimleri gödersek bizede yaparmı?

kendine çok iyi bak görüşmek üzere dostum.
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

Bilen bir arkadas da benzin muslugunun asagıda yukarıda ortada ne oldugunu soylerse memnun olurum. Kıtabında pozısyon demıs, bulmaca gıbı nerde oldugunu ara bul...

arkadaşlar 250 mct motor 2005 model 500 km de işlerimin yoğunluğundan motara binmek pek nasip olmadı
    zaten araya kış girince hiç binemidim ilk bakımı yeni yapıldı kesinlikle hiç bir sorunu yoktur üstünde bir cizik bulana motoru hediye veririm motor garajda duroyor hiç bir şekilde yağmur ve toza maruz kalmamıştır .sıfırn dan farkı fiyatıdır.yenisi
    3500 ytl emzallaerini 2400 den başlayıp 2800 kadar
    satılmaktadır. benim zamımın olmayışı ve paraya ihtiyacım olduğumdan acil olarak satıyorum motor halen garantilidir. ve satış hemen yapılabilir durumdadır.alcak arkadaşlar motoru servise gözterebilirler

idris-35@hotmail.com 05388643131 izmir 2200 ytl

chopper250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 100 cc ve mondial mct 250
    saygıdeğer mct kullanıcıları ve değerli kardeşlerim.ben sizlerin bu motor üzerindeki çalışmalarınızı devamlı takip ettim ve şunu söyledim kendime..işte türk gençliği..bravo size.. mondial mct 250.anladığım kadarıyla hepimizde var.bende size katılıp elektronik ekipmanlarla donatalım derim ama garantiden düşüyor o zaman motor. israilli firmaları bile hayretlere düşüren bir icadımın motorsiklet versiyonunu yapıp mct me takıcam ve sizide bu tür çalışmalarımdan haberdar edeceğim..birde kontağı açınca benzin musluğu görevi gören valf modeli var kafamda.hani bizim klasikbenzin musluğu yerine ama ilk olarak yağmurlu havalarda sehpa ışığının yanması olayını çözeceğim ki siz sehpa müşirini hafifçe zift ile boyayarak yada mutfaklarda kullandığımız streç ile tek bir kat sararak düzeltebilirsiniz. nedenmi yanıyor bu sarı ışık...ıslandığı için switch içine su gider ve sehpa açık sanar kendini...belkide ileride motor bile stop eder.ben bunu reed relay ile çözeceğim.nedir bu reed relay.manyetik switch .1 adet mıknatıs ve cam tüp içinde iki küçük metal tel.çalışma pirensibinide anlatayım. mıknatıs cam tüpe yaklaşınca iki metal birbirine değiyor klasik switch ama sudan etkilenmiyor ... soysalreha@hotmail.com unutmadan istanbulda kim ekip başı ise bir şile yada ağva programı yapsında katılalım......

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kusgribi adlı üyeden alıntı
    Bilen bir arkadas da benzin muslugunun asagıda yukarıda ortada ne oldugunu soylerse memnun olurum. Kıtabında pozısyon demıs, bulmaca gıbı nerde oldugunu ara bul...
    Benzin musluğu aşağıda normal depo
    yukarıda yedek depo
    ortada ise kapalı
    motoru stop ettiğinde menzin musluğunu kapatmayı ihmal etme yoksa karbüratöre benzin birikebiliyo. Ayrıca kırmızı lamba yandığında hemen yedek depoya almana gerek yok yaklaşık 60-80 km normal depoyla yol yapabilirsin.Bildiğim kadarıyla yedek depoda basınç farkından dolayı fazla benzin harcıyormuşuz.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Evet arkadaşlar mondial servisinin geçtiğimiz cuma günü beni çıldırtmasından dolayı motoruma direkt hava filtresini bağlamış bulunmaktayım.Cuma akşamı servise gittim benim hava filtrem kirlendi dedim (motor 3500 km de) yenisini rica edeyim dedim, tabi abi dediler 10 dakika sonra elemanın biri elindesiyah bi plastik kazanla geldi, dedim kardeş bu ne ben sadece filtre istedim kazan zaten mevcut ve sağlam dedim sonra olanlar oldu.Servisteki eleman abi filtreyi tek veremiyoruz bu komple sistem olarak geliyor dedi, yapma yav dedim nekadar bu sistem ,abi 40 ytl dedi ve bi anada gözüm döndü.Dedim siz adammı......... ?
    eleman yok abi estağfurullah dedi dedim ne estağfurullahu kardeşim inkar etmeyin dedim resmen adam ................... .Eleman abi dedi bak kataloğa bu komple bu şekilde geliyo dedi (uğur un politikasıymış).Ha dedim demekki biz 2-3 kere servise gelip peryodik sarf malzemelerini değiştirsek bi mondial parası daha alacaksınız dedim. Sonradaha da sinirlenip Uğura 1 Size 2 Garantinize 3 dedim.Birdahada dedim motoru sizin elinize bırakıp gideni de dünya alem ....... dedim ve ayrıldım.Sonra ne mi oldu gittim abicim oto aksesuarcıya sar dedim ordan bitane konik direk filtre aldım geldim eve söktüm motorun her yerini kazanı ayırdım motordan ama anlat demeyin geberdim sökene kadar ( 4 saat uraştım).Gittim usta dedim şu filtrenin ağzına uyacak bi pimaş boru ver aldım boruyuda kestim bi ucunu filtreye bir ucunuda karbüratör ağzındaki lastiğe güzelce geçirdim kaçak olmasın diye de güzelce sıktım.Sonra motoru söktüğüm yerleri teker teker topladım.Çalıştırdım motoru şimdi sonuç: Motorun çalışması daha rahatladı hatta rolantiyi bile bir miktar düşürdüm ilk kalkışlarda ve vites aralarında seri vites değiştirmelerde sanki vites değiştirmemiş ve devir bitmemiş gibi ivmelenerek ilerliyo en güzelide artık motor yağım daha az ısınıyor yalnız daha verimli yanma meydana geldiği için egsoz daha çabuk ve daha fazla ısınıyor.Son sürati deneme fırsatım olmadı 110 km ye çıktım dahada fazla zorlamadım.yaklaşık 20 km dolaşma fırsatım oldu herhangi bi problem ve dengesizlik oluşmadı motorda Allah bizi uğurun eline düşürmesin abicim 2 sene sonunda bi motor parası daha alırlar bizden ehe ehe.Bir örnek daha vereyim: Farzımisal allah korusun arka stop lambanızın camı kırıldı veya çatladı servise gittiniz usta şunun camını değiştirelim dediğinizde hooop size camı iç aksamını ve dıştaki krom görünümlü çerçeveyi hatta vidalarını satıyolar 30 ytl mi ööle bişi. Bu böyle giderse yakında hepimizin motorları custombike olacak arkadaşlar.Nasıl bir anlayışsa dumurum hafta sonu boyunca devam etti. Düşünsenize abi adamlar abartıp bujş değiştirmede abi bu karbüratörle beraber geliyo bunuda alacan derler yanında ehe eh ee .Benim şahsi fikrim Uğur bu işi kenar mahallelerde mobilet tamiratı yapan adamlar kadar bilmiyor abi yada bence art niyetliler. Ne diyo abicim reklamlarda Mondial Mondial Mondial ALLLLLLLLLLLLL.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler