Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Bu arada arkadaşlar, yapanları ve beğenenleri ayrı tutarak ve tartışmaya sebep olmadan , 2 farklı ustaya sordum ki gerçekten biri almanyada eğitim almış SUZUKİ sertifikalı YUSUF USTA, diğeride Mekanik Beyinli KEMAL USTA.... Şu Debriyaj balatalarına konan pullar ile ilgili.... Yay yataklarına konulanlar... Yukarda bir yerlerde... İkiside bu işlemin sağlıklı olmayacağını, "yarım debriyaj" ile gitmekten başka bir işe yaramıyacağını heleki SÜRAT konusunda bir etkisinin olamıyacağını söylediler. Tam anlatıklarını yazamamış olabilirim. Ama kısaca tavsiye etmediler....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:18 ----------

kemancı34mct
    Yurtiçi kargo ile dişlin bugün yola çıkıyor... Hayırlı olsun. Umarım memnun kalırsın.
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada arkadaşlar, yapanları ve beğenenleri ayrı tutarak ve tartışmaya sebep olmadan , 2 farklı ustaya sordum ki gerçekten biri almanyada eğitim almış SUZUKİ sertifikalı YUSUF USTA, diğeride Mekanik Beyinli KEMAL USTA.... Şu Debriyaj balatalarına konan pullar ile ilgili.... Yay yataklarına konulanlar... Yukarda bir yerlerde... İkiside bu işlemin sağlıklı olmayacağını, "yarım debriyaj" ile gitmekten başka bir işe yaramıyacağını heleki SÜRAT konusunda bir etkisinin olamıyacağını söylediler. Tam anlatıklarını yazamamış olabilirim. Ama kısaca tavsiye etmediler....
    açıkcası buna benzer yanıtı benim ustamda verdi. Bua rada son bakım ve yağ değişiminden sonra hem motorun gidişi düzeldi hemde durduğum yerde boş vitese alma olayım kolaylaştı. Bundan sonra shell advance den başka yağ kullanmayı düşünmüyorum. motoru boşa alamamamızın bir sürü etken sebebi varmış bu bakımda bunu öğrendim. Yağından tutunda pedaldaki boşluğa hatta ve hatta debriyaj ayarı bile etkenmiş.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kemancı34mct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ss Srad 600

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:18 ----------

kemancı34mct
    Yurtiçi kargo ile dişlin bugün yola çıkıyor... Hayırlı olsun. Umarım memnun kalırsın.

Tesekkur ediyorum mahoretti abıcım sagolsınn.kazasız belasız surusler

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Arkadaşlar herkese merhaba;

Bugun gittim motoruma baktım bizde malum bu yeni kanun muhabbetine bekliyoruz plakalar için :( daha motoru kullanmadım ama sizlerin yazmış olduğu yorumları okuduktan sonra anladığım kadarıyla bu arka dişli değişimi motoru rahatlatıyormuş baya.

Sizden ricam eğer bu arka 32 li olan dişliden elinde olan varsa bize 2 tane lazım, olan arkadaş bana özel mesajdan yazabilirse memnun olurum. (ugur.ozubek@hotmail.com da ekleyip konuşabiliriz farketmez )
    Birde bu motorun lastikleri yazı atlatır dedi usta,kışa değiştirmen lazım dedi. sizinde öneriniz doğrultusunda kışa doğru mu değiştirelim yoksa en kısa sürede halletmek mi daha sağlıklı ? sonuçta siz motorun vidasına kadar biliyorsunuz :D

biraz uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın :( motorun heyecanı var hala ondan olsa gerek

Şimdiden herkese teşekkür eder kazasız sürüşler dilerim. . .
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese merhaba;

Bugun gittim motoruma baktım bizde malum bu yeni kanun muhabbetine bekliyoruz plakalar için :( daha motoru kullanmadım ama sizlerin yazmış olduğu yorumları okuduktan sonra anladığım kadarıyla bu arka dişli değişimi motoru rahatlatıyormuş baya.

Sizden ricam eğer bu arka 32 li olan dişliden elinde olan varsa bize 2 tane lazım, olan arkadaş bana özel mesajdan yazabilirse memnun olurum. (ugur.ozubek@hotmail.com da ekleyip konuşabiliriz farketmez )
    Birde bu motorun lastikleri yazı atlatır dedi usta,kışa değiştirmen lazım dedi. sizinde öneriniz doğrultusunda kışa doğru mu değiştirelim yoksa en kısa sürede halletmek mi daha sağlıklı ? sonuçta siz motorun vidasına kadar biliyorsunuz :D

biraz uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın :( motorun heyecanı var hala ondan olsa gerek

Şimdiden herkese teşekkür eder kazasız sürüşler dilerim. . .
    lastiklerin değişip değişmeyeceğini anca binmeye başladıktan sonra anlayabilirsiniz. mesela ben ilk lasitğimi 10000 km kullandım herhangi bir kayma vs yaşatmadı. Ama alır almaz tehlike atlatanda oldu. onunda sebebi motorun yada lswitğin depolanma şartlarından kaynaklanıyor. Dış etkenler hamura etki edebiliyor. Dişli için benimle irtibata geçebilirsin. profilimde msna dresim mevcut.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

kemancı34mct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ss Srad 600
    herkese hayırlı aksamla.gecenlerde 2 3 tane kopuk teli yapmayı untmus usta bısı olmaz dedıı.bugun sallanmaya basladı motor.sordum 3.5 lukta yokmus.bulup gelrm dedm baska ustaya.300 metre sonra motor tak dedı kaldıı yaaa.ne bıcım bu ıs yaa.ne bıcım ustadr buu adamm.hızlı gıdıyor olsam allah korusun yaa.arkadaslar yardımlarnızı beklıyorum.istanbulda nerden 3.5 luk mct 250 cant telı bulablırım?acıl gereklıde.bırde nekadar 36 taneymıs.bugun yagını degıstrmistım vites gecişlernde bı rahatlama gozlemledım 2300 de degstırdım bu arada 20 40.nasıldır?ceveplarınız ıcın teskkur eder.kazasız belasız surusler dılerım.1 tane bıle kopuk cant telı gorursenız mutlaka degıstırınn.hayırlı aksamlar

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerin değişip değişmeyeceğini anca binmeye başladıktan sonra anlayabilirsiniz. mesela ben ilk lasitğimi 10000 km kullandım herhangi bir kayma vs yaşatmadı. Ama alır almaz tehlike atlatanda oldu. onunda sebebi motorun yada lswitğin depolanma şartlarından kaynaklanıyor. Dış etkenler hamura etki edebiliyor. Dişli için benimle irtibata geçebilirsin. profilimde msna dresim mevcut.

Sağlıcakla.
    vermiş olduğun bilgi için saol, dediğin gibi yaparım artık
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

ahmetgk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago XV535
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açıkcası buna benzer yanıtı benim ustamda verdi. Bua rada son bakım ve yağ değişiminden sonra hem motorun gidişi düzeldi hemde durduğum yerde boş vitese alma olayım kolaylaştı. Bundan sonra shell advance den başka yağ kullanmayı düşünmüyorum. motoru boşa alamamamızın bir sürü etken sebebi varmış bu bakımda bunu öğrendim. Yağından tutunda pedaldaki boşluğa hatta ve hatta debriyaj ayarı bile etkenmiş.
    ARBETUS merhaba
    Shell advance, Buji ve debriyaj balatası ile ilgili kullandığın modelleri listeleye bilir misin?Bizler için iyi bir referans olur düşüncesindeyim.
    400 km önce bakımı yapılıp debriyaj balatası değişen motorumda boşa atma, 1 vitesten atma gibi problemler yaşıyorum.

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    Haftasonu IRC marka lastik aldım ustamın tavsiyesi ile. Arka 70TL ön 35TL... Pirelli sormuştum sadece arka lastik 190TL idi... Bundan iyisi şamda kayısı hesabı yani... Lastik sanki michelin. Çok yumuşak hamuru var. Doğal olarak tutunması da o kadar iyi. Usta çıktı motorla bir tur attı. Benim test edemiycem şekilde test etti. Çok beğendi. Bu arada lastikleri ustamdan değil de Çankaya'dan aldım. Ustam taktı sadece. Yani bir çıkarı da yok adamın. SAOL KEMAL USTA....
    selam hocam ben de lastik alacam ama sivasdayım fazla çeşit bulamıyom aldığın yerin telefonunu verirsen sevinirim kargo ile sipariş etdiririm. İlginize şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı aksamla.gecenlerde 2 3 tane kopuk teli yapmayı untmus usta bısı olmaz dedıı.bugun sallanmaya basladı motor.sordum 3.5 lukta yokmus.bulup gelrm dedm baska ustaya.300 metre sonra motor tak dedı kaldıı yaaa.ne bıcım bu ıs yaa.ne bıcım ustadr buu adamm.hızlı gıdıyor olsam allah korusun yaa.arkadaslar yardımlarnızı beklıyorum.istanbulda nerden 3.5 luk mct 250 cant telı bulablırım?acıl gereklıde.bırde nekadar 36 taneymıs.bugun yagını degıstrmistım vites gecişlernde bı rahatlama gozlemledım 2300 de degstırdım bu arada 20 40.nasıldır?ceveplarınız ıcın teskkur eder.kazasız belasız surusler dılerım.1 tane bıle kopuk cant telı gorursenız mutlaka degıstırınn.hayırlı aksamlar
    jant teli elimde var Nipel marka çelik tel. şu ana kadar verdiğim hiçbir MCT kullanıcıs kıramadı Özelden görüşelim hocam.

Alıntı ahmetgk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARBETUS merhaba
    Shell advance, Buji ve debriyaj balatası ile ilgili kullandığın modelleri listeleye bilir misin?Bizler için iyi bir referans olur düşüncesindeyim.
    400 km önce bakımı yapılıp debriyaj balatası değişen motorumda boşa atma, 1 vitesten atma gibi problemler yaşıyorum.
    shell advance 15-50 full sentetik yağ kullanıyorum.
    buji olarak torch platinum takılı
    debriyaj balatamda hondanın orijinal balatası (titanlar için) tasım ve yayım hala orijinal ekstra birşey yapmadım.

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı candost18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam hocam ben de lastik alacam ama sivasdayım fazla çeşit bulamıyom aldığın yerin telefonunu verirsen sevinirim kargo ile sipariş etdiririm. İlginize şimdiden teşekkürler.
    0232 484 29 41 Firma ismini hatırlamıyorum ama.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:56 ----------

Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor nasıl kaldı onu anlamadım. Tellermi sıkıştı bi yere ? Benim de 1 tane kırılmıştı. Çıkardım onu. Geçen haftada 1 tel takdırdım. En kısa zamanda komple değiştiricem ama. Bu arada bende amerikan malı 20-40 yağ koydum. Ama gözlemlediğim bişey var. Yağdan mı bilmiyorum. Sabah ilk kalkışta 1 den 2 ye zor geçiyor. Biraz yol aldıktan sonra düzeliyor. Yağ ısınınca yani düzeliyor gibi... Yağdan mı acaba. Çünkü sadece yağ değişti haftasonu... Biryerleri açılmadı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:02 ----------

motor yağının adını unutmuştum. Öğrendim şimdi... "GULF"
    DİKKAT..! İleri derecede Cruıser bağımlısı, plastikle yaklaşmayın. Kriz anında yeterli dozda kromaj gösterilmelidir

Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaş ben bu küçük esnaftanda büyük alışveriş zincirlerininde ki mantığına da ayar oluyorum. Kısacası bu kapitalizm beni pskolojik olarak hergün briaz daha bitiriyor) Motorumu alana kadar hergün arayan canım abim güzel abim ayağı yapan 50 yaşındaki adam kredi kartını çektikten sonra sabah çaldırıyor beni bir kere bende merak edip geri arıyorum açmıyor gidiyorum ne oldu diye ya işte sabahtan beri kaç kere aradım motorunun vergisini vericez geldi motorun neden açmıyorsun kimlğinin fotokopisini çektir gel dedi suratıma bile bakmadı) Bunu buraya yazmamdaki asıl sebepte bana geleceğini söylediği koruma demiri nerde dediğimde "bilmiyorum sen getir ben takarım UYGUN OLURSAM." dedi. Yani kısacası koruma demiri arıyorum nerden nasıl temin edebilirim bir fikri olan var mı??

Motosikleti
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ben bu küçük esnaftanda büyük alışveriş zincirlerininde ki mantığına da ayar oluyorum. Kısacası bu kapitalizm beni pskolojik olarak hergün briaz daha bitiriyor) Motorumu alana kadar hergün arayan canım abim güzel abim ayağı yapan 50 yaşındaki adam kredi kartını çektikten sonra sabah çaldırıyor beni bir kere bende merak edip geri arıyorum açmıyor gidiyorum ne oldu diye ya işte sabahtan beri kaç kere aradım motorunun vergisini vericez geldi motorun neden açmıyorsun kimlğinin fotokopisini çektir gel dedi suratıma bile bakmadı) Bunu buraya yazmamdaki asıl sebepte bana geleceğini söylediği koruma demiri nerde dediğimde "bilmiyorum sen getir ben takarım UYGUN OLURSAM." dedi. Yani kısacası koruma demiri arıyorum nerden nasıl temin edebilirim bir fikri olan var mı??
    insanlar bazen şerefless olabiliyor orijinal mi düşünüyorsun koruma demirini?

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri hakkında ufak bir tavsiyem olsun. Vites değiştirme özelliklede yükseltme anında ayağımı pedalın altına soktuğumda, parmak uçlarım demire takılıyor. SIKINTI. 3 parçalı benim koruma demiri. Belirteyim dedim. Biraz mesafe olması iyi olurdu.

Motosikleti
    Koruma demiri hakkında ufak bir tavsiyem olsun. Vites değiştirme özelliklede yükseltme anında ayağımı pedalın altına soktuğumda, parmak uçlarım demire takılıyor. SIKINTI. 3 parçalı benim koruma demiri. Belirteyim dedim. Biraz mesafe olması iyi olurdu.
    Ben regal raptorun koruma demirini kullanıyorum daha sağlam daha hoş ve kullanışlı. tavsiye ederim.

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    ARBETUS, RR koruma demiri kaç para ? Hatırlıyon mu?

Motosikleti
    ARBETUS, RR koruma demiri kaç para ? Hatırlıyon mu?
    Abi ben 2006 da 95 liraya almıştım ama ozaman herşey ateş pahasıydı şimdi daha uyguna veriyorlardır :d Ama beni ciddi kazalardan ve tehlikelerden korudu. orijinali olsaydı emin ol içeri bükülmüştü :d

Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    araştıralım... Saol.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    ben geçen sen 40 tl ye aldım montaj dahil

Motosikleti
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben geçen sen 40 tl ye aldım montaj dahil
    regal raptorun koruma demirini mi? 30 lirayada hatta 20 liraya da var koruma demiri piyasada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler