Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bugin ana farın yanlarına bir çift daha sis farı monte ettim..Far işini biraz abartmışmıyım sizce? Ne dersiniz

Bu da bugün montajladığım kamera çekim aparatım..Biraz kaba mı duruyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    hocam hersey ok de o fotograf mak aparatı bana konulu 18+ filmleri andırdı sadece gerektiğinde takıyorsunuz demi normalde öyle bir görüntü garip olur ya

Motosikleti
    Var
    Alıntı mahoni38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hersey ok de o fotograf mak aparatı bana konulu 18+ filmleri andırdı sadece gerektiğinde takıyorsunuz demi normalde öyle bir görüntü garip olur ya
    Hehe sorma, görüntüsü hakikatten garip ama iş görüyor..Gerçi titreşim çok şuanda..Bir iki deneme videosu çektim..
    Gidona sabitleme yerine titreşimi alacak elastik bir şeyler sarmak gerek sanırım..
    Bakalım haftasonu son şekli alır..

Motosikleti
    MCT 250
    [QUOTE=Osbourne;2028584]Bugin ana farın yanlarına bir çift daha sis farı monte ettim..Far işini biraz abartmışmıyım sizce? Ne dersiniz

Bende sis farı aldım sanırım aysınıdan. fakat taktırmadım. seninkilerin takılış şekli hakkında fikir alabilmem için yakın çekim yapabilirmisiniz mümkünse. o na göre bende takacak ustayı yönlendirebilirim diye düşünüyorum

Motosikleti
    Var
    [QUOTE=hilhan;2028872]
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugin ana farın yanlarına bir çift daha sis farı monte ettim..Far işini biraz abartmışmıyım sizce? Ne dersiniz

Bende sis farı aldım sanırım aysınıdan. fakat taktırmadım. seninkilerin takılış şekli hakkında fikir alabilmem için yakın çekim yapabilirmisiniz mümkünse. o na göre bende takacak ustayı yönlendirebilirim diye düşünüyorum
    Sanırım ana farın yanındaki sis farlarını söylüyorsun değil mi?

Onun için demirciden bir parça kestirdim..
    Mondial yazan plastiğin bağlandığı iki vida var farın altında..
    O yazı sökülüyor, kestirdiğim demir parçasının ayakları o vidalardan sabitleniyor..
    Demirde iki tane de sis farı montajı için delik açtırdım..oralara da farları taktım..
    Demircinin sis farı için o ayağı kesmesi gerek..Onu da motorunla birlikte gittiğinde ölçelere kalıp çıkartır..

Nasıl takıldığını elektriksel olarak sormamıştın değil mi?

herkeze slm benim bi sorunum var benim motosikletin jikle kolunun içi bir tabirle yalavuç olmuş içinin plastigi kırılmış yani jikle görev görmüo ve yaklaşık 10 gündür biraz zorlansamda öyle çalıştırıp gidip geliyodum işe neyse bugün akşam işden çıktım aldım motosikleti yine bastım bastım marşa çalışmıo baya zorladım ama akünün bitecegini bile bile bi ara eksozdan pat diye bi yüksek ses çıktı nitekim artık marşa basıyorum fakat tık tık sesinden başka bişey gelmiyor ama farlar yanıyor nasıl çalıştıracam ben bunu iş yerinde kaldı motosikletim otobüsle döndüm eve yani akümü bitti marşa basa basa yoksa bujilerle ilgilimi bi sorun var bi çalıştırabilsem içerenköydeki sevpaya gidip jikle kolu ve bujileri degiştirecemde çalışmıyorki acaba arkadaşın arabasından takviye yapsam çalışırmı yardım lütfen

herkeze slm benim bi sorunum var benim motosikletin jikle kolunun içi bir tabirle yalavuç olmuş içinin plastigi kırılmış yani jikle görev görmüo ve yaklaşık 10 gündür biraz zorlansamda öyle çalıştırıp gidip geliyodum işe neyse bugün akşam işden çıktım aldım motosikleti yine bastım bastım marşa çalışmıo baya zorladım ama akünün bitecegini bile bile bi ara eksozdan pat diye bi yüksek ses çıktı nitekim artık marşa basıyorum fakat tık tık sesinden başka bişey gelmiyor ama farlar yanıyor nasıl çalıştıracam ben bunu iş yerinde kaldı motosikletim otobüsle döndüm eve yani akümü bitti marşa basa basa yoksa bujilerle ilgilimi bi sorun var bi çalıştırabilsem içerenköydeki sevpaya gidip jikle kolu ve bujileri degiştirecemde çalışmıyorki acaba arkadaşın arabasından takviye yapsam çalışırmı yardım lütfen

selam arkadasım jigle teli yanı jikle kolkuna gıren jikle kablosunu cekıncedemı olmuo? marsa bastıgında tık tık sesimi telıo sadece?eger oleyse mars rublesını degıstrceksın 10tl al akunn oldugu kapaa sok orda ufak parca sok tak calısır. omu bozuk analmak ıcınde (hemde calstrp motrcuya gdrsn) ac aku kapagını ufak bı mars rublesı var ıkı ucu var tornavıdayı al elıne ıkısnede surttr elektrk gelıp mars basmaya baslıosa tmmdr hem mtrn calsr gdrsn rubkleyı degstrrsn anladınmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

istersen ara anlatım 0531 577 13 18

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

selam arkadasım jigle teli yanı jikle kolkuna gıren jikle kablosunu cekıncedemı olmuo? marsa bastıgında tık tık sesimi telıo sadece?eger oleyse mars rublesını degıstrceksın 10tl al akunn oldugu kapaa sok orda ufak parca sok tak calısır. omu bozuk analmak ıcınde (hemde calstrp motrcuya gdrsn) ac aku kapagını ufak bı mars rublesı var ıkı ucu var tornavıdayı al elıne ıkısnede surttr elektrk gelıp mars basmaya baslıosa tmmdr hem mtrn calsr gdrsn rubkleyı degstrrsn anladınmı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:24 ----------

istersen ara anlatım 0531 577 13 18
    Kuzey La Olum Şu Alıntı Yazan Butonu Kullansana
    Senin Motor Bozuldu Ve Beni Aramadan İşyerinde Bıraktın Otobusle Geldin Gibi Anladım (:
    O Rübleden Yavru Şumaher Olmuştun Sende (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

taygun bey sizin motorunuz ne

Motosikleti
    taygun bey sizin motorunuz ne
    150 T1.5 (; Hani Şu Düz Yolda Giderken Kontağını Kapattığın (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 T1.5 (; Hani Şu Düz Yolda Giderken Kontağını Kapattığın (:
    hehe kaldınız yolun ortasında omu=)))

Motosikleti
    hehe kaldınız yolun ortasında omu=)))
    Kontağı Açmayınca Çalışmıyormuş (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    @osbourne

şu çıkıntırı koruma demirine falan koysaydın yahu Yırtık dondan çıkmış modunda duruyor orda
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Bu motosikleti abim kullanıyordu, yaklaşık 3 sene önce yada 4
    100 km'de kaç litre yakıyor ? ve kötü özellikleri, sorunları nelerdir ?

Motosikleti
    Alıntı Spist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motosikleti abim kullanıyordu, yaklaşık 3 sene önce yada 4
    100 km'de kaç litre yakıyor ? ve kötü özellikleri, sorunları nelerdir ?
    VAktin var mı arkadaşım? şayet varsa şöyle çokda değil bi 10 sayfa gerilere doğruu gidersen bişeylere cevap alabilirsin.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    YBR istiyor..
    epey okudum, biraz da sıkılsamda hasret gidermiş kadar oldum Biraz fazla yakıyormuş, uğraş isteyen bir motosiklet

Motosikleti
    epey okudum, biraz da sıkılsamda hasret gidermiş kadar oldum Biraz fazla yakıyormuş, uğraş isteyen bir motosiklet
    Aslında çok yaktığı söylenemez kişinin kullanımına göre değişiyor ben hep devirli kullanıyorum açık egzos kullanıyorum 150 lik arka lastiğe sahibim. Bunların hepsi yakıta etken olan faktörlerdir. Burdaki arkaadşların çoğu motorlarıyla özdeşleştiği için hep kendileri yapıyorlar bazı şeyleri Bundan dolayı uğraşmış gibi geliyor. Aslında hani ğraşmak sitemeyn bbirisi gider servise elinde bi listeyle sabah bırakır akşam alır. Ama usatanın ne yaptığı konusunda bir fikri dahi olmaz

Motosikleti
    YBR istiyor..
    Yeni başlamak için ideal değil, ama benim gibi düşük bütçeli biri için çok sayılabilir. Ha MZ gibi yakmıyo, yaza doğru motosiklet tercihimi yaptığımda az yakmasına ve servis sıkıntısı yapmamasına dikkat edicem.

Motosikleti
    Yeni başlamak için ideal değil, ama benim gibi düşük bütçeli biri için çok sayılabilir. Ha MZ gibi yakmıyo, yaza doğru motosiklet tercihimi yaptığımda az yakmasına ve servis sıkıntısı yapmamasına dikkat edicem.
    Başlamak için ideal. ideal olmaması anlamını yazımdan nasıl çıkardın anlamadım :d. Bir YBR kadar az yakmaz ama ybr kadar da sıkmaz yolda. Ben arkadşaımın YBR sini servise götürdüm yaklaşık 60 km beyoğlundan Gebze'ye patladım sıkıntıdan

Motosikleti
    Var
    Gerek basitliği ve ucuz yedek parçası, gerek motor gücü ve gerekse de sürüş kolaylığı ve rahatlığı açısından kesinlikle başlangıç motorudur bence de..

Bu arada yeni kamera aparatımla alelacele çektiğim bir video

http://www.akilli.tv/video/483840/Ka...-denemesi.aspx

Titreşim çok var ama, çözeceğim onu h.sonu..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler