Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motor 2den boşa atma yapıo ne yapmak gerek? birde 1 ayda bi debriyaj tel kopuo neden olabır. birde regal raptor 125 le mctyi takas yapcak bizim ark. ben dedim boşver ama performansı ıyıyımıs 125lık olmasına ramen fln dedı varmı bılgınız kazasıs surusler
    2 den boşa atma problemini bir türlü anlayamadım biraz açıklarmısınız ? 2 ye attınız gidiyor ? kendi kendinemi boşamı geçiyor... yoksa 1 de giderken 2 ye çektiğinizde vitese girmiyor boştamı kalıyor ? sonuç olarak 2 ye tekrar giriyormu yoksa 3 e mi atmanız gerekiyor
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı kemancı34mct adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar herkse hayırlı aksamlar.bu mct 250 nın titreşimini napcazz yaawww?80 i gectınmı baslıyo tıtremeye.ne yapılablır arkaslar lutfen yardımm:(
    yarın bi 200 km gitcem bakalım nasıl olcak.yola cıkmadan tavsıye edecginiz birsey varmı bide?

herkese kazasız belasz surüşlerr
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motor 2den boşa atma yapıo ne yapmak gerek? birde 1 ayda bi debriyaj tel kopuo neden olabır. birde regal raptor 125 le mctyi takas yapcak bizim ark. ben dedim boşver ama performansı ıyıyımıs 125lık olmasına ramen fln dedı varmı bılgınız kazasıs surusler
    Alıntı ekayin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Abi Bizim Buluşma işi Yalan oldu gene Yarın Diyorduk ama .yarın hava durumuna baktım yagışlı diyor fakat pazar güzelmiş yarınla pazar sabah açıkögretim sınavlarım var pazar sınavdan sonra işe çagırmazlarsa ben Anadolu yakası Sahile inecem gelmek istiyenle irtibata geceriz burdan daha pazara var nede olsa hatta bi brunch keyfi bile yapabilir veya ögle yemegi güzel olur dimi :-)

Rampada Yavaş Düzde Savaş 46 Maraş

Arkadaşlar arka dişliyi 34 den 32 ye çektiğinize hissedilir bir düzelme göreceksiniz. Bugünh ava güzel görünüyor aslında buluşulabilir. kadıköyde falan. 2 den boşa atma olayı kronik en az aindirmek için debriyaj ayarını iyi yaptırmanız lazım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Korkulan oldu ve karter vidasının yeri yalama oldu.Bundan 4 ay önce benzin istasyonundan yağ aldım.Beyfendi isterseniz yağınızı ücretsiz değiştirelim dediler bende kabul ettim keşke kabul etmeseydim.Eleman yağı boşalttı karter vidasını yerine takacak bir türlü beceremiyor dur dedim ben hallederim dedim. Başladım uğraşmaya eleman diş kaptırmış neyse ben daha dikkatli davranarak vidayı taktım ama bir kere yeri deforme oldu. Ne zaman elimde kalacak diye merak ederken sonunda korkulan oldu vidanın girdiği yer yalama oldu.
    Yapacak bir şey yok ya vidanın karşılığına helezon yay takılacak vida kullanılmaya devam edilecek yada yeni diş çekilecek yeni vida yapılacak.
    Kartere yeni diş cektim ve yeni vida yaptım yarın yağ koyup test edicem inşallah olmuştur.
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korkulan oldu ve karter vidasının yeri yalama oldu.Bundan 4 ay önce benzin istasyonundan yağ aldım.Beyfendi isterseniz yağınızı ücretsiz değiştirelim dediler bende kabul ettim keşke kabul etmeseydim.Eleman yağı boşalttı karter vidasını yerine takacak bir türlü beceremiyor dur dedim ben hallederim dedim. Başladım uğraşmaya eleman diş kaptırmış neyse ben daha dikkatli davranarak vidayı taktım ama bir kere yeri deforme oldu. Ne zaman elimde kalacak diye merak ederken sonunda korkulan oldu vidanın girdiği yer yalama oldu.
    Yapacak bir şey yok ya vidanın karşılığına helezon yay takılacak vida kullanılmaya devam edilecek yada yeni diş çekilecek yeni vida yapılacak.
    Kartere yeni diş cektim ve yeni vida yaptım yarın yağ koyup test edicem inşallah olmuştur.
    Abi maşallah ya kendin mi açtın yeni yivleri?
    Sen bana farın yanına takmak için sis farı ayağıda yaparsın şimdi

Motosikleti
    Mondial 180 ZS
    selam arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum. Siteyi kuran arkadaşlara teşekkürler. Kazasız sürüşler. şimdi sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Bende de 250 MCT var farlarım devamlı kesiyor ilk önce kısalar daha sonra uzunlar acaba böyle sorunla karşılayan arkadaşlardan yardım bekliyom. Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi maşallah ya kendin mi açtın yeni yivleri?
    Sen bana farın yanına takmak için sis farı ayağıda yaparsın şimdi
    Kendim açtım dur bakalım yarın belli olacak becerip beceremediğimiz

Alıntı candost18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar siteye yeni kayıt oldum. Siteyi kuran arkadaşlara teşekkürler. Kazasız sürüşler. şimdi sizlerden bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Bende de 250 MCT var farlarım devamlı kesiyor ilk önce kısalar daha sonra uzunlar acaba böyle sorunla karşılayan arkadaşlardan yardım bekliyom. Şimdiden teşekkürler

Öncelikle Aramıza Hoş geldin Farlar Kesiyor Derken Ampulün Geçmesinimi Kastettin Eger Onu Kastettiysen Diger Arkadaşlarda O sorunu Yaşıyorlarmış 2 3 Ayda Bir Ampül Patlıyormuş Bende 2009 Austosta Aldım 1 Kere Patladı Ampül Yani Kronik Bi Sorun Bu Fakat fiyatı 3 ila 4 Tl Arası bişey Bide geçmesinin Sebebi Motosikleti çalıştırdıktan Sonra Farları Aç ve stop Etmeden Öncede Kapat Eger Elektrik Aksamında Bir sorun Yoksa Bundandır Dedigim Gibi Bende 8 ayda 1 kere Degiştirdim Ampulü Vede Devamlı Açık Gezerim Görünürlük Açısından Gündüz Dahil iyi Geceler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

Bide Bu arada Yarın Anadolu Yakasına Gelecek Olan Varmı Sahile Eger Gelecek Olan Varsa Vede İmkanı Varsa Maltepe SAhil Migros Var Onun Madonun Tam Karşısında Kolayca Herkez Bulabilir Önünde Motosikletcilerin Toplandıgı Bir Yuvarlak Yer Var Önceden Havuzmuş Ben Ögleden Sonra Orda Olacam Eger Gelecek Olan Olursa Buraya Yazsın Görüşelim Orda Bi sahil Turu Yapalım Bi Çay Keyfi Filan İşte Umarım Yarın En Az bi 5 Mct ci Bir Araya Gelir

tapa etrafındakı pıs ve kurum rahatlıkla yalama olmasına yol acıyor,ben bır kere sahıt oldum ozamandan berı o tarz ıslerı kendım yapıyorum,baktım adam ugrasıyor hemen mudahale etmek zorunda kaldım,ne olursa olsun malınız ıster 5 ıster 100tl olsun kıymet bılıp basında beklemek lazım
    32 dıslıden yenı yenı randıman almaya basladım 4.vıtes'ten sonra 5' rahvan vıtesı gıbı oldu
    son suratıne daha rahat cıkabılıyor
    arkadaslar bırde ogrenmek ıstedıgım bızım motorlara kalıtelı fren ve debrıjay balatası nereden bulabılırım
    honda ybr'ninkiler uyuyor dıye duydum dogrumudur?

Selamlar...bir çift sorum var, bilen var mı acaba..birincisi mondialin sitesinde ve aracın ruhsatında motor hacmi 238 cc yazıyor fakat motorun silindir bloğunun arkasında 233 cc yazıyor..ikincisi de yine sitede teknik bilgi olarak motor gücü 19 hp yazıyor fakat ruhsatta 12.8 kW yazıyor bu da yaklaşık 17.5 hp ediyor..doğrusu nedir bilen var mı?

Motosikleti
    , yamaha ybr125 (2005) di, Bajaj 125ST (2015) oldu
    Benim motor sapıttı ya kilometrede dun 1 lt yaktı naıl yani derseniz sebil gibi tahliye borusundan benzin atıyor cır cır akıyo zar zor bi tamirciye gittim samandra iğnesi mi ne haltsa oraya pislik kaçmıs ondandır dedi temizledi az benzin akıttı fln neyse bu gun yine yaptı benzin aldığım yeri değiştircem ek olarak. fazla benzin yakıyor diyenler sık sık motorun tahliye borusunun akıtıp akıtmadığına baksın derim.

Motosikleti
    Ss Srad 600
    hayırlı aksamlar tum motorculara.bugun motoru yıkarken farkettm karterın altndan yag damlıyor az az nedendir acaba 3 hafta once yag degiştirmiştim.2 tane 700 ml lik koymstu sonra yag gostergesne baktım karter cıvatasına baglıymıs.caprazlar var o platık gosterge yaglıydı. ama parmagımı soktum yag gelmedi arkadaslar. bi caree su kardesınızee:(

bir sorum daha var.depoyu fulledım.280 km de bitti yedekte gdyrum 330 oldu daha.cok yaktı sankı.55 tl ya doldrdum.devirli kullndım bıraz 80 90 olmadan 5 e atmadım ondan olblrmı acaba.yoksa 20 tl ya 160 km gidiyordum

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    hayırlı aksamlar tum motorculara.bugun motoru yıkarken farkettm karterın altndan yag damlıyor az az nedendir acaba 3 hafta once yag degiştirmiştim.2 tane 700 ml lik koymstu sonra yag gostergesne baktım karter cıvatasına baglıymıs.caprazlar var o platık gosterge yaglıydı. ama parmagımı soktum yag gelmedi arkadaslar. bi caree su kardesınızee:(

bir sorum daha var.depoyu fulledım.280 km de bitti yedekte gdyrum 330 oldu daha.cok yaktı sankı.55 tl ya doldrdum.devirli kullndım bıraz 80 90 olmadan 5 e atmadım ondan olblrmı acaba.yoksa 20 tl ya 160 km gidiyordum
    Alternatör tasının orda iki kece var muhakkak değişmeli birde bende olan sorun ön zincir dişlisin arkasındaki kece oda muhakkak değişmeli o zaman sorun çözülüyor.

Motosikleti
    Bmw F650

senin motor o kadar km. yol yapiyorsa op basina koy daha ne olsun benimkisi full depo yedek dahil 260 km. yol yapiyor oda uzun yolda

mahoretti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    o şimdi YAYA...
    Hafta sonu ölçtüm en nihayet sarfiyatı. 190 km 25TL benzin. (100KM 13.15TL >> buda 100km da 3,52lt benzin) Grup sürüşü ile yüksek hızlı bir geziydi. Yüksek hız derken 90 üstüydü yani ve gördümki çeşme otobanında motor sanki kayıyor... rahatsız edici titreme yok üst hızlarda. 32dişli farkı bu sanırım. Eşdeğer motorlardan da (skygo vardı) daha hızlıydım. 350cc lik regal ile yan yana gidiyorduk. Bende 80 gösterirken onda 100 gösteriyordu... Ama suzuki ile km saatimiz tuttu bire bir... En fazla 110km hıza çıktım. Gayet rahat ve iyi idi MCT.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:16 ----------

kemancı34mct
    Kardeş. 30 dişliyi, ustanın elinde 32'lik var diye takmadık. Ama sitede 30 dişli takan arkadaşlar vardı, ön sayfalarda. Adresini ister özelden ister burdan yaz. Sana kargo ile göndereyim. Kargo masrafını öde yeter.

Motosikleti
    Var
    Bugün debriyaj kaçırması sorunuyla servise gittim..
    ASK marka 5 halka balata 7 tane çember takıldı..(30 TL)
    Normalde 6 ya 6 idi sanırım..
    Ve mct için gerekli modifikiasyonlardan birisi olduğuna karar verdim..

Şuanda vitesler yağ gibi geçiyor, boşa almak çocuk oyuncağı ve sıfır debriyaj kaçırması var..
    Motor kendine geldi..

Bu arada motor boştayken gaz verince gelen zırıltı sesi vardı, onun da egsoz içerisindeki ortada bulunan puntolardan birinin kırılması nedeniyle olduğunu keşfettik..

Egsozu söküp egsozcuya götürdüm, adam by-pass yaptı resmen boruya dışa bakmayan kısmından diktörtgen bir pencere açtı içeriye..Usta adam, tam doğru noktadan müdahale etmiş..
    Puntoyu lehimledi ve sorun çözüldü..Hazır egsozlara elim değmişken egsoz ağızlarını eğik bir şekilde kestirdim, sesinde çok bir değişme yok ancak görüntüye 10 numara verdim..(Toplam: 20 TL)

Birde 15w40 castrol yağ koydurdum (eskisi 10w40 castrol idi) (40 TL)
    Kalın yağ psikolojik midir bilmem ama eskisine göre daha az ısındırdı motoru, güzel bir şey..

Fikir versin diye fiyatları yazdım..
    Ama şaka bir yana balata değişmini atlamayın..Konfor artıyor motorda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir günde freniniz koparsa napcanız tam gazla giderken çinli almayın

Motosikleti
    Var
    Alıntı co_takirtukur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen kimsin arkadaşım 5 dk. önce üye olup her mesaja atlayıp cevap yazıyorsun?
    Bir otur sakinleş bakalım..

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    herkese tekrar merhabalar uzun bi aradan sonra tekrardan aranıza katıldım ve kasım ortasında aldıgım kara kedimle 3500 km mi tamamlayıp aranıza öyle katılıyorum umarım bundan sonra bu kadar uzun sure sızlerle ayrı kalmam

Motosikleti
    Ss Srad 600
    Alıntı mahoretti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu ölçtüm en nihayet sarfiyatı. 190 km 25TL benzin. (100KM 13.15TL >> buda 100km da 3,52lt benzin) Grup sürüşü ile yüksek hızlı bir geziydi. Yüksek hız derken 90 üstüydü yani ve gördümki çeşme otobanında motor sanki kayıyor... rahatsız edici titreme yok üst hızlarda. 32dişli farkı bu sanırım. Eşdeğer motorlardan da (skygo vardı) daha hızlıydım. 350cc lik regal ile yan yana gidiyorduk. Bende 80 gösterirken onda 100 gösteriyordu... Ama suzuki ile km saatimiz tuttu bire bir... En fazla 110km hıza çıktım. Gayet rahat ve iyi idi MCT.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:16 ----------

kemancı34mct
    Kardeş. 30 dişliyi, ustanın elinde 32'lik var diye takmadık. Ama sitede 30 dişli takan arkadaşlar vardı, ön sayfalarda. Adresini ister özelden ister burdan yaz. Sana kargo ile göndereyim. Kargo masrafını öde yeter.

eyvallh mahoretti abicim sagolsın tesekkur ediyorumm cok.ozelden yazıyorum adresi.yolun acık olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı co_takirtukur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heeeee canım benim bizim frenler de beygir kuyruğundaki kıllardan yapılıyo zaten .... kim la bu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler