Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sadece hafta sonları yada bayram ve resmi tatil günlerinde binebiliyorum
    Sorma kardeş hiç tatil günüm olmuyor. Pazar günleri bile çalışıyorum. Bayramın 4. günü şöyle birkaç on kilometre mesafe gittim. Onun dışında sabahları işe giderken bir de akşamları işten gelirken o kadar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar MCT için gerçekçi bilgiler içeren bir tanıtım yazısı buldum..
    Hem motorunu yeni alanlar hem de almaya niyeti olup bu başlığa bakanlar için faydası olduğunu düşündüğüm için paylaşayım dedim..

Mondial 250 MCT

1 Yıldır Mondial 250 mct kullanmaktayım. Yaşadığım kadarıyla avantajları ve dezavantajlarını sizinle paylaşmak isterim. Öncelikle görünümü çok şık. Dikkat çekici bir motor. Herhangi bir sorun olduğunda da yedek parça ve servisinin bol olması avantajlı.

Yakıt tüketimi açısından da tatminkar bir motor. Bu motorla uzun yollar yaptım ve hiç bir sorun yaşatmadı bana. Yanlız zamanla cant telleri kırılıyor. Ara ara kontrol etmekte fayda var. Tam bir asfalt motoru. Çakıllı, kumlu alanlarda kullanımı zor ve tehlikeli. Tekerlekler çok kolay kayabiliyor. Performans açısından da pek tatmin etmeyen bir motor. Dik bir rampayı ortalama 60-70 km. ancak çıkabiliyor ve hız yapmak istediğinizde sizi üzebiliyor.

Fabrika çıkışı maksimum 100 km. diyor. Ben 120 km. yaptım rampa aşağı ama normal yolda 100 km'yi biraz zor geçiyor ve motor çok titreme yapıyor. Onun için uzun süre gidilemiyor. Bunun yanında oldukça seri bir motor. 80-90 km. Sürate kısa bir zamanda çıkabiliyorsunuz. Performans arayanlar için uygun değil ama dayanıklılık, maliyet ve rahatlık arıyorsanız size uygun bir motosiklet olabilir.

Eklenme: April 24th 2008
    Yazan: Tuncay Potur
    Ben kesinlikle her cümlesini onaylıyorum..Hepsi benimde gözlemlediğim durumlar..

Güncel yakıt sarfiyat bilgim de arkadaşı doğrular nitelikte..

Şuan için devirli kullanımda 100 km de 4,3 lt tüketimi var..

Motosikleti
    Honda İntegra
    arkdaslar sag sınyalı kurcalayayım derken yıne flasoru yaktım sınyallare yanıp sonmuyor sadece yanıp kalıor cok ılgınc bır durum ama aklım ermedı bu 4. yada 5. flasor olacak .bu arada mondıal servısıne gıdıp vıtesler hakkındakı kafama takılanı danıstım ve tatmınkar bılgıyı aldım motorumun yuksek suratlare cıkamamasının en onemlı sebebı gururla soylurum (fakat motorun acemısı oldugum ıcın :D) benım devırlı kullanmamam mıs.motora hakkettıgı devırle kullanmam gerekıtıgı soyledıler kısacası bıraz bagıracak ve tıtreyecek dedıler aynısını uzun ve bos bır yolda uyguladım suratına hayran kaldım :D 120km fakat motor altımdan kactı kacacak gııb hıc guven vermıyor ama suratte fena deıl

Motosikleti
    Honda cbr 600f

Az daha motorumu çalıyorlarmış

Arkadaşlar sormayın bugün az daha motoru çaldırıyorduk.
    Sabah her zamanki bıraktığım yere bırakmıştım motorumu. Koyduğum yer işyerimle arasında bir sokak bulunan boş bir arsa ki bu arsaya arabalar park ediyor. Sabah hava kapalı olduğundan üzerini branda ile örtmüştüm. Akşam iş çıkışı varıp brandayı kaldırınca önce kesif bir benzin kokusuyla karşılaştım. İçimden benzin hortumu yerinden kurtulmuş diye düşündüm. Gerçekten de karbüratöre giden benzin hortumu yerinden kurtulmuş, bereket versin sabah motoru bırakırken depoyu kapatmıştım. Hemen ardından hava filtresinin bulunduğu yerdeki kapağın söküldüğünü fark ettim. Ben ise hala kapağın kendi kendine yerinden kurtulduğunu düşünüyordum hırsızlık aklımın ucundan bile geçmiyordu. Uzun etmeyelim ben bunları tamir ederken karşı apartmanın ikinci katındaki bir amca seslendi. Meğer iki kişi benim motorumun başında uğraşırlarken bu amcayı görüp kaçmışlar. Üstelik motorun direksiyon kilidi de kilitliydi. Anladığım kadarıyla motoru düz kontak yapıp çalıştırmaya çalışmışlar. Çalıştırsalardı direksiyon kilidini açıp götürebilirler miydi bilmiyorum. Ama hala olayın şokundayım. İnanın bundan sonra motorla işyerime gitmeyi de düşünmüyorum. Diske takılan kilitlerden var. Onu diske takıyordum ama bugün onu da takmamıştım. Belki adamlar o diski de çıkaracaklardı bilmiyorum.
    Resmen verilmiş sadakamız varmış kurtardık motoru. Bundan 7-8 yıl önce yine bir motor çaldırmıştım. Bunu da çaldırsaydım herhalde motora iyice tövbe ederdim.
    Motora kasko yaptırayım diyorum ama yedek anahtarım yok. Şimdi kasko yaptırırım sonra da yedek anahtar yüzünden başıma iş gelebilir. Malum benim motorum ikinci el.
    Yarın kasko yapan yerle gidip bir konuşacağım bakalım.

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Alıntı yhybyrkc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sormayın bugün az daha motoru çaldırıyorduk.
    Sabah her zamanki bıraktığım yere bırakmıştım motorumu. Koyduğum yer işyerimle arasında bir sokak bulunan boş bir arsa ki bu arsaya arabalar park ediyor. Sabah hava kapalı olduğundan üzerini branda ile örtmüştüm. Akşam iş çıkışı varıp brandayı kaldırınca önce kesif bir benzin kokusuyla karşılaştım. İçimden benzin hortumu yerinden kurtulmuş diye düşündüm. Gerçekten de karbüratöre giden benzin hortumu yerinden kurtulmuş, bereket versin sabah motoru bırakırken depoyu kapatmıştım. Hemen ardından hava filtresinin bulunduğu yerdeki kapağın söküldüğünü fark ettim. Ben ise hala kapağın kendi kendine yerinden kurtulduğunu düşünüyordum hırsızlık aklımın ucundan bile geçmiyordu. Uzun etmeyelim ben bunları tamir ederken karşı apartmanın ikinci katındaki bir amca seslendi. Meğer iki kişi benim motorumun başında uğraşırlarken bu amcayı görüp kaçmışlar. Üstelik motorun direksiyon kilidi de kilitliydi. Anladığım kadarıyla motoru düz kontak yapıp çalıştırmaya çalışmışlar. Çalıştırsalardı direksiyon kilidini açıp götürebilirler miydi bilmiyorum. Ama hala olayın şokundayım. İnanın bundan sonra motorla işyerime gitmeyi de düşünmüyorum. Diske takılan kilitlerden var. Onu diske takıyordum ama bugün onu da takmamıştım. Belki adamlar o diski de çıkaracaklardı bilmiyorum.
    Resmen verilmiş sadakamız varmış kurtardık motoru. Bundan 7-8 yıl önce yine bir motor çaldırmıştım. Bunu da çaldırsaydım herhalde motora iyice tövbe ederdim.
    Motora kasko yaptırayım diyorum ama yedek anahtarım yok. Şimdi kasko yaptırırım sonra da yedek anahtar yüzünden başıma iş gelebilir. Malum benim motorum ikinci el.
    Yarın kasko yapan yerle gidip bir konuşacağım bakalım.
    sevgili dostum , çok geçmiş olsun . seni kurtaran tek şey bence direksiyon kilidi . ben her daim kullanıyorum . baya etkili ve caydırıcı olduğunu düşünüyorum çünkü hısrsızın ilk el attığı yer direksiyon ve kilitli olarak götürmeye kalkarsa motoru (160-180 kilo) sürükleyerek kamyon/kamyonete götürmek zorunda ... ki bu çok zor bişey . kaskoyu da tavsiye ederim .

saygılar
    CTRLALTDEL
    ::pala::

Motosikleti
    Var
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili dostum , çok geçmiş olsun . seni kurtaran tek şey bence direksiyon kilidi . ben her daim kullanıyorum . baya etkili ve caydırıcı olduğunu düşünüyorum çünkü hısrsızın ilk el attığı yer direksiyon ve kilitli olarak götürmeye kalkarsa motoru (160-180 kilo) sürükleyerek kamyon/kamyonete götürmek zorunda ... ki bu çok zor bişey . kaskoyu da tavsiye ederim .

saygılar
    CTRLALTDEL
    bizim mota kasko yapılıyormu ki?

Motosikleti
    Hyosung gt250 R
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim mota kasko yapılıyormu ki?
    money talks parayı verince herşeyi sigortalarlar.
    ::pala::

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    bu direksiyon kilidini kırabilirmi hırsız kolayca

Motosikleti
    Var
    Alıntı CTRLALTDEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    money talks parayı verince herşeyi sigortalarlar.
    Orası kesin
    Ama yıllk bedel olarak motor parası talep ediyorlardır hehalde..Kapalı garaj şartı vs.
    O tür şeyler istemeyen bir yer var mı manasında sordum..
    Alıntı euro79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu direksiyon kilidini kırabilirmi hırsız kolayca
    Evet..Kolayca olmasa da kırabiliyorlar..

Disk kilitsiz bırakmamak gerek ortada..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:14 ----------

Sabah motorun altına baktım..5-10 damla yağ vardı..
    Sanırım usta motoru indirdiği gün iyi yalıtamamış..Keçelerden sürekli yağ kaçırıyor motor..
    Bütün alt kısım yağ içindeydi..

Bizim usta da SEVPA yı bırakınca servis sorunu çıktı ortaya..Anaoldu yakasında Mondial servisi önerebilecek olan varmı arkadaşlar..? Bu Üsküdar'daki ferhat usta mondial servisimiydi?

Motosikleti
    Bmw F650
    Orası kesin
    Ama yıllk bedel olarak motor parası talep ediyorlardır hehalde..Kapalı garaj şartı vs.
    O tür şeyler istemeyen bir yer var mı manasında sordum..

Evet..Kolayca olmasa da kırabiliyorlar..

Disk kilitsiz bırakmamak gerek ortada..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:14 ----------

Sabah motorun altına baktım..5-10 damla yağ vardı..
    Sanırım usta motoru indirdiği gün iyi yalıtamamış..Keçelerden sürekli yağ kaçırıyor motor..

Bizim usta da SEVPA yı bırakınca servis sorunu çıktı ortaya..Anaoldu yakasında Mondial servisi önerebilecek olan varmı arkadaşlar..? Bu Üsküdar'daki ferhat usta mondial servisimiydi?
    ewt abi iyi yalıtılamıyınca yağ kaçıyor bende de olmuştu keçeler değiştikten sonra sorun kalktı seninkide büyük ihtimal keçelerdendir.Ama yağına dikkat et kontrol etmeden çıkma yola...

Benimde üst kapaktan yağ geliyor motoru sıkıştırmazsam sorun yok ama sıkıştırdığım zaman yağ sızdırıyor vidanın olduğu yerden. ya vida gevşek yada keçelerden kaçırıyor.

Motosikleti
    Honda cbr 600f

[/COLOR]Sabah motorun altına baktım..5-10 damla yağ vardı..

Yağ keçesiyle ilgili ben de motoru ilk aldığımda yağ kaçırıyordu. Servise götürdüm sağ olsunlar hallettiler. Bildiğim kadarıyla senin motor komple açıldı da dolayısıyla contadan da olabilir contaya da bir baktır istersen.

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

ss

engn abi kesinlikle ferhat abiye git o süper yapıyor her motora bakıyor bnce ona git hatta ikimzi gidelim bu arada görüşmüş olurz

player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Selam arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum. Benim tırtılı sattıktan sonra bir sene motorsuz kalmıştım.Bir ara pişman bile olmuştum yerine birşey alamayınca ama kısmet böyleymiş.) . Sonunda yeni motoruma kavuştum. Darısı sizlerinde başına
    Bana motoru sevdiren MCT dir. İlk göz ağrısıdır.Sağın solun dediklerine aldırmayın. Bakımını yap bin. Zaten bir süre sonra aynı motordan sıkılacaksınız.Özellikle şehirlerarası yollarda daha performanslı gidebilecek motor arayacaksınız. Tadını çıkarın.
    Barış,Uğur abi görüşelim bir ara
    Sevgiler....
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

Motosikleti
    Var
    Alıntı kelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engn abi kesinlikle ferhat abiye git o süper yapıyor her motora bakıyor bnce ona git hatta ikimzi gidelim bu arada görüşmüş olurz
    Onu biliyorum, birlikte gideriz de işte bana kaşe verebilecek servis lazım..Malum dha garantii sürüyor motorun..

Hey allahım şu SEVPA neden bu hale geldi..?
    İsmet usta neden gitti yav?

Mondial servisi önerilerinizi bekliyorum..?

Motosikleti
    Bmw F650
    Onu biliyorum, birlikte gideriz de işte bana kaşe verebilecek servis lazım..Malum dha garantii sürüyor motorun..

Hey allahım şu SEVPA neden bu hale geldi..?
    İsmet usta neden gitti yav?

Mondial servisi önerilerinizi bekliyorum..?
    engin abi giderken benide çağırmayı unutmayın senin iyi bir servis bulman lazım abi sonuçta motorun garantisi war...

Bugun SEVPA'ya gittim gitmez olsaydım hiç tadı kalmamış engin abi bidaha gitmeyi düşünmüyorum

Motosikleti
    Var
    Tahmin edebiliyorum SEVPA'yı..Seni de çağıracağım tabii ki..

Servis bulduğum anda yazacağım buraya..
    Ciddi anlamda önerisi olanları servis tavsiyesinde bulunmaya çağırıyorum

Motosikleti
    Bmw F650
    Tahmin edebiliyorum SEVPA'yı..Seni de çağıracağım tabii ki..

Servis bulduğum anda yazacağım buraya..
    Ciddi anlamda önerisi olanları servis tavsiyesinde bulunmaya çağırıyorum
    SEVPA bu şekilde gidipte servisi düzeltmezse gidişatını çok iyi görmüyorum... Sağolasın abi...

Ben yeni konu açtım bakalım önericekleri servis çıkıcak mı?

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı player77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum. Benim tırtılı sattıktan sonra bir sene motorsuz kalmıştım.Bir ara pişman bile olmuştum yerine birşey alamayınca ama kısmet böyleymiş.) . Sonunda yeni motoruma kavuştum. Darısı sizlerinde başına
    Bana motoru sevdiren MCT dir. İlk göz ağrısıdır.Sağın solun dediklerine aldırmayın. Bakımını yap bin. Zaten bir süre sonra aynı motordan sıkılacaksınız.Özellikle şehirlerarası yollarda daha performanslı gidebilecek motor arayacaksınız. Tadını çıkarın.
    Barış,Uğur abi görüşelim bir ara
    Sevgiler....
    Yeni Makinen hayırlı uğurlu olsun güle güle kulan
    Bende büyünce böyle bir makine alıcam
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Arkadaşlar ihtiyaçtan dolayı Motosikletimi satacağım. İlgilenen arkadaş olursa http://www.sahibinden.com/satilik_mo...XQQdisplayitem adresinden motoru görebilir. Telefonum orada yazılı...
    Şairim ,Zifiri karanlıkta gelse şiirin hası /Ayak seslerinden tanırım / Ne zaman bir köy türküsü duysam /Şairliğimden utanırım ...

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Arkadaşlar forumun bir yerlerinde okudum (yanılmıyorsam Bisan Roadstar 250 topiğiydi ) motorları viteste çalıştırmanın iyi olmadığı söyleniyordu. O yüzden boşta çalıştırmak lazım gibi bir şeyler söylenmişti. Kafama takıldı gerçekten böyle mi ? Ben motoru her zaman viteste çalıştırıyorum. Tabi debriyaj sıkılı olarak. Eğer zararlıysa bir daha öyle çalıştırmayalım bari.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler