Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 lt bir dolu depo ile iki kişi kullanıyorum arada basıyorum arada çekiyorum 330 fılan oldumu yenıden dolduruyorum heralde 20km daha gıder olur ama iki kişi tek başına 400 garantisi veririm
    seninkisi baya iyi gidiyor walla benim motorla tek kisi full depo yedek dahil 230-240km arasi gidiyor bunun sebebi sizce nedir arkadaslar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seninkisi baya iyi gidiyor walla benim motorla tek kisi full depo yedek dahil 230-240km arasi gidiyor bunun sebebi sizce nedir arkadaslar
    evet ben kime diyorsam senınkı ıyı dıyolar sanırım motor acılımında rol oynadı
    motoru hıc sıkıstırmadım ben ılk basta benımde 170 kmde bıtıyodu sımdı 300 u goruyorum ama saglam olsun dıye tekrar dolduruyorum
    bu arada yedek depoya gecısı nasıl anlarız ben bılmıyorum onu ya?

ya aslında bıde deponun altında bı ayar vıdası var onu acarsan cok yakıt tuketıyo cok soguk havalarda
    ben bıraz acıyorum ama dıger zamanlarda ise en kısık motoru stop ettırmeden tabı tutuyorum dene ıstersen yardımcı olur

Motosikleti
    Bmw F650
    hakikatten seninkisi cok iyi ama sanirim benim depodan benzin kaciriyor sol grenajin vidalandigi yerden siziyor :( yedek depo gecis anliyamazsin fakat karburatorun uzerindeki ok ile orta konumda ise normal asagi cevirdigin zaman yedek yukari cevirdigin zaman benzin muslugunu kapatmis olursun.Ben yedek konumunda tutuyorum yedege'ye almama gerek kalmiyor

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    Alıntı rizakara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servisten aldıgımda depo ışık yanacak kadar boştu ve dün itibarı ile 34ytl ye doldu
    benzın bıtınce km de yazarsan sevınırım dostum bu arada eyüp walla sen nasıl ayarladın o kadar ya kıme sorduysam en cok senın km cıktı walla..

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı genchopper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzın bıtınce km de yazarsan sevınırım dostum bu arada eyüp walla sen nasıl ayarladın o kadar ya kıme sorduysam en cok senın km cıktı walla..
    kardesım rolantı muslugundan ayar yapıcaksın baska olayuı yok bence bu arada sen nerede oturuyosun eger yakınsak ayar yaparız

ovv sımdı gordum bursaymıs yaa

dün 45.00 tl lik depoyu fulledım alınan litre 13,43 lt dir. km ise 290km mctnın ıse 15 lt depo kapasitesi vardır.
    yanı bır depoda 2 kişi 322 km yapıyorum
    nasılmı yapıyorum?
    valla bende bılmıyorum sanırım mondıalın en cımrı motorunu almısım

Motosikleti
    mct 250 ((kara kedim))
    valla bende bılmıyorum sanırım mondıalın en cımrı motorunu almısım

galiba

Motosikleti
    Bmw F650
    ya bizimkilerde bi sorun war yada hakikatten mct'nin en cimri motorunu almissin :D:D:D

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Çok yakmasına etken manifolt lastikleri zamanla bozuluyor ortadan yarılıo çatlaklar meydana gelio çok laşkalaşınca değiştirmek şart az yakma olayına gelince karburatör hava ayarı çok kısıksa arkadaşınki gibi en fazla mct de yapacağı km 330 - 350 km yedek depo dahil 400 yapanı görmedim ne yalan söyleyim benim mct şu an karburatör + manifolt lastikleri dahil değişti standart yaktığı 280 km + yedek depo 300-310 km götürüyor bu karşılaştırma bir çok kez test edilmiştir saygılar

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    sonuç yaklaşık aynı. full depo 290-300 yedekle beraber 330 km

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    ya en ortalaması 300 km ben ozaman benzın alıyorum 2 kişi ile bu oluyorsa bence tek kişiyle 400 yapar buda gayet guzel bı kmdir

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hmm benimki 180 km ye gelince ışığı yakıyor..
    Daha stop edene kadar denemedim..Deneyip yazacağım tam kaçta bittiğini..

Bugün bir arkadaşın motorunu tamire götürdük bende o sırada kendi motorumdan gelen bir sesi dinletmek için ustayı çağırdım..

Ses, motor sıcakken sürekli çıtıçıtıçıtıçıtı şeklinde geliyor..sübap sesi gibi ama usta subap değildir o kullandığın yağdan kaynaklıdır dedi..Bende sürekli castrol 10w40 kullanıyorum dedim..o zaman 20w40 ya da 15w40 kullan dedi..

Doğru mu demiş sizce?

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: ))

Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 lt bir dolu depo ile iki kişi kullanıyorum arada basıyorum arada çekiyorum 330 fılan oldumu yenıden dolduruyorum heralde 20km daha gıder olur ama iki kişi tek başına 400 garantisi veririm
    arkadaşlar kusura bakmazsanız size bir şe sorucam yazdıklarınızın 1 kaç sayfasını okudum.benim 250 hyosungum var ama kardeşim askere gittiğinden mondialine ben bınıyorum 250mct ama bana göre cok yakıyor km de yaklasık 130-135 kurus falan sizce bu normalmi?bu motorun normali km ne kadar ve buğün sol tarafdaki yan kapağı söktüm filtreyi temizlemek için ama siyah kutunun içi boş tu sizin motorlarda hava filtresi yokmu : )) yoksa bizim ufaklıgın motorunamı takmamıslar : )) bilgilllerden cevap bekliyorum.ve 100ü gecemiyorum sanki motor yırtınıyor ve titriyor ayağım uyuşuyor.sebeb ???

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    sol taraftaki kutuda filtre olması lazım zannedersem seninkini çıkarmışlar. çok yakmasının sebeplerinden biri olabilir.100ü geçememesinin birkaç sebebi olabilir. debriyaj balatası bitmiştir mesela

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

balata

bencede balata bitmiş hatta 3 vitesde bazen şöyler bir silkeliyor.bazende vitesden atıyor bedrıyaj balatası ne kadar fiyat olarak bilgisi olan varmı ve filtrenin fiyatı ne kadar

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bugün bir arkadaşın motorunu tamire götürdük bende o sırada kendi motorumdan gelen bir sesi dinletmek için ustayı çağırdım..

Ses, motor sıcakken sürekli çıtıçıtıçıtıçıtı şeklinde geliyor..sübap sesi gibi ama usta subap değildir o kullandığın yağdan kaynaklıdır dedi..Bende sürekli castrol 10w40 kullanıyorum dedim..o zaman 20w40 ya da 15w40 kullan dedi..

Doğru mu demiş sizce?
    benimkiside aynı 170-180 km ışığı yakıyor stop edene kadar 230-235km yol yapıyor.

O ses bende de yapıyor aynısı bende subaplardan zannediyordum ama değilmiş yağdan yapıyor gerçekten motor ısınınca yağ inceldiği zaman subap sesi gibi ses yapıyor o yüzden biraz daha kalın yağ kullanmak gerek.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    selamlar aranıza yeni katılıyorum salı günü ihşallah 2009 model 2500 km de kazasız 1900 tl ye mct 250 alıyorum ilk sorum şu olacak noter ve trafik masrafı ne kadar teşekkürler ayrıca sigortası ne kadar tutuyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

evet şimdiden ankaralı arkadaşlarla tanışmak isterim ankaradayım sağlık memuruyum hafta sonları gezinti için almış olduğum yada alacağım mct için öncelikle ön koruma demiri ve cam siperlik taktırmak istiyorum umarım bu konuda yardımlarınız bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

bu arada unutmadan ehliyet kursuna yazılmak üzereyim ön görüşme yaptım b sınıfı ehliyetim var zaten 25 soruluk motor dersinden gireceğim sınava 150 tl istiyor kurs akderede oturuyorum bana en yakın saimekadındaki kurs ile görüştüm daha ucuza bulabileceğim varsa yardımlarınızı bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:58 ----------

bu arada yaş 35

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede balata bitmiş hatta 3 vitesde bazen şöyler bir silkeliyor.bazende vitesden atıyor bedrıyaj balatası ne kadar fiyat olarak bilgisi olan varmı ve filtrenin fiyatı ne kadar
    Dostum filtrenden dolayı motor çekmiyor olabilir. çünkü fazla hava geldiğinde saçmalıyor bu sıpalar. debriyaj balatası honda cg125 titan serisi ile yamaha ybr125 inkiler uyuyor ancak onların takımda 5 adet oluyor sana 6 tane lazım ustan iyiyse başka bi takımı bozup sana verir bulamazsan ben burdan bizim ustadan alıp yollarım 35 lira fiyatı

profilimden msn adresimi al ekle konuşalım.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Doğru mu demiş sizce?

Kardeşim senin sorununu ben biliom hemen söliim 1. manifolt lastiklerinde aşınma vardır bu sorun hem çok yakmasını sağlıyor hemde aradan hava kaçırdığı için sibop sesiymiş gibi çıkıyor 2. sebep eksoz vidaların gevşemiş olabilir bu çok yakmasına sebep değildir ama ses yapar bi bak bakalım.

Motosikleti
    CRF
    Alıntı rizakara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kredi kartına taksitle oradan aldım . Teslimatda sorun çıkmıyor. firmanın servis işciliği kötü . kredi kartsız olanı banka kredisi kullandırtıyordu toplam maliyeti fazla gelebilir. Yani (peşin fiyatı / 36 ) olarak düşünme !.
    uyarınız için teşekkürler ben bu kadar faiz olacağını düşünmemiştim.

Söyledğiiniz gibi banka kredisiyleymiş ve aylık 139 liraymış yani 5bin e denk geliyor,3binlik motora 5bin vermeye niyetim yok =)gerekirse dışarıdan daha az faizli masrafsız kredi kredi alınır peşin fiyatına alınır yani...Neyse kalsın

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses bende de yapıyor aynısı bende subaplardan zannediyordum ama değilmiş yağdan yapıyor gerçekten motor ısınınca yağ inceldiği zaman subap sesi gibi ses yapıyor o yüzden biraz daha kalın yağ kullanmak gerek.
    Yağ olayını hafta sonuna akdar deneyeceğim bakalım, sonucunu yazarım..Ama bana da muhtemelen yağdandır gibi geliyor çünkü motor sanki haddinden fazla sıcakmış gibi geliyor..Geçen yolda bir kurye gördüm o da öyle söylemişti..Sıcaklık mevzuunda..
    gerçi yeni motor olmasından da kaynaklı olabilir o ses..Ama yağını kalınlaştıracağım bakayım..

Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim senin sorununu ben biliom hemen söliim 1. manifolt lastiklerinde aşınma vardır bu sorun hem çok yakmasını sağlıyor hemde aradan hava kaçırdığı için sibop sesiymiş gibi çıkıyor 2. sebep eksoz vidaların gevşemiş olabilir bu çok yakmasına sebep değildir ama ses yapar bi bak bakalım.
    manifolt lastiklerinde aşınma olması için motorun kilometre yapmış olması gerekmez mi?
    Ben sıfır almıştım ve aldığımdan beridir ısınınca şıkırtı yapıyor..
    Aslında bu şıkırtı rahatasızlık veren bir şey değil ama pimpiriklilik başa bela işte
    Eksoz vidaları sağlam bu arada..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler