Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittim ilk yağını değiştirttim..şuan 400 km de..2 tane de bosch marka buji taktım..resmen tabanca gibi oldu motor..zincir ve dişliyi de değiştirsem kimbilir nasıl olur..

ama çalışırken şıkır şıkır bir ses gelmeye devam ediyor aldığımdan beri..sanki subap kapakları gibi..usta baktı ses yok dedi ama ısınınca oluyor..çok kalamadım serviste sonra uğrarım diyerek ayrıldım..
    motor ısınınca parçalar genleşiyor bu yüzden süpap piyano arası açılabilir normaldir ses devamlı ve aşırı olmadan korkmadan kullan....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ısınınca parçalar genleşiyor bu yüzden süpap piyano arası açılabilir normaldir ses devamlı ve aşırı olmadan korkmadan kullan....
    devamlı derken işte ısınınca sürekli gelen bir ses oluyor ve kaskın içinden dahi net bir şekilde duyuluyor..
    esas ustam da izindeydi bayram sonu gelecek..ona da bir göstereyim bakayım..

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hava ayar vidaları motora karbüratörün gönderdiği zengin karışımı dengelemek yani içeri giden havanın tam olarak ince ayarını yapmak içindir.i bu yüzden sıkmak yada gevşetmek değil motor çalışır durumda iken hava ayarını yaparken en verimli deviri bulmak önemlidir o zaman tam yanma olur o zaman yakıt düşer o zaman performans artar...daha önce de dediğim gibi daha önce karbüratörünüz ellenmediyse hava ayarları kurcalanmadıysa hava ayar vidalarını hiç ellemeyin !........
    Sağol mesut hocam ama kurcaladık bikere...
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    merhaba...
    affınıza sığınarak bir sorum olacak..
    248 sayfayı okumak pek kolay değil. nerden baksanız 50 sayfasını da okudum ama denk gelemedim...
    sorum şu: kaç litre yağ alıyor.
    yiğenimde var bir mct.. bir süreliğine bende kalacak makina .. bende ufak tefek bakımlarını yapayım diyorum. daha öncede değiştirdim ya ben çok sıkıştırdım yada yağı fazla kattım manyetonun arkasındaki keçeyi patlatmıştım. aynı şey başıma gelmesin
    o nedenle kaç litre yağ ile değişim yapılıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 PM ----------

Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevpa'ya götürdüm, usta pek insafsız çıktı. 40 YTLye yaparım dedi. Kendim yapamayacağım için mecburen bıraktım

Bu arada,
    aynalara fena halde kafayı takmış durumdayım. Her sarsıntıda aşağı düşüyor. en fazla 20 YTL'ye yakışıklı bir ayna nereden alınır bizim macite.
    (Ya da olmadı japon yapıştırıcıyla sabitliyeceğim )
    bakın başıam gelen burda da var.. ben izmirde bulamadım bu keçeyi o zaman. keçeler tek sayıdan oluşuyor
    mesela 31mm dış 29 mm iç geliyor..
    macitten çıkana bakıyoruz 30mm e 28 mm lik keçe . serviste yok.. keçecilereden yok standart bir ölçüsü yok aldık 31mm e 29 u zorla taktık. çok sağlıklı değil..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba...
    affınıza sığınarak bir sorum olacak..
    248 sayfayı okumak pek kolay değil. nerden baksanız 50 sayfasını da okudum ama denk gelemedim...
    sorum şu: kaç litre yağ alıyor.
    yiğenimde var bir mct.. bir süreliğine bende kalacak makina .. bende ufak tefek bakımlarını yapayım diyorum. daha öncede değiştirdim ya ben çok sıkıştırdım yada yağı fazla kattım manyetonun arkasındaki keçeyi patlatmıştım. aynı şey başıma gelmesin
    o nedenle kaç litre yağ ile değişim yapılıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:59 PM ----------

bakın başıam gelen burda da var.. ben izmirde bulamadım bu keçeyi o zaman. keçeler tek sayıdan oluşuyor
    mesela 31mm dış 29 mm iç geliyor..
    macitten çıkana bakıyoruz 30mm e 28 mm lik keçe . serviste yok.. keçecilereden yok standart bir ölçüsü yok aldık 31mm e 29 u zorla taktık. çok sağlıklı değil..
    1,8 litre......

Motosikleti
    tvs ( apache )
    al bi mondial anında yolda kal artık sılaganım budur ?

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    arefeniz mübarek olsun. arkadaslar debriyaja basıp vites kücülttüğümde debriyajı bırakmazsam zincir dişliyi karşılamıyormuş gibi çat çat ses geliyor bırakınca ses gidiyor zincirimin gerginligi normal acaba dişlide mi problem var. herkese iyi bayramlar

Motosikleti
    tvs ( apache )
    ön dişliden olabilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı muratboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arefeniz mübarek olsun. arkadaslar debriyaja basıp vites kücülttüğümde debriyajı bırakmazsam zincir dişliyi karşılamıyormuş gibi çat çat ses geliyor bırakınca ses gidiyor zincirimin gerginligi normal acaba dişlide mi problem var. herkese iyi bayramlar
    zincirin zincir koruma lastiğini tutan üst taraftaki civataya sürtüyor yani zincirin yeteri kadar gergin değil ama sorun olmaz hiçbir sakıncası yok çıkardığı sesten başka

Motosikleti
    250 MCT

250 mct

Arkadaşlar herkeze merhaba uzun bir müddet araştırdıktan sonra bende Mct 250 almaya karar verdim.Kısmetse bayram bitimi ile siparş vereceğim.Marmaris de yaşadığım için sanırım çabuk gelir.(aydına yakın olduğu için ).Bana vermek istediğiniz öneriler veya servisle konuşmam ve halletmem gereken durumlar nelerdir?Beni tecrübelerinizle aydınlatırsanız çok memnun olurum.Saygılar

Motosikleti
    Var
    Alıntı redhawk48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkeze merhaba uzun bir müddet araştırdıktan sonra bende Mct 250 almaya karar verdim.Kısmetse bayram bitimi ile siparş vereceğim.Marmaris de yaşadığım için sanırım çabuk gelir.(aydına yakın olduğu için ).Bana vermek istediğiniz öneriler veya servisle konuşmam ve halletmem gereken durumlar nelerdir?Beni tecrübelerinizle aydınlatırsanız çok memnun olurum.Saygılar
    hayırlı olsun..motosikletin montajının çok iyi yapıldığından emin olmalısın..
    aldığında muhakkak fabrika yağını castrol vb. markalardaki yağla değiştirmeli ve japon yada alman malı bujilerle fabrika çıkışlı bujilerini değiştirmelisin..
    yapmalısın/etmelisin diyorum tabii ama karar senin..açıkçası ben bujileri değiştirince motorum tabanca gibi oldu..

daha ileride zinciri de o-ringli zincirle değiştirebilirsin..
    bunlar haricinde beklentinin üstünde bir güce sahip (en azından benim için öyle)
    oturuşu, kullanımı son derece rahat..
    şimdiye kadar şahsen ekstra bir durumla akrşılaşmadım..

oturur siler parlatırsın bütün gün..
    ilk aldığımda tam 2.5 saat temizlemişim görenler söyledi..sırtım tutulmuştu ama müthiş keyifliydi..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:00 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:49 AM ----------

-----------------

Arkadaşlar mct sine xenon far takmış olan varmıdır?
    varsa yada bilen birisi varsa hangi tür ve özellikte xenonlar uygun bizim motorlara? 6000k lık xenon u kaldırırmı akümüz? yada nedir?

Motosikleti
    250 MCT
    Verdiğin bilgiler için çok teşşekkür ederim.Söylediklerin çok mantıklı hepsini değiştireceğim.Birde debriyaj teli,gaz teli,ve jant tellerinden de yedek getirttireyim diye düşünüyorum.Malum olurya yolculuk sırasında kopma olursa takarız.Servis beklemek zorunda kalmayız.Malum servislerden yana dertliyiz.İnşallah aldığımda duygu ve düşüncelerimi paylaşırım.

Motosikleti
    Var
    yav bu zincir gene saldı kendini..benmi yanlış kullanıyorum motoru?
    acaba zincir gevşemesinin nedeni o arkadaki somunların tam işlev görememesimi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:48 PM ----------

Alıntı redhawk48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğin bilgiler için çok teşşekkür ederim.Söylediklerin çok mantıklı hepsini değiştireceğim.Birde debriyaj teli,gaz teli,ve jant tellerinden de yedek getirttireyim diye düşünüyorum.Malum olurya yolculuk sırasında kopma olursa takarız.Servis beklemek zorunda kalmayız.Malum servislerden yana dertliyiz.İnşallah aldığımda duygu ve düşüncelerimi paylaşırım.

Motosikleti
    250 MCT
    arkadaşlar selamlar daha öncede bir kaç kez yazdım ama bir sonuç alamadım. Arkadaşlarda haklı bu başlık altında mutlaka tartışılmış konuşulmuştur bu konu ama bu kadar mesajın içinden gerçekten bulamadım. Oyüzden msnimi versem de bu motoru kullanan bi abimiz beni eklese hayır dualarımı alsa olmazmı. cokkotuadam@gmail.com. Gerçekten çok sevinicem yardımcı olursanız. Forum mantığında değilde birebir birşeyler sormak istiyorum.

Motosikleti
    yamaha fzr 600
    hep arıza hep tamir motoru iyiki satmışım buradaki sadece ortam iyi bazen yazilanları okuyorum ama bu motor hep arıza yok zincir hok titreşim kurtuldum bundan ya şükrediyorum motora bin servisi unut en iyi motor böyledir hep tamir ve bakım yeri bura atölyeyi geçti

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:00 AM ----------

Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar daha öncede bir kaç kez yazdım ama bir sonuç alamadım. Arkadaşlarda haklı bu başlık altında mutlaka tartışılmış konuşulmuştur bu konu ama bu kadar mesajın içinden gerçekten bulamadım. Oyüzden msnimi versem de bu motoru kullanan bi abimiz beni eklese hayır dualarımı alsa olmazmı. cokkotuadam@gmail.com. Gerçekten çok sevinicem yardımcı olursanız. Forum mantığında değilde birebir birşeyler sormak istiyorum.
    sor kardeşim ekledim seni burdan da sor msn dende sorabilirsin ben çok çektim bu motordan ve her yerini söküp taktım sorularına cevap alabilirsin
    Ağaç ne kadar yüksek olursa olsun, yaprakları yine de yere dökülür.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep arıza hep tamir motoru iyiki satmışım buradaki sadece ortam iyi bazen yazilanları okuyorum ama bu motor hep arıza yok zincir hok titreşim kurtuldum bundan ya şükrediyorum motora bin servisi unut en iyi motor böyledir hep tamir ve bakım yeri bura atölyeyi geçti
    keşke 2 ay önce yazsaydın bunu bende almazdım o zaman

Sende haklısın ne diyelim

ama önceki mesajlarından gördüğüm kadarıylada en talihsiz mondial kullanıcısıda senmişsin

örneğin bundan öncede bende bir ramzey 125 vitessiz motor vardı. servis dükkanın anahtarını verse sabahları dükkanı ben açacak duruma gelmiştim. tüm samimiyetimle söylüyorum. iş güç bıraktım sürekli servisteydim. satan adamın garantisi satana kadarmış, servisin verdiği garanti bozulana kadar. o motoru kayınçoma hediye ettim. şimdi onun aylık yaptığı masraf benzin + tamir benim aylık benzin + taksidime denk geliyor ve ben daha fazla biniyorum motora belki ramzey o kadar dandik bir marka değildi ben en talihsiz ramzey kullanıcısıydım. bana görede ramzey kesinlikle alınmaması gereken bir markadır. ama ben hiçbir ramzey forumuna gidipte bir tek mesaj yazmışlığımda yoktur. Allaha yakın bana uzak olsun benim için yeterlidir.

Bilmem kendimi ifade edebildim mi

Motosikleti
    Bmw F650
    Alıntı mad_blue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep arıza hep tamir motoru iyiki satmışım buradaki sadece ortam iyi bazen yazilanları okuyorum ama bu motor hep arıza yok zincir hok titreşim kurtuldum bundan ya şükrediyorum motora bin servisi unut en iyi motor böyledir hep tamir ve bakım yeri bura atölyeyi geçti[COLOR="Silver"]
    Yaklasik 3 ay olucak mct'yi alali suana kadar tek yaptigim masraf benzin koymak oldu bana baska turlu hicbir sorun cikartmadi saat gibi masallah

selam herkese arkadaslar bıtane mct buldum almayı dusunuyrum 2 el alım satm masrafları ne gıder bılen varsa noter ozellıkle ne kadar tutuyo

Motosikleti
    Bmw F650
    notere 250tl ödüyorsunuz trafiğede 45tl ödüyorsunuz toplam 295tl'ye geliyor.

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar motorum henüz 500 km de yani ilk bakımına girmedi ama ben bujileri ve ilk yağını değiştirdim..
    Pazar günü yaklaşık 500 km lik bir geziye çıkmayı düşünüyorum..belki 600 km sürecek toplam mesafe..sizce ilk bakıma girmeden böyle bir geziye çıkmak doğru olur mu?
    çıkarsam da nelere dikkat etmem gerekir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler