Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam mct ciler..

motorumla bir süre yol aldıktan sonra mesela ışıklara gelip durunca boşa aldığımda veya debriyajı sıkılı tutup beklediğimde hemen rölantisi düşüyor ve stop ediyor..ben rölantisini açıyorum sorun kalmıyor ama gene bir süre yol alıp bir yerde boşa alınca gene aynı şey olup stop ediyor ben gene rölanti ayarı vs..

Acaba vibrasyondan rölanti vidası kendi kendine kapanıyormu?
    anlamadım bu işi? yoksa bujilerlemi ilgili bir durum?
    peki her açmaya çalıştığında rölanti vidası bıraktığın derecede mi duruyor? Bir de jikle telinin takılı kalıp kalmadığını bir kontrol et.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar hava ayar vidalarını sıkarsakmı yakıt az hava cok gider yoksa gevşetirsek mi?
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Kankam barışım gönderidiğin malzemeler için çok saol işşallah iyi günlerde kullanırım vala şu bayrama yakın bana çok iyilik yaptın çok saol kardeşim eski silindir senindir artık tepe tepe kullan yeni projende

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki her açmaya çalıştığında rölanti vidası bıraktığın derecede mi duruyor? Bir de jikle telinin takılı kalıp kalmadığını bir kontrol et.
    O kadar ayrıntılı incelemedim ama sanki gevşeyip dönüyormuş gibime geldi çünkü her stop edişte çeviriyorum..O vida mantığında değilmi? Yani bir yerden sonra dönmez?

Jikle teli ne şekilde takılmış olabilir?
    Takılmış olsa aksine devamlı gaz vermezmi motora?

Forumdan Uzaklaştırıldı

sonunda kızımı toparladım.....
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 PM ----------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hava ayar vidalarını sıkarsakmı yakıt az hava cok gider yoksa gevşetirsek mi?

hava ayar vidaları motora karbüratörün gönderdiği zengin karışımı dengelemek yani içeri giden havanın tam olarak ince ayarını yapmak içindir.i bu yüzden sıkmak yada gevşetmek değil motor çalışır durumda iken hava ayarını yaparken en verimli deviri bulmak önemlidir o zaman tam yanma olur o zaman yakıt düşer o zaman performans artar...daha önce de dediğim gibi daha önce karbüratörünüz ellenmediyse hava ayarları kurcalanmadıysa hava ayar vidalarını hiç ellemeyin !........

Motosikleti
    Var
    Alıntı mesut__turul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:06 PM ----------
    Hadi gözün aydın olsun..

Güzel görünüyor..Depo üstünü siyah yapmak yakışmış..

Motosikleti
    Mct 250
    Bende 2.5 aydır ziyaret ettiğim bu siteden duyduklarım ve bıkıp usanmadan okuduğum bilgilerden sonra bugün Mct 250'yi aldım inşallah hayırlı olur,bakalım en geç 1 haftaya gelicek motorum o zaman fotoğrafları koyarım
    Sevgilerle...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı volkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 2.5 aydır ziyaret ettiğim bu siteden duyduklarım ve bıkıp usanmadan okuduğum bilgilerden sonra bugün Mct 250'yi aldım inşallah hayırlı olur,bakalım en geç 1 haftaya gelicek motorum o zaman fotoğrafları koyarım
    Sevgilerle...
    hayırlı olsun..unutma taarruz tankı almadın onun için bakımına dikkat et asla seni yolda bırakmaz

Motosikleti
    Var
    unutma taarruz tankı almadın

Motosiklet hayatımda duyduğum en mantıklı ve en güzel sözlerden birisi...

Motosikleti
    Mct 250
    hayırlı olsun..unutma taarruz tankı almadın onun için bakımına dikkat et asla seni yolda bırakmaz
    Doğru, 17 yaşındayım ama pek sorumsuz sayılmam bu konuda,15 yaşımdan beri motor kullanıyorum Ama tek takıldığım bi konu var Motorun rodaj süresi.Bu sürenın bittiğini nasıl nerden anlarız? Örneğin motorun kitabcığında yazanları uyguladık pekı nasıl anlıcaz bu rodajın bittiğini?

Motosikleti
    Var
    kitapçıkta yazanları okuduğuna eminmisin?
    orada açıkça 1600 km olarak yazıyor rodaj süresi..

bu arada benimde bir sorum olacak..

rodajı tamamlanmamış motorla yardırıp 500-600 km lik bir geziye çıkarsam ne gibi sıkıntıları yaşama potansiyelim artar? ya da rodaj kurallarına uygun olarak gidip gelsem sorun çıkmaz mı?

ilk yaş değişimi yapılmış..
    bujileri japonlarla değişmiş olarak düşünün..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı volkan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru, 17 yaşındayım ama pek sorumsuz sayılmam bu konuda,15 yaşımdan beri motor kullanıyorum Ama tek takıldığım bi konu var Motorun rodaj süresi.Bu sürenın bittiğini nasıl nerden anlarız? Örneğin motorun kitabcığında yazanları uyguladık pekı nasıl anlıcaz bu rodajın bittiğini?
    motoru alan sensin, kullanan sensin, onunla haşır neşir olan sensin eee o zamam şöyle demen gerekiyor: - motorumun rodaj süresini ben bilirim arkadaş. ben şu kadar yol yaptım ama kafamda bir takıntı var acaba daha dolmadıysa diyosan rodaj süresi bitmiştir..... o kadar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:04 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:01 AM ----------

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkta yazanları okuduğuna eminmisin?
    orada açıkça 1600 km olarak yazıyor rodaj süresi..

bu arada benimde bir sorum olacak..

rodajı tamamlanmamış motorla yardırıp 500-600 km lik bir geziye çıkarsam ne gibi sıkıntıları yaşama potansiyelim artar? ya da rodaj kurallarına uygun olarak gidip gelsem sorun çıkmaz mı?

ilk yaş değişimi yapılmış..
    bujileri japonlarla değişmiş olarak düşünün..
    hocam rodaj süresinde motorun alışmasının yanı sıra ömür boyu çalışma ritminide belirlemiş olursun. ama motorun performansı iyi değil ben rodajda hata ettim gibisinden düşünerek uzun yol soruyosan. hiç bişey olmaz.rodajın randımanlı olmaması yolda sıkıntı çıkartacağına işaret değildir...performansı düşüktür 120-120 gideceğine 100-100 gider ama gider !

Motosikleti
    Bmw F650
    Gunaydin herkese arkadaslar;

Size bi sorum olucakti full depo ile suanki benzin litre fiyatini goze alirsak kac km yol yapiyorsunuz ve ortalama hiziniz ne oluyor ??

Motosikleti
    Var
    hocam rodaj süresinde motorun alışmasının yanı sıra ömür boyu çalışma ritminide belirlemiş olursun. ama motorun performansı iyi değil ben rodajda hata ettim gibisinden düşünerek uzun yol soruyosan. hiç bişey olmaz.rodajın randımanlı olmaması yolda sıkıntı çıkartacağına işaret değildir...performansı düşüktür 120-120 gideceğine 100-100 gider ama gider !
    Performanstan yana gerçekten hiçbir şikayetim yok..Açıkçası beklentimin çok üstünde çıktı motor..İlk aldığımda 90 km'sa te başlayan bir titreşimi vardı motorun ama şuanda minimuma yaklaştı o titreşim..

Sadece şunu anladım..redline a yakın şekilde ara hızlanmaları yapıldığında gerçekten oldukça performanslı bir motor..

O halde yola çıkıyorum

Motosikleti
    Mondial 250 MCT

[COLOR="Silver"]

Depo üstü gerçekten bi seksi hava vermiş )

ama turbo var sanıyordum ben senin motorda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı celoz79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo üstü gerçekten bi seksi hava vermiş )

ama turbo var sanıyordum ben senin motorda
    motora ağır gelmeye başladı...yüksek devir aşırı besleme pistonları yedi sekman piston attım turboyuda çıkarttım....video sayfasında var istersen bi bak....

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    motora ağır gelmeye başladı...yüksek devir aşırı besleme pistonları yedi sekman piston attım turboyuda çıkarttım....video sayfasında var istersen bi bak....
    Ustam bayağı temiz gözüküyor motorun iyi bakmışsın kaç km bu motor
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

Forumdan Uzaklaştırıldı
    [IMG][/IMG]

Ustam bayağı temiz gözüküyor motorun iyi bakmışsın kaç km bu motor [/QUOTE]

yok be abi kurcalanmadık yeri kalmadı.. pistonları değiştirdim de bide motoruda sileyim dedim kalan nikelaj yerleri güneşte parlamış biraz......2 hafta önceki halini de göstereyim.....21000 km de

Motosikleti
    Var
    bugün servise gittim ilk yağını değiştirttim..şuan 400 km de..2 tane de bosch marka buji taktım..resmen tabanca gibi oldu motor..zincir ve dişliyi de değiştirsem kimbilir nasıl olur..

ama çalışırken şıkır şıkır bir ses gelmeye devam ediyor aldığımdan beri..sanki subap kapakları gibi..usta baktı ses yok dedi ama ısınınca oluyor..çok kalamadım serviste sonra uğrarım diyerek ayrıldım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler