Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi keeay sl150 vereyim sana
    ee hani satmayacaktın motorunu, bir sürü değişiklik yapacağım diyordun

O motorun cc si bana az gelir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

ss

doğrudurda 1 hafta diyorum sattım sattım yoksa görürsünüz modifyenin kralını yapacağımm

Motosikleti
    Var
    yav bu başlık ne kadar çabuk gerilere düşüyor öyle..
    sevenleri azaldımı macit in nedir

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bu başlık ne kadar çabuk gerilere düşüyor öyle..
    sevenleri azaldımı macit in nedir
    seveni tabi azalır, en basidi bugün hyosung 250 lik yanaştı yanıma bi benimkine baktım bide ona, benim bindiğimin choper olmadığına karar verdim
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

Motosikleti
    Var
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seveni tabi azalır, en basidi bugün hyosung 250 lik yanaştı yanıma bi benimkine baktım bide ona, benim bindiğimin choper olmadığına karar verdim
    Herhalde ki chopper değil..Çünkü cruiser.. Bu işin latifesi ama bir gerçek var ki 250 lik en cüsseli ve en uygun fiyatlı cruiser da 250 mct..

Herhalde piyasadaki japon/çin hemen hemen tüm 250 liklere binmişimdir..içlerinde en kaslısı hyo ama sonrasında gelen motor bu..hyo ya güç yetmeyince geriye tek seçenek kalıyor..

Bu arada eklemeden geçemeyeceğim, eğer 150 zat varken gittiğim servisimden bu kadar memnun olmasam kesinlikle bu kadar üzerinde durmazdım bu mondial 250 mct nin..

bu haftasonu bir tane bakmaya gideceğiz ugurapay ile..bakalım hayırlısı..

Motosikleti
    Honda pcx125
    Herhalde ki chopper değil..Çünkü cruiser.. Bu işin latifesi ama bir gerçek var ki 250 lik en cüsseli ve en uygun fiyatlı cruiser da 250 mct..

Herhalde piyasadaki japon/çin hemen hemen tüm 250 liklere binmişimdir..içlerinde en kaslısı hyo ama sonrasında gelen motor bu..hyo ya güç yetmeyince geriye tek seçenek kalıyor..

Bu arada eklemeden geçemeyeceğim, eğer 150 zat varken gittiğim servisimden bu kadar memnun olmasam kesinlikle bu kadar üzerinde durmazdım bu mondial 250 mct nin..

bu haftasonu bir tane bakmaya gideceğiz ugurapay ile..bakalım hayırlısı..
    Orası öyle, hem fiyat hemde görünüm olarak diğer çinlilerden daha ii bence.Ama işte ne biliyim , içim bi ezildi hyo nun yanında

Anlamadığım bu motor 250 cc ve 20 bg hız olarak 130 en fazla görüyor ve Km de 150 bin lira yakıyor.
    önceceki motrum 100 cc lik yarıotamatik motordu ve 7 bg 70 binlira yakıyordu 120 km hız görüyordu.Yaa arada kocaman bii 150 cc var bunun hıza yansıması gerekmezmiydi.Kg olarakta arada 30 kg var.BEn bu farkı bi türlü anlamadım..Gerçi yapanlar çinli değil mi? adamlar bizim kadar yer ama güç olarak bizden daha zayıflar

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Orası öyle, hem fiyat hemde görünüm olarak diğer çinlilerden daha ii bence.Ama işte ne biliyim , içim bi ezildi hyo nun yanında

Anlamadığım bu motor 250 cc ve 20 bg hız olarak 130 en fazla görüyor ve Km de 150 bin lira yakıyor.
    önceceki motrum 100 cc lik yarıotamatik motordu ve 7 bg 70 binlira yakıyordu 120 km hız görüyordu.Yaa arada kocaman bii 150 cc var bunun hıza yansıması gerekmezmiydi.Kg olarakta arada 30 kg var.BEn bu farkı bi türlü anlamadım..Gerçi yapanlar çinli değil mi? adamlar bizim kadar yer ama güç olarak bizden daha zayıflar
    Ömercim dişli büyütmyi bilmem neyi araştırıyorsun da neden bu konularda aratşırma yapmıyorsun? öncelikle neden iki motorun 120 yaptığına değinelim.

öncelikle her iki motoru yan yana 120 ile giderken gördün mü? Göremezsin. inatla hala söylüyorum ki küçük hacimli motorlarda hız arttıkça km saatindeki yanılma oranı artıyor. Örnek vereyim Ramzeyi 150 cclik maxi scooterı yer gemlik yalova yolu benim hız göstergem 90, Ramze 120 km. 2. örnek yer izmit gebze otobanı konvoydayız gösterkem sallana sallana 120 ye dayandı. Arkamdan gelen shadow bana denk gitmeye çalıştığında göstergesi 140 daydı.

Sana şunu söyleyeyim Ömer sen o cubla benim arkamdan gelemezsin bu Kadar açık konuşuyorum. Elin çinlilerine gelince. Çinli amcaların elit sayılabilecek kalitede motorları da var. Hatta 4 silindir 500-600 cclik motorlarıda var. Ama elin çinli motorunu bizim Türkler ithal etmiyor. Mct nin full touring versiyonu var. çelik jant arka topcase orijinal devir göstergesi sis farı çamurluk koruma demiri. Hiç gördünüz mü tr de? Göremezsiniz Çünkü gelmedi. Ama avrupada var. inanmayan araştırsın yabancı forumları.

Tork ve beygiride araştırıver ömercim bi zahmet. Hyosung a gelince. o motorun temelinde Suzuki yatar. Suzukinin eski motor mühendisleri tarafından yapılan bir motor. 250 cc v twin 27 beygir.

Sağlıcakla
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 MCT
    selamlar
    sonunda motor almaya karar verdim (tehlikeli olması korkumu yendim) ama işin zor kısmının bundan sonrası olduğunu bilmiyordum. Öncelikle şunu belirteyim 250 sayfanın tamamını okumadım fakat 100 sayfa okumuşumdur yinede çıkamadım işin içinden. Hala kararsızım. 250 MCT ile Caracal arasında takıldım kaldım. Millete soruyorum ikiside hava soğutmalı olduğu için uzun yola gitmez diyor. Ben çok uzun yol kullanmayacam ama 2-3 ayda bir eskişehir-bursa yapmayı düşünüyorum. Açok konuşmak gerekirse caracal için çok fazla olumsuz yorum almadım fakat MCT dediğim herkes yüzünü ekşitiyor hatta birisi bana bir kasise girdiğinde motor altında dağılabilir dedi tabiki bu abartı ama böyle bir cümle duyduktan sonra insan ciddi anlamda çekiniyor. Bu konular daha önce tartışılmış fakat benim kriterlerim farklı olduğu için yeni bir mesaj atmak zorunda kaldım. Öncelikle ben bu fiyat aralığında motorların hepsinin çin malı olduğu için farklı markalarla hep aynı ürün olduğunu dşünüyorum. Yani tercih kısmına gelince ne alırsam alayım sorunlar yaşayacağımı biliyorum ama bilen bilir eskişehir bursa yolunda motorum arızalanırsa çok fazla tecrübesi olmayan bir insan olarak ne yapacağımı şimdiden düşünüyorum. Şİmdi benim öncelikli kriterim fiyat. Öğrenci olduğum için çok rahat davranamıyorum. MCT yi 12 taksitle kredi kartıyla 2900liraya veriyorlar. Caracal ise 3500ü geçiyor ve krediydi ıvır zıvırdı birsürü şey gerekiyor. Ama işte benim takıldığım nokta bu fiyat farkına ve uğraşa değermi. Çünkü benim düşüncem ikiside aynı standartlarda ikisinde de soğutma yok ve neredeyse aynı şartlarda aynı parçalarla üretilmiş. İkinci problemimde eskişehirde beni sömürmek yerine gerçekten derdime ilaç olabilecek bir usta bulabilirmiyim?? Sonuçta fazla birşey bilmiyorum motorlar hakkında ve anladığım kadarıyla ben ayda bir servise gitmek zorunda kalıcam özellikle mct alırsam. O yüzden eskişehirde mct kullanan ve güvenilir bir servisi olan varmı?? Ben bu motoru aldıktan sonra bir iki ayda bir 800-1000 lira verecebilecek durumum yok öğrenci olduğum için beni küçük masraflarla kurtarması gerekiyor. Bu miktarları verebilseydim zaten şimdi yamahanın forumuna bakıyor olurdum Bu iki soruma cevap alabilrsem çok sevinirim ama lütfen MCT kullanıcısı olarak değil chopper kullanıcısı olarak cevap verin çünkü eminim benim geçtiğim yollardan hepiniz geçtiniz ve şuan MCT kullanıyorsunuz. geröekten bu motora vereceğim fiyatlar benim için büyük rakamlar ve sizden duyacağım şeylerde bu kararımı etkileyecek. O yüzden içinizden bir kere bile keşke bunu almasaydım yada bukadar sorun canımı sıkıyor dediyseniz paylaşın dediğim gibi MCT fanatiği olarak değilde objektif olun. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

arkadslar motor bakıyorum tavsıyenız varmı tesekkurler

kelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE SİYAH İNCİM

ss

mondialı tercih edyorlar çoğunlukla ama bnce sen keeway sl150 al çnkü hm ii hm ucuz hemde çin değil macar malı ben satıyorum istersen görüşelim yada bak chooper modelleri paran varsa da suzuki maruder gibi chooper varondanal

Motosikleti
    Artık Yok...
    keeway çin malıdır çinden macaristana parçalar gidiyor ve motor orda toplanıyor aynen mondial asya kanuni gibi macaristanda üretim yok yani bildiğimiz çin malı macaristanda sadece toplanıyor o yüzden macar malı diye satılıyor.. çinlilerin avrupa piyasasına girmek için yapdıkları basit oyunalrdan biri..

Motosikleti
    Var
    Alıntı kelon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialı tercih edyorlar çoğunlukla ama bnce sen keeway sl150 al çnkü hm ii hm ucuz hemde çin değil macar malı ben satıyorum istersen görüşelim yada bak chooper modelleri paran varsa da suzuki maruder gibi chooper varondanal
    ulen ulen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:09 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:31 PM ----------

Alıntı cokkotuadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motoru aldıktan sonra bir iki ayda bir 800-1000 lira verecebilecek durumum yok öğrenci olduğum için beni küçük masraflarla kurtarması gerekiyor. Bu miktarları verebilseydim zaten şimdi yamahanın forumuna bakıyor olurdum
    o dediğin paraları 1-2 ayda bir ödeten bir motor yoktur arkadaş..
    O nedir öyle..La zaten motorun sıfır fiyatı 2900 TL

Alacağın HİÇBİR motor için 2 ayda bir 800 TL masraf etmezsin..Yok böyle bir olay..

Çinliler içinde de servisi, parçası en bol olan mondial olduğu için şaşma derim

regalden bahsettım ıclerınde en ıyısı budur sıfır cın malı alacagına ıkıncı el regalı al dıyolar m otor satanlarla gorusup bılgı ttoplıyorum en onde regal gıdıyor ama vıbrasyon hangısı cok hangısı az nasıl anlarım nekadarı normaldır motor eskıyınce artarmı

Motosikleti
    Okul bi bitsin bakalım :)
    peki sissy bar veya egzost olarak ne önerirsiniz gerçi sissy bar vibrasyon yapıyomus contaları gevşetiyomuş bu doğrumu yada egzost olarak ne taktırsak motorun motor olduğunu anlarım..

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömercim dişli büyütmyi bilmem neyi araştırıyorsun da neden bu konularda aratşırma yapmıyorsun? öncelikle neden iki motorun 120 yaptığına değinelim.

öncelikle her iki motoru yan yana 120 ile giderken gördün mü? Göremezsin. inatla hala söylüyorum ki küçük hacimli motorlarda hız arttıkça km saatindeki yanılma oranı artıyor. Örnek vereyim Ramzeyi 150 cclik maxi scooterı yer gemlik yalova yolu benim hız göstergem 90, Ramze 120 km. 2. örnek yer izmit gebze otobanı konvoydayız gösterkem sallana sallana 120 ye dayandı. Arkamdan gelen shadow bana denk gitmeye çalıştığında göstergesi 140 daydı.

Sana şunu söyleyeyim Ömer sen o cubla benim arkamdan gelemezsin bu Kadar açık konuşuyorum. Elin çinlilerine gelince. Çinli amcaların elit sayılabilecek kalitede motorları da var. Hatta 4 silindir 500-600 cclik motorlarıda var. Ama elin çinli motorunu bizim Türkler ithal etmiyor. Mct nin full touring versiyonu var. çelik jant arka topcase orijinal devir göstergesi sis farı çamurluk koruma demiri. Hiç gördünüz mü tr de? Göremezsiniz Çünkü gelmedi. Ama avrupada var. inanmayan araştırsın yabancı forumları.

Tork ve beygiride araştırıver ömercim bi zahmet. Hyosung a gelince. o motorun temelinde Suzuki yatar. Suzukinin eski motor mühendisleri tarafından yapılan bir motor. 250 cc v twin 27 beygir.

Sağlıcakla
    Gps le bi ölçücem gerçek hızı ne oluyor 100 km/h ile giderken.Durumu paylaşırım.
    Sağlıcakla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 AM ----------

Alıntı MeTaFiZiK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sissy bar veya egzost olarak ne önerirsiniz gerçi sissy bar vibrasyon yapıyomus contaları gevşetiyomuş bu doğrumu yada egzost olarak ne taktırsak motorun motor olduğunu anlarım..
    egsoz olarak orjinalini kullan derim.Egsoz deliğinin etrafını 5mm lik uçla delerek ortadaki çıkışı pense ile çıkar. o zaman sesi gör, tatlı ve sert çıkıyor.

Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar az önce Mondial bayiisinden geldim..
    Artık benimde bir 250 mct'm var

Sıfır aldığım gri motosiklete ruhsat işlemleri dahil 2.000 peşin + 1.100 TL taksit şeklinde para verdim..1 hafta içinde bende olacak..
    Fabrikadan grisini getirtiyor bayi..Şuanda piyasada sadece kırmızısı kalmış..

Kampanya dahilinde motosikletin yanında verilen kask,zincir ve çantasını almayıp iki yanına armode marka deri çanta ve ön tarafa sosis taktırıyorum 40 TL fark vererek..

Bununla birlikte 60 TL ye koruma demiri taktırıyorum..

Şuanki masraflarım bunlar..

Şu jant teli kopmasıyla ilgili epey şey okudum burada..alır almaz yapacağım bir müdahale varmı bu jant tellerine?
    Yoksa ilk bakımda mı bi el atsak?

Not:

Bana yardımcı olan ve kalkıp yanıma gelen ugurapay nickli uğur abiye çok teşekkürler..Eyvallah abi..

Motosikleti
    Honda pcx125
    Arkadaşlar az önce Mondial bayiisinden geldim..
    Artık benimde bir 250 mct'm var

Sıfır aldığım gri motosiklete ruhsat işlemleri dahil 2.000 peşin + 1.100 TL taksit şeklinde para verdim..1 hafta içinde bende olacak..
    Fabrikadan grisini getirtiyor bayi..Şuanda piyasada sadece kırmızısı kalmış..

Kampanya dahilinde motosikletin yanında verilen kask,zincir ve çantasını almayıp iki yanına armode marka deri çanta ve ön tarafa sosis taktırıyorum 40 TL fark vererek..

Bununla birlikte 60 TL ye koruma demiri taktırıyorum..

Şuanki masraflarım bunlar..

Şu jant teli kopmasıyla ilgili epey şey okudum burada..alır almaz yapacağım bir müdahale varmı bu jant tellerine?
    Yoksa ilk bakımda mı bi el atsak?
    öncelikle hayırlı olsun.Rabbim kazasız belasız kullanmanı nasip etsin
    tellere gelince, teller kolay kolay kırılmaz ve kırılmadan yapılacak bişeyde yok.Ben 1200 km dir kullanıyorum mümkün olduğunda çukurlara girmemeye özen gösteriyorum ve sorun yok şimdilik

Motosikleti
    Okul bi bitsin bakalım :)
    tşkler abi ben motoru alır almaz rodajdan sonra değiştirmem gereken pek bi parça yok sanırım buji dişli küçültme den başka peki sissy bar hakkında ne düşünüyorsunuz

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    bu makınanın son hızı kaç Allah icin soylesenıze ya

Motosikleti
    Var
    öncelikle hayırlı olsun.Rabbim kazasız belasız kullanmanı nasip etsin
    tellere gelince, teller kolay kolay kırılmaz ve kırılmadan yapılacak bişeyde yok.Ben 1200 km dir kullanıyorum mümkün olduğunda çukurlara girmemeye özen gösteriyorum ve sorun yok şimdilik
    Teşekkür ederim..
    Tellere vs. hiç elleşmiyorum o zaman..Rodaj bitimini bekleyeyim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler