Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size road captain gerekli ( ben ) gelicem sizi ip gibi yapıcam :D bir ankara turu atıcaz. Görecekler o zaman konvoyu.

ya abi normalde gercekten hep aynı gıdıyoruz fakat bugun 1 motor eksıktı yoksa bıraz fazlamı agresıflık vardı nedır herks dagıldı gıttı... sen gelde road captain kavgası yapalım hzlı olan one gecer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    Hoş bulduk göktax abi Resimler Videolar süper 10 defa izledim ard arda
    SrAdd

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı salih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya abi normalde gercekten hep aynı gıdıyoruz fakat bugun 1 motor eksıktı yoksa bıraz fazlamı agresıflık vardı nedır herks dagıldı gıttı... sen gelde road captain kavgası yapalım hzlı olan one gecer
    road capt. hızla belirlenmez :D eğer konvoy düzgün olursa sabit gazla ta datça ya gidersiniz.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size road captain gerekli ( ben ) gelicem sizi ip gibi yapıcam :D bir ankara turu atıcaz. Görecekler o zaman konvoyu.
    Şöhret sevdası bizi bu hale getirdi. Düzenimizi bozdu Kameralara alıştıkça tekrar ip gibi oluruz herhalde

Ama sen yinede gel Barış abi
    Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu

.....TEHDİT.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Naci Hocam inşallah o aklımızdan geçeni gerçekleştirir ve sizinle tanışma imkanını buluruz. O karede shadow eksik
    Oktay, sen muhteşem bir adamsın Ben bu kadarını beklemiyordum.
    Bu arada rehber eşliğinde (bendeniz) Salih'in memleketi Polatlı (Gordion)'ya yapılacak kültür gezimize herkes davetlidir. Gezi tarihi mi?
    Göktay!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:19 PM ----------

Arbetus o videoda herkes başrol. Sen gel, konvoy işi kolay. Bir flim de senin için çekeriz. Sradd nerdesin kardeşim yahu. Bak başka gösteri yok.

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam hacım bidaha ki sefere öyle yaparız. Acemiliğe geldi

Recep abinin dediği gibi ip gibi demek istemiştim ya neyse abi hem trafik mırafik iş koymasın hemde kaza maza olayı siz grup halinde geziosunuz ortanızdan araba geçio ben onu kastettim o pezevenk nerden çıktı vidyoyu izledimde dedim memleketin adamında anlayış yok neyse abi bir sonraki geziye bende damlarım allah izin verirse

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı Kuregen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci Hocam inşallah o aklımızdan geçeni gerçekleştirir ve sizinle tanışma imkanını buluruz. O karede shadow eksik
    Bu arada rehber eşliğinde (bendeniz) Salih'in memleketi Polatlı (Gordion)'ya yapılacak kültür gezimize herkes davetlidir. Gezi tarihi mi?
    Göktay!

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:19 PM ----------

Arbetus o videoda herkes başrol. Sen gel, konvoy işi kolay. Bir flim de senin için çekeriz. Sradd nerdesin kardeşim yahu. Bak başka gösteri yok.

evet kultur gezısı yapıcaz ınsallah kuragen acıkcası bende bu kadar beklemıyordum dun aksam konustuk zaten bunlarıbu arada tel kapattım kusura bakma berber zorla kapattırdı sıradd la dun aksam yıne bı tur yaptık erken olsadı sızlerıde cagıracaktım ama cumartesı artık bu arada goruba bırını daha buldum yolda tanıstım oda kendıne grup arıomus cumartesı getırcem bı bakarsınız herkese gunaydınn

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson

evet kultur gezısı yapıcaz ınsallah kuragen acıkcası bende bu kadar beklemıyordum dun aksam konustuk zaten bunlarıbu arada tel kapattım kusura bakma berber zorla kapattırdı sıradd la dun aksam yıne bı tur yaptık erken olsadı sızlerıde cagıracaktım ama cumartesı artık bu arada goruba bırını daha buldum yolda tanıstım oda kendıne grup arıomus cumartesı getırcem bı bakarsınız herkese gunaydınn
    grupmu yapıcaz herkezde birer güneş gözlüğü olsun jazcı kardeşler gibi olur vala manyak olur züper

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Eee tamam o zaman. Carisma bu sefer su koyma, bekliyoıruz bak. Salihim sabah 8.30 sularında nev-i şahsına münhasır bir şekilde Urankent rampasını çıkıyordun. O sendin, zira başka hiç kimse öyle binemez o motora

zihni05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Cxm 250A
    Gençlik yine etlik başta olmak üzere başkenti sallamış bu seferde eşlik edemedim ama birdahakine inşallah kültür gezisine benide yazın arkadaşlar bir an önce gidelim malum havalar ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Tamam Zihni. Yerin her daim var. Bekleriz.

zihni05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Cxm 250A
    Eyvallah hocam eksik olmayın kazasız sürüşler.Hocam bu arada işe de motorlamı gidiyorsun?

Motosikleti
    MCT 250
    Eee tamam o zaman. Carisma bu sefer su koyma, bekliyoıruz bak. Salihim sabah 8.30 sularında nev-i şahsına münhasır bir şekilde Urankent rampasını çıkıyordun. O sendin, zira başka hiç kimse öyle binemez o motora
    evet abi bugun ıse gec kaldım bıraz nereden anladın yaw o kadar bellı oluyormu
    zıhnı eger gezı planını en kısa zamanda hayata gecırıcez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:57 AM ----------

Alıntı zihni05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlik yine etlik başta olmak üzere başkenti sallamış bu seferde eşlik edemedim ama birdahakine inşallah kültür gezisine benide yazın arkadaşlar bir an önce gidelim malum havalar ;)

carsamba gunu sana bır turlu ulasamadık yaw cumartesı gelıyosun dimi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Ya Salihim seni 1 km. öteden tanırım Zihni işe bazen motorla geliyorum. Özellikle arabada benzin kalmamış ise

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Recep abinin dediği gibi ip gibi demek istemiştim ya neyse abi hem trafik mırafik iş koymasın hemde kaza maza olayı siz grup halinde geziosunuz ortanızdan araba geçio ben onu kastettim o pezevenk nerden çıktı vidyoyu izledimde dedim memleketin adamında anlayış yok neyse abi bir sonraki geziye bende damlarım allah izin verirse
    Anlaşıldı hacım. Biz Mevlana'nın torunlarıyız. GEL NE OLURSAN OL YİNEDE GEL
    İlk buluşmamıza katıl ki hem tanışmış oluruz hemde aradaki soğukluğu kaldırırız.

Göktay!

Gürkan abi bana UYAROĞLU derler ama uygun görürsen yarın akşam (cumartesi) her zaman ki buluşmamızı yapalım Kültür gezimizin tarihine de orada karar verir ve en az üç dört gün önceden sitede yayınlarız ki katılım çok olsun
    Bu arada buluşma saatini de 20:00'ye çekmeyi öneriyorum böylece daha çok birlikte olabiliriz. Sizlere de uyarsa.

Getir kardeş tuttuğun cruiser 'cıyı getir

Alıntı zihni05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidelim tabi yarın da bekliyoruz hem gezi tarihini kararlaştırırız.

.....TEHDİT.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Tamam Göktay, yarın 20'00de aynı yerdeyiz.

Motosikleti
    250 MCT

Cumartesi Akşam Aynı Yerde Saat 20:00'de

Tamam Göktay, yarın 20'00de aynı yerdeyiz.
    Tamam abi. Etlik Çetesi göreve hazır ol

.....TEHDİT.....

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Arkadaşlar merhabalar..
    Uzun bir aradan sonra bugün motorumu çalıştırayım dedim ve başıma gelecekleri tahmin ederek jumpstarter'ı (acil çalıştırmalara yarayan harici akü) alarak indim motorun yanına. Eskisi ömrünü bitirdiğinden motoruma yeni akü siparişi vermiştim bu nedenle motorun aküye bağlanan uçlarına (kırmızı ve siyah) uygun bir şekilde bağladım jumpstarter'ı ve marşa bastım; tık yok, bir daha bir daha derken bir yerlerde bir terslik olduğunu anladım ve denemeye ara verdim. Daha önce pek çok kez motorumu böyle çalıştırmama rağmen bu sefer marşa basınca "tık" bile dememesi canımı iyice sıkmıştı. Artık motoru çalıştırmak inada bindiğinden dedim ki vurdurarak çalıştırayım bari. Hafif meyilli bir rampaya çıktım ve biraz hızlandıktan sonra debriyajı bıraktım; hiç zorlanmadan hemen çalıştı motor. Daha sonra motoru durdurup birkaç defa daha jumpstarter'la çalıştırmayı denesemde bir türlü başarılı olamadım. Vurdurunca çalışan motor aküyle bir türlü çalışmıyordu ki tabi bu bende iyice sinir yaptı.
    Önce kabloları ve soketleri kontol ettim ve herhangi bir yanlışlık görmedim. Daha sonra akü yuvasının sağ yanındaki marş rölesine ilişti gözüm. Dedim ki bu alette bir sorun olabilir mi acaba? Akünün + ucunu direkt olarak buradaki kırmızı başa değdirsemde yine bir sonuç alamadım. Bir de siyah ucu deneyim bakalım dedim ve siyah uca değdirir değdirmez motor marş alarak çalıştı (marş düğmesine bile basmaya gerek kalmadan ootomatik olarak). Daha sonra sonuçtan emin olmak için bir kaç defa daha denedim ve sonuç hep olumlu oldu.

Şimdi benim tüm motorlu taşıtlarda en nefret ettiğim sistem olan elektrik sistemini iyi bilen arkadaşlara birkaç sorum olacak;

1) Marş rölesinin siyah tarafı marş motoru dışında nerelere (far, sinyal, korna ..vs gibi)gidiyor?
    2) Benim aküyü direkt olarak siyah uca değdirmem motorun herhangi bir parçasına zarar verir mi?
    3) Sizce marş rölesi bozulmuş mu ki akünün asıl bağlı olması gereken kırmızı tarafı sonuç vermiyor?
    4) Sağ elcikteki marş butonu bozuk olabilir mi?

Son sorum da İstanbul'da ikamet eden arkadaşlara;

5) Marş rölesi bozulmuşsa yenisini en yakın (Yeşilköy'de oturuyorum) nereden bulabilirim?

İlgili arkadaşların cevapları için şimdiden teşekkür ederim..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

Motosikleti
    Mondial 250 Mct
    tamamdır göktax abi saat yarın 20:00 de kameramanımız da geliyor mu
    SrAdd

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı sradd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamdır göktax abi saat yarın 20:00 de kameramanımız da geliyor mu
    Büyük ihtimalle gelir ama yevmiye ister yakında
    Şaka bi yana geçenki video da tek kare görüntüm yok bu sefer kameramanı hep ben taşımam ona göre sırayla değişiriz Tamam mı

.....TEHDİT.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler