Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam boş dükkanın ışığı açık kaldığından 22.00 da dükkana gittim.Aklıma birden motoru içeri sokup aklımda olan eksoz açma olayını denedim.Eksoz deliğinin etrafını matkapola delerek ortadaki boruyu çıkardım ve ses o kadar tok ve tatlı olduki, İnsan choppera bindiğini anlıyor.

abı bunu nasıl yaptın benım motor 2500 saat oldu ve ılk aldım 350 lıralık bı masraf yaptım fren ve 2 vıtesten atma sorunu vardı sureklı olarak o ve yagı umut usta tarafından yapıldı sımdı ne vıtesten atıyor nede arka fren sorunu kaldı ama su eksoz ısını kafaya cok acayıp takıyorum detaylı sekılde anlatırsan su tok sesı bende duymak ıstıyorum bunu ankarada yaptıracagım veya bana yardımcı olcak kımse varmı acıll cevap...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar, 26.temmuz.2009 günü saat.18.00 de Sahilyolu Kartal Migros önünde Mondialcıların buluşması vardır. Bilgi alışverişi ve yeni dostluklar gerçekleşecektir. Lütfen katılalım.

mct arka jantta ıhtıyacım var

arkdaslar yenı jant alıpta eskı jantlarını saklayan yada bırınde olan bılen varsa bana verırmı ltfn jantım kırıldı yenısını almya gucum yok degerlı mct kullanan arkdaslarım yardımcı olursanız sevınırım...
    oszkan@hotmail.com
    0554 610 08 53

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı salih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abı bunu nasıl yaptın benım motor 2500 saat oldu ve ılk aldım 350 lıralık bı masraf yaptım fren ve 2 vıtesten atma sorunu vardı sureklı olarak o ve yagı umut usta tarafından yapıldı sımdı ne vıtesten atıyor nede arka fren sorunu kaldı ama su eksoz ısını kafaya cok acayıp takıyorum detaylı sekılde anlatırsan su tok sesı bende duymak ıstıyorum bunu ankarada yaptıracagım veya bana yardımcı olcak kımse varmı acıll cevap...
    Özelden mesaj attım (Orijinalini bozma)

gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125

Sen bakma göktax a

Eline bi matkap al.Nalburdan da demir delmek için 5 mm uç al.
    Eksoz deliğinin etrafına delikler açarak o delikleri birleştir sonunda bi tornavia yada yine matkap ucu ile birleştirerek Eksoz deliğini eksozdan ayır,Sonrada bi tornavidayı eksoz deliğine sokarak sağ sol yukarı aşşağı yaparak içindeki kaynaktan ayır...Bu kadar.
    Ses o kadar tatlı oluyorki anlatamam.SÜrekli gaz veresim geliyor
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

arkdaslar mct arka jantı arıroum yardımcı olurmusunuz?

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bakma göktax a

Eline bi matkap al.Nalburdan da demir delmek için 5 mm uç al.
    Eksoz deliğinin etrafına delikler açarak o delikleri birleştir sonunda bi tornavia yada yine matkap ucu ile birleştirerek Eksoz deliğini eksozdan ayır,Sonrada bi tornavidayı eksoz deliğine sokarak sağ sol yukarı aşşağı yaparak içindeki kaynaktan ayır...Bu kadar.
    Ses o kadar tatlı oluyorki anlatamam.SÜrekli gaz veresim geliyor
    Senin tek susturucu çıkık benim 2 sesi sen düşün

Motosikleti
    mondial 250mct
    ben yeni mct kullanıcısıyım 1000 km devirdim ama motor hız olarak 110km geçmiyo tabiki bu hız motoru değil biliyorum ama 250cc lik motora görede az değilmi ?? ayrıca motor 90km gelince çok titremeye başlıyo sizce bu normalmi yardımcı olursanız sevinirim birde bu motora koruma demiri takılıyormu servis takılmaz dedi ama bazılarında görüyorum

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ayarci03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yeni mct kullanıcısıyım 1000 km devirdim ama motor hız olarak 110km geçmiyo tabiki bu hız motoru değil biliyorum ama 250cc lik motora görede az değilmi ?? ayrıca motor 90km gelince çok titremeye başlıyo sizce bu normalmi yardımcı olursanız sevinirim birde bu motora koruma demiri takılıyormu servis takılmaz dedi ama bazılarında görüyorum
    Öncelikle 90 km nin üstünü tasvip etmiyorum ama keyif senin. Soruna gelince 110 'u geçmemesinin sebebi karbüratör ayarından olabilir yakıt yetersiz geliyordur. Karbüratör ayarlarına baktırabilirsin motorun daha yeni ama hava filtresi de kirli olabilir (uzun süre galeride tozlu bir ortamda kalmış olabilir). Yağı da fabrika yağı ve muhtemelen çapaklıdır yağını değiştirirsen onun da faydasını görürsün. Titreme olduğu doğru zamanla azalıyor. Ayrıca motorun rodajda rodajda ki bir motor bu kadar zorlanmaz.
    Rodajdan sonra deneme ve motoru açmak için otobanda artçıyla 130'u görmüştüm daha da istiyodu ama limitleri aşmamak için 130 'da bırakmıştım

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı muratboyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar mondial 2010 yazına 400 cc chopper cıkaracakmıs bilgisi olan var mı?. mct 400 mu geliyor acaba?
    Duymadım ama gelsin abicim artık 250 cc kesmiyor

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin tek susturucu çıkık benim 2 sesi sen düşün

sen bide beni düşün göktax kardeş. Bu arada resimdeki mondial mct250 bobber. bitince daha kaliteli detaylı resimleri ekleyeceğim. Şu an sadece motor aksamına müdahale edilmedi. şase dehil her yerinde değişiklik yaptım. şidmi silinmdir büyütülünce nasıl randıman alırım'ı araştırıyorum.
    Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 26.temmuz.2009 günü saat.18.00 de Sahilyolu Kartal Migros önünde Mondialcıların buluşması vardır. Bilgi alışverişi ve yeni dostluklar gerçekleşecektir. Lütfen katılalım.

Ankarada yapmayı düşünüomusunuz hocam böyle bir organizeyi buranın elemanlar hiç böyle şeyler yapmıo zaten sıkıcı memleket hep çalış çalış hep stress

Motosikleti
    MCT 250
    Özelden mesaj attım (Orijinalini bozma)
    abı bende actıracam bu hafta bakalım dun polatlı dan ankaraya gıttım geldım 150kılometre yol otabandagıderken ıbreyı 100e dayadım oyle gıttım gelırken 80i gecemedım basmama ragmn belkıde benzın bıter gıbı oldu o yuzdende olabılır ankaradakı arkadaslarla bı bulussak bu hafta sonu ne guel olur

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ya tüh geç haberimiz oldu böyle organizasyonları daha evelden haber verseniz iyi olur. İki gün nete girmesek neler kaçırıyoruz

nasıl geçti bari iyi mi ??
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Motosikleti
    Mondial 250Mct

bendede sorun yağ sıdırıyordu bir türlü bulamamıştım sonunda buldum vites müşüründen sızdırımış su bantı sardım dahad kacırmadı ve cok memnunum hemen hemen sıvas samsun girasun tırapzonakadar gittim sıkınntsız gezdim

Motosikleti

uzun bi aradan sonra nihayet motorumla aynı karedeyim

Resimlerde koltuk egzos ve ön çamurluklar yok. onlarda geçen hafta takıldı.

Bobber projemde sakin adımlarla ilerlemekteyim. büyük bir kısmını tamamladım.

Bir çok kullanıcı beğenmeyebilir. ama bobber bir yaşam tarzıdır. chopperın atasıdır. yapması binmesi sürmesi çok keyifli. Heleki insanların kendi aralarında harleye bak be diye başlayan konuşmalara kulak misafiri olmak. ya da araç sürücülerinin camlarını açıp kardeş bu ne marka diye sorması dikkat çekmek güzel bir duygu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MCT 250
    bobberın onu bu tekerlek mı olucak onunede kalın bı sıyah jant olsa daha hos olur gıbı sankı sımdıye kadar ne kadar masraf yaptınız resımlerı babama gosterdımde sıze dedıkı helal olsun bunlarla ugrasmakta becerı ıster dedi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:28 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:26 AM ----------

Alıntı Fahrettin Kaldırım adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bendede sorun yağ sıdırıyordu bir türlü bulamamıştım sonunda buldum vites müşüründen sızdırımış su bantı sardım dahad kacırmadı ve cok memnunum hemen hemen sıvas samsun girasun tırapzonakadar gittim sıkınntsız gezdim
    bunda dıs gorunuste modıfıye yok gıbı keske su yapıstırımayı yapıstırmasaydın ya cocuksu durmus motorda lambalarda pek hosuma gıtmedı acıkcası ama sen begenıyosan sorun yok sadece dusuncem bu...

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sen bide beni düşün göktax kardeş. Bu arada resimdeki mondial mct250 bobber. bitince daha kaliteli detaylı resimleri ekleyeceğim. Şu an sadece motor aksamına müdahale edilmedi. şase dehil her yerinde değişiklik yaptım. şidmi silinmdir büyütülünce nasıl randıman alırım'ı araştırıyorum.
    Sağlıcakla.
    Abi şu an şirketteyim websense den dolayı fotoyu göremiyorum ama eminim ki çok güzel olmuştur. Daha sonra dışarıdan bakıp yorum yazarım.
    Saygılar.

Motosikleti
    bobberın onu bu tekerlek mı olucak onunede kalın bı sıyah jant olsa daha hos olur gıbı sankı sımdıye kadar ne kadar masraf yaptınız resımlerı babama gosterdımde sıze dedıkı helal olsun bunlarla ugrasmakta becerı ıster dedi...[COLOR="Silver"]
    Ben oldskol bobber sevdiğim için ön teker böyle ince olucak belki komple kapatırım jantı ama ebat böyle hatta bulabilirsem 21 inçlik bi jant düşünmekteyim. arka janta da beyaz yanak. şasedeki kuyruk çıkıntısınıda kesip tam tek kişlik yaptıktan sonra orijinal arka amortisötlerini geri takıcam böyle enduro gibi oldu

Abi şu an şirketteyim websense den dolayı fotoyu göremiyorum ama eminim ki çok güzel olmuştur. Daha sonra dışarıdan bakıp yorum yazarım.
    Saygılar.
    Sende demi websense sıkıntısı var bizim şirketteki gibi Nesyeki ben şirkette bu sistemi koyanların tarafında olduğum için bana sıkıntı yaratmıyor

Motosikleti
    MCT 250
    abi babam diyokı buyurutursen randıman alamassın ama aksam bı soruyum detaylı bılgı verıcem sana kendı arabanınkılerı buyuttu ama motorsıklet farklı olursa bılemem=) aksam detaylı bılgı verıcem tabı sen daha ıyı bılırsınde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler