Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Sorun balatalarda olabilir. Balataları yaktıysan debriyaja bastığında ayırma yapmaz ve vitese atamazsın. Eğer sorun buysa masrafın 50 Tl civarı olur. Baskı balatayı değiştirirsen sorun çözülür diye düşünüyorum. Ama daha sonra dikkatli ol anladığım kadarı ile vites geçişlerinde gaza çok yükleniyorsun buda balataların düşmanıdır. Gazı hafif hafif açarak kullan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

nerde yaptırayım onu bilmiorum nasıl gicek servisemi götürsem garantisi falan ne olur acaba

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı sencermurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde yaptırayım onu bilmiorum nasıl gicek servisemi götürsem garantisi falan ne olur acaba
    Eğer dediğim gibi sorun buysa garanti ile bi alakası yok. Uygun fiyat veren veya yakın bir usta var dersen servis olmasa da olur. Ama dediğim gibi fahiş fiyat ödeme balata çok pahalı bişey değil. Yağını da değiştireyim dersen hepsi en fazla 75 TL 'ye hallolur. Motorun rodajda olduğu için değiştirmende fayda var.Çok karamsar olma. Yalnız bundan sonra daha dikkatli kullanmaya çalış.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış abi n'yaptınız oszkan'ın motoru acaba. Merak ettim inşallah toplayabilmişsinizdir.
    Ben ona yakın yapacak birini buldum ama fiyatta fazla geldi. Sanırım servise toplatıcak motorunu.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

sağolasın abi çok teşşekkurler verdiğin bilgiler içinnn

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    bu motorların gri rengıne bayılıorum para olursa alcam ınş.
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    verdiğiniz bilgiler için çok saol..
    benimde bi sorunum var yardımcı olusanız sevinirim... motorum yağ akıtıyordu frenler için servise götürmüştüm contasına baktıklarını söylediler fakat ordan çıkınca daha fazla yağ akıtmaya başladı.. ne yapmam gerekir yine servise mi gideyim yoksa normal bi ustaya gitsem masraf azalır mı ????
    yada garanti kapsamına giriyor mu ?
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ona yakın yapacak birini buldum ama fiyatta fazla geldi. Sanırım servise toplatıcak motorunu.
    Abi neyse sen elinden geleni yapmışsın ama kendiside bicevap yazsada durumu öğrensek

Alıntı sencermurat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın abi çok teşşekkurler verdiğin bilgiler içinnn
    Sende sağol ama sonuç ne oldu; ne yaptın motoru.

Alıntı omur.38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motorların gri rengıne bayılıorum para olursa alcam ınş.
    inş. en yakın zamanda arkadaş.

kurtulus69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650-mct250
    herkese iyi akşamlar..sübap ayarını kendisi yapan varmı acaba..acil yardım!!
    Bir köpeğin dostLuğu daha iyidir; Bir dostun KöpekLiğinden!..

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı buklamania adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde bi sorunum var yardımcı olusanız sevinirim... motorum yağ akıtıyordu frenler için servise götürmüştüm contasına baktıklarını söylediler fakat ordan çıkınca daha fazla yağ akıtmaya başladı.. ne yapmam gerekir yine servise mi gideyim yoksa normal bi ustaya gitsem masraf azalır mı ????
    Tam olarak nereden akıtıyor yağı?
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    tam nerden akıyor bilmiyorum motoru par ettiğim yer yağ oluyor. motorda yağ kalmadı çalışmıyor... keçe filan diyorlar ama ben bilmiyorum...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 AM ----------

Abi neyse sen elinden geleni yapmışsın ama kendiside bicevap yazsada durumu öğrensek

Sende sağol ama sonuç ne oldu; ne yaptın motoru.

inş. en yakın zamanda arkadaş.

Göktax bana da yardımcı olurmusun ???????
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Motosikleti
    mondial 250mct
    arkadaşlar bendede mct var 2006 model 1500 km de aldım şimdi 4600 de memnunum bendede arka telleri kırma problemi oluyodu kalınlarıyla değiştim yaklaşım 1 yıldır sorun yoktu dün gördüm 3 tanesini kırmış bakalım nolcak evet vibrasyon çok 100 den sonra titriyo ama 130 vuruyo ankara kırşehir gidip geldim bi çok defa gurubunda bence üzerine yok herşeyiyle orjinal duruyo sadece eksozların ağzına 5 er tane delik açtım sesi biraz yükseldi oda tatlı oldu kazasız belasız sürüşler diliyorum herkese

Motosikleti
    250 MCT
    Muhtemelen keçedendir. Daha önce keçe değiştirilmesini bir arkadaş fotoğrafları ile anlatmıştı. Bi bakayım bulabilirsem tekrar koyarım anlatımını kendinde değiştirebilirsin.

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Muhtemelen keçedendir. Daha önce keçe değiştirilmesini bir arkadaş fotoğrafları ile anlatmıştı. Bi bakayım bulabilirsem tekrar koyarım anlatımını kendinde değiştirebilirsin.
    öyle bi iyilik yaparsan sana minnetar olurum dostum.. parasal anlamda epey sıkıntıdayım.. taksitlere birde ehliyet girince iyice çöktüm zaten, kaç gündür motoruma binemedim, zavallım şimdi çalışmıyor bile... :((((
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

11 nolu keçe. Sanırım bundan evvel bir keçe daha var, onuda değiştirdik.

O keçeden alternatöre yağ kaçıyor ve yağın içinde çalışıyor. Bilmiyorum zararı ne olur fakat Alternatörün kuru çalışması gerekir.
    Motorun sol kapağını açtığın da arkadaşın gösterdiği keçeyi değiştirmen gerekiyor. Keçeyi parçacıdan alıp herhengi bir ustaya taktırabilirsin daha ucuza malolur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

Acaba servise götürdüğünde motoru açtılarmı bunuda yazarsan daha net cevap verebiliriz. Hemen keçe değiştirme işlemine başlama istersen. Contaya baktık demişler eğer contayı çıkarıp içindeki yağı boşaltıp baktıktan sonra hiç bişey yapmadan kapattılarsa ve contanın altında bir pul var onu koymayı unutmuş olabilirler o zaman da sıcak motoru stop ettiğinde yağ süzülürken tüm yağ boşalmış olabilir.
    Veya yine motoru açtılarsa sağ tarafı balataların vs. olduğu taraf yağ biliyorsun burada duruyor sadece o dıştaki kapak yağ haznesini muhafaza ediyor; kapağı kapatırken önce üst vaya alt hangi taraf olursa farketmez tek taraflı sonuna kadar sıkıp daha sonra diğer tarafın vidalarını sıktıysa arada biraz da olsa boşluk kalabiliyor. Buradan da yağ boşalabilir.
    Nasıl olsa motorda hiç yağ yokmuş önce bu anlattıklarımı bir kontrol et daha sonra hallolmazsa teferruatlı keçe değiştirme işine bakarsın.
    Umarım tahmin ettiğim gibi pulunu koymayı unutmuşlardır fazla uğraşmana gerek kalmaz böylece.

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    300 km deyim yeni almayı düşünen arkadaşlar için maşallah önemli bir sorunum yok depodan yada ön taraftan gelen rahatsız edici bi tıkırtı oluyor arasıra arada kornam çalışmamazlık ediyor onun dışında bir problemim yok bunlar içinde 500 bakımını bekliyorum

sadece can sıkıcı bi olay oldu benzinim çalındı. aldığım yerle görüştüm bu tip motorlardan çok rahat çalındığını söyledi. bahçeli bir evim olmadığından mecburen sokakta bırakıyorum. böyle bişey başına gelipte önlem alabilen arkadaş var mı yoksa bu dallamalar dadanırsa yandık. Zaten 15 kuruş yakıyor kilometrede bide hırsızlarla km de 1 tl den hesaplıycaz heralde

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Motorun sol kapağını açtığın da arkadaşın gösterdiği keçeyi değiştirmen gerekiyor. Keçeyi parçacıdan alıp herhengi bir ustaya taktırabilirsin daha ucuza malolur.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:34 PM ----------

Acaba servise götürdüğünde motoru açtılarmı bunuda yazarsan daha net cevap verebiliriz. Hemen keçe değiştirme işlemine başlama istersen. Contaya baktık demişler eğer contayı çıkarıp içindeki yağı boşaltıp baktıktan sonra hiç bişey yapmadan kapattılarsa ve contanın altında bir pul var onu koymayı unutmuş olabilirler o zaman da sıcak motoru stop ettiğinde yağ süzülürken tüm yağ boşalmış olabilir.
    Veya yine motoru açtılarsa sağ tarafı balataların vs. olduğu taraf yağ biliyorsun burada duruyor sadece o dıştaki kapak yağ haznesini muhafaza ediyor; kapağı kapatırken önce üst vaya alt hangi taraf olursa farketmez tek taraflı sonuna kadar sıkıp daha sonra diğer tarafın vidalarını sıktıysa arada biraz da olsa boşluk kalabiliyor. Buradan da yağ boşalabilir.
    Nasıl olsa motorda hiç yağ yokmuş önce bu anlattıklarımı bir kontrol et daha sonra hallolmazsa teferruatlı keçe değiştirme işine bakarsın.
    Umarım tahmin ettiğim gibi pulunu koymayı unutmuşlardır fazla uğraşmana gerek kalmaz böylece.

eyvallah kardeş dediğin gibi keçedenmiş büyük ihtimal... garanti kapsamına girmiyor sanıyordum meğer garantideymiş keçe. servise götürdüm ama onlarda bisürü hikaye okudu,, yok rapor yazacakmış, fabr,kaya yollıcakmış bir hafta sürermiş.... falan filan. bana paşin para istiyorlar gibi geldi, garantiye sokmamak için herşeyi yapıyorlar. bende yapın parasını vereryim, garantiden gelince geri alırım dedim... bilmiyorum nolur...
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Motosikleti
    250 MCT
    eyvallah kardeş dediğin gibi keçedenmiş büyük ihtimal... garanti kapsamına girmiyor sanıyordum meğer garantideymiş keçe. servise götürdüm ama onlarda bisürü hikaye okudu,, yok rapor yazacakmış, fabr,kaya yollıcakmış bir hafta sürermiş.... falan filan. bana paşin para istiyorlar gibi geldi, garantiye sokmamak için herşeyi yapıyorlar. bende yapın parasını vereryim, garantiden gelince geri alırım dedim... bilmiyorum nolur...
    Sorununun hallolduğuna sevindim. Parayı önceden verip daha sonra garantiden almak akıllıca olur fazlada bi para tutacağını sanmıyorum en azından motoru boş yere haftalarca yatırmamış olursun. Sezonun en iyi zamanı yetişir moturun inşallah

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Sorununun hallolduğuna sevindim. Parayı önceden verip daha sonra garantiden almak akıllıca olur fazlada bi para tutacağını sanmıyorum en azından motoru boş yere haftalarca yatırmamış olursun. Sezonun en iyi zamanı yetişir moturun inşallah
    inşaallah yetişecek, servisle görüştüm yarın yapacaklar bi aksilik çıkmazsa motoru..
    zeytinburnunda oturuyorum burda Mert Motor var fakat hiç yardımcı olmuyorlar ben de bağcılardaki İKİLER'e götürdüm motoru. saolsunlar ilgilendiler, inşaallah yarın yapılacak motorum.

Bağcılardan zeytinburnuna gelirken hipotromun önünde kaza yaptım.. Önümde giden kamyon aniden durdu, stop lamlarıda yanmıyordu, sola kırdım, öküz şoför sola dönecekmiş önüme kırdı sonra sinyal veri. tabi ben freni koyunca kaydım, motor yattı ben ayakta kaldım, çok şükür bişey olmadı,
    motorun direksiyonu biraz yamuldu en yakın yer Mert Motor olduğundan oraya gittim. direksiyonu düzeltmek için ben 100TL istediler. prese girecekmiş falan filan. tam tokatçılar. yaptırmadan çıktım başka biustaya gittim eliyle düzeltti. vidalar gevşemiş o yüzden yamulmuş. 5TL aldı.

Evet arkdaşlar ne acı ki Yetkili Servis Mert Motor (Zeytinburnu) 100TL istedi.

Normal bir tamirci Hasan Usta (Zeytinburnu - BEDAŞ karşısı ) 5TL aldı işi bitirdi.

bunları buraya yazmamın sebebi sizde gidip dolandırılmayın. Biraz işten anlamadığınızı fark etsinler yandınız.
    Daima;
    Savaşacak kadar genç,
    Ölecek kadar yaşlıyız...

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Herkese merhaba,
    Uzun zamandır ertelediğim motosiklet hevesimi geçtiğimiz günlerde biraz ani ve tesadüfen de olsa aldığım mct250 ile giriş aşamasında hafiflettim.2005 model 11.000 km.'de aldım.Henüz devir vb. birkaç işlemi tamamlanmadı ancak motor parkımızda durmakta (ki bu bile şu an garip geliyor.).Henüz ehliyetim olmadığı için küçük alıştırmalar veya antrenman sahaları hariç pek yollara düşemeyeceğim.Haliyle sürüş tecrübem de yok denecek kadar az ki hatta daha önce başka vesilelerle yapılmış 2 sürüş yok sayılır.Dediğim gibi biraz ani ve tesadüfi olduğu için motordaki bazı kusurları görmezden gelerek biraz gözümü karartıp hevesimi daha fazla ertelememek adına atladım.Dilerim yüzümü kara çıkartmaz.

Öncelikle özellikle ilk işim düşecek yer olacağı için Ankara'daki arkadaşlar tercih ettikleri bir servis önerisi yaparlarsa sevinirim.Çok anlamadığım üzere "kazı yolalım" mantığından uzak,efendi bir servis iyi olur.(önceki sayfalarda bahsi geçmiş bir servis varsa kusura bakmayın 200 küsür sayfanın çoğunu inceledim ancak bulup çıkartamadan gözlerim yoruldu)

Muhtemelen çok fazla sorum olacka sırası geldiğinde.Şimdilik tekrar görüşmek dileğiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler