Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gecelerinefendisi100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yani oda var,hayırlısı ile şu ehliyeti de aldımmı artık tırsarak gezmem :D
    http://img18.imageshack.us/img18/6691/mzaresmim.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alırsın tabi rahat rahat gezmenin tadı bi başka .
    Şimdiden kukaların arasından geçmeye çalış istersen. Ne kadar ustada olsan 8 çizmek başka oluyor.

worldwideweb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatın tatlı sürprizleri bunlar.
    Motoru nereden aldığın değil hangi ustaya gittiğin önemli. Sonuçta hepsi aynı yerden geliyor ve hepsinin fiyatı sabit. Ben Aydınlık Kahveci Mondial'den almıştım ama bu sene kapandı(geçen hafta). Tabi iyi bir ustası olmadığı için servise başka bir yere götürüyordum. Orasıda yetkili servis olduğu için garantisi bozulmamıştı.
    Satın almak için fazla seçeneğin yok bildiğim kadarıyla Ulus 'ta Çayıroğlu'nda var. Servis işine de aldıktan sonra bakarız.

Hayırlı teskereler.
    Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, motoru aldıktan sonra inş. motor gezilerinizede katılmak isterim arkadaşlar. Servis konusunuda dediğin gibi sonraya bırakalım hele bi şu askerlik bitsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:59 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:55 AM ----------

Alıntı gecelerinefendisi100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani oda var,hayırlısı ile şu ehliyeti de aldımmı artık tırsarak gezmem :D
    Hayırlısı ile alırsın inş ehliyetini, bende araç kullanırken ehliyetsiz durumlarda polisi görünce çok tırsardım, ehliyeti aldığım gün polislere nispet yapar gibi etraflarında geziyodum arabayla hiç bakmıyodular bile, psikolojimi bozmuştu bu tırsma meselesi, ama busefer hataya düşmedim motoru almadan ehliyeti aldım

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı ile alırsın inş ehliyetini, bende araç kullanırken ehliyetsiz durumlarda polisi görünce çok tırsardım, ehliyeti aldığım gün polislere nispet yapar gibi etraflarında geziyodum arabayla hiç bakmıyodular bile, psikolojimi bozmuştu bu tırsma meselesi, ama busefer hataya düşmedim motoru almadan ehliyeti aldım
    bende ilk önce bi 800 lira ceza yedim sonra ehliyete yazıldım :D
    Bu korku mahveder insanı :D Herhal çok bellimi ediyoruz ne , polisler hemen çekiyor kenara...

Bu da benim cengaver.Dün meğerse benzin az olduğundan gitmemiş.Depoyu fulledim şimdi köpek gibi oldu.Boşuna günahını almışım.

YENİ YAPTIRDIĞIM PLAKAM.DİĞERİ ÇOK BÜYÜK BU DAHA HOŞ DURDU.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:39 PM ----------

Alıntı worldwideweb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk önce bi 800 lira ceza yedim sonra ehliyete yazıldım :D
    Bu korku mahveder insanı :D Herhal çok bellimi ediyoruz ne , polisler hemen çekiyor kenara...

Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    eyw göktax sağolasın ben geldim yazdıktan sonra kendimi önceki yazılara kaptırdım kimler yazışmış kimler gelmiş ne konular konuşulmuş adeta bi roman gibi sürükleyici 45 sayfadayım devam ediyorum okumaya, bence okumayan yeni arkadaşlarda zevk için baştan konuları okusunlar derim. hem bilgi açısından hemde mondial arge departmanı halt etmiş yanlarında (eğer varsa öyle di departman: )

yabide arkadaşlar bu motorun egzozunda 2 günde 2 bacağımı yaktım sizde de oldumu bu yoksa benmi çok sakarım

Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar yazmayı unutmuşum geçen hafta benzin baya azaldığında depoyu fullemeden önce depoda kalan benzinin hepsini 5 Lt.'lik benzin bidonuna boşalttım depoyu temizlemek amacı ile. Benzin musluğunun üzerinde iki tane hortum var biri normal depodan geliyor diğeri de yedek depodan bu hortumları çıkartarak bidona boşalttım. İyi ki boşaltmışım ne kadar pislik-tortu-kum çıktı anlatamam.Bidonun dibi simsiyah oldu.Kışın daha detaylı temizlik yapmayı düşünüyorum. Benzin filtresini de değiştirdim. Çok iyi oldu tavsiye ederim. Çıkan benzin ile daha sonra zinciri temizlerim tekrar depoya koymadım.
    Bu arada depoyu fulledim. Tamı tamına 14 Lt. benzin aldı.

arkadaşlar hepinize merhabalar. aranıza yeni katıldım. buradaki tüm mct kullanan dostlara aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. ben kuvvetli bir egzoz sesi istiyorum. ama kulağı rahatsız eden cinsten değil. derinden,boğuk bir kuvvetli egzos sesi. 250 Mct'de bu sesi elde etmek için neler yapılabilir? Bu konuda hiçbir bilgim yok. Egzozu komple değişmek mi icap eder? Ek bir parça veyahut farklı bir işlem mi?
    Bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olacağım.
    şimdiden çok teşekkür ederim..

Motosikleti
    250mct yada çakma harley davidson
    Bizim düldülde bu işte napalım ayamızı yerden kesiyo işte gerçi son hali bu değil ama olsun onuda daha sonra yayımlicam.

http://img19.imageshack.us/i/img0015xqn.jpg/

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    bugün ehliyet sınavına giderken motor bi stop etti dahada çalışmadı,Benzin bitti herhal dedim bitmemiş daha 1 ltden fazla var,kalmış sınava 30 dk. deliriyorum.
    Kızgınlıktan motorun benzin deposuna öylebi yumruk attım ki depo içine çöktü.200 mt gerimde de polisler motorları çeviriyor bende zar zor geçmişim(ehliyetsiz motor sürüyorum ama elbise kast full :D)
    neyseki dayım hemen geldi yardır yardır gittik anca yetiştim sınava.
    Artık soğudum motordan.
    İşime yarayacağı zaman beni ortada bırakan motr motor değildir bide o kdar bakıyorum özen gösteriyorum...
    deponun şeklinden ve benzin çıkışlarının konumlarından dolayı motorun içinde 1 lt ye yakın benzin kalmakta. deponun üstüne çıkıp tepinsende yapacak bişey yok. Sen deponda yeterli benzinle gezmesen olacağı budur kardeşim. Bu arada gidebildin mi Red Zone 'a
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı nettolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize merhabalar. aranıza yeni katıldım. buradaki tüm mct kullanan dostlara aklıma takılan bir soruyu sormak istiyorum. ben kuvvetli bir egzoz sesi istiyorum. ama kulağı rahatsız eden cinsten değil. derinden,boğuk bir kuvvetli egzos sesi. 250 Mct'de bu sesi elde etmek için neler yapılabilir? Bu konuda hiçbir bilgim yok. Egzozu komple değişmek mi icap eder? Ek bir parça veyahut farklı bir işlem mi?
    Bu konuda beni aydınlatırsanız çok mutlu olacağım.
    şimdiden çok teşekkür ederim..
    Daha önceki sayfalara göz atarsan bilgi alabilirsin. Susturucuları çıkartırsan istediğin sesi elde edebilirsin.

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    Alıntı bycharisma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim düldülde bu işte napalım ayamızı yerden kesiyo işte gerçi son hali bu değil ama olsun onuda daha sonra yayımlicam.

http://img19.imageshack.us/i/img0015xqn.jpg/
    senn duldulde cok caf caflı guzel olms ama :D kaca maal oldu :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:28 AM ----------

bu motorla uzun yol yapan arkadaslar goruslerını yazabılırmı bende almayı dusunuorm
    Arabalar bedenimi,motosiklet ruhumu taşır.

Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun şeklinden ve benzin çıkışlarının konumlarından dolayı motorun içinde 1 lt ye yakın benzin kalmakta. deponun üstüne çıkıp tepinsende yapacak bişey yok. Sen deponda yeterli benzinle gezmesen olacağı budur kardeşim. Bu arada gidebildin mi Red Zone 'a
    Evet dün akşam gittim.Ordakiler gerçekten işin ustası.
    Herkese tavsiye ederim arka dişliyi 32 olanla değiştirin , çok farkediyor motorun gidişi.

Motosikleti
    Alıntı omur.38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senn duldulde cok caf caflı guzel olms ama :D kaca maal oldu :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:30 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:28 AM ----------

bu motorla uzun yol yapan arkadaslar goruslerını yazabılırmı bende almayı dusunuorm

Boya 450 maal oluo işte eksoza fazla bişi gitmio zaten depo ve kapaklar boyanınca pek fazla bişi yapman gerekmio

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:55 AM ----------

Evet dün akşam gittim.Ordakiler gerçekten işin ustası.
    Herkese tavsiye ederim arka dişliyi 32 olanla değiştirin , çok farkediyor motorun gidişi.

Rampada çıkarken denedinmi hacım kaçla çıkıo dik rampada

Motosikleti
    Honda pcx125
    Boya 450 maal oluo işte eksoza fazla bişi gitmio zaten depo ve kapaklar boyanınca pek fazla bişi yapman gerekmio

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:55 AM ----------

Rampada çıkarken denedinmi hacım kaçla çıkıo dik rampada
    Valla servisin orda öyle bi dik rampa vardıki orayı 2.vitesle bile çıktım.Bakmayın millet diyor çekiş azalıyor filan diye, ben pek bi fark göremedim ama yüksek devirlerde motor çok rahatladı artık

Motosikleti
    Valla servisin orda öyle bi dik rampa vardıki orayı 2.vitesle bile çıktım.Bakmayın millet diyor çekiş azalıyor filan diye, ben pek bi fark göremedim ama yüksek devirlerde motor çok rahatladı artık

Orjinal kendininki kaç dişli hacım sorması ayıp olmassa

Motosikleti
    Honda pcx125
    Orjinal kendininki kaç dişli hacım sorması ayıp olmassa
    Hacım Orj. 34 dişli
    Bende Ramzey'inkini sipariş verip aldım o da 32 dişli.Yakıta pek etisininde olacağını sanmıyorum hatta düşürürde çünkü normal devirden daha düşük şekilde kullanıyorsun.

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam oalrak nerde ikamet ediyorsun? bana ulaş belki bişeyler yapabiliriz.

bw_gebze@windowslive.com
    Barış abi n'yaptınız oszkan'ın motoru acaba. Merak ettim inşallah toplayabilmişsinizdir.

göktax sen bilirsin abi sana bir sorum daha pollucak az önce motorla bir abyırdan yukarı cıkmaya calsııtım acemiyim daha bir kac sefer ugrastım zorladım falan daha sonra bbayır assagı bıraktım ama vistese geçmedi abi atamadım çalısıyor aam vites atmıyor sorun nedir sence ne akdar patlar veya bu garantikapsamında hal olurmu sana zahmet bildikelrinipaylasırsan
    seviiniiririm

Motosikleti
    250 MCT
    Debriyajda bi sorun olabilir mi acaba.Debriyaja bastığında vites pedalı rahat haraket ediyor mu? Biraz anlatırsan belki sorun anlaşılır umarım büyük bir sorun yoktur.
    Daha önceki kazadan sonra n'yaptın gidon ile arka fren pedalını değiştirdin mi_yoksa düzelttirdin mi?

direksiyonu arkadasla tuttup duzeltik firen kullanılıyor şimdi ama gene yamuk...
    evet sorun olmauyor bosa 1 raahtlıkla atıyorum ama olmuyor abii.gza basıyoru basıyorum bosta gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler