Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    player77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki 2006 DL650 K6 (Satıldı) ,Honda 2011 CBF150
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aramızdan kim, hangi marka ve model kaskı kullanıyor acaba? Gerçekten merak ettiğim konulardan biri bu, sonuçta hepimiz aynı marka motoru kullanıyoruz ama kask tercihimiz hangi marka ve modelden yana acaba?
    Örneğin ben İspanyol SHIRO marka kaskın jet kask diye tabir edilen çene koruması olmayan ama vizörü uzun olan ve görüşü kısıtlamadığı için bana sıkıntı da vermeyen kask modelini kullanıyorum, geçen sene sirkeciden 80 avro gibi bir fiyata almıştım yanılmıyorsam ve kaskımdan memnunum..
    LS2 CARTOON kullanıyorum.Parasını hakediyor.

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

ön tekeri inceltip çaplamak istiyorum, telli jant yapmak istiyorum. tanıdığım bir tamirciye danıştım, her telli olmaz buna dedi. mct'ninki olurmu acaba yada bi tavsiyeniz olur mu?

110/90-16
    Çelik jant bence daha pratik. Ben henüz lastik ile ilgili bir işim olmadığı için artısını ya da eksisini görmedim. Sadece görünüm olarak amortisör çubuklarının ve ön lastiğin daha kalın durmasını isterdim. önden 125 lik gibi duruyor alet:S Yani olup olamayacağı konusunda bir fikrim yok maalesef:S

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar hemen hemen 200sayfayı üç gündür okumaya calışıyorum anladığım kadarıyla herkes motorundan memnun 200cc pıonner kurye tıpı motor kullanıyorum .bende memnunum ama bu mct lere kafayı taktım motorum bana hic sorun cıkarmadı.oda dursun ben bir mct almak ısterım ikinci elleri gayet uygun zaten yenısıde motorun güzellığine göre pahalı değil s&t kanunı gv 250 de hosuma gıdıyor ama pahalı gelıyor. bu yaz uzun yolculuk yyapmak istıyorum kısmetse yinede bır ıkı söz edıp okey dersenız daha bır rahat olup marka arastırması yapmayacağım ama önerılerınıze kesın kulak vereceğim .şimdiden teşekkur ederım .resımler olan motorlar gercekten güzel duruyor herkeze kazasız sürüşler dılerım.
    Çin motoru alacaksan 4-5 milyar hiç boşa verme. Al temiz bir ikinci el 1500 - 2000 lira arası zaten. masraf yapmadan misler gibi bin.Ama iki motor bence gereksiz. Sorun çıkartmıyor ama sıkılıp büyütmek isteyebilirsin.Keyif alırsın orası kesin. Adam gibi bakarsan arızada çıkarmaz.

Uğur abi Cumartesi uygun olursa gezi yapalım . Katılan olur mu dersin?
    İşlerin yolunda gidiyorsa ,sakın endişenme hemen geçer :!:Morphy :-)
    http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/106287-2012-dogu-karadeniz-gezimiz-3850-km.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Uğur abi Cumartesi uygun olursa gezi yapalım . Katılan olur mu dersin?[/QUOTE]

Katılım zayıf olur gibi herkezin daha miskinliği üstünde ben bu kış motoru evin önünden eksik etmedim aşırı yağış olmadığı zamanda işe motorla gidip geldim .
    milletin motoru halen garajda galiba.
    gözüne kestirdiğin arzu ettiğin yer varsa benim benim için sorun olmaz .
    cumartesi şile gezisi var ama katılım az galiba
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    merhaba arkadaşlar,

ön tekeri inceltip çaplamak istiyorum, telli jant yapmak istiyorum. tanıdığım bir tamirciye danıştım, her telli olmaz buna dedi. mct'ninki olurmu acaba yada bi tavsiyeniz olur mu?

110/90-16
    MCt olur fakat senin çatal da geniş kalacak. mesneti değiştirmek gerekebilir. En mantıklısı komple ön takım almak.

Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aramızdan kim, hangi marka ve model kaskı kullanıyor acaba? Gerçekten merak ettiğim konulardan biri bu, sonuçta hepimiz aynı marka motoru kullanıyoruz ama kask tercihimiz hangi marka ve modelden yana acaba?
    Örneğin ben İspanyol SHIRO marka kaskın jet kask diye tabir edilen çene koruması olmayan ama vizörü uzun olan ve görüşü kısıtlamadığı için bana sıkıntı da vermeyen kask modelini kullanıyorum, geçen sene sirkeciden 80 avro gibi bir fiyata almıştım yanılmıyorsam ve kaskımdan memnunum..
    Ben önce bi çinli aldım 25 tl ye. Omzumu kırdığım kazada korudu beni. Ama çok şekilsiz ve basit duruyordu. ALdığı soğuğu saymıyorum bile Sonra yemedim içmedim biriktirdim parayı Airoh speedfire Explorer aldım 140 TL ye. geçen sene bu zamana kadar kullandım. Sonra Feyizoğlunda ls2 deltaları gördüm. Nasıl bişeydir diye gidip baktım. Sonra farkettim ki almışım 90 avro civarı bi para ödedim ona. 6 taksit. Hala kullanıyorum. Çene perdesini kaybettim olsaydı bu kış az üşürdüm. kazada da koruyor. çenesi açılmıyor kafamı asfalta çaktım sadece camı yerinden çıktı. çene tek elle açılabiliyor aynı şekilde kapanabiliyor da. Güneş vizörü de var. İçi yıkanabiliyor. Kendine özgü bir tarzı var. parçası bol ve ucuz içi yıkanabiliyor. kimileri GDR ile aynı diyor ama GDR den daha iyi olduğu kanısındayım.
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar hemen hemen 200sayfayı üç gündür okumaya calışıyorum anladığım kadarıyla herkes motorundan memnun 200cc pıonner kurye tıpı motor kullanıyorum .bende memnunum ama bu mct lere kafayı taktım motorum bana hic sorun cıkarmadı.oda dursun ben bir mct almak ısterım ikinci elleri gayet uygun zaten yenısıde motorun güzellığine göre pahalı değil s&t kanunı gv 250 de hosuma gıdıyor ama pahalı gelıyor. bu yaz uzun yolculuk yyapmak istıyorum kısmetse yinede bır ıkı söz edıp okey dersenız daha bır rahat olup marka arastırması yapmayacağım ama önerılerınıze kesın kulak vereceğim .şimdiden teşekkur ederım .resımler olan motorlar gercekten güzel duruyor herkeze kazasız sürüşler dılerım.
    Dostum ben bu motoru 2,5 yıldan fazladır sürüyorum 265500 km civarındayım 0 aldım. Standart bir kullanıcı gibi kullanmadım ben. Modifiye ettim kestim biçtim bazen elime yüzüme bulaştırdım ama buna rağmen sorunsuz kullanıyorum. Temmuz sıcağında öğlen vakti marmaristen Bursaya sürdüm ne şişme ne tekleme hiç bişey olmadı. Kimse inanmıyordu ama ben MArmok festivaline gidip geldim. bir 13000 km de birde 25000 km de motoru açtık ilkinin sebebi zinciri germemden dolayı rulmanı kırmam. Ustan sağlamsa sorun olmuyor. Ben motoru yaptırdıktdan sonra 15000 km civarında marmarise gittim. tık demedi. Yolda grup sürşüşünde 90-100 km sabit hızlarda seyrettim yer yer 110-120 yaptım ama gruptan kopmadım. ikinci arıza ise ki konik problem 2. vites dişlisiydi. En büyük şansımız mondial şanzıman parçalarını tek tek satıyor. Jinlunda falan komple şanzıman alman gerekebiliyor. Bizde böyle bir sıkıntı yok. Vida tapasına kadar getirtebiliyosun.

Alıntı ugurapay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılım zayıf olur gibi herkezin daha miskinliği üstünde ben bu kış motoru evin önünden eksik etmedim aşırı yağış olmadığı zamanda işe motorla gidip geldim .
    milletin motoru halen garajda galiba.
    gözüne kestirdiğin arzu ettiğin yer varsa benim benim için sorun olmaz .
    cumartesi şile gezisi var ama katılım az galiba
    Abi biraz daha süreci uzatalım ayrıntılı planlayıp rota dağılımını yapalım derim ben.

Arkadaşlar geçen haftalarda motorun egzosuyla uğraştım tek egzos yaptım vibrasyon arttı ses ise tam bir kross oldu. Bu hafta sağ sol yapacağım egzosları sonucu resmedicem.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    cevaplarınız icin teşekkur ederım tatmın edıcı oldu .zaten motorum var demiştım ikinci el temiz birşey bulursam alırım anladığım kadarıyla yedek parca bol iyi bir usta ile problem olursa çözümlenır şimdi bu kriz bizide etkıledı.Hiç borca gırıp 0 almanın anlamı yok bu sefer acele etmeden param tamamlanınca borcsuz almayı planlıyorum ama kesın kafamdakı motor o yardımlarınız icin teşekkürler.Baksanıza ümmet abı bile scooter i ile ne kadar yol yapmış mondi her gıttiği yerde servislerle resim cektırmiş yani TÜRKIYENIN her yerınde servıs var aradıklarımı tamamlıyor şimdılık hepinize kazasız sürüşler

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teşekkürler arkadaşlar

ARBETUS, jant göbeği uyuyo yani. mesneti araya halka koyarak halledilebilir sanırım. çamurluk sorunu olacak. tel jant bence cruiser in tanımlarından, en azından benim gözüme daha hoş görünüyor mct'ninki
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    mondial 250 mct
    arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım site çok iyi bazı konularda yardım almak istiyorum... 1.5 yıldır 250 MCT kullanıyorum 2. el olarak 2 milyara aldım yaklaşık 4 milyarlik masraf yaptım anlatagım yağ kaçırıodu yaptırdık sansıman daıldı yapıldı benzin kaçırdı yapıldı en son regdeveden cıktı ama hala iğrenç bir motor hala daha düzgün halde çalışmıyor 5 gün biniyorum 3 gün servisde sıkıldım bana önerisi olan varmıdır acaba arkadaşlar özellikle boluda olanlar....

Motosikleti
    teşekkürler arkadaşlar

ARBETUS, jant göbeği uyuyo yani. mesneti araya halka koyarak halledilebilir sanırım. çamurluk sorunu olacak. tel jant bence cruiser in tanımlarından, en azından benim gözüme daha hoş görünüyor mct'ninki
    Mesnetin ne olduğunu biliyor musun? bahsettiğim amortisötlerin geçtiği siyah döküm parça. o geniş olduğu için ince teker önden bakılınca sırıtacak. Ayrıca araya burç koyamazsın çünkü fren kaliperinden uzaklaştırmış olursun. hadi kalipere yaklaştırırım diğer taraftan burç koyarım diyorsanda motorun geometrisi bozulur. Eğer cidden tel jant istiyorsan ön takımı de değiştirmen gerekli en azından mesneti.

Alıntı erks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım site çok iyi bazı konularda yardım almak istiyorum... 1.5 yıldır 250 MCT kullanıyorum 2. el olarak 2 milyara aldım yaklaşık 4 milyarlik masraf yaptım anlatagım yağ kaçırıodu yaptırdık sansıman daıldı yapıldı benzin kaçırdı yapıldı en son regdeveden cıktı ama hala iğrenç bir motor hala daha düzgün halde çalışmıyor 5 gün biniyorum 3 gün servisde sıkıldım bana önerisi olan varmıdır acaba arkadaşlar özellikle boluda olanlar....

Merak ettim alırken hiç mi kontrol etmedin motoru eksiği arızası var mı? ya da nesıl o hale gelebilir bir motor? kaç binde motorun? demekki ya ustada iş yok ya da kullanan kişi olması gibi kullanamıyor. hani ayrıntılı açıklarsan sana yardımcı olabiliriz. Rektefiye falan demişsin yağsız mı kullandın? bu motorlarda kronik 2. vitesten atma sorunu var dikkat etmezsen verir dişliyi eline. keçe problemini bizde yaşadık 10 dk da çözülüyor bu sorun zaten. Ben 2,5 yıldır kullanıyorum benden daha canice kullanan yoktur sanırım drag bile yaptım bununla ona rağmen daha rektefe görmedi 3 vites dişlisi bide rulmanı değişti toplamda 26000 km yi geçtim Bu sene gene ege'ye ineceğim inş. Aslında senin yanına bile gelebilirim yeterki yol olsun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesnetin ne olduğunu biliyor musun? bahsettiğim amortisötlerin geçtiği siyah döküm parça. o geniş olduğu için ince teker önden bakılınca sırıtacak. Ayrıca araya burç koyamazsın çünkü fren kaliperinden uzaklaştırmış olursun. hadi kalipere yaklaştırırım diğer taraftan burç koyarım diyorsanda motorun geometrisi bozulur. Eğer cidden tel jant istiyorsan ön takımı de değiştirmen gerekli en azından mesneti.

Merak ettim alırken hiç mi kontrol etmedin motoru eksiği arızası var mı? ya da nesıl o hale gelebilir bir motor? kaç binde motorun? demekki ya ustada iş yok ya da kullanan kişi olması gibi kullanamıyor. hani ayrıntılı açıklarsan sana yardımcı olabiliriz. Rektefiye falan demişsin yağsız mı kullandın? bu motorlarda kronik 2. vitesten atma sorunu var dikkat etmezsen verir dişliyi eline. keçe problemini bizde yaşadık 10 dk da çözülüyor bu sorun zaten. Ben 2,5 yıldır kullanıyorum benden daha canice kullanan yoktur sanırım drag bile yaptım bununla ona rağmen daha rektefe görmedi 3 vites dişlisi bide rulmanı değişti toplamda 26000 km yi geçtim Bu sene gene ege'ye ineceğim inş. Aslında senin yanına bile gelebilirim yeterki yol olsun.

Sağlıcakla.
    alırken babam aldı pek anlamaz motordon yagsız filanda kullanmadım hor derken bi aralar 1. vites 40 2. vites 70 3. vites 100 yapıdum o şekil baska şekilde hor kullanmadım bisden bi keçe için emzikler için 600 ytl para gitti motor acıldı die ama artık para filan vermiyorum biyere buradan yardım alarak gerekirse 1 ayımı verip kendim yapaçağım motorumu sizdende tavsiye istiorum motorun sağlığına kavuşması için ve motorun heryerınden ses gelio bu sesleri engellemek için....

Motosikleti
    Alıntı erks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alırken babam aldı pek anlamaz motordon yagsız filanda kullanmadım hor derken bi aralar 1. vites 40 2. vites 70 3. vites 100 yapıdum o şekil baska şekilde hor kullanmadım bisden bi keçe için emzikler için 600 ytl para gitti motor acıldı die ama artık para filan vermiyorum biyere buradan yardım alarak gerekirse 1 ayımı verip kendim yapaçağım motorumu sizdende tavsiye istiorum motorun sağlığına kavuşması için ve motorun heryerınden ses gelio bu sesleri engellemek için....
    e zaten 3. viteste 100 yatprımak zorlamaktır. emzik nedir anlayamadım? senin ustan senden fazla para almış gibime geliyor. ben şu ana kadar 2 kere indirttim motoru toplamda 600 lira verdim.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    e zaten 3. viteste 100 yatprımak zorlamaktır. emzik nedir anlayamadım? senin ustan senden fazla para almış gibime geliyor. ben şu ana kadar 2 kere indirttim motoru toplamda 600 lira verdim.
    açıkçası bi ustam yok suanlık yeni bi usta buldum hondanın servisinde yaptırıodum benim bi akrabamda 1000 lık kawasaki ninja vardi ordan dolayı tanıordum ama işte hiç birşey yapmadı motor adına şimdi sizden yardım istiyorum sizce ne gibi bakımlarını yaptırayım saglıklı olması için yada ne yapmalıyım
    250 mct (kırmızı) 06 mıp 78

BoLu

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biliyorum ama halkaylada halledilebilir gibi geldi, diskle jant arasınada pul konularak ayarlanabilir heralde. ince olacak tamamda jant göbeğide o kadar incemi ya? şayet hem pul hem halka gerektirecek kadar darsa takımın değişmesi lazımda o zaman masraf çıkar baya. uygun bi tel jant arıyım o zaman. teşekkürler.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Motosikleti
    biliyorum ama halkaylada halledilebilir gibi geldi, diskle jant arasınada pul konularak ayarlanabilir heralde. ince olacak tamamda jant göbeğide o kadar incemi ya? şayet hem pul hem halka gerektirecek kadar darsa takımın değişmesi lazımda o zaman masraf çıkar baya. uygun bi tel jant arıyım o zaman. teşekkürler.
    kerdeşim lakliberi nasıl yanaştıracaksın? diskle jant arasına burç koyarsan motorun dengesi bozulur. mukavemeti azalır. iyi iş olsun istiyorusan layıkıyla yapmalısın. TR de o ebatta tel jant yok ben bulamadım. TT customda vardır ama senin ve benim motoru satsak anca alabiliriz :D benim Msnim sende olması lazım sildin mi beni? burayı mırc a çevirdik. kim ne sormak istiyorsa eklesin beni bw_gebze@windowslive.com

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    ... burayı mırc a çevirdik...
    Barış, bu mırc hala yaşıyor mu be
    En son 1998 senesinde görmüştüm kendisini hala yaşıyorsa bravo valla
    Bu arada kask konusundaki sorumu yanıtlayan dostlara da teşekkür ediyorum, kendinize iyi bakın dostlar..
    Build A Fire A Thousand Miles Away To Light My Long Way Home
    I Ride A Comet My Trail Is Long To Stay Silence Is A Heavy Stone

iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xmax 250
    mondial 150 zat tan sevgilerle

bi slm verim dedim

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı iskenderunlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial 150 zat tan sevgilerle

bi slm verim dedim
    Ve Aleyküm selam

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE

Selam

Barış fuardan döndükten sonra pek yazamadım.Seninle ayaküstüde tanıştığımıza memnun oldum.O akşam seni motorundan tanıyacağım aklımın ucundan geçmezdi.Ve Bursa mt'ye göz atarsan bi gezi organize ediyoruz burada bi yayla gezisi çok güzel olacağına inanıyorum eğer serbest olursan bekleriz.Görüşmek üzere kendine iyi bak.

Herkeze kazasız sürüşler....
    İ.OLCAR..........................

Motosikleti
    Alıntı poseidon23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barış fuardan döndükten sonra pek yazamadım.Seninle ayaküstüde tanıştığımıza memnun oldum.O akşam seni motorundan tanıyacağım aklımın ucundan geçmezdi.Ve Bursa mt'ye göz atarsan bi gezi organize ediyoruz burada bi yayla gezisi çok güzel olacağına inanıyorum eğer serbest olursan bekleriz.Görüşmek üzere kendine iyi bak.

Herkeze kazasız sürüşler....
    Bu hafta gündemimde gezi yok evde yatacağım sanırım.

Arkadaşlar toplaşma için herkes mekan tavsiyesi yaparsa ona göre bir plan yapmış oluruz.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Daha önce iki adet led takmıştım parlar yandığında görülebileyim diye şimdide iki adet led taktım firene bastığımda yansın diye
    Gerci biraz kamyon arkası gibi oldu ama gine de farkedilmem güzel diye düşünüyorum istanbul E 5 de

Motosikleti
    abi hafifletin moturları benim gibi kesin biçin ozaman NASA bile farkeder bizi

poseidon23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VESPA 250 İE

Gezi

Bu hafta gündemimde gezi yok evde yatacağım sanırım.

Arkadaşlar toplaşma için herkes mekan tavsiyesi yaparsa ona göre bir plan yapmış oluruz.

Yapacağımız gezi 12 nisan pazar haldun cansu bursa tayfası geliyor onun için haber vereyimdedim
    İ.OLCAR..........................

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler