Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=toptas.;1319625]
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sağolasın Barış nerelerdesin yaa... Rüzgar güzel ama bizim buralar soğudu be arkadaşım.. yine de arada bir iki tur atıp geliyorum.. Henüz tam koruma kıyafetler almaya fırsat olmadı.. Ama hemen hemen bir ay sonra A-2 ehliyetimi almış olacağım inşallah ilkbaharda yanınıza bir uğrarım. Bu arada benim oğlan askerde şu an, ayın 7 sinde Sivas'ta yemin töreni var sonrası Çanakkale/Gökçeada bana uzun yollar görünüyor Barış'ım
    Süper abicim işte. Tam fırsat sana. Al kıyafetlerini bas git güzel keyifli bi gezi olur inş.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Slm arkadaşlar,

Forumunuz çok güzel ve faydalı olmuş. Organize edeceğiniz bir gezi veya buluşmaya katılmak isterim.

Benim MCT'yi 4600 km de aldım şuan 18000 km de servisimden çok memnunum ancak hiç aksesuar yok ustam sağolsun masraf da yaptırmıyor bana.

Açıkcası İstanbul'da kime güvenip kime güvenmeyeceğiniz belli olmadığı için ben de peşinde fazla koşmadım. İhtiyacım olan birkaç ürün var. Hatta sizin yüzünüzden biraz arttı.

1- Egsoz değiştirmek istiyorum değişik bir marka
    2- Çelik Jant istiyorum (Bu isteğimi Servise bildirdim ancak Mondialin bayağı süredir göndermediği cavabını aldım) Bildiğiniz uyabilecek ekonomik jantlar var mı?
    3- Ön ve arka lastik (Kış şartlarına uygun) başka marka
    4- Bize uyan koruma demiri
    5- Ön cam (bi arkadaş takmış SAFEBET marka bu güzel İstanbul'da gidip alabileceğim bir yer varmı?) Başka bildiğiniz model varmı ?
    6- Fatihbey arkadaşım kromajcı tanıdığın var okuduğum kadarıyla bu konuda senle görüşmek isterim
    7- Bir arkadaşımız ek göstergeler takmış Motor devri ve akü gibi bunları nerden bulabilirim bir de motora montajı nasıl oluyor bilmiyorum zor birşeymi acaba (ek masraf istermi?)
    8- Oring zincir takan arkadaşlar Oring zincirler biraz kalın olduğundan sürtme yaşamadınız mı acaba ? ya da nasıl aştınız bu sorunu, uygun fiyata alabileceğim yer varmı ?
    9- Gidon büyültmek istiyorum acaba mevcut kablolar buna izin verir mi ? tabi gidonu da değiştiren arkadaşlarımdan nerden alabileceğim konusunda bilgi alabilirsem süper olur.
    10- Karburatör setleri varmış ekonomi için duyan bilen takan var mı ?

Arkadaşlar çok uzun oldu kusura bakmayın. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Sevgiler saygılar
    Özgür

okale78@gmail.com

Motosikleti
    MCT 250
    bugun motosikleti bagladi memurlar ruhsat yoktu yanimda
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

tetikçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    geçmiş olsun
    lifan 100

Motosikleti
    250 cc macit
    hadi ya geçmiş olsun usta

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Fatih gecmiş olsun nerede bağlattın motoru

250-mct gezi

bir çarşamba gunu arkadaşımla cunda adası ve şeytan sofrasına (ayvalık) yaptığımız gezi,tek kelimeyle harikaydı imkanı olan arkadaşlar gidip görün derim

araç : 250 mct motorsiklet
    zaman: 6 saat
    mevki: dikili -ayvalık

masraf 15 ytl

http://www.dailymotion.com/cankalim/video/12298621

muratboyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rs200
    güzel gezi olmuş cankalim. gidilip görülmesi gereken yerler.bize de gidip görmek nasip olur inş.

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Cankalim arkadaş Cunda adası Şeytan sofrası resimlerini bizimle paylaştığın için teşekkürler de Yanlız Merak ettiğim Seni Ora lara zorlamı gönderdiler yoksa biz leremi Kızgınsın Arkadaş Manzarayla birlikte senin bir çok resmin var
    Yav Hiç Yüzün Gülmüyor (Şaka Şaka) Emeğine Sağlık

Motosikleti
    Alıntı fatihbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun motosikleti bagladi memurlar ruhsat yoktu yanimda
    Abi ruhsatsız motor bağlandığınıda ilk kez duyuyorum. bende ruhsatsız yakalanmıştım. memurlar telefonla plaka bilgilerine ulaşıpp kime ait olduğunu öğrenip, işlem yaptılar. 110 ytl ceza kestiler 55 kasksız sürüş 55 de ruhsat yanımda olmadığı için. Geçmiş olsun.

Bu arada bir abimizi daha motosiklet virüsü ile zehirledim. Kendisine dün 2002 Honda VT600 Shadow aldık. TAbi biraz acemi olduğu için motosikleti Beşiktaş'tan Samandıra tarafına ben getirdim. Nacizane yorumlarım tabi okumak isteyene;

Motorun torku tatmin edici. sıkışık trafikte aralara MCT den daha rahat giriyor daha ince olduğu için açık egzos şart bence tabi ses olmadan tadı çıkmıyor. performans olarak tatmin edici azcık vibrasyon var. selesi rahat lakin gidonu aşağıda olduğu için beni biraz yordu çünkü yüksek gidona alıştık. Sonuç olarak MCT süren bir kişi yabancılık çekmeden vt600 sürebilir. Çünkü göstergeler ön kısım %80 benziyor. şimdilik 89 km civarı sürme fırsatım oldu gerçekten bahsedildiği kadar varmış bu motor. Almayı düşünen arkadaşlara ışık tutacağımı umarak yazdım.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    MCT 250
    Vallaa dostum nuh dediler peygamber demediler. bütün motorluları durdurdular. Benim gibi ruhsatı olmayan birini daha bağladılar. Kurban arıyorlardı, bvizde kurbanlık olduk.
    Fatihbey yazdığına bakmayın. Bana kısacası Fatih Araz diyebilirsiniz

Motosikleti
    250 cc macit
    ustA bazen böyle polisler çıkıyor ben burda ne ehliyet ne ruhsat nede bazen kaskı alıyorum 7yanıma görmezden geliyolar bazılarıda ruhsat arası para bekliyolar yazık bu türkiyemize ya yazık

Motosikleti
    Alıntı okale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar,

Forumunuz çok güzel ve faydalı olmuş. Organize edeceğiniz bir gezi veya buluşmaya katılmak isterim.

Benim MCT'yi 4600 km de aldım şuan 18000 km de servisimden çok memnunum ancak hiç aksesuar yok ustam sağolsun masraf da yaptırmıyor bana.

Açıkcası İstanbul'da kime güvenip kime güvenmeyeceğiniz belli olmadığı için ben de peşinde fazla koşmadım. İhtiyacım olan birkaç ürün var. Hatta sizin yüzünüzden biraz arttı.

1- Egsoz değiştirmek istiyorum değişik bir marka
    2- Çelik Jant istiyorum (Bu isteğimi Servise bildirdim ancak Mondialin bayağı süredir göndermediği cavabını aldım) Bildiğiniz uyabilecek ekonomik jantlar var mı?
    3- Ön ve arka lastik (Kış şartlarına uygun) başka marka
    4- Bize uyan koruma demiri
    5- Ön cam (bi arkadaş takmış SAFEBET marka bu güzel İstanbul'da gidip alabileceğim bir yer varmı?) Başka bildiğiniz model varmı ?
    6- Fatihbey arkadaşım kromajcı tanıdığın var okuduğum kadarıyla bu konuda senle görüşmek isterim
    7- Bir arkadaşımız ek göstergeler takmış Motor devri ve akü gibi bunları nerden bulabilirim bir de motora montajı nasıl oluyor bilmiyorum zor birşeymi acaba (ek masraf istermi?)
    8- Oring zincir takan arkadaşlar Oring zincirler biraz kalın olduğundan sürtme yaşamadınız mı acaba ? ya da nasıl aştınız bu sorunu, uygun fiyata alabileceğim yer varmı ?
    9- Gidon büyültmek istiyorum acaba mevcut kablolar buna izin verir mi ? tabi gidonu da değiştiren arkadaşlarımdan nerden alabileceğim konusunda bilgi alabilirsem süper olur.
    10- Karburatör setleri varmış ekonomi için duyan bilen takan var mı ?

Arkadaşlar çok uzun oldu kusura bakmayın. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

İlginiz için şimdiden teşekkür ederim

Sevgiler saygılar
    Özgür

okale78@gmail.com

Cevaplar;

1 . piyasada egzos tüpleri var orijinalleri kestirip bunalrdan takabilirsien. Ben öyle yaptım.

2. Mondial de çelik jant mevcut daha ucuzunu bulacağını sanmıyorum. BAşka bir servis kanalı kullan.

3. Duro marka fiyat performans açısından tatmin edicidir.

4. Mondialin orijinal koruma demiri 50 60 ytl civarında ama kasıp başka bir şey uydurabilirsin ben regal raptorunkini kullanıyorum 90 ytl.

5. Safebet in kalitesi tartışılır alabiliyorsan keeway superlight150 nin cam ve aparatını tavsiye ederim. tüm akesuarları için sirkeciye bakabilirsin.

6. BOŞ

7. Sirkeciden bulabilrisin sanırım. BEn 40 ytl ye almıştım. montajı kednim yaptım tesisatı bir arkadaş çekti para vermedim.

8. Oring zincirde herhangi bir sürtme sorunu yaşamadım. Tavsiye ederim.

9. Gidonu bir arkadaştan hediye aldım ben. kendisi bursada yaşar. kednisi vn900 ve gv250 için büktürmüş boru artınca da fazladan büktürmüş ondan aldım. Mevcut kabloların parı çok kısa elektrik sistemini ek yaparak uzattım. fren hortumu yetti. Ama gaz debriyajı değiştirmek zorunda kaldım.

10. ben bunu duymadım. Ama motor zaten ekonomik bana göre.

Sağlıcakla.

Arbetrus,

Çok teşekkür ederim,

Çelik Jant,
    Anadolu yakasında (Kartal) oturuyorum. Bildiğiniz servis kanalı varmı ?
    Benim servis Özel iş Ümraniye - Bana olmadığını söylüyorlar Mondial'de

Fatih Araz çok geçmiş olsun,

Tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    Alıntı okale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arbetrus,

Çok teşekkür ederim,

Çelik Jant,
    Anadolu yakasında (Kartal) oturuyorum. Bildiğiniz servis kanalı varmı ?
    Benim servis Özel iş Ümraniye - Bana olmadığını söylüyorlar Mondial'de

Fatih Araz çok geçmiş olsun,

Tekrar teşekkür ederim.
    İçerenköyde sevpa var benim bildiğim. olmadı OTM motordan sipariş et online olarak.

Arka teker jant telinin birisi kırılmış. yenisini takmak için tekeri ve lastiği komple sökmek gerektiğini söylediler. gerçekten bir teli takmak bu kadar teferruatlı ve zor mu?

Motosikleti
    Alıntı mustafa macit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka teker jant telinin birisi kırılmış. yenisini takmak için tekeri ve lastiği komple sökmek gerektiğini söylediler. gerçekten bir teli takmak bu kadar teferruatlı ve zor mu?
    rastgele sıkılırsa dönüş eksenini bozabilir komple sökülüp akord edilmesi gerekli yoksa balans yapar.

kurşunasker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 250
    Arkadaşlar motorun sol kapağının altından park halindeyken fena halde yağ damlıyo. Kısa süre önce uzun yolda biraz zorlamıştım motoru ondan beridir iyice abartı acaba şanzıman contasını falanmı patlattım? HELP!!!
    LIVE TO RIDE - RIDE TO LIVE

Motosikleti
    Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun sol kapağının altından park halindeyken fena halde yağ damlıyo. Kısa süre önce uzun yolda biraz zorlamıştım motoru ondan beridir iyice abartı acaba şanzıman contasını falanmı patlattım? HELP!!!
    Sende bizim gibi alternatör keçesini falan patlatmış olabilirsin.

Alıntı kurşunasker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keçeden yağ kaçırıyor, Sevpa'da yaptırmıştım ben de. Hediyesi 40 YTL.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler